Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiктерi бар мемлекеттiк емес сыртқы заемдар бойынша алдағы және мерзiмi өткен төлемдердi өтеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 5 қарашадағы N 1495
Қазақстан Республикасының шетел несие берушiлерi алдындағы мiндеттемелерiн орындау, дефолт фактiлерiне жол бермеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiктерi бар бұрын берiлген мемлекеттiк емес сыртқы заемдардың республикалық бюджетке қайтарылуын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
1996 жылғы 11 наурыздағы N 0000012, 1996 жылғы 10 шiлдедегi N 0000013 және 1993 жылғы 4 мамырдағы N 26-14/110 берiлген Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiктерiне сәйкес шетел банктерiнiң шоттарының негiзiнде дәрменсiз заемшылар үшiн алдағы төлемдердi (1-қосымша) және мерзiмi өткен төлемдердi (2-қосымша), сондай-ақ есептелген айыппұл сомаларын төлем жасалатын күнгi бағам айырмасының өзгеруiн есепке ала отырып 1997 жылға арналған республикалық бюджетте "Өтеу шегерiлген несиелендiру" бөлiмi бойынша көзделген қаражат шегiнде төлейтiн болсын;
заемшылардың Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгi бар мемлекеттiк емес сыртқы заемдарды пайдалану жөнiндегi қызметiне қаржылық тексерiс жүргiзсiн және оларды пайдалану тәртiбiн бұзушылық фактiлерi анықталған жағдайда кiнәлi адамдарды Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарына сәйкес жауапқа тарту мақсатында материалдарды құқық қорғау органдарына, соттарға берсiн.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi
алынған қаражаттың республикалық бюджетке қайтарылуын қамтамасыз
етсiн.
3. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан
Республикасының Қаржы министрлiгiне жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 5 қарашадағы
N 1495 қаулысына
1 қосымша
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiктерi бар
мемлекеттiк емес сыртқы заемдарды өтеу жөнiндегi
алдағы төлемдердiң
СОМАСЫ
---------------------------------------------------------------------
Заемшы       !Төлем   !  Төлем    !      Оның iшiнде
ұйым         !валютасы! сомасы    !---------------------------------
!        !           !негiзгi борыш!проценттер!басқалары
---------------------------------------------------------------------
Чех несие
желiсi
"Конденсат" АҚ   АҚШ    1909222,23  1666666,67   242555,56     -
доллары
Израиль
несие желiсi
"Конденсат" АҚ    -"-    346458,55       -        341771,05   4687,50
---------------------------------------------------------------------

О погашении предстоящих просроченных платежей по негосударственным внешним займам, имеющим государственные гарантии Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 ноября 1997 г. N 1495
В целях выполнения обязательств Республики Казахстан перед иностранными кредиторами, недопущения фактов дефолта, а также обеспечения возврата ранее выданных негосударственных внешних займов, имеющих государственные гарантии Республики Казахстан, в республиканский бюджет Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан:
в соответствии с выданными государственными гарантиями Республики Казахстан от 11 марта 1996 года N 0000012, от 10 июля 1996 года N 0000013 и от 4 мая 1993 года N 26-14/110 на основании счетов иностранных банков оплатить за несостоятельных заемщиков предстоящие платежи (приложение 1) и просроченные платежи (приложение 2), а также сумму начисленных штрафов с учетом изменений курсовой разницы на дату платежа в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 1997 год по разделу "Кредитование минус погашение";
провести финансовую ревизию деятельности заемщиков по использованию негосударственных внешних займов, имеющих государственные гарантии Республики Казахстан, и в случае выявления фактов нарушения их использования, материалы передать в правоохранительные органы, суды с целью привлечения виновных лиц к ответственности согласно действующему законодательству Республики Казахстан.
2. Государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан принять все необходимые меры по обеспечению возврата отвлеченных средств в республиканский бюджет.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство финансов Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 5 ноября 1997 г. N 1495
Сумма
предстоящих платежей по погашению негосударственных
внешних займов, имеющих государственные гарантии
Республики Казахстан
---------------------------------------------------------------------
Организация- !Валюта  !  Сумма    !      В том числе
заемщик      !платежа ! платежа   !---------------------------------
!        !           !основной долг!проценты  ! прочие
---------------------------------------------------------------------
Чешская
кредитная
линия
АО "Конденсат" доллары  1909222,23  1666666,67   242555,56     -
США
Израильская
кредитная
линия
АО "Конденсат" -"-      346458,55       -        341771,05   4687,50
---------------------------------------------------------------------

БАРЛЫҒЫ        АҚШ      2255680,78  1666666,67   584326,61   4687,50
доллары
---------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 5 қарашадағы
N 1495 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiктерi бар
мемлекеттiк емес сыртқы заемдар бойынша мерзiмi
өткен төлемдердiң
СОМАСЫ
---------------------------------------------------------------------
Заемшы ұйым !Төлем   !  Төлем    !      Оның iшiнде
!валютасы! сомасы    !----------------------------------
!        !           !негiзгi борыш!проценттер!басқалары
---------------------------------------------------------------------
Түрiк несие
желiсi
"Ақ-Жол" ЖШС   АҚШ    257501,21    255745,18    -             1756,03
доллары
"Ақ-Жол" ЖШС  _"_     854542,10    848714,55    -             5827,55
"Ынтымақ" РСҮ -"-     1722105,50   1674466,07    -           47639,43
"Медеу-Эмсаш  -"-     752603,08    115187,68    622809,21    14606,19
-Алатау" БК
"Медеу-Эмсаш  -"-     229011,93     77992,83    146574,54     4444,56
-Алатау" БК
"Легпром" АҚ  -"-     964606,44        -        931683,75    32922,69
"Мақсат" АҚ   -"-       7022,30        -          6881,06      141,24
"Игiлiк" АҚ   -"-     969446,11    857245,50     96028,32    16172,29
"Байланыс-    -"-     401931,35    349916,67     51239,45      775,23
Құрылысшы" АҚ

Всего          доллары  2255680,78  1666666,67   584326,61   4687,50
США
---------------------------------------------------------------------
Приложение 2
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 5 ноября 1997 г. N 1495
Сумма
просроченных платежей по негосударственным
внешним займам, имеющим государственные гарантии
Республики Казахстан
---------------------------------------------------------------------
Организация- !Валюта  !  Сумма    !      В том числе
заемщик      !платежа ! платежа   !----------------------------------
!        !           !основной долг!проценты  ! прочие
---------------------------------------------------------------------
Турецкая
кредитная
линия
ТОО "Ак-Жол" доллары  257501,21    255745,18    -             1756,03
ТОО "Ак-Жол" США      854542,10    848714,55    -             5827,55
РТД "Ынтымак" -"-     1722105,50   1674466,07    -           47639,43
СП "Медеу-    -"-     752603,08    115187,68    622809,21    14606,19
Эмсаш-Алатау"
СП "Медеу-    -"-     229011,93     77992,83    146574,54     4444,56
Эмсаш-Алатау"
АК "Легпром"  -"-     964606,44        -        931683,75    32922,69
АО "Максат"   -"-       7022,30        -          6881,06      141,24
АО "Игилик"   -"-     969446,11    857245,50     96028,32    16172,29
АО "Байланыс- -"-     401931,35    349916,67     51239,45      775,23
Курылысши"

"Байланыс-    -"-      83876,75        -         83876,75      -
Құрылысшы" АҚ
---------------------------------------------------------------------
Жиыны        АҚШ      6242646,77  4179268,48    1939093,08  124285,21
доллары
---------------------------------------------------------------------
Жаңа кестеге сәйкес мерзiмi өткен берешек
"Медеу-Эмсаш  -"-     1530677,08  1500000,00       -         30677,08
-Алатау" БК
---------------------------------------------------------------------
Жиыны        АҚШ      1530677,08  1500000,00       -         30677,08
доллары
---------------------------------------------------------------------
Барлығы      АҚШ      7773323,85  5679268,48    1939093,08  154962,29
доллары
---------------------------------------------------------------------

АО "Байланыс- -"-      83876,75        -         83876,75      -
Курылысши"
---------------------------------------------------------------------
Итого        доллары  6242646,77  4179268,48    1939093,08  124285,21
США
---------------------------------------------------------------------
Просроченная задолженность согласно нового графика
СП "Медеу-    -"-     1530677,08  1500000,00       -         30677,08
Эмсаш-Алатау"
---------------------------------------------------------------------
Итого        доллары  1530677,08  1500000,00       -         30677,08
США
---------------------------------------------------------------------
Всего        доллары  7773323,85  5679268,48    1939093,08  154962,29
США
---------------------------------------------------------------------