"Жедел басып шығару баспаханасы" республикалық мемлекеттiк қазынашылық кәсiпорынын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 21 қаңтардағы N 27
"Мемлекеттiк кәсiпорын туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 19 маусымдағы N 2335 Заң күшi бар  Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Алматы қаласы, Қонаев көшесi 15/1 мекен-жайында орналасқан баспахананың негiзiнде жедел басқару құқығында "Жедел басып шығару баспаханасы" республикалық мемлекеттiк қазынашылық кәсiпорны (бұдан әрi - Кәсiпорын) құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгi Кәсiпорынға қатысты мемлекеттiк меншiк құқығы субъектiсiнiң функцияларын жүзеге асыратын уәкiлеттi орган болып белгiленсiн.
3. Кәсiпорынның негiзгi мiндеттерi: шағын көлемдi оқулықтар, оқу-әдiстемелiк құралдар, нормативтiк-құқықтық актiлер, ғылыми әдебиет пен басқа да баспа өнiмдерiн шығару болып белгiленсiн.
4. Уәкiлеттi орган бiр ай мерзiм iшiнде Кәсiпорынның Жарғысын бекiтсiн және Кәсiпорынды әдiлет органдарында тiркесiн, Кәсiпорын басшысын тағайындасын және белгiленген тәртiппен онымен келiсiм-шарт жасассын, басқа да ұйымдастыру мәселелерiн шешсiн.
5. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi Кәсiпорынды белгiленген тәртiппен тiркегеннен кейiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қарауына Кәсiпорынды Республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың тiзбесiне енгiзу туралы қаулының жобасын енгiзсiн.
6. "Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс Басқармасының мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 29 қарашадағы N 1455  қаулысына мынадай өзгерiс енгiзiлсiн:
аталған қаулының 1-қосымшасында."Баспахана, Алматы, Қонаев көшесi, 15/1" деген жол алынып тасталсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О создании Республиканского государственного казенного предприятия "Типография оперативной печати"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 1998 г. N 27
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона от 19 июня 1995 г. N 2335 Z952335_ "О государственном предприятии" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Республиканское государственное казенное "Типография оперативной печати" (далее - Предприятие) на праве оперативного управления на базе типографии, расположенной по адресу: г. Алматы, ул. Кунаева 15/1.
2. Определить уполномоченным органом, осуществляющим по отношению к Предприятию функции субъекта права государственной собственности, Министерство информации и общественного согласия Республики Казахстан.
3. Основными задачами Предприятия определить выпуск малообъемных учебников, учебно-методических пособий, нормативно-правовых актов, научной литературы и другой печатной продукции.
4. Уполномоченному органу в месячный срок утвердить Устав предприятия и зарегистрировать Предприятие в органах юстиции, назначить руководителя и заключить с ним контракт в установленном порядке, решить другие организационные вопросы.
5. Министерству юстиции Республики Казахстан после государственной регистрации Предприятия в установленном порядке подготовить и внести на рассмотрение Правительства Республики Казахстан проект постановления о включении его в Перечень республиканских государственных предприятий.
6. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 1996 г. N 1455 P961455_ "Вопросы Управления Делами Президента Республики Казахстан" следующее изменение:
в приложении 1 к указанному постановлению:
строку "Типография, Алматы, ул. Кунаева, 15/1" исключить.
Премьер-Министр
Республики Казахстан