Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 12 сәуiрдегi N 437 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 28 тамыздағы N 1297. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
"Тұрғын үйдi ұстау мен тұрғын үй-коммуналдық қызмет көрсетуге ақы төлеудiң жаңа принциптерiне көшу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 12 сәуiрдегi N 437  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 16, 131-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
атауы мен 2, 5, 6, 8, 10-тармақтарындағы "тұрғын үй-коммуналдық қызметiн", "тұрғын үй-коммуналдық қызметке" деген сөздер "коммуналдық қызметiн", "коммуналдық қызметке" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақта:
екiншi абзацта:
"өтемдiк шаралармен" деген сөздерден кейiн "бiрақ iс жүзiнде орналасқан жалпы алаң мен тұрғын үйдi ұстауға және коммуналдық қызметтердi тұтынуға арналған шығындардың нормативтерiнен артық емес" деген сөздермен толықтырылсын;
"және тұрғын үй-коммуналдық қызметтi тұтыну нормативтерiнiң" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы үшiншi абзацпен толықтырылсын:
"Тұрғын үй жәрдемақысы қызметi есепке қабылдайтын тұрғын үйдi ұстауға арналған шығыстардың мөлшерiн облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi айқындайды";
аталған қаулымен бекiтiлген Аз қамтамасыз етiлген азаматтарға тұрғын үйдi ұстауға және тұрғын үй-коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге тұрғын үй жәрдемақысын берудiң тәртiбi туралы Уақытша ережеде:
атауы мен 1, 2, 8, 15, 17-тармақтарындағы "тұрғын үй-коммуналдық қызметтерге", "тұрғын үй-коммуналдық қызметтердi" деген сөздер "коммуналдық қызметтерге", "коммуналдық қызметтердi" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақтың бiрiншi абзацында:
"өтемдiк шаралармен" деген сөздер "бiрақ iс жүзiнде тұратын жалпы алаңнан артық емес" деген сөздермен толықтырылсын;
"нормативтерi" деген сөзден кейiн "тұрғын үйдi ұстауға және коммуналдық қызметтердi тұтынуға арналған шығыстар" деген сөздермен толықтырылсын;
"тұрғын үй-коммуналдық қызметтерiн тұтыну" деген сөздер алынып тасталсын;
3-тармақтың екiншi сөйлемi мынадай редакцияда жазылсын:
"Тұрғын үй жәрдемақысы қызметтерi есепке қабылдайтын тұрғын үйдi ұстауға арналған шығыстардың мөлшерi мен коммуналдық қызметтердi (сумен жабдықтау, газбен жабдықтау, канализация, электрмен жабдықтау, жылумен жабдықтау, қоқыстарды әкету және лифтiлерге қызмет көрсету) тұтынудың нормативтерiн облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi белгiлейдi";
6-тармақтың екiншi абзацында:
"жұмыспен қамту қызметiнде" деген сөздерден кейiн "жұмыссыз ретiнде" деген сөздермен толықтырылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1996 г. N 437
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 августа 1997 г. N 1297. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 г. N 124 (P050124)
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1996 г. N 437 P960437_ "О переходе на новые принципы оплаты содержания жилья и жилищно-коммунальных услуг" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 16, ст. 131) следующие изменения и дополнения:
в названии и в пунктах 2, 5, 6, 8, 10 слова "жилищно-коммунальных услуг", "жилищно-коммунальные услуги" заменить словами "коммунальных услуг", "коммунальные услуги";
в пункте 5:
в абзаце втором:
после слов "компенсационными мерами" дополнить словами "но не более фактически занимаемой общей площади и нормативов расходов на содержание жилища и потребление коммунальных услуг";
слова "и нормативов потребления жилищно-коммунальных услуг" исключить;
дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"Размер расходов на содержание жилища, принимаемый к расчету службами жилищных пособий, определяется акимами областей и г. Алматы";
во Временном положении о порядке предоставления малообеспеченным гражданам жилищных пособий на содержание жилья и оплату жилищно-коммунальных услуг, утвержденном указанным постановлением:
в названии и в пунктах 1, 2, 8, 15, 17 слова "жилищно-коммунальных услуг", "жилищно-коммунальные услуги" заменить словами "коммунальных услуг", "коммунальные услуги";
в абзаце первом пункта 2:
после слов "компенсационными мерами" дополнить словами "но не более фактически занимаемой общей площади";
после слов "и нормативов" дополнить словами "расходов на содержание жилища и потребление коммунальных услуг":
слова "потребления жилищно-коммунальных услуг" исключить;
второе предложение пункта 3 изложить в следующей редакции:
"Размер расходов на содержание жилища, принимаемый к расчету службами жилищных пособий, и нормативы потребления коммунальных услуг (водоснабжение, газоснабжение, канализация, электроснабжение, теплоснабжение, мусороудаление и обслуживание лифтов) устанавливаются акимами областей и г. Алматы";
в абзаце втором пункта 6:
после слов "в службе занятости" дополнить словами "в качестве безработных";

"немесе" деген сөзден кейiн "3 жасқа дейiнгi, сондай-ақ кiшi баласы бiрiншi сыныпты (бiрақ 9 жастан аспаған) бiтiргенге дейiнгi төрт және одан да көп балаларды тәрбиелеумен шұғылданушы" деген сөздермен толықтырылсын;
"14 жасқа дейiнгi" деген сөздер алынып тасталсын;
8-тармақта:
екiншi сөйлем мынадай редакцияда жазылсын:
"Тұрғын үй жәрдемақысының мөлшерi тұрғын үйдi ұстау және коммуналдық қызметтер үшiн iс жүзiнде есептелген ақының сомаларынан аса алмайды";
мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Тұрғын үй жәрдемақысы ақшалай төлем түрiнде белгiленедi.
Тұрғын үй жәрдемақысын төлеу тұрғын үй жәрдемақысы қызметтерiнiң жергiлiктi бюджеттерден осы мақсатқа бөлiнген қаражаттың есебiнен, азаматтардың салымдары бойынша шоттарға есептеуi жолымен тiзiмдерiн Қазақстан Ұлттық Банкiнiң келiсiмi бойынша Қаржы министрлiгi бекiтетiн, екiншi деңгейдегi банктер (бұдан әрi тиiстi банктер) арқылы жүзеге асырылады деп белгiленсiн.
Тұрғын үй жәрдемақыларын төлеудiң тәртiбi мен шарттары тұрғын үй жәрдемақысы қызметтерi мен тиiстi банктердiң арасында жасалған агенттiк келiсiмдермен айқындалады.
Қазақстан Республикасының тиiстi банктердiң филиалдары жоқ елдi мекендерiнде көрсетiлген төлемдер агенттiк келiсiмдердiң негiзiнде тұрғын үй жәрдемақысы қызметтерi айқындаған органдар арқылы жүргiзiледi";
10-тармақтың екiншi абзацындағы "тұрғын үй-коммуналдық қызметтер" деген сөздер "коммуналдық қызметтер" деген сөздермен ауыстырылсын;
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Аз қамтамасыз етiлген азаматтарға тұрғын үй жәрдемақыларын берумен байланысты шығыстарды өтеудiң тәртiбiн Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi айқындайды";
аталған қаулымен бекiтiлген тұрғын үй жәрдемақысы қызметi туралы үлгi ережеде:
6, 7-тармақтардағы "тұрғын үй-коммуналдық қызметтер" деген сөздер "коммуналдық қызметтер" деген сөздермен ауыстырылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

после слов "в возрасте" дополнить словами "до 3 лет, а также занятых воспитанием четырех и более детей - до окончания младшим ребенком первого класса (но не старше 9 лет)";
слова "до 14 лет" исключить;
в пункте 8:
второе предложение изложить в следующей редакции:
"Размер жилищного пособия не может превышать суммы фактически начисленной платы за содержание жилища и коммунальные услуги";
дополнить абзацами следующего содержания:
"Жилищные пособия устанавливаются в виде денежных выплат.
Установить, что выплата жилищных пособий осуществляется через банки второго уровня (далее - соответствующие банки), список которых утверждается Министерством финансов по согласованию с Национальным Банком Казахстана, путем зачисления на счета по вкладам граждан за счет средств, выделенных на эти цели из местных бюджетов службам жилищных пособий.
Порядок и условия выплаты жилищных пособий определяются агентским соглашением, заключенным между службами жилищных пособий и соответствующими банками.
В населенных пунктах Республики Казахстан, где отсутствуют филиалы соответствующих банков, указанные выплаты производятся через органы, определенные службами жилищных пособий, на основании агентских соглашений";
в абзаце втором пункта 10 слова " жилищно-коммунальных услуг" заменить словами "коммунальных услуг";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Порядок возмещения расходов, связанных с предоставлением жилищных пособий малообеспеченным гражданам, определяется Министерством финансов Республики Казахстан";
в Примерном положении о службе жилищных пособий, утвержденном указанным постановлением:
в пунктах 6, 7 слова "жилищно-коммунальные услуги" заменить словами "коммунальные услуги".
Премьер-Министр
Республики Казахстан