"Екiбастұз 2-ГРЭС" акционерлiк қоғамы акцияларының мемлекеттiк пакетiн басқаруға беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 8 тамыздағы N 1242
Қатысушылардың қажеттi санының болмауына байланысты Екiбастұз 2-ГРЭС-i акцияларының 66 процентiн жекешелендiру жөнiндегi инвестициялық тендердiң өткiзiлмей қалғанын, ал аталған объектi балансының қанағаттанғысыз құрылымынан оның тартымдылығының төмен болуына байланысты әлеуеттi инвесторлардың ұсыныстарының жеткiлiктi түрде тиiмдi болмағанын назарға алғанда, сондай-ақ электр энергиясын тұтынудың күзгi-қысқы максимумына дайындық үшiн уақыттың тапшылығын ескергенде, Екiбастұз 2-ГРЭС-iн сату жөнiнде жаңа тендер өткiзу қазiргi уақытта орынсыз болып табылады.
Сонымен бiр мезгiлде электр энергиясының көтерме нарығын қалыптастыру кезiнде оны авариялық бронь бойынша берiп тұруды қамтамасыз ету және электр энергиясын өндiрудi монополияландырылуының ықтималдығына байланысты мемлекет пен тұтынушылардың мүдделерiн қорғау мәселелерi реттелмей қалғанын ескергенде, ортақ пайдаланыстағы мемлекет басқаратын электр станциясының болуы қажет.
Жоғарыда айтылғандарға байланысты, Екiбастұз 2-ГРЭС-iн кiдiрiссiз санациялау, электр энергиясын авариялық бронь бойынша берiп тұруды қамтамасыз ету және электр энергиясының көтерме нарығын ұйымдастыру жағдайында мемлекет пен тұтынушылардың мүдделерiн қорғау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. <*>
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ күшін жойды - ҚР Үкіметінің 1999.07.06. N 936
қаулысымен. P990936_
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мүдделi мемлекеттiк органдардың және "KEGOC" электр жүйелерiн басқару жөнiндегi Қазақстан компаниясы" акционерлiк қоғамының қатысуымен бiр ай мерзiм iшiнде Электр энергиясын авариялық бронь бойынша кепiлдi берiп тұру туралы ереженi әзiрлеп Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бекiтуiне енгiзсiн.
3. "Екiбастұз 2-ГРЭС" мемлекеттiк кәсiпорнын акционерлендiру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 12 қарашадағы N 1372 қаулысының 2-тармағының күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О передаче в управление государственного пакета акций акционерного общества "Экибастузская ГРЭС-2"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 августа 1997 г. N 1242
Принимая во внимание, что инвестиционный тендер по приватизации 66 процентов акций Экибастузской ГРЭС-2 не состоялся в связи с отсутствием необходимого количества участников, а предложения потенциальных инвесторов оказались недостаточно выгодными ввиду малой привлекательности данного объекта из-за неудовлетворительной структуры его баланса, а также учитывая недостаток времени для подготовки к осенне-зимнему максимуму потребления электрической энергии, проведение нового тендера по продаже Экибастузской ГРЭС-2 в настоящее время представляется нецелесообразным.
В то же время, учитывая, что при формировании оптового рынка электрической энергии остались неотрегулированными вопросы обеспечения ее поставок по аварийной брони и защиты интересов государства и потребителей в связи с возможностью монополизации производства электроэнергии, необходимо иметь под государственным управлением электрическую станцию общего пользования.
В связи с вышеизложенным, в целях осуществления безотлагательной санации Экибастузской ГРЭС-2, обеспечения поставок электроэнергии по аварийной брони и защиты интересов государства и потребителей в условиях организации оптового рынка электрической энергии Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. (Пункт 1 утратил силу - постановлением Правительства РК от 6 июля 1999 г. N 936)
2. Министерству финансов Республики Казахстан с участием заинтересованных государственных органов и акционерного общества "Казахстанская компания по управлению электрическими сетями "KEGOC" в месячный срок разработать и внести на утверждение Правительства Республики Казахстан Положение о гарантированных поставках электрической энергии по аварийной брони.
3. Признать утратившим силу пункт 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 12 ноября 1996 г. N 1372 P961372_ "Об акционировании государственного предприятия "Экибастузская ГРЭС-2".
Премьер-Министр
Республики Казахстан