"Рахат Палас" бес жұлдызды қонақ үйi құрылысының жобасы бойынша "Рахат" бiрлескен кәсiпорнының борышын қайта қаржыландыру мен қайта құрылымдау үшiн Австрия несие желiсi шеңберiнде қысқа мерзiмдi несие тарту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1997 жылғы 2 қазан N 1404
Мемлекет кепiлдендiрген сыртқы мiндеттемелердi қайта қаржыландыру және қайта құрылымдау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiнiң "Рахат Палас" бес жұлдызды қонақ үйi құрылысының жобасы бойынша "Рахат" бiрлескен кәсiпорнының борышын қайта қаржыландыру мен қайта құрылымдау үшiн Австрия несие желiсi шеңберiнде қысқа мерзiмдi несие тарту туралы ұсынысы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мен мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi Қазақстан Республикасының кепiлдемесiмен қысқа мерзiмдi несие тарту жөнiндегi ұсыныстарды iрiктеу үшiн инвесторлар арасында белгiленген тәртiппен тендер өткiзсiн.
3. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi "Рахат" бiрлескен кәсiпорнының борышын қайта құрылымдауға байланысты Қазақстан Республикасының кепiлдi мiндеттемелерiн қайта ресiмдеудiң құқықтылығына заңдық бағалауды Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне тапсырсын.
4. Тендердiң нәтижелерi бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi несиегермен(лермен) Қазақстан Республикасының атынан келiсiм жасассын және тартылып отырған несиеге қызмет көрсетудi жүзеге асырсын.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Әдiлет министрлiгiмен бiрлесiп Қазақстан Республикасының кепiлдiктi мiндеттемелерiн қажеттi қайта ресiмдеудi жүргiзсiн.
6. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан
Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiмен және "Рахат"
бiрлескен кәсiпорнымен тиiстi келiсiмдер жасассын.
7. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан
Республикасының Қаржы министрлiгiне жүктелсiн.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
мiндетiн атқарушы

О привлечении долгосрочного кредита для рефинансирования и реструктуризации долга совместного предприятия "Рахат" по проекту строительства пятизвездочного отеля "Рахат Палас" в рамках кредитной линии Австрии
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 октября 1997 г. N 1404
В целях рефинансирования и реструктуризации внешних обязательств, гарантированных государством, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить предложение государственного Экспортно-импортного банка Республики Казахстан о привлечении долгосрочного кредита для рефинансирования и реструктуризации долга совместного предприятия "Рахат" по проекту строительства пятизвездочного отеля "Рахат Палас" в рамках кредитной линии Австрии.
2. Министерству финансов и государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан в установленном порядке провести тендер среди инвесторов для отбора предложений по привлечению долгосрочного кредита под государственную гарантию Республики Казахстан.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан представить в Министерство финансов Республики Казахстан юридическую оценку на предмет правомерности переоформления гарантийных обязательств Республики Казахстан в связи с проведением реструктуризации долга совместного предприятия "Рахат".
4. По результатам тендера государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан от имени Республики Казахстан заключить кредитное соглашение с кредитором (ами) и осуществлять обслуживание привлекаемого кредита.
5. Министерству финансов совместно с Министерством юстиции
Республики Казахстан провести необходимое переоформление гарантийных
обязательств Республики Казахстан.
6. Министерству финансов Республики Казахстан заключить с
государственным Экспортно-импортным банком Республики Казахстан и
совместным предприятием "Рахат" соответствующие соглашения.
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить
на Министерство финансов Республики Казахстан.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан