Протез-ортопедия кәсiпорындары ассоциациясы және мемлекеттiк қазыналық тәжiрибе-эксперименттiк протез-ортопедия кәсiпорындарын қайта құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1997 жылғы 21 қыркүйек N 1367
Республиканың протез-ортопедия кәсiпорындарының мүгедектердi протез-ортопедиялық көмекпен неғұрлым тиiмдi қамтамасыз ету жөнiндегi қызметiн жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. <*>
Ескерту. 1-тармақ күшін жойды - ҚР Үкіметінің 2001.09.05. N 1146
қаулысымен. P011146_
2. Республикалық мемлекеттiк қазыналық: "Алматы тәжiрибе-эксперименттiк протез-ортопедия орталығы" кәсiпорны, Петропавл және Семей тәжiрибе-эксперименттiк протез-ортопедия, кәсiпорындары тиiсiнше Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң республикалық мемлекеттiк: "Алматы тәжiрибе-эксперименттiк протез-ортопедия орталығы" кәсiпорны, Петропавл және Семей тәжiрибе-эксперименттiк протез-ортопедия кәсiпорындары (шаруашылық жүргiзу құқығындағы) болып қайта құрылсын (бұдан әрi - кәсiпорындар).
3. Мемлекеттiк басқарудың уәкiлеттi органы, сондай-ақ кәсiпорындарға қатысты мемлекеттiк меншiк құқығының субъектiсi функцияларын жүзеге асыратын орган болып, Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi белгiленсiн.
4. Кәсiпорындардың негiзгi мiндеттерi жаңа әзiрлемелер мен технологияларды енгiзу, мүгедектердi оңалтудың техникалық құралдарын, протез-ортопедия бұйымдары мен аяқкиiмдi жасап шығару мен сату болып белгiленсiн.
5. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi бiр ай мерзiм iшiнде кәсiпорындардың жарғыларын бекiтсiн, олардың мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн және Қазақстан Республикасының Үкiметiне осы қаулыға сәйкес Республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың тiзбесiне өзгерiс енгiзу туралы белгiленген тәртiппен ұсыныс енгiзсiн.
6. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi заңдарда белгiленген тәртiппен кәсiпорындарды мемлекеттiк тiркеуден өткiзсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

Об Ассоциации протезно-ортопедических предприятий и преобразовании государственных казенных опытно-экспериментальных протезно-ортопедических предприятий
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 сентября 1997 г. N 1367
В целях совершенствования деятельности протезно-ортопедических предприятий республики по более эффективному обеспечению инвалидов протезно-ортопедической помощью Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. (Пункт 1 утратил силу - постановлением Правительства РК от 5 сентября 2001 г. N 1146 P011146_ )
2. Преобразовать республиканские государственные казенные: предприятие "Алматинский опытно-экспериментальный протезно-ортопедический центр", Петропавловское и Семипалатинское опытно-экспериментальные протезно-ортопедические предприятия соответственно в республиканские государственные: предприятие "Алматинский опытно-экспериментальный протезно-ортопедический центр", Петропавловское и Семипалатинское опытно-экспериментальные протезно-ортопедические предприятия (на праве хозяйственного ведения) Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее - предприятия).
3. Определить уполномоченным органом государственного управления, а также органом, осуществляющим по отношению к предприятиям функции субъекта права государственной собственности, Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
4. Основными задачами предприятий определить внедрение новых разработок и технологий, производство и реализацию технических средств реабилитации инвалидов, протезно-ортопедических изделий и обуви.
5. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в месячный срок утвердить уставы предприятий, обеспечить их государственную регистрацию и в установленном порядке внести в Правительство Республики Казахстан предложение о внесении в соответствии с настоящим постановлением изменения в Перечень республиканских государственных предприятий.
6. Министерству юстиции Республики Казахстан осуществить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию предприятий.
Премьер-Министр
Республики Казахстан