"Тың тау-кен-химиялық комбинаты" мемлекеттiк холдинг компаниясын қаржылық оңалту жөнiндегi кезек күттiрмейтiн шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 28 тамыздағы N 1299 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 сәуірдегі N 381 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.04.23  N 381  Қаулысымен.
"Тың тау-кен-химиялық комбинаты" мемлекеттiк холдинг компаниясын қаржылық оңалту жөнiнде кезек күттiрмейтiн шаралар қабылдау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. "Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес "Тың тау-кен-химиялық комбинаты" мемлекеттiк холдинг компаниясы дәрменсiз борышкер деп танылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк пен активтердi басқару департаментi:
соттан тыс тәртiппен "Тың тау-кен-химиялық комбинаты" мемлекеттiк холдинг компаниясына қатысты оңалту рәсiмдерiн жүргiзсiн;
"Тың тау-кен-химиялық комбинаты" мемлекеттiк холдинг компаниясының оңалтушы басқарушысын тағайындасын;
"Қазақатомөнеркәсiп" ұлттық атом компаниясына "Тың тау-кен-химиялық комбинаты" мемлекеттiк холдинг компаниясы акцияларының мемлекеттiк пакетiне иелiк ету және оны пайдалану құқығы берiлсiн;
"Тың тау-кен-химиялық комбинаты" мемлекеттiк холдинг компаниясына несие алу үшiн кепiлдiк ретiнде тауарлық өнiмдердiң қоймалық қорларын пайдалануға рұқсат етiлсiн.
3. Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ Банкiне "Қазкоммерцбанк" ашық акционерлiк қоғамымен бiрлесiп "Тың тау-кен-химиялық комбинаты" мемлекеттiк холдинг компаниясы үшiн қоймалардағы дайын өнiмдердiң кепiлдiгiмен, айналымдағы қаражатты толтыру және кәсiпорынның берешектерiн төлеу мақсатында 22 млн. АҚШ долларына, оның iшiнде 1997 жылы - 8 млн. долларға, 1998 жылы - 8 млн. долларға, 1999 жылы - 6 млн. АҚШ долларына бара-бар сомада несие ресурстарын iздестiру сондай-ақ көрсетiлген қаражаттың мақсатты пайдаланылуы жөнiнде шаралар қабылдау ұсынылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О неотложных мерах по финансовому оздоровлению Государственной холдинговой компании "Целинный горно-химический комбинат"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 августа 1997 г. N 1299. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 апреля 2008 года N 381.
Сноска. Постановление Правительства РК от 28 августа 1997 г. N 1299 утратило силу постановлением Правительства РК от 23.04.2008  N 381 .
В целях принятия неотложных мер по финансовому оздоровлению Государственной холдинговой компании "Целинный горно-химический комбинат" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. В соответствии о Законом Республики Казахстан  Z970067_  "О банкротстве" признать Государственную холдинговую компанию "Целинный горно-химический комбинат" несостоятельным должником.
2. Департаменту управления государственным имуществом и активами Министерства финансов Республики Казахстан:
провести во внесудебном порядке реабилитационные процедуры в отношении Государственной холдинговой компании "Целинный горно-химический комбинат";
назначить реабилитационного управляющего Государственной холдинговой компании "Целинный горно-химический комбинат";
делегировать Национальной атомной компании "Казатомпром" право владения и пользования государственным пакетом акций Государственной холдинговой компании "Целинный горно-химический комбинат";
разрешить Государственной холдинговой компании "Целинный горно-химический комбинат" использовать в качестве залога для получения кредита складские запасы товарной продукции.
3. Рекомендовать Акционерному Народному Сберегательному Банку Казахстана совместно с открытым акционерным обществом "Казкоммерцбанк" изыскать под залог готовой продукции на складах кредитные ресурсы для Государственной холдинговой компании "Целинный горно-химический комбинат" в сумме, эквивалентной 22 млн. долларов США, в том числе в 1997 году - 8 млн. долларов, в 1998 году - 8 млн. долларов, в 1999 году - 6 млн. долларов США, с целью пополнения оборотных средств и выплаты задолженности предприятия, а также принять меры по целевому использованию указанных средств.
Премьер-Министр
Республики Казахстан