Отандық ауыл шаруашылығы, азық-түлiк және жеңiл өнеркәсiп тауарларын өндiрудi дамытуды ынталандыратын шаралар кешенi туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 24 шiлдедегi N 1163. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен
Үкiметтiң 1997 жылға арналған реформаларды тереңдету жөнiндегi шаралар жоспарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгiнiң Қаржы министрлiгiмен, Ауыл шаруашылығы министрлiгiмен бiрлесiп әзiрлеген отандық ауыл шаруашылығы, азық-түлiк және жеңiл өнеркәсiп тауарларын өндiрудi дамытуды ынталандыратын шаралар кешенi бекiтiлсiн /қоса берiлiп отыр/.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
бiрiншi орынбасары
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 24 шiлдедегi
N 1163 қаулысымен
бекiтiлген
Отандық ауыл шаруашылығы, азық-түлiк пен жеңiл өнеркәсiп тауарларын өндiрудi дамытуды ынталандыру жөнiндегi
ШАРАЛАР КЕШЕНI
____________________________________________________________________
N |                               | Атқаруға         |Атқарылу
р/с|              Атауы            | жауаптылар       |мерзiмi
___|_______________________________|__________________|_____________
1 |               2               |        3         |     4
___|_______________________________|__________________|_____________
1 Тамақ және жеңiл өнеркәсiп      Экономсаудаминi    1997 жылдың
кәсiпорындары жұмыстарының                         тамызы
мониторингi жүйесiн әзiрлеу
және оны iске қосуды
қамтамасыз ету
2 Тамақ және жеңiл өнеркәсiбiн      Бұл да сол       1997 жылдың
реформалау бағдарламасын                           қазаны
әзiрлеу және оны Қазақстан
Республикасының Үкiметiне
ұсыну
3 Қалың көпшiлiктiң сұранысы        Бұл да сол       1997 жылдың
бар тауарлар рыногын жедел                         тамызы
дамытуды қамтамасыз ететiн
жеңiл, тамақ өнеркәсiбi және
ауыл шаруашылығының ұқсату
өнiмдер тауар-жобаларының
тiзбесiн әзiрлеу және оны
Қазақстан Республикасының
Инвестиция жөнiндегi
мемлекеттiк комитетiне ұсыну
4 Шикiзат өндiрушiлер мен         Экономсаудаминi    1997 жылдың
өңдеушi кәсiпорындардың         Облыстардың және   қыркүйегi
арасындағы кооперациялық        Алматы қаласының
байланыстар негiзiнде           әкiмдерi,
өндiрiстiк кешендер құру        Ауылшарминi
жөнiндегi жағдайларды
пысықтау
5 Республиканың қайта өңдеушi     Экономсаудаминi,      _"_
кәсiпорындарына ауыл            Ауылшарминi
шаруашылығы шикiзаттарын
берудi ынталандыру жөнiнде
ұсыныстар дайындау
6 Iшкi тұтыну рыногын қорғау      Экономсаудаминi    1997 жылдың
шараларын енгiзу үшiн                              тамызы
әкелiнетiн өнiмдерге
импорттық тарифке байланысты
оның барынша жоғары деңгейiн
әзiрлеу
7 "Жетiсу" АҚ сынақ лаборато.     Экономсаудаминi    1997 жылдың
риясы базасында аяқ киiм                           тамызы
шығару үшiн аяқ киiм және
шикiзатты сертификаттаудың
Республикалық орталығын
ұйымдастыру жөнiндегi
дайындықты аяқтау
8 Қазақстан жүнiн сертифи.        Ғылымминi -         _"_
каттаудың Республикалық         Ғылым академиясы,
орталығын ұйымдастыру үшiн      Қазақ ғылыми-
жобалау-сметалық құжатта.       зерттеу техноло.
маны әзiрлеу                    гиялық институты
9 Отандық тауар өндiрушiлердi     Экономсаудаминi      _"_
қорғау және қолдау мақсатында   Мемкеденкомы
Қазақстан Республикасы Үкiме.
тiне "Әкелiнетiн тауарларға
кедендiк баж ставкалары
туралы" қаулының жобасын ұсыну
10 Қазақстан Республикасы          Экономсаудаминi    1997 жылдың
Үкiметiне тамақ және жеңiл                         қыркүйегi
өнеркәсiбiнде лизингтiк
қатынастарды қалыптастыру
және дамыту жөнiнде ұсыныс
енгiзу
Бұл да                _"_
11 Қазақстан Республикасы
Үкiметiне мiндеттi сертифи.
каттауға жататын тамақ және
жеңiл өнеркәсiп тауарларының
тiзбесi жөнiнде ұсыныс енгiзу
Ескертпе:  Шараларды заңдық қамтамасыз ету Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 7.01.97 ж., N 14 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Заң жобасы жұмыстарының жоспарына сәйкес жүзеге асырылады.

О комплексе мер, стимулирующих развитие отечественного производства сельскохозяйственной продукции, продовольствия и товаров легкой промышленности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 июля 1997 г. N 1163. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 г. N 124 (P050124)
В соответствии с Планом мероприятий Правительства по углублению реформ на 1997 год P961533_  Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Утвердить разработанный Министерством экономики и торговли совместно с Министерством финансов, Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан комплекс мер, стимулирующих развитие отечественного производства сельскохозяйственной продукции, продовольствия и товаров легкой промышленности (прилагается).
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 июля 1997 г. N 1163
КОМПЛЕКС МЕР
по стимулированию развития отечественного
производства сельскохозяйственной продукции,
продовольствия и товаров легкой промышленности
---------------------------------------------------------------------
N  !        Наименование       ! Ответственные   !   Срок
п/п !                           ! за исполнение   !   исполнения
---------------------------------------------------------------------
1  !            2              !        3        !        4
---------------------------------------------------------------------
1    Разработать и обеспечить     Минэкономторг       август
ввод в действие системы                          1997 года
мониторинга работы
предприятий пищевой и легкой
промышленности
2    Разработать и представить в     То же            октябрь
Правительство Республики                         1997 года
Казахстан Программу
реформирования пищевой
и легкой промышленности
3    Подготовить и представить в     То же            август
Государственный комитет                          1997 года
Республики Казахстан по
инвестициям перечень проектов
в легкой, пищевой
промышленности и переработке
сельскохозяйственной продукции,
обеспечивающих ускоренное
развитие рынка товаров
массового спроса
4    Проработать условия по       Минэкономторг,      сентябрь
созданию производственных    акимы областей      1997 года
комплексов на основе         и г. Алматы,
кооперационных связей между  Минсельхоз
производителями сырья и
перерабатывающими
предприятиями
5    Подготовить предложения по   Минэкономторг,        -"-
стимулированию поставок      Минсельхоз
сельскохозяйственного сырья
перерабатывающим предприятиям
республики
6    Разработать максимальный     Минэкономторг       август
уровень связанного импортного                    1997 года
тарифа на ввозимую продукцию для
введения мер защиты внутреннего
потребительского рынка
7    Завершить подготовку по      Минэкономторг       август
организации Республиканского                     1997 года
центра сертификации обуви и
сырья для производства обуви
на базе испытательной
лаборатории АО "Жетысу"
8    Подготовить проектно-        Миннауки-             -"-
сметную документацию для     Академия наук,
организации Республиканского Казахский
центра сертификации          научно-
казахстанской шерсти         исследовательский
технологический
институт
9    В целях защиты и поддержки   Минэкономторг,        -"-
отечественных                Гостаможком
товаропроизводителей
внести в Правительство
Республики Казахстан проект
постановления "О ставках
таможенных пошлин на
ввозимые товары"
10    Представить в Правительство  Минэкономторг        сентябрь
Республики Казахстан                              1997 года
предложения по формированию
и развитию лизинговых
отношений в пищевой и легкой
промышленности
11    Внести в Правительство       То же                  -"-
Республики Казахстан
предложения по перечню
товаров пищевой и легкой
промышленности, подлежащих
обязательной сертификации
Примечание. Законодательное обеспечение мероприятий осуществляется в соответствии с Планом законопроектных работ Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 января 1997 г. N 14. P970014_