Еңбекақы және зейнетақы бойынша берешектi өтеу жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1997 жылғы 10 ақпандағы N 186
Еңбекақы және зейнетақы бойынша қарыздарды қысқарту және уақытында төленуiн қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Облыстардың және Алматы қаласының әкiмдерiне бюджеттiк ұйымдар қызметкерлерiнiң еңбекақыларын толық және уақытында төлеуiн, сондай-ақ шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң мемлекеттiк мiндеттi әлеуметтiк сақтандыру қорларына сақтандыру жарналарын төлеудi қамтамасыз етуде жеке жауапкершiлiк жүктелсiн.
2. Облыстардың және Алматы қаласының әкiмдерiне:
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк салық комитетiмен бiрлесе отырып, ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерден алынған 1996 жылғы егiннiң астығын, олардың бюджетке салық және басқа да мiндеттемелерi бойынша борыштарын төлеу есебiне сатуды дереу жүзеге асыру;
облыстардың және Алматы қаласының бюджеттерiн бекiту кезiнде мәслихаттарға еңбекақыны төлеуге және мемлекеттiк мiндеттi әлеуметтiк сақтандыру қорларына жарналар төлеуге арналған секвестрленбейтiн шығыстарға жатқызу туралы ұсыныстар енгiзу;
1997 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша жергiлiктi бюджеттердiң есептерiнде пайда болған басы артық қаражатты бюджеттiк сала қызметкерлерiнiң еңбекақылары бойынша берешектi өтеуге жұмсау;
1997 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша жергiлiктi бюджеттердiң еңбекақы және мемлекеттiк мiндеттi әлеуметтiк сақтандыру қорларына төленетiн жарналар бойынша пайда болған берешектi қосымшаға сәйкес өтеу ұсынылсын.
3. Облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi үстiмiздегi жылдың бiрiншi тоқсанының аяғына дейiн бюджеттiк сала ұйымдарының жүйелерiн оңтайландыру және штаттарын ретке келтiрудi аяқтасын. Жүргiзiлген жұмыстар туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiн 1997 жылдың 5 сәуiрiне дейiн хабардар етсiн.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi 1997 жылға арналған республикалық бюджеттiң шығыстары мен кiрiстерiнiң жазбасына сәйкес ресми трансферттердi, оның iшiнде көрсетiлген қарыз түрлерiн өтеу үшiн, жергiлiктi бюджеттерге толық көлемде, уақытында аударылуын қамтамасыз етсiн.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi жанындағы Қаржы-валюта бақылау комитетi:
еңбек ақыға арналған, сондай-ақ мемлекеттiк мiндеттi әлеуметтiк сақтандыру қорларына төленетiн жарналарды төлеуге бюджеттiк ұйымдарға бөлiнген қаражаттардың мақсатты пайдалануына бақылауды күшейтсiн;
үстiмiздегi жылдың бiрiншi тоқсанында облыстарда жергiлiктi бюджеттер есебiнен қаржыландырылатын ұйымдардың және шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң өзара қарыздарына жүргiзiлген есептердiң дұрыстығына тексерiс жүргiзiлсiн. Нәтижелерi туралы Қазақстан Республикасының Үкiметiне 1997 жылғы 5 сәуiрге дейiн мәлiмдесiн.

О мерах по погашению задолженности по заработной плате и пенсиям
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 1997 г. N 186а
В целях сокращения задолженности и обеспечения своевременной выплаты заработной платы и пенсий Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Возложить на акимов областей и города Алматы персональную ответственность за обеспечение полноты и своевременности выплаты работникам бюджетных организаций заработной платы, а также уплаты хозяйствующими субъектами страховых взносов в государственные фонды обязательного социального страхования.
2. Рекомендовать акимам областей и города Алматы:
совместно с Государственным налоговым комитетом Республики Казахстан незамедлительно осуществить продажу зерна урожая 1996 года, полученного от сельхозтоваропроизводителей в счет уплаты их долгов по налогам и другим обязательствам в бюджет;
при утверждении бюджетов областей и города Алматы внести в маслихаты предложения об отнесении к не секвестрируемым расходы, предназначенные на выплату заработной платы и уплату взносов в государственные фонды обязательного социального страхования;
направить образовавшиеся по состоянию на 1 января 1997 года остатки свободных средств на счетах местных бюджетов на погашение задолженности по заработной плате работников бюджетной сферы;
погасить задолженность местных бюджетов по заработной плате и взносам в государственные фонды обязательного социального страхования, образовавшуюся но состоянию на 1 января 1997 года, согласно приложению.
3. Акимам областей и города Алматы до конца первого квартала текущего года завершить оптимизацию сети и упорядочение штатов организаций бюджетной сферы. О проделанной работе информировать Правительство Республики Казахстан до 5 апреля 1997 года.
4. Министерству финансов Республики Казахстан обеспечить своевременное перечисление местным бюджетам официальных трансфертов в соответствии с росписью доходов и расходов республиканского бюджета на 1997 год в полном объеме, в том числе для погашения указанных видов задолженности.
5. Комитету финансово-валютного контроля при Министерстве финансов Республики Казахстан:
усилить контроль за целевым использованием средств, выделяемых бюджетным организациям на заработную плату, а также на уплату взносов в государственные фонды обязательного социального страхования;
произвести в первом квартале текущего года в областях проверки правильности проведенных зачетов взаимных задолженностей организаций, финансируемых из местных бюджетов и хозяйствующих субъектов. О результатах доложить Правительству Республики Казахстан до 5 апреля 1997 года.

6. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау министрлiгi облыстардың және Алматы қаласының әкiмдерiмен
бiрлесе отырып 1997 жылдың 10 ақпанына дейiн зейнетақы төлеу
жөнiндегi қарыздарды өтеу кестесiн жасап, бекiтсiн.
7. Республикалық Бюджеттiк банк бiрiншi кезектегi тәртiппен
еңбекақыға байланысты қарыздарды өтеуге байланысты шығыстарды
қаржыландыруды қамтамасыз етсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 10 ақпандағы
N 186а қаулысына
қосымша
1997 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша пайда болған
еңбекақы және мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру
қорына жарналар жөнiндегi берешектi өтеу кестесi
(мың теңге)
__________________________________________________________________
Облыстар                       |1997 жылғы 1 қаңтардағы жағдай
|бойынша пайда болған еңбекақы
|және мемлекеттiк әлеуметтiк
|сақтандыру қорына жарналар
|жөнiндегi берешек
__________________________________________________________________
1                 |              2
__________________________________________________________________
Ақмола                       |    357935
Ақтөбе                       |    50000
Алматы                       |    435471
Шығыс Қазақстан              |    354310
Жезқазған                    |    219986
Жамбыл                       |    1549216
Батыс Қазақстан              |    584935
Қарағанды                    |    1929406
Қызылорда                    |    193852
Көкшетау                     |    903644
Қостанай                     |    2017218
Маңғыстау                    |    78518
Павлодар                     |    1240245
Солтүстiк Қазақстан          |    726778
Семей                        |    607884
Талдықорған                  |    582730
Торғай                       |    413056
Оңтүстiк Қазақстан           |    967468
______________________________________________________________
Жиыны                        |    13212652
____________________________________________________________________
ақпан   |  наурыз   |   сәуiр  |    мамыр  |   маусым
____________________________________________________________________
3     |     4     |     5    |      6    |       7
____________________________________________________________________
119311      119313     119311
50000
100000      200000     135471
118103      118104     118103
54996       54996      54996       54998
250000      350000     350000      350000       249216
120000      125000     120000      120000       99935
385881      385881     385881      385882       385881
130000      63852
180000      180000     180000      180000       183644
403444      403444     403444      403444       403442
40000       38518
310061      310061     310062      310061
145000      148000     150000      150000       133778
210000      197000     100000      100884
150000      172730     160000      100000
100000      100000     90000       90000        33056
150000      250000     250000      217468       100000
___________________________________________________________________
3016796     3216899    2927268     2462737      1588952
___________________________________________________________________

6. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан совместно с акимами областей и города Алматы до 10 февраля 1997 года разработать и утвердить график погашения задолженности по выплате пенсий.
7. Республиканскому Бюджетному банку в первоочередном порядке обеспечить финансирование расходов, связанных с погашением задолженности по заработной плате.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 февраля 1997 г. N 186а
График погашения задолженности
по заработной плате и взносам в государственные фонды
социального страхования, образовавшейся
по состоянию на 1 января 1997 года
(тыс. тенге)
---------------------------------------------------------------------
Области        !Задолженность по заработной!
!плате и взносам в государ- !
!ственные фонды социального !
!страхования на 1 января    !-------------------
!1997 года                  ! февраль !  март
---------------------------------------------------------------------
Акмолинская                  357935                 119311   119313
Актюбинская                   50000                  50000
Алматинская                  435471                 100000   200000
Восточно-Казахстанская       354310                 118103   118104
Жезказганская                219986                  54996    54996
Жамбылская                  1549216                 250000   350000
Западно-Казахстанская        584935                 120000   125000
Карагандинская              1929406                 385881   385881
Кзыл-Ординская               193852                 130000    63852
Кокшетауская                 903644                 180000   180000
Кустанайская                2017218                 403444   403444
Мангистауская                 78518                  40000    38518
Павлодарская                1240245                 310061   310061
Северо-Казахстанская         726778                 145000   148000
Семипалатинская              607884                 210000   197000
Талдыкорганская              582730                 150000   172730
Тургайская                   413056                 100000   100000
Южно-Казахстанская           967468                 150000   250000
--------------------------------------------------------------------
Итого                      13212652                3016796  3216899
(Продолжение таблицы)
--------------------------------------------------------------------
Области             !
!---------------------------------------
!    апрель   !     май     !   июнь
--------------------------------------------------------------------
Акмолинская                      119311
Актюбинская
Алматинская                      135471
Восточно-Казахстанская           118103
Жезказганская                     54996        54998
Жамбылская                       350000       350000      249216
Западно-Казахстанская            120000       120000       99935
Карагандинская                   385881       385882      385881
Кзыл-Ординская
Кокшетауская                     180000       180000      183644
Кустанайская                     403444       403444      403442
Мангистауская
Павлодарская                     310062       310061
Северо-Казахстанская             150000       150000      133778
Семипалатинская                  100000       100884
Талдыкорганская                  160000       100000
Тургайская                        90000        90000       33056
Южно-Казахстанская               250000       217468      100000
---------------------------------------------------------------------
Итого                           2927268      2462737     1588952