Құбыр желiсi көлiгiн дамыту мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 24 шiлдедегi N 1176
Көмiрсутегi шикiзатын тасымалдаудың экономикалық тиiмдi маршруттарын жоспарлау, құбыр желiсi көлiгiн дамытуда белсендi инвестициялық саясат жүргiзу, мұнай-газ құбырларын қалпына келтiру, жаңарту мен салуға тiкелей шетелдiк инвестицияларды тарту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. "ҚазТрансОйл" мұнай тасымалдау жөнiндегi ұлттық компаниясы (бұдан әрi - Компания) "Мұнай-газ құбырларын мемлекетаралық басқару" атты ТАСИС жобасындағы Қазақстан Республикасының мүддесiн бiлдiредi деп белгiленсiн. <*>
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгердi - ҚРҮ-нiң 1997.09.21. N 1357
қаулысымен. P971357_
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.05.02. N 591
қаулысымен. P010591_
2. Компанияға Қазақстан Республикасының аумағы бойынша көмiрсутегi шикiзатын тасымалдау үшiн арналы құбыр желiлерiн қаржыландыруды, жобалауды, салуды және пайдалануды ұйымдастыру жөнiнде Бас келiсiм-шартты (тапсырысшы) құқығы берiлсiн.
3. Компания 1998 жылдың 1 сәуiрiне дейiн құбыр желiсi көлiгiн
дамыту бағдарламасын әзiрлеп, белгiленген тәртiппен Қазақстан
Республикасының Үкiметiне ұсынсын.
4. Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгi
Қаржы министрлiгiмен бiрлесiп, мұнай-газ құбырларын қалпына кетiру,
жетiлдiру мен салу жобаларын қаржыландыру үшiн шетел инвестицияларын
тартудың мүмкiн нұсқаларын қарасын.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
бiрiншi орынбасары

Вопросы развития трубопроводного транспорта
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 июля 1997 г. N 1176
В целях планирования экономически выгодных маршрутов транспортировки углеводородного сырья, проведения активной инвестиционной политики в развитие трубопроводного транспорта, привлечения прямых иностранных инвестиций на восстановление, модернизацию и строительство нефтегазопроводов Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить, что Национальная компания по транспортировке нефти "КазТрансОйл" (далее - Компания) представляет интересы Республики Казахстан в проекте ТАСИС "Межгосударственное управление нефтегазопроводами". <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 21 сентября 1997 г. N 1357 P971357_ ; от 2 мая 2001 года N 591 Р010591_ .
2. Предоставить Компании права Генерального контрактанта (заказчика) по организации финансирования, проектирования, строительства и эксплуатации магистральных трубопроводов для транспортировки углеводородного сырья по территории Республики Казахстан.
3. Компании до 1 апреля 1998 года разработать и внести в
установленном порядке в Правительство Республики Казахстан
программу развития трубопроводного транспорта.
4. Министерству экономики и торговли совместно с
Министерством финансов Республики Казахстан рассмотреть
возможные варианты привлечения инвестиций для финансирования
проектов восстановления, модернизации и строительства
нефтегазопроводов.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан