"Мемлекеттiк жинақтаушы зейнетақы қоры" жабық акционерлiк қоғамын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 24 қыркүйек N 1372
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Z970136_ Қазақстан Республикасы Заңын жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. "Мемлекеттiк жинақтаушы зейнетақы қоры" жабық акционерлiк қоғамы құрылсын.
"Мемлекеттiк жинақтаушы зейнетақы қоры" жабық акционерлiк қоғамын құрудың мақсаты және оның қызметiнiң негiзгi түрлерi:
Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген тәртiппен салымшылардың мiндеттi зейнетақы жарналарын жинау және оны зейнетақы алушыларға төлеу;
Зейнетақы активтерiн қалыптастыру және оларды мемлекеттiк құнды қағаздарға, мемлекеттiк банктердiң депозиттерiне, халықаралық қаржы ұйымдарының құнды қағаздарына инвестициялау болып табылады.
2. "Мемлекеттiк жинақтаушы зейнетақы қоры" жабық акционерлiк қоғамының құрылтайшысы Қазақстан Республикасының Үкiметi болып табылады.
3. "Мемлекеттiк жинақтаушы зейнетақы қоры" жабық акционерлiк қоғамының жарғылық капиталы 10 миллион теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi "Мемлекеттiк жинақтаушы зейнетақы қоры" жабық акционерлiк қоғамына жарғылық капиталын қалыптастыру үшiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервтiк қорынан 10 (он) миллион теңге бөлсiн.
4. <*>
Ескерту. 4-тармақ алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2002.07.27. N 837
қаулысымен. P020837_
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiмен бiрлесiп Қазақстан Республикасының Үкiметiне "Мемлекеттiк жинақтаушы зейнетақы қоры" жабық акционерлiк қоғамының Байқаушы кеңесiнiң құрамын бекiту туралы ұсыныс енгiзсiн.
6. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi "Мемлекеттiк жинақтаушы зейнетақы қоры" жабық акционерлiк қоғамын құру жөнiндегi қажеттi ұйымдастыру шараларын жүргiзсiн.
7. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Жылжымайтын мүлiктi және заңды ұйымдарды тiркеу жөнiндегi агенттiгi белгiленген тәртiпке сәйкес "Мемлекеттiк жинақтаушы зейнетақы қоры" жабық акционерлiк қоғамын мемлекеттiк тiркеуден өткiзсiн.
8. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң мемлекеттiк мүлiк пен активтердi басқару департаментi 1997 жылғы 1 қарашаға дейiн "Мемлекеттiк жинақтаушы зейнетақы қоры" жабық акционерлiк қоғамын Алматы қаласында қызметтiк үй-жаймен қамтамасыз етсiн.

О создании закрытого акционерного общества "Государственный накопительный пенсионный фонд"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 1997 г. N 1372.
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 20 июня 1997 г. Z970136_ "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать закрытое акционерное общество "Государственный накопительный пенсионный фонд".
Целью создания закрытого акционерного общества "Государственный накопительный пенсионный фонд" и основными видами его деятельности являются:
сбор обязательных пенсионных взносов вкладчиков и пенсионные выплаты получателям в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан;
формирование пенсионных активов и инвестирование их в государственные ценные бумаги, депозиты государственных банков, ценные бумаги международных финансовых организаций.
2. Учредителем закрытого акционерного общества "Государственный накопительный пенсионный фонд" является Правительство Республики Казахстан.
3. Уставный капитал закрытого акционерного общества "Государственный накопительный пенсионный фонд" определить в размере 10 миллионов тенге.
Министерству финансов Республики Казахстан выделить 10 (десять) миллионов тенге закрытому акционерному обществу "Государственный накопительный пенсионный фонд" на формирование уставного капитала за счет резервного фонда Правительства Республики Казахстан.
4. <*>
Сноска. Пункт 4 исключен - постановлением Правительства РК от 27 июля 2002 года N 837 P020837_ .
5. Министерству финансов Республики Казахстан совместно с Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан внести в Правительство Республики Казахстан предложение об утверждении состава Наблюдательного совета закрытого акционерного общества "Государственный накопительный пенсионный фонд".
6. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан провести необходимые организационные мероприятия по учреждению закрытого акционерного общества "Государственный накопительный пенсионный фонд".
7. Агентству по регистрации недвижимости и юридических лиц Министерства юстиции Республики Казахстан осуществить в установленном порядке государственную регистрацию закрытого акционерного общества "Государственный накопительный пенсионный фонд".
8. Департаменту управления государственным имуществом и активами Министерства финансов Республики Казахстан в срок до 1 ноября 1997 года обеспечить закрытое акционерное общество "Государственный накопительный пенсионный фонд" служебным помещением в г. Алматы.

9. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау
министрлiгiнiң ұлттық зейнетақы агенттiгi, заңдармен белгiленген
тәртiппен, "Мемлекеттiк жинақтаушы зейнетақы қоры" жабық акционерлiк
қоғамына лицензия беретiн болсын.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
мiндетiн атқарушы

9. Национальному пенсионному агентству Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в порядке, установленном законодательством, выдать лицензию закрытому акционерному обществу "Государственный накопительный пенсионный фонд".
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан