"Қазақстан Республикасының Президентi Iс Басқармасының Автошаруашылығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 27 тамыздағы N 1289
Қазақстан Республикасы астанасының Ақмола қаласына көшуiне байланысты, Ақмола қаласында жоғары және орталық мемлекеттiк органдарға автокөлiк қызметiн көрсету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. "Қазақстан Республикасының Президентi Iс Басқармасының Автошаруашылығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны (бұдан әрi - кәсiпорын) құрылсын.
2. Мемлекеттiк басқарудың уәкiлеттi органы, сондай-ақ Кәсiпорынға қатысты мемлекеттiк меншiк құқығы субъектiсiнiң функцияларын жүзеге асыратын орган болып Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс Басқармасы белгiленсiн.
3. Кәсiпорынның негiзгi мiндетi Қазақстан Республикасының жоғары және орталық органдарына автокөлiк қызметiн көрсету болып белгiленсiн.
4. Уәкiлеттi орган белгiленген тәртiппен Кәсiпорынның жарғылық қорын қалыптастырсын және оның жарғысын бекiтсiн.
5. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi заңдарда белгiленген тәртiппен Кәсiпорынды мемлекеттiк тiркеудi жүзеге асырсын және Қазақстан Республикасының Үкiметiне осы қаулыға сәйкес Республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың тiзбесiне толықтыру енгiзу туралы ұсыныс енгiзсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О создании Республиканского государственного предприятия "Автохозяйство Управления Делами Президента Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 августа 1997 г. N 1289
В связи с передислокацией столицы Республики Казахстан в город Акмолу, в целях обслуживания автотранспортом высших и центральных государственных органов в г. Акмоле Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Республиканское государственное предприятие "Автохозяйство Управления Делами Президента Республики Казахстан" (далее - Предприятие) на праве хозяйственного ведения.
2. Определить уполномоченным органом государственного управления, а также органом, осуществляющим по отношению к Предприятию функции субъекта права государственной собственности, Управление Делами Президента Республики Казахстан.
3. Определить основной задачей Предприятия обслуживание автотранспортом высших и центральных государственных органов Республики Казахстан.
4. Уполномоченному органу в установленном порядке сформировать уставный фонд Предприятия и утвердить его устав.
5. Министерству юстиции Республики Казахстан осуществить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию Предприятия и внести в Правительство Республики Казахстан предложение о внесении в соответствии с настоящим постановлением дополнения в Перечень республиканских государственных предприятий.
Премьер-Министр
Республики Казахстан