Қазақстан Республикасының Президентi Iс Басқармасының "Қазақстан Республикасының Президентi Әкiмшiлiгiнiң, Парламентi мен Үкiметiнiң әкiмшiлiк үй-жайларына қызмет көрсету жөнiндегi дирекциясы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 8 қазандағы N 1427
Қазақстан Республикасы астанасының Ақмола қаласына көшiрiлуiне, жоғары және орталық мемлекеттiк органдардың әкiмшiлiк үй-жайлары құрылысының аяқталуына байланысты, Ақмола қаласындағы аталған үй-жайларды пайдалану және ұстау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Президентi Iс Басқармасының шаруашылық жүргiзу құқығымен "Қазақстан Республикасының Президентi Әкiмшiлiгiнiң, Парламентi мен Үкiметiнiң Әкiмшiлiк үй-жайларына қызмет көрсету жөнiндегi дирекциясы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны (бұдан әрi - Кәсiпорын) құрылсын.
2. Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс Басқармасы Кәсiпорынның мемлекеттiк басқару органы, сондай-ақ мемлекеттiк меншiк құқығы субъектiсiнiң оған қатысты функциясын жүзеге асыратын орган болып табылады деп айқындалсын.
3. Кәсiпорынның қызметi мына бағыттарда жүргiзiледi деп белгiленсiн:
Қазақстан Республикасының Президентi Әкiмшiлiгiнiң, Парламентi мен Үкiметiнiң әкiмшiлiк үй-жайларын пайдалану;
Қазақстан Республикасының Президентi Әкiмшiлiгiнiң, Парламентi мен Үкiметiн материалдық-техникалық және өзге де жұмыс жағдайларымен қамтамасыз ету.
4. Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс Басқармасы белгiленген тәртiппен Кәсiпорынның жарғысын бекiтсiн және тiркеуден өткiзсiн, жарғылық қорын қалыптастырсын, басқа да ұйымдастыру мәселелерiн шешетiн болсын.
5. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi, "Республикалық
мемлекеттiк кәсiпорындардың тiзбесi туралы" Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 1996 жылғы 25 маусымдағы N 790
P960790_
қаулысымен (Қазақстан
Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 29, 256-құжат) бекiтiлген
республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың тiзбесiне толықтыру енгiзу
туралы қаулының жобасын белгiленген тәртiппен әзiрлесiн және Қазақстан
Республикасының Үкiметiне енгiзсiн.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
мiндетiн атқарушы

О создании Республиканского государственного предприятия "Дирекция по обслуживанию административных зданий Администрации Президента, Парламента и Правительства Республики Казахстан" Управления Делами Президента Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 октября 1997 г. N 1427
В связи с передислокацией столицы Республики Казахстан в г. Акмолу и завершением строительства административных зданий высших и центральных государственных органов, в целях эксплуатации и содержания указанных зданий в г. Акмоле Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Республиканское государственное предприятие "Дирекция по обслуживанию административных зданий Администрации Президента, Парламента и Правительства Республики Казахстан" Управления Делами Президента Республики Казахстан (далее - Предприятие) на праве хозяйственного ведения.
2. Определить, что Управление Делами Президента Республики Казахстан является органом государственного управления Предприятием, а также органом, осуществляющим по отношению к нему функции субъекта права государственной собственности.
3. Установить, что деятельность Предприятия будет направлена на:
эксплуатацию административных зданий Администрации Президента, Парламента и Правительства Республики Казахстан;
материально-техническое и иное обеспечение условий работы Администрации Президента, Парламента и Правительства Республики Казахстан.
4. Управлению Делами Президента Республики Казахстан в установленном порядке утвердить и зарегистрировать устав Предприятия, сформировать уставный фонд, решить другие организационные вопросы.
5. Министерству юстиции Республики Казахстан в установленном
порядке подготовить и внести в Правительство Республики Казахстан
проект постановления о внесении дополнения в Перечень
республиканских государственных предприятий, утвержденный
постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 июня 1996 г.
N 790 "О Перечне республиканских государственных предприятий" (САПП
Республики Казахстан, 1996 г., N 29, ст. 256).
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан