Республикалық бюджетте тұратын ұйымдардың ұйымдарға (тауарларды, жүмыстарды және қызмет көрсетулердi берушiлерге) пайда болған берешектерiн оларды соңғыларының республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша берешектерiн өтеуi есебiне есептеу жолымен өтеудiң тәртiбi туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 30 қыркүйек N 1393. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1998.06.18. N 554 қаулысымен. ~P980554
Республикалық бюджетте тұратын ұйымдардың олардың көрсеткен қызметтерi мен берген тауарлары үшiн ұйымдардың алдындағы берешектерiне есеп жүргiзудi реттеу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қоса берiлiп отырған Республикалық бюджетте тұратын ұйымдардың ұйымдарға (тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулердi берушiлерге) пайда болған берешектерiн оларды соңғыларының республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша берешектерiн өтеуi есебiне есептеу жолымен өтеудiң тәртiбi бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi бiр ай мерзiм iшiнде жергiлiктi бюджеттер бойынша берешектердiң есебiн жүргiзудiң осындай тәртiбiн әзiрлесiн және оны белгiленген ретпен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бекiтуiне енгiзсiн.
3. "Республикалық жергiлiктi бюджеттерде тұратын мекемелердiң
ұйымдарға (берушiлерге) пайда болған берешектерiн оларды соңғыларының
бюджетке төленетiн төлемдер жөнiндегi берешектерiн өтеуi есебiне
есептеу арқылы өтеудiң тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 1996 жылғы 7 маусымдағы N 719 қаулысының күшi жойылған деп
танылсын.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
мiндетiн атқарушы
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 30 қыркүйектегi
N 1393 қаулысымен
бекiтiлген
Республикалық бюджетте тұратын ұйымдардың ұйымдарға
(тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулердi берушiлерге)
пайда болған берешектерiн оларды соңғыларының республикалық
бюджетке төленетiн төлемдер бойынша берешектерiн өтеуi
есебiне есептеу жолымен өтеудiң
ТӘРТIБI
I. Жалпы ережелер
1. Осы Тәртiп республикалық бюджеттiң, республикалық бюджетте тұратын ұйымдардың және тауарларды беретiн, жұмыстарды орындайтын және қызметтер көрсететiн ұйымдардың (бұдан әрi - ұйымдар (берушiлер) есептеулер жүргiзу жолымен өзара берешектерiн өтеуi кезiндегi өзара қатынасын реттейдi.
2. Бюджеттiк ұйымдардың берiлген тауарлар, көрсетiлген қызметтер және орындалған жұмыстар үшiн ұйымдардың - берушiлердiң алдындағы берешектерiн соңғыларының республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша берешектерiн өтеуi есебiне есептеу бюджеттiк ұйымдар шығыстары сметаларының тиiстi ерекшелiгi мен ұйымдардың - берушiлердiң республикалық бюджеттiң алдындағы берешектерiнiң сомалары бойынша республикалық бюджетте көзделген шығыстар лимиттерiнiң шегiнде, Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулысының негiзiнде жүргiзiледi.

Об утверждении Порядка погашения образующихся задолженностей организаций, состоящих на республиканском бюджете, организациям (поставщикам товаров, работ и услуг) путем зачета их в счет погашения последними задолженностей по платежам в республиканский бюджет
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 1997 г. N 1393. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 18 июня 1998 г. N 554 ~P980554
В целях упорядочения проведения зачетов задолженностей организаций, состоящих на республиканском бюджете, перед организациями (поставщиками) за оказанные ими услуги и поставленные товары Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Порядок погашения образующихся задолженностей организаций, состоящих на республиканском бюджете, организациям (поставщикам товаров, работ и услуг) путем зачета их в счет погашениями последними задолженностей по платежам в республиканский бюджет.
2. Министерству финансов Республики Казахстан в месячный срок разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан аналогичный порядок проведения зачетов задолженностей по местным бюджетам.
3. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 7 июня 1996 г. N 719 P960719_ "Об утверждении порядка погашения образующихся задолженностей учреждений, состоящих на республиканском и местных бюджетах, организациям (поставщикам) путем зачета их в счет погашения последними задолженностей по платежам в бюджеты".
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 сентября 1997 г. N 1393
Порядок
погашения образующихся задолженностей
организаций, состоящих на республиканском
бюджете, организациям (поставщикам товаров,
работ и услуг) путем зачета их в счет погашения
последними задолженностей по платежам в
республиканский бюджет
I. Общие положения
1. Настоящий Порядок регулирует взаимоотношения республиканского бюджета, организаций, состоящих на республиканском бюджете, и организации, поставляющих товары, выполняющих работы и оказывающих услуги (далее - организации (поставщики), при погашении взаимных задолженностей путем проведения зачетов.
2. Зачет задолженностей бюджетной организации перед организациями (поставщиками) за поставленные товары, оказанные услуги и выполненные работы в счет погашения последними задолженности по платежам в республиканский бюджет проводится на основании постановлений Правительства Республики Казахстан в пределах лимитов расходов, предусмотренных в республиканском бюджете по соответствующей специфике сметы расходов бюджетной организации, и суммы задолженности организации (поставщика) перед республиканским бюджетом.

3. Бюджеттiк ұйымдардың берешектерiне жүргiзiлген есептеудiң сомалары қары жоспарын құрудың және қолма-қол ақша құйылуын болжаудың тәртiбiн реттейтiн қолданылып жүрген нормативтiк актiлерге сәйкес, оларды кейiн республикалық бюджеттен қаржыландыру кезiнде мына құжаттарды:
Қазақстан Республикасының министрлiктерiне, мемлекеттiк комитеттерiне, басқа да мемлекеттiк органдарына және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң құрамына кiрмейтiн өзге де орталық атқарушы органдарына және ұйымдарға (бұдан әрi - министрлiктерге (ведомстволарға)) берiлетiн қазынашылық рұқсаттарда;
министрлiктердiң (ведомстволардың) рұқсаттарында;
бюджеттiк қаражаттарды төменде тұрған бөлушiлердiң рұқсаттарында көрсетiледi.
II. Өзара берешектердiң есебiн жүргiзудiң тәртiбi
4. Берешектердiң есебi республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң арасында бөлуге жататын жалпы мемлекеттiк салықтарды қоспағанда тек республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша ғана жүргiзiледi.
5. Министрлiк (ведомство) республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша несиелiк берешектерi бар ұйыммен (берушiмен) бiрлесiп Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң есеп жүргiзу туралы шешiмiнiң жобасын дайындайды, оны Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнде, Экономика министрлiгiнде және Әдiлет министрлiгiнде келiседi. Қаулының келiсiлген жобасы белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметiне ұсынылады. Қазақстан Республикасының Үкiметi көрсетiлген қаулыны қабылдағаннан кейiн министрлiк (ведомство) ведомстволық бағыныстағы бюджеттiк ұйымдар мен ұйымға (берушiге) олардың өткiзiлетiн есептеуге кiргiзiлетiндiгi туралы жазбаша хабарлайды.
6. Республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша берешегi бар ұйым (берушi) есеп жүргiзу үшiн, оның алдында берешегi бар бюджеттiк ұйымға қызмет көрсететiн облыстық (Алматы және Ақмола) қалалық Қазынашылық басқармасына мынадай құжаттарды:
салық төлеушiнiң тiркелген жерi бойынша салық органының: толық түспеудi, есептелген айыппұлдар мен үстемелердi бөлiп көрсету арқылы салықтар және республикалық бюджетке төленетiн басқа да төлемдер жөнiндегi берешектердiң бар екендiгi туралы анықтамасын;
ұйымдар (берушiлер) мен бюджеттiк ұйымдардың арасындағы берешектердi салыстыру актiсiн. Ұйым (берушi) бюджеттiк ұйымдардан берешектердi талап ету құқығын басқа заңды тұлғаға берген жағдайда, республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша берешегi бар соңғысы сонымен бiрге ұйым (берушi) мен аталған заңды тұлғаның арасындағы берешектердi салыстыру актiсiн, талап ету құқығын беру туралы келiсiмнiң нотариалдық расталған көшiрмесiн ұсынады;
министрлiктiң (ведомствоның) бюджеттiк ұйым мен ұйымның (берушiнiң) жүргiзiлетiн есептеуге кiргiзiлгендiгi туралы жазбаша хабарлауының көшiрмесiн;
бюджеттiк ұйымның, ұйымның (берушiнiң) және республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша берешегi бар, кредитордың құқығы (егер ондай болса) ауысқан заңды тұлғаның арасында есеп жүргiзу туралы шартты (1-қосымша) ұсынады. Шартты осы тармақта көрсетiлген құжаттардың негiзiнде ұйым (берушi) ресiмдейдi.

3. Суммы проводимых зачетов задолженностей бюджетных организаций отражаются при их последующем финансировании из республиканского бюджета в соответствии с действующими нормативными актами, регулирующими порядок составления финансового плана и прогнозирования потока наличности, в следующих документах:
казначейских разрешениях, выдаваемых министерствам, государственным комитетам, другим государственным органам и иным центральным исполнительным органам Республики Казахстан, не входящим в состав Правительства Республики Казахстан, и организациям (далее - министерства (ведомства);
разрешениях министерств (ведомств);
разрешениях нижестоящих распорядителей бюджетных средств.
II. Порядок проведения зачета взаимных задолженностей
4. Зачет задолженностей проводится только по платежам в республиканский бюджет, за исключением общегосударственных налогов, подлежащих распределению между республиканским и местными бюджетами.
5. Министерства (ведомства) совместно с организацией (поставщиком), имеющей кредиторскую задолженность по платежам в республиканский бюджет, готовят проект решения Правительства Республики Казахстан о проведении зачета, согласовывают его в Министерстве финансов, Министерстве экономики и Министерстве юстиции Республики Казахстан. Согласованный проект постановления в установленном порядке представляется в Правительство Республики Казахстан. После принятия Правительством Республики Казахстан указанного постановления министерства (ведомства) письменно уведомляют подведомственные бюджетные организации и организацию (поставщика) о включении их в проводимый зачет.
6. Для проведения зачета организация (поставщик), имеющая задолженность по платежам в республиканский бюджет, представляет в областные (Алматинское и Акмолинское городские) управления казначейства, обслуживающие бюджетные организации, имеющие задолженность перед ней, следующие документы:
справку налогового органа но месту регистрации налогоплательщика о наличии задолженности по налогам и другим платежам в республиканский бюджет с выделением недоимки, начисленных штрафов и пени;
акты сверки задолженности между организацией (поставщиком) и бюджетными организациями. В случае передачи организацией (поставщиком) права требования задолженности с бюджетных организаций другому юридическому лицу последнее, имеющее задолженность по платежам в республиканский бюджет, представляет так же акты сверки задолженностей между организацией (поставщиком) и данным юридическим лицом, нотариально заверенные копии соглашений о передаче прав требований;
копию письменного уведомления министерства (ведомства) о включении бюджетной организации и организации (поставщика) в проводимый зачет;
договор о проведении зачета (приложение 1) между бюджетной организацией, организацией (поставщиком) и юридическим лицом, имеющим задолженность по платежам в республиканский бюджет, к которому перешли права кредитора (если таковое имеется). Договор оформляется организацией (поставщиком) на основании документов, указанных в настоящем пункте.

7. Облыстық (Алматы және Ақмола қалалық) Қазынашылық басқармасы бюджеттiк ұйымның орналасқан жерi бойынша шарттарды тiркеу журналына тiркейдi, оларды бюджеттiк ұйым қол астындағы министрлiктер (ведомстволар) бойынша тексередi, топтайды және тiркеу журналына белгi соғу арқылы бес данада тиiстi министрлiкке (ведомствоға) жолдайды.
8. Ұйымның (берушiнiң) алдында берешегi бар бюджеттiк ұйым қол астындағы министрлiк (ведомство) есептеуге қатысатын әрбiр бюджеттiк ұйымның сметасында көзделген сомалардың шегiнде және есептеулер жүргiзу туралы шарттардың негiзiнде үш данада шарттардың тiзiлiмi (3-қосымша) мен бес данада есептеу жүргiзу туралы шарт (1-қосымша), қоса берiлетiн төрт данада өзара берешектердi өтеу туралы келiсiмдi (бұдан әрi - келiсiм) (2-қосымша) ресiмдейдi және оларды қол қоюға және тiркеуге Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне жолдайды.
9. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық департаментi алынған келiсмдердi тiркейдi, аталған министрлiк (ведомство) бойынша қаражаттың бар екендiгiн тексередi, министрлiктерге (ведомстволарға) шығыстардың бюджеттiк жiктелуiнiң тиiстi кодтары бойынша есептеу сомаларын көрсететiн Қазынашылық рұқсаттар бередi.
10. Министрлiк (ведомство) әрбiр ведомстволық бағыныстағы ұйымға министрлiктiң (ведомствоның) рұқсатын беру жолымен жүргiзiлген есептеудiң сомасы туралы хабарлайды. Бюджеттiк қаражатты төменде тұрған бөлушiлердiң рұқсаты министрлiктердiң (ведомстволардың) рұқсаттары сияқты рәсiмделедi. Министрлiктер мен ведомстволар бiр уақытта лимиттердiң бөлiнуiн бақылау көрсеткiшiсiне "Есептеу түрiнде" деген белгi соғады.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық департаментiне, Алматы қалалық және Ақмола облыстық Қазынашылық басқармаларына қазынашылық рұқсаттарда көрсетiлген есептеулер сомасын министрлiктер (ведомстволар) немесе төменде тұрған лимиттердi бөлушiлер осы Тәртiптiң 8-тармағына сәйкес шарттардың тiзiлiмiнде көрсетiлген ведомстволық бағыныстағы ұйымдарға ғана бөлуiне және жолдауына бақылау жасау жүктеледi.
11. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық департаментi ресiмделген келiсiмдердiң негiзiнде көрсетiлген сомаларды республикалық бюджеттiң кiрiс және шығыс бөлiктерiнде "есептеу" бағанында көрсету жөнiнде бухгалтерлiк жазба жүргiзедi.
12. Есепке қабылданған келiсiмге кiргiзiлген есептеу жүргiзу туралы шарттар төрт данада тиiстi облыстық (Алматы және Ақмола қалалық) Қазынашылық басқармаларына жолданады, ал соңғысы қол қойғызу немесе iлеспе хат арқылы: бiр данасын - есептеуге қатысқан бюджеттiк ұйымға, екi данасын - шарттың бiр данасын бюджетке салық төлеушiге беретiн облыстық салық басқармасына бередi. Шарттың бiр данасы облыстық (Алматы және Ақмола қалалық) Қазынашылық басқармасының iс қағаздарында қалады, оған салыстыру актiлерi, салықтар бойынша берешектiң бар екендiгi туралы салық органының анықтамасы және министрлiктiң (ведомствоның) хабарлауы қоса тiгiледi.

7. Областные (Алматинское и Акмолинское городские) управления казначейства по месту нахождения бюджетной организации регистрируют договоры в журнале регистрации, проверяют, группируют их по министерствам (ведомствам), в ведении которых находятся бюджетные организации, и направляют в пяти экземплярах в соответствующие министерства (ведомства) с отметкой в журнале регистрации.
8. Министерства (ведомства), в ведении которых находятся бюджетные организации, имеющие задолженность перед организацией (поставщиком), в пределах сумм, предусмотренных в смете каждой бюджетной организации, участвующей в зачете, и на основании договоров о проведении зачетов оформляют и направляют на подписание и регистрацию в Министерство финансов Республики Казахстан соглашение о погашении взаимных задолженностей (далее - соглашение) в четырех экземплярах (приложение 2), к которому прилагаются реестр договоров (приложение 3) в трех экземплярах и договоры о проведении зачета в пяти экземплярах (приложение 1).
9. Департамент казначейства Министерства финансов Республики Казахстан регистрирует полученные соглашения, проверяет наличие ассигнований по данному министерству (ведомству), выдает министерствам (ведомствам) казначейские разрешения, в которых указывает сумму зачетов по соответствующим кодам бюджетной классификации расходов.
10. Министерства (ведомства) извещают каждую подведомственную бюджетную организацию о сумме проведенного зачета путем выдачи разрешения министерства (ведомства). Разрешения нижестоящих распорядителей бюджетных средств оформляются аналогично разрешениям министерств (ведомств). Одновременно министерства и ведомства в карточке контроля за распределением лимитов делают отметку "в порядке зачета".
На Департамент казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, Алматинское городское и Акмолинское областное управления казначейства возлагается контроль за тем, чтобы указанные в казначейском разрешении суммы зачетов были распределены и направлены министерствами (ведомствами) или нижестоящими распорядителями лимитов только тем подведомственным организациям, которые указаны в реестрах договоров согласно пункту 8 настоящего Порядка.
11. Департамент казначейства Министерства финансов Республики Казахстан на основании оформленных соглашений производит бухгалтерские записи по отражению указанных сумм в доходной и расходной частях республиканского бюджета в графе "зачет".
12. Договоры о проведении зачета, которые включены в принятые к учету соглашения, направляются в четырех экземплярах соответствующим областным (Алматинскому и Акмолинскому городским) управлениям казначейства, а последние передают под роспись или с сопроводительным письмом: один экземпляр - бюджетной организации, участвующей в зачете, два экземпляра - областному налоговому управлению, которое передает один экземпляр договора плательщику налогов в бюджет. Один экземпляр договора остается в делах областного (Алматинского и Акмолинского городских) управления казначейства, к нему прикладываются акты сверки, справка налогового органа о наличии задолженности по налогам и уведомление министерства (ведомства).

13. Шарт есептеуге қатысқан ұйымдардағы берешектердi есептен
шығару жөнiнде, сондай-ақ салық төлеушiнiң тiркелген жерi бойынша
салық органындағы салық төлеушiнiң жеке шотына шартта көрсетiлген
және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi келiсiмге кiргiзген
сомада бухгалтерлiк жазба жүргiзу үшiн негiз болып табылады.
14. Салық төлеушiнiң тiркелген жерi бойынша салық органы есептеу
жүргiзу туралы шартты алған кезде салық төлеушiнiң кәртiшкенiң
жиегiнде "есептеу түрiнде" деген белгiсi бар жеке шотының тиiстi
кәртiшкесiндегi аталған ұйым бойынша берешектi өтейдi.
III. Бухгалтерлiк есеп және есептiлiк
15. Берешектердi есептеудi бухгалтерлiк есепте көрсетудiң және
есептiлiктiң тәртiбi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң
белгiленген тәртiпте қабылданған нормативтiк актiлерiмен реттеледi.
1-қосымша
Есептеу жүргiзу туралы
N ________ ШАРТ
Күнi _______________
____________________________________________________________________
Бюджеттiк ұйымның жетi орынды бюджеттiк жiктеу коды мен
орналасқан жерi көрсетiлген атауы
____________________________________________________________________
Министрлiктiң (ведомствоның) атауы
____________________________________________________________________
Бюджетке салық төлеушi үйымның атауы мен орналасқан жерi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 199___ жылғы "___"___________
қаулысының негiзiнде мына төмендегiлер туралы шарт жасасты:
Бюджеттiк ұйым ________________________________________________
өзiне салық төлеушi ұйымның салықтардың мына түрлерi бойынша
республикалық бюджетке төленетiн төлемдер жөнiндегi берешектерiн өтеу
туралы мiндеттеме қабылдайды:
____________________________________________________________________
Төлемнiң түрi   |   Бюджеттiк жiктеу    |  Есептеудiң сомасы,
|         коды          |       теңге
_____________________|_______________________|______________________
|                       |
_____________________|_______________________|______________________
|                       |
_____________________|_______________________|______________________
|                       |
_____________________|_______________________|______________________
|                       |
_____________________|_______________________|______________________
БАРЛЫҒЫ:        |                       |
_____________________|_______________________|______________________
сомасы (жазумен) ______________________________________________
Бөлiнген лимиттердiң есебiнен:
____________________________________________________________________
Бюджеттiк жiктеу         |       Есептеудiң сомасы,
коды               |       теңге
__________________________________|_________________________________
|
__________________________________|_________________________________
|
__________________________________|_________________________________
|
__________________________________|_________________________________
|
__________________________________|_________________________________
БАРЛЫҒЫ:                     |
__________________________________|_________________________________
сомасы (жазумен) ______________________________________________
Осы шарт 5 данада жасалды.
Қолдары:
Бюджеттiк                Берушi               Бюджетке салық
ұйым                     ұйым                 төлеушi
_____________            _____________        _____________
М.О.                     М.О.                 М.О.
Облыстық                               Облыстық
(Алматы қалалық)                       (Алматы қалалық)
Қазынашылық басқармасы                 салық басқармасы
__________________                     __________________
М.О.                                   М.О.
___________________________________________________________________
|    Осы шарт 199__ жылғы "____"_______________ N__________ өзара   |
|берешектердi өтеу туралы келiсiмге енгiзiлген және төлемдiк        |
|тапсырманы алмастырады, сондай-ақ есептеуге қатысатын ұйымдардағы  |
|және төлеушiнiң тiркелген жерi бойынша салық органдарындағы жеке   |
|шоттарындағы кредиторлық берешектердi есептен шығару жөнiнде       |
|бухгалтерлiк жазба жүргiзу үшiн негiз болады.                      |
|___________________________________________________________________|
Қолдары:
Бюджеттiк департаменттiң       Қазынашылық департаменттiң
директоры                      директоры
М.О.
Даналарды бөлу:
Бiрiншiсi    - Қазынашылық департаментi үшiн
Екiншiсi     - облыстық (Алматы қалалық) қазынашылық
басқармасы үшiн
Үшiншiсi     - бюджеттiк ұйым үшiн
Төртiншiсi   - Салық комитетi үшiн
Бесiншiсi    - салық төлеушi үшiн
2-қосымша
Өзара берешектердi өтеу туралы
N _________ КЕЛIСIМ
199__ жылғы "___"___________

13. Договор является основанием для проведения бухгалтерских
записей по списанию задолженностей в организациях, участвующих в
зачете, а также в лицевом счете налогоплательщика в налоговом органе
по месту регистрации налогоплательщика в сумме, указанной в договоре
и включенной Министерством финансов Республики Казахстан в
соглашение.
14. Налоговый орган по месту регистрации налогоплательщика при
получении договора о проведении зачета погашает задолженность по
данной организации на соответствующей карточке лицевого счета
налогоплательщика с отметкой на полях карточки "в порядке зачета".
III. Бухгалтерский учет и отчетность
15. Порядок отражения зачетов задолженностей в бухгалтерском
учете и отчетности регулируется принятыми в установленном порядке
нормативными актами Министерства финансов Республики Казахстан.
Приложение 1
ДОГОВОР N ___
о проведении зачета
Дата ____________
____________________________________________________________________
Наименование бюджетной организации с указанием семизначного кода
бюджетной классификации и местонахождения
____________________________________________________________________
Наименование министерства (ведомства)
____________________________________________________________________
Наименование организации (поставщика)
____________________________________________________________________
Наименование организации-плательщика налогов в бюджет и его
местонахождение
на основании постановления Правительства Республики Казахстан от
"______" ___________ 199__ г. заключили договор о нижеследующем:
Бюджетная организация _______________________________________________
принимает на себя обязательство о погашении задолженности по
платежам в республиканский бюджет организации-плательщика налогов по
следующим видам налогов:
---------------------------------------------------------------------
Вид платежа !   Код бюджетной классификации ! Сумма зачета, тенге
-------------!-------------------------------!-----------------------
-------------!-------------------------------!-----------------------
-------------!-------------------------------!-----------------------
-------------!-------------------------------!-----------------------
-------------!-------------------------------!-----------------------
-------------!-------------------------------!-----------------------
ВСЕГО:       !                               !
-------------!-------------------------------!-----------------------
сумма (прописью) ____________________________________________________
За счет выделенных лимитов:
---------------------------------------------------------------------
Код бюджетной классификации          !     Сумма зачета,
!        тенге
---------------------------------------------!-----------------------
---------------------------------------------!-----------------------
---------------------------------------------!-----------------------
---------------------------------------------!-----------------------
ВСЕГО:                                       !
---------------------------------------------!-----------------------
сумма (прописью) ____________________________________________________
Данный договор составлен в 5 экземплярах.
подписи на обороте
Подписи:
Бюджетная                Организация             Плательщик налогов
организация              (поставщик)             в бюджет
________________       _________________      _______________________
М.П.                   М.П.                       М.П.
Областное                                     Областное
(Алматинское городское)                       (Алматинское городское)
управление казначейства                       налоговое управление
________________________                      _______________________
М.П.                                           М.П.
--------------------------------------------------------------------
!    Настоящий договор включен в соглашение о погашении взаимных   !
!задолженностей N ______ от "_____" ____________ 199_ г. и заменяет!
!платежное поручение, а также служит основанием для проведения     !
!бухгалтерских записей по списанию кредиторской задолженности в    !
!организациях, участвующих в зачете и лицевых счетах плательщика в !
!налоговых органах по месту регистрации.                           !
!
--------------------------------------------------------------------
Подписи:
Директор Бюджетного                        Директор Департамента
департамента                                казначейства
М.П.
Распределение экземпляров:
Первый     - для Департамента казначейства Министерства финансов
Второй     - для областного (Алматинского городского) управления
казначейства
Третий     - для бюджетной организации
Четвертый  - для Налогового комитета Министерства финансов
Пятый      - для плательщика налогов
Приложение 2
СОГЛАШЕНИЕ N _____
о погашении взаимных задолженностей
"____"_____199  г.

1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мен
____________________________________________________________________
(лимиттердi бас бөлушiнiң атауы)                   коды
соңғысы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 199___ жылғы
"____"_____________ N _________ қаулысының негiзiнде республикалық
бюджетке төленетiн төлемдер бойынша берешектердi өтеу жөнiнде өзiне
мiндеттеме қабылдайтындығы туралы келiстi
____________________________________________________________________
(төлеушiнiң атауы мен оның орналасқан жерi)
мынадай төлем түрлерi бойынша (теңге):
___________________________________________________________________
| N |Төлемнiң түрi   |   Бюджеттiк жiктеудiң |  Есептеу сомасы
|р/н|                |         коды          |
|___|________________|_______________________|______________________
|   |                |                       |
|___|________________|_______________________|______________________
|   |                |                       |
|___|________________|_______________________|______________________
|   |                |                       |
|___|________________|_______________________|______________________
|   |                |                       |
|___|________________|_______________________|______________________
|   |ЖИЫНЫ:          |                       |
|___|________________|_______________________|______________________
Жиыны: ________________________________________________________
сомасы (жазумен)
қаржы есебiне:
__________________________________________________________________
|Бюджеттiк жiктеу|есептеу         |Бюджеттiк жiктеу|есептеу        |
|коды            |сомасы, теңге   |коды            |сомасы, теңге  |
|________________|________________|________________|_______________|
|                |                |                |               |
|________________|________________|________________|_______________|
|                |                |                |               |
|________________|________________|________________|_______________|
|                |                |                |               |
|________________|________________|________________|_______________|
|                |                |                |               |
|________________|________________|________________|_______________|
|                |                |                |               |
|________________|________________|________________|_______________|
|                |                |                |               |
|________________|________________|________________|_______________|
|                |                |                |               |
|________________|________________|________________|_______________|
|                |                |                |               |
|________________|________________|________________|_______________|
|Жиыны:          |                |Жиыны:          |               |
|________________|________________|________________|_______________|
|Барлығы:                                          |               |
|__________________________________________________|_______________|
Барлығы (жазумен) ____________________________________________

1. Министерство финансов Республики Казахстан и
____________________________________________________________________
(наименование главного распорядителя лимитов)     код
согласились о том, что последний принимает на себя обязательства по
погашению задолженности по платежам в республиканский бюджет
____________________________________________________________________
(наименование плательщика и место его нахождения)
на основании постановления Правительства Республики Казахстан от
"____" ____________ 199   г. N _____________________________________
по следующим видам платежей (тенге):
--------------------------------------------------------------------
N !  Вид платежа  ! Код бюджетной классификации  !  Сумма зачета,
п/п!               !                              !     тенге
---!---------------!------------------------------!-----------------
---!---------------!------------------------------!-----------------
---!---------------!------------------------------!-----------------
---!---------------!------------------------------!-----------------
---!---------------!------------------------------!-----------------
!Итого:         !                              !
---!---------------!------------------------------!-----------------
Итого: _____________________________________________________________
(сумма прописью)
в счет ассигнований:
--------------------------------------------------------------------
Код            !сумма зачета,!Код бюджетной   !Сумма зачета,
бюджетной      !тенге        !классификации   ! тенге
классификации  !             !                !
---------------!-------------!----------------!---------------------
---------------!-------------!----------------!---------------------
---------------!-------------!----------------!---------------------
---------------!-------------!----------------!---------------------
---------------!-------------!----------------!---------------------
---------------!-------------!----------------!---------------------
---------------!-------------!----------------!---------------------
---------------!-------------!----------------!---------------------
---------------!-------------!----------------!---------------------
---------------!-------------!----------------!---------------------
---------------!-------------!----------------!---------------------
---------------!-------------!----------------!---------------------
---------------!-------------!----------------!---------------------
---------------!-------------!----------------!---------------------
---------------!-------------!----------------!---------------------
---------------!-------------!----------------!---------------------
Итого:         !             !Итого:          !
---------------!-------------!----------------!---------------------
Всего:                                        !
---------------!-------------!----------------!---------------------
Всего (прописью): __________________________________________________

2. Осы Келiсiм Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық департаментi
республикалық бюджет бойынша түскен кiрiстер мен жүргiзiлген кассалық
шығыстар жөнiнде бухгалтерлiк операциялар жүргiзуi үшiн негiз болады.
Тараптардың мөрлерi мен қолдары:
Қазақстан Республикасының               Лимиттердi бас
Қаржы министрлiгi                       бөлушi
________________________               ________________________
(қолы, лауазымы және                   (қолы, лауазымы және
аты-жөнi)                              аты-жөнi)
М.О.                                   М.О.
Осы Келiсiм Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық департаментiнде
тiркелдi.
қолы _______________
Келiсiм төрт данада жасалды.
Бiрiншiсi    - Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық департаментi үшiн
Екiншiсi     - Бюджеттiк департмент үшiн
Үшiншiсi     - Қаржы министрлiгiнiң Салық комитетi үшiн
Төртiншiсi   - Лимиттердi бас бөлушi үшiн
3-қосымша
Шарттардың тiзiлiмi
________________________     _________________________________
(Министрлiктiң атауы)       |Осы тiзiлiмнiң шарттары ________ |
|күнгi N _______ келiсiмге кiргi. |
|зiлдi, _______________ парақтан  |
|тұрады және ____________ теңге   |
|              (санмен)           |
|сомаға                           |
|_________________________________|
___________________________________________________________________
NN |Шарттардың|Күнi |   Бюджеттiк ұйым       |Лимиттi бөлушiнiң   |
р/с|    N     |     |________________________|атауы (Ф2а) (қажет  |
|          |     |Орналасқан|Жетi   |Атауы|болған жағдайда     |
|          |     |жерi      |орынды |     |                    |
|          |     |          |коды   |     |                    |
____|__________|_____|__________|_______|_____|____________________|
1 |     2    |  3  |     4    |   5   |   6 |          7         |
____|__________|_____|__________|_______|_____|____________________|
____|__________|_____|__________|_______|_____|____________________|
____|__________|_____|__________|_______|_____|____________________|
____|__________|_____|__________|_______|_____|____________________|
____|__________|_____|__________|_______|_____|____________________|
____|__________|_____|__________|_______|_____|____________________|
____|__________|_____|__________|_______|_____|____________________|
|Жиыны:    |     |          |       |     |                    |
____|__________|_____|__________|_______|_____|____________________|
___________________________________________
Салық төлеушi   |Төлемнiң     |Сомасы,  |
___________________|түрi,        |теңге    |
Атауы   |Орналасқан|кiрiстердiң  |         |
|жерi      |коды         |         |
________|__________|_____________|_________|
8    |     9    |      10     |    11   |
________|__________|_____________|_________|
________|__________|_____________|_________|
________|__________|_____________|_________|
________|__________|_____________|_________|
________|__________|_____________|_________|
________|__________|_____________|_________|
________|__________|_____________|_________|
________|__________|_____________|_________|
Жиыны:  |          |             |         |
________|__________|_____________|_________|
Жиыны (жазумен)_______________________________________________
қолдары
____________________                  ___________________________
Қаржы министрлiгiнiң                  министрлiк (ведомство)
Қазынашылық департаментi

2. Настоящее соглашение служит основанием для проведения
Департаментом казначейства Министерства финансов бухгалтерских
операций по учету поступивших доходов и произведенных кассовых
расходов по республиканскому бюджету.
Печати и подписи сторон:
Министерство финансов                       Главный распорядитель
Республики Казахстан                               лимитов
_______________________                     ________________________
(подпись, должность                         (подпись, должность
и Ф.И.О.)                                        и Ф.И.О.)
М.П.                                           М.П.
Данное соглашение зарегистрировано в Департаменте казначейства
Министерства финансов
подпись _____________________
Соглашение составлено в четырех экземплярах:
Первый - для Департамента казначейства Министерства финансов.
Второй - для Бюджетного департамента Министерства финансов
Третий - для Налогового комитета Министерства финансов.
Четвертый - для Главного распорядителя лимитов.
Приложение 3
Реестр договоров
____________________________       __________________________________
(Наименование министерства)       !Договоры данного реестра включены !
!в соглашение N ___ дата _________,!
!состоит из___ листов и на сумму   !
!______________тенге               !
!  (цифрами)                       !
!__________________________________!
--------------------------------------------------------------------
N !N  !Дата!    Бюджетная    !Наимено-!Плательщик !Вид плате-!Сумма,
пп!до-!    !   организация   !вание   !налогов    !жа  код   !тенге
!го-!    !-----------------!распоря-!-----------!доходов   !
!во-!    !Место-!Семи-!Наи-!дителя  !Наиме-!Мес-!          !
!ра !    !нахож-!знач-!ме- !лимита  !нова- !то- !          !
!   !    !дение !ный  !но- !(Ф 2а)  !ние   !на- !          !
!   !    !      !код  !ва- !при не- !      !хож-!          !
!   !    !      !     !ние !обходи- !      !де- !          !
!   !    !      !     !    !мости   !      !ние !          !
--!---!----!------!-----!----!--------!------!----!----------!------
1 ! 2 ! 3  !   4  !  5  ! 6  !   7    !  8   ! 9  !    10    !  11
--!---!----!------!-----!----!--------!------!----!----------!------
--!---!----!------!-----!----!--------!------!----!----------!------
--!---!----!------!-----!----!--------!------!----!----------!------
--!---!----!------!-----!----!--------!------!----!----------!------
--!---!----!------!-----!----!--------!------!----!----------!------
--!---!----!------!-----!----!--------!------!----!----------!------
--!---!----!------!-----!----!--------!------!----!----------!------
--!---!----!------!-----!----!--------!------!----!----------!------
--!---!----!------!-----!----!--------!------!----!----------!------
Итого:
--------------------------------------------------------------------
Итого (прописью) ______________________________________________
Подписи
____________________________        ________________________________
Департамент казначейства                 министерство (ведомство)
Министерства финансов