Жапония Үкiметiнiң жобалық емес грантын жүзеге асыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 31 шiлдедегi N 1187
Жапония Үкiметiнiң 800 000 000 (сегiз жүз миллион) жапон йенi сомасындағы жобалық емес грантын жүзеге асыру және оны тиiмдi пайдалану мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Грант қаражатының мақсатты және тиiмдi пайдаланылуы үшiн жауаптылық Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне жүктеледi деп белгiленсiн.
2. Жапония Үкiметi тегiн көмек ретiнде ұсынған және гранттың есебiнен қаржыландырылатын әкелiнетiн тауарлар мен көрсетiлетiн қызметтер қосылған құнға салынатын салық пен кеден төлемдерiнен босатылады деп белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгi:
екi апталық мерзiм iшiнде гранттың қаражатына сатып алынатын тауарларды алушыларды айқындасын;
Жапония Үкiметi ұсынған қабылданымды тауарлар тiзiмiнiң негiзiнде сатып алу үшiн қажеттi тауарлардың күнi бұрынғы тiзiмiн дайындасын.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
Жапонияның Токио-Митцубиси Банкiмен келiсiм бойынша гранттың шоттарына қызмет көрсетуге байланысты банктiк және жолай шығыстарды республикалық бюджеттiң қаражатынан төлеудi қарастырсын;
тауарларды алушылармен олардың құнын қайтарған сәттегi Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң бағамы бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Бюджеттiк банкiндегi депозиттiк шотқа қайтару туралы келiсiм жасассын.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Сырттан қарыз алу
жөнiндегi комитетi;
осы жобаны жүзеге асыруды жалпы үйлестiрудi жүзеге асырсын;
Жапонияның Токио-Митцубиси Банкiнде Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң шотын ашсын;
Жапонияның Үкiметi айқындаған Crown Agents (Ұлыбритания)
тәуелсiз атқарушы агенттiгiмен келiсiм-шарт жасассын;
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Бюджеттiк банкiнде
депозиттiк шот ашсын;
Жапония Үкiметiне Қазақстан Республикасы мемлекеттiк Бюджеттiк
банкiнiң депозиттiк шотына түскен түсiмдер туралы есептер ұсынсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О реализации непроектного гранта Правительства Японии
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 1997 г. N 1187
В целях реализации и эффективного использования непроектного гранта Правительства Японии в сумме 800 000 000 (восемьсот миллионов) японских йен Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить, что ответственность за целевое и эффективное использование средств гранта возлагается на Министерство финансов Республики Казахстан.
2. Установить, что поставляемые товары и оказываемые услуги, предоставленные в качестве безвозмездной помощи Правительством Японии и финансируемые за счет гранта, освобождаются от уплаты налога на добавленную стоимость и таможенных платежей.
3. Министерству экономики и торговли Республики Казахстан:
в двухнедельный срок определить получателей товаров, закупаемых на средства гранта;
подготовить на основании списка приемлемых товаров, предоставленного Правительством Японии, предварительный список товаров, необходимых для закупки.
4. Министерству финансов Республики Казахстан:
предусмотреть оплату банковских и сопутствующих расходов, связанных с обслуживанием счета гранта по соглашению с Токио-Митцубиси Банком Японии, из средств республиканского бюджета;
заключить соглашения с получателями товаров о возврате их стоимости на депозитный счет в государственном Бюджетном банке Республики Казахстан по курсу Национального Банка Республики Казахстан на момент возврата.
5. Комитету по внешнему заимствованию Министерства финансов Республики Казахстан:
осуществлять общую координацию реализации данного проекта;
открыть счет Правительства Республики Казахстан в Токио-Митцубиси Банке Японии;
заключить контракт с независимым исполнительным агентством Grown Agents (Великобритания), определенным Правительством Японии;
открыть депозитный счет в государственном Бюджетном банке Республики Казахстан;
представлять Правительству Японии отчеты о поступлениях на депозитный счет государственного Бюджетного банка Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Республики Казахстан