Миссионерлiк қызметпен айналысатын шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдарды тiркеу тәртiбi туралы ереженi бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1997 жылғы 21 қыркүйек N 1362. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2001.04.27. N 568 қаулысымен. ~P010568
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қоса берiлiп отырған Миссионерлiк қызметпен айналысатын шетел
азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдарды тiркеу тәртiбi туралы ереже
бекiтiлсiн.
2. Облыстардың, Ақмола және Алматы қалаларының әкiмдерi бiр апта
мерзiм iшiнде жауапты адамдарды белгiлесiн және миссионерлiк қызметпен
айналысатын шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдарды тiркеудi
жүзеге асыру жөнiнде шаралар қабылдасын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 21 қыркүйектегi
N 1362 қаулысымен
бекiтiлген
Миссионерлiк қызметпен айналысатын шетел азаматтары мен
азаматтығы жоқ адамдарды тiркеу тәртiбi туралы
ЕРЕЖЕ
I. Жалпы ережелер
1. Осы ереже Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексiне (жалпы бөлiм) және "Дiни сенiм бостандығы және дiни бiрлестiктер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзiрлендi.
2. Қазақстан Республикасына миссионерлiк қызметтi жүзеге асыру үшiн заңдарда белгiленген тәртiппен келген шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдар тiркеуге жатады.
3. Миссионерлiк қызметпен айналысатын шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдарды тiркеудi жергiлiктi атқарушы органдар жүргiзедi.
4. Шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдардың тiркелмеген миссионерлiк қызметiне тыйым салынады.
II. Тiркеу тәртiбi
5. Миссионерлiк қызметтi жүзеге асыру үшiн шетелдiк азаматтар мен азаматтығы жоқ адамдар жергiлiктi атқарушы органға мынадай құжаттарды ұсынады:
дiни сенiмге тиiстiлiгi, миссионерлiк қызметтiң аумағы мен мерзiмi көрсетiлген өтiнiш;
дiни ұйым берген сенiм хат;
тiркеу туралы ресмилендiрiлген куәлiктiң немесе миссионер бiлдiрiп
отырған дiни ұйымның, өз елiнiң заңдары бойынша ресми тiркелгенiн
куәландыратын өзге құжаттың көшiрмесi.
Аталған құжаттарды ұсынған кезде өтiнiш берушi паспортын немесе
жеке басын куәландыратын басқа құжатты көрсетедi.
6. Миссионерлiк қызметпен айналысатын шетел азаматын немесе
азаматтығы жоқ адамды тiркеу туралы шешiмдi жергiлiктi атқарушы орган
осы Ереженiң 5-тармағында көрсетiлген құжаттар берiлген күннен бастап,
бiр айдан аспайтын мерзiмде қабылдайды.

Об утверждении Положения о порядке аккредитации иностранных граждан и лиц без гражданства, занимающихся миссионерской деятельностью
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 сентября 1997 г. N 1362. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 27 апреля 2001 года N 568 ~P010568
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемое Положение о порядке аккредитации иностранных граждан и лиц без гражданства, занимающихся миссионерской деятельностью.
2. Акимам областей, городов Акмолы и Алматы в недельный срок определить ответственных лиц и принять меры по осуществлению аккредитации иностранных граждан и лиц без гражданства, занимающихся миссионерской деятельностью.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 сентября 1997 г. N 1362
Положение
о порядке аккредитации иностранных граждан
и лиц без гражданства, занимающихся
миссионерской деятельностью
I. Общие положения
1. Настоящее Положение разработано в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, Гражданским кодексом Республики Казахстан (общая часть) и Законом Республики Казахстан Z924000_ "О свободе вероисповедания и религиозных объединениях".
2. Аккредитации подлежат иностранные граждане и лица без гражданства, прибывшие в Республику Казахстан в установленном законодательством порядке для осуществления миссионерской деятельности.
3. Аккредитация иностранных граждан и лиц без гражданства, занимающихся миссионерской деятельностью, производится местными исполнительными органами.
4. Миссионерская деятельность иностранных граждан и лиц без гражданства без аккредитации запрещается.
II. Порядок аккредитации
5. Для осуществления миссионерской деятельности иностранные граждане и лица без гражданства представляют в местный исполнительный орган следующие документы:
заявление с указанием вероисповедной принадлежности, территории и срока миссионерской деятельности;
доверенность, выданную религиозной организацией;
копию легализованного свидетельства о регистрации или иного документа, удостоверяющего, что религиозная организация, которую представляет миссионер, является официально зарегистрированной по законодательству своей страны.
При представлении указанных документов заявителем предъявляется паспорт или другой документ, удостоверяющий личность.
6. Решение об аккредитации иностранного гражданина или лица без гражданства, занимающихся миссионерской деятельностью, принимается местным исполнительным органом в срок, не превышающий одного месяца со дня подачи документов, указанных в пункте 5 настоящего Положения.

7. Ұсынылған құжаттар Қазақстан Республикасының заңдарына және осы
Ережеге сай болған жағдайда жергiлiктi атқарушы орган тiркеу туралы
тиiстi шешiм шығарады және миссионерлiк қызметпен айналысуға рұқсат
қағаз бередi.
8. Рұқсат қағаз мыналарды қамтуға тиiс:
тiркеу нөмiрi;
рұқсат қағаз берiлген күн;
миссионердiң тегi, аты;
дiни бiрлестiкке тиесiлiгi;
рұқсат қағаз қолданылатын аумақ;
рұқсат қағаздың қолданылу мерзiмi.
9. Егер миссионерлiк қызметтiң нысанасы мен мақсаттары Қазақстан
Республикасының заңдарына қайшы келетiн болса, тiркеуден бас тартылуы
мүмкiн.
10. Рұқсат қағаз жоғалған жағдайда, миссионердiң өтiнiшi бойынша
жергiлiктi атқарушы орган 10 күннiң iшiнде рұқсат қағаздың дубликатын
бередi.
11. Егер жалған мәлiметтердi қамтитын құжаттар тапсырылғаны немесе
миссионерлiк қызметтiң қолданылып жүрген заңдарға қайшы келетiнi
анықталса, шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдар тiркеуден
айырылуы мүмкiн.
12. Миссионерлiк қызметпен айналысатын шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдар Қазақстан Республикасының заңдарын бұзған жағдайда, олар Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауапқа тартылады.

7. В случае соответствия представленных документов законодательству Республики Казахстан и настоящему Положению местный исполнительный орган выносит соответствующее решение об аккредитации и выдает разрешение на занятие миссионерской деятельностью.
8. Разрешение должно содержать:
регистрационный номер;
дату выдачи разрешения;
фамилию, имя миссионера;
принадлежность к религиозному объединению;
территорию, на которой действительно разрешение;
срок действия разрешения.
9. В аккредитации может быть отказано, если предмет и цели деятельности миссионерской деятельности противоречат законодательству Республики Казахстан.
10. В случае утраты разрешения по заявлению миссионера местный исполнительный орган в течение 10 дней производит выдачу дубликата разрешения.
11. Иностранные граждане и лица без гражданства могут быть лишены аккредитации, если будет установлено, что были представлены документы, которые содержат недостоверные сведения, или миссионерская деятельность противоречит действующему законодательству.
12. В случае нарушения иностранными гражданами и лицами без гражданства, занимающимися миссионерской деятельностью законодательства Республики Казахстан, они подлежат ответственности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.