Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 5 маусымдағы N 695 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 23 шiлдедегi N 1152
Мемлекеттiк заемдарды тарту арқылы iске асырылатын жобаларды республикалық бюджеттен қоса қаржыландыру тетiгiн жетiлдiру және бөлiнетiн бюджеттiк қаражаттың қайтарылуын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
"Қазақстан Республикасы бюджетiнен жобаларды қоса қаржыландыру тетiгi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 5 маусымдағы N 695 P960695_ қаулысына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
қаулының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттiк заемдарды тарту арқылы iске асырылатын жобаларды республикалық бюджеттен қоса қаржыландыру тетiгi туралы";
1-тармақтағы "Қазақстан Республикасының бюджетiнен" деген сөздер "Республикалық бюджеттен" деген сөздермен ауыстырылсын;
аталған қаулының қосымшасында:
қосымшаның атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттiк заемдарды тарту арқылы iске асырылатын жобаларды республикалық бюджеттен қоса қаржыландыру тетiгi туралы";
қосымшаның мәтiнiндегi "Қазақстан Республикасының бюджетiнен" деген сөздер "Республикалық бюджеттен" деген сөздермен ауыстырылсын;
бесiншi бөлiк мынадай редакцияда жазылсын:
"Республикалық бюджеттен жобаларды қайтарымды негiзде қоса қаржыландыруды Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
түпкiлiктi заемшыларды тiкелей қаржыландыру;
түпкiлiктi заемшыларға кейiн несие беруi үшiн екiншi деңгейдегi банктерде нысаналы несиелер беру;
түпкiлiктi заемшыларға қызмет көрсетушi агент-банкiнi белгiлей отырып несие беру жолымен жүзеге асырады";
мынадай мазмұндағы алтыншы бөлiкпен толықтырылсын:
"Бұл ретте Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мен түпкiлiктi заемшылар арасында жасалған келiсiмдерде не Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мен екiншi деңгейдегi банктер арасындағы несие келiсiмдерiнде қайтару кепiлдiктерi, аманат мiндеттемелерi, өтеу кестесi, өсiм ставкасы, сондай-ақ республикалық бюджетке негiзгi борыш пен проценттiк төлемдердi уақтылы және толық өтеу үшiн жауапкершiлiк белгiленедi";
алтыншы, жетiншi және сегiзiншi бөлiктер тиiсiнше жетiншi,
сегiзiншi және тоғызыншы бөлiктер болып есептелсiн;
жетiншi бөлiк мынадай редакцияда жазылсын:
"Әрбiр жобаны қоса қаржыландыру тетiгi Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң жобаны iске асыру туралы қаулысында бекiтiлуге тиiс";
тоғызыншы бөлiк алынып тасталсын.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
бiрiншi орынбасары

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 июня 1996 г. N 695
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 июля 1997 г. N 1152
В целях совершенствования механизма софинансирования из республиканского бюджета проектов, реализуемых путем привлечения государственных займов, и обеспечения возвратности выделяемых бюджетных средств Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 июня 1996 г. N 695 P960695_ "О механизме софинансирования проектов из бюджета Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
название постановления изложить в следующей редакции:
"О механизме софинансирования из республиканского бюджета проектов, реализуемых путем привлечения государственных внешних займов";
в пункте 1 слова "бюджета Республики Казахстан" заменить словами "республиканского бюджета";
в приложении к указанному постановлению:
название приложения изложить в следующей редакции:
"Механизм софинансирования из республиканского бюджета проектов, реализуемых путем привлечения государственных внешних займов";
в тексте приложения слова "бюджета Республики Казахстан" заменить словами "республиканского бюджета";
часть пятую изложить в следующей редакции:
"Софинансирование проектов из республиканского бюджета на возвратной основе осуществляется Министерством финансов Республики Казахстан путем:
прямого финансирования конечных заемщиков;
предоставления банкам второго уровня целевых кредитов для последующего кредитования ими конечных заемщиков;
кредитования конечных заемщиков с определением обслуживающего банка-агента";
дополнить частью шестой следующего содержания:
"При этом в соглашениях, заключаемых между Министерством финансов Республики Казахстан и конечными заемщиками, либо в кредитных соглашениях между Министерством финансов Республики Казахстан и банками второго уровня определяются гарантии возврата, залоговые обязательства, график погашения, процентная ставка, а также ответственность за своевременное и полное погашение основного долга и выплат процентов в республиканский бюджет";
части шестую, седьмую и восьмую считать соответственно частями
седьмой, восьмой и девятой;
часть седьмую изложить в следующей редакции:
"Механизм софинансирования каждого проекта должен утверждаться
в постановлении Правительства Республики Казахстан о реализации
проекта";
часть девятую исключить.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан