Қазақстан Республикасы Бiлiм, мәдениет және денсаулық сақтау министрлiгiнiң "Дәрi-дәрмек" дәрiлiк заттар орталығы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 17 қарашадағы N 1591
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк кәсiпорын туралы" 1995 жылғы 19 маусымдағы  N 2335  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 9-10, 66-құжат) және "Дәрiлiк заттар туралы" 1995 жылғы 23 қарашадағы  N 2655  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 22, 137-құжат) Заң күшi бар Жарлықтарына сәйкес және халыққа сатылатын дәрiлiк, профилактикалық, диагностикалық және косметикалық заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың, медициналық техника мен емдеу-профилактикалық тамақ өнiмдерiнiң қауiпсiздiгiн, тиiмдiлiгiн және сапасын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Аймақтық филиалдармен қоса алғанда "Медстандарт" дәрiлiк заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың және емдеу-профилактикалық тамақ өнiмдерiнiң сапасын бақылау, сертификаттау және стандарттау және мемлекеттiк ғылыми-тәжiрибелiк орталығының негiзiнде Қазақстан Республикасының Бiлiм, мәдениет және денсаулық сақтау министрлiгiнiң "Дәрi-дәрмек" дәрiлiк заттар орталығы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны (бұдан әрi - Кәсiпорын) құрылсын.
2. Мемлекеттiк меншiк құқығы субъектiсiнiң Кәсiпорынға қатысты функциясын жүзеге асыратын уәкiлеттi мемлекеттiк басқару органы болып Қазақстан Республикасының Бiлiм, мәдениет және денсаулық сақтау министрлiгi белгiленсiн.
3. Кәсiпорынның негiзгi мiндетi - денсаулық сақтау саласында дәрiлiк заттардың қауiпсiздiгiн, тиiмдiлiгiн және сапасын қамтамасыз ету жөнiндегi өндiрiстiк-шаруашылық қызметтi жүзеге асыру, фармацевтiк қызметтi белгiленген тәртiппен жүргiзу Қазақстан Республикасының мемлекеттiк сертификаттау жүйесiне сәйкес дәрiлiк заттарды сертификаттау белгiленсiн.
4. Қазақстан Республикасы Бiлiм, мәдениет және денсаулық сақтау министрлiгi бiр ай мерзiмде кәсiпорынның жарғысын бекiтсiн және оны белгiленген тәртiппен мемлекеттiк тiркеуден өткiзсiн.
5. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi заңдарда белгiленген тәртiппен мемлекеттiк тiркеуден өткiзсiн және осы қаулыға сәйкес Республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың тiзбесiне толықтыру енгiзу туралы Қазақстан Республикасының Үкiметiне ұсыныс енгiзсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О создании Республиканского государственного казенного предприятия "Центр лекарственных средств "Дэрi-дэрмек" Министерства образования, культуры и здравоохранения Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 ноября 1997 г. N 1591
В соответствии с Указами Президента Республики Казахстан, имеющими силу Закона, от 19 июня 1995 г. N 2335 Z952335_  "О государственном предприятии" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 9-10, ст. 66) и от 23 ноября 1995 г. N 2655 U952655_  "О лекарственных средствах" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 22, ст. 137) и в целях обеспечения безопасности, эффективности и качества лекарственных, профилактических, диагностических и косметических средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники и продуктов лечебно-профилактического питания, реализуемых населению, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать на базе Государственного научно-практического центра контроля качества, сертификации и стандартизации лекарственных средств, изделий медицинского назначения и продуктов лечебно-профилактического питания "Медстандарт" с региональными филиалами Республиканское государственное казенное предприятие - "Центр лекарственных средств "Дэрi-дэрмек" Министерства образования, культуры и здравоохранения Республики Казахстан (далее - Предприятие).
2. Определить уполномоченным органом государственного управления, осуществляющим по отношению к Предприятию функции субъекта права государственной собственности, Министерство образования, культуры и здравоохранения Республики Казахстан.
3. Определить основной задачей Предприятия осуществление производственно-хозяйственной деятельности в области здравоохранения по обеспечению безопасности, эффективности и качества лекарственных средств, ведения в установленном порядке фармацевтической деятельности и сертификации лекарственных средств в соответствии с государственной системой сертификации Республики Казахстан.
4. Министерству образования, культуры и здравоохранения Республики Казахстан в месячный срок утвердить устав Предприятия и зарегистрировать его в установленном порядке.
5. Министерству юстиции Республики Казахстан осуществить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию Предприятия и внести в Правительство Республики Казахстан предложение о внесении в соответствии с настоящим постановлением дополнения в Перечень республиканских государственных предприятий.
Премьер-Министр
Республики Казахстан