Республиканың фосфор саласын сақтау және дамыту жөнiндегi қосымша шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1998 жылғы 21 қаңтардағы N 29
Шығынсыз өндiрiске, бөлiнетiн қаржы ресурстарының тиiмдi пайдаланылуына, өнiм өткiзу рыноктарын кеңейтуге және фосфор саласы кәсiпорындарын одан әрi дамытуға қол жеткiзу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Республиканың фосфор саласы кәсiпорындарының қаржылық ахуалын сауықтыруға бағытталған, Қазақстанның "Казкоммерцбанк", "Қазақстанның Халықтық Банкi", "Тұран Әлем Банкi" банктерi құрған консорциумның қызметi мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетi заңдарда белгiленген тәртiппен:
республиканың фосфор саласын Экономиканың басым салаларының тiзбесiне енгiзу туралы бiр апта мерзiмде ұсыныс енгiзсiн;
республиканың фосфор саласын Экономиканың басым секторларының тiзбесiне енгiзiлгеннен кейiн жер салығы, мүлiк салығы, табыс салығы және кеден баждары бойынша ставкалардан босату немесе оларды кемiту арқылы инвестициялық келiсiм-шарттарда заттық гранттар, жеңiлдiктер мен артықшылықтар берiлуiн көздейтiн болсын.
3. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi Қаржы
министрлiгiмен бiрлесе отырып 10 күн мерзiмде кейiн заңдарда
белгiленген тәртiппен фосфор саласы кәсiпорындары арасында
мемлекеттiк тапсырысты орналастыру үшiн минерал тыңайтқыштарына
мемлекеттiк тапсырыстың мөлшерiн белгiлесiн.
4.
ЕСКЕРТУ. 4-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2000.03.31. N 485
қаулысымен.
P000485_
5.
ЕСКЕРТУ. 5-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2000.03.31. N 485
қаулысымен.
P000485_
6.
ЕСКЕРТУ. 6-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2000.03.31. N 485
қаулысымен.
P000485_
7. "Қазфосфор" акционерлiк қоғамының жарғылық қорын қалыптастыруды аяқтау және жарғылық қордағы мемлекет үлесiнiң мөлшерiн айқындау үшiн;
Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру жөнiндегi департаментiмен бiрлесе отырып, Ақсай, Шилiбұлақ, Шолақтау, Көкжон, Көксу және Жаңатас фосфорит рудаларының кен орындары бойынша жер қойнауын пайдалану құқықтарын белгілеген тәртiппен бiр апта мерзiмде "Қазфосфор" акционерлiк қоғамына берсiн;
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң, Жер ресурстарын басқару жөнiндегi комитетi бiр апта мерзiмде "Нодфос", "Қаратау", "Суперфосфат зауыты", "Фосфор" және "Промтранс" акционерлiк қоғамдарына бекiтiлген жер учаскелерiн пайдалану және иелену құқықтарының берiлуiн ресiмдесiн.

О дополнительных мерах по сохранению и развитию фосфорной отрасли республики
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 1998 г. N 29
В целях достижения безубыточности производства, эффективности использования выделяемых финансовых ресурсов, расширения рынков сбыта продукции и обеспечения дальнейшего развития предприятий фосфорной отрасли Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить деятельность консорциума, созданного казахстанскими банками "Казкоммерцбанк", "Народный Банк Казахстана", "Банк Туран Алем", направленную на оздоровление финансового состояния предприятий фосфорной отрасли республики.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по инвестициям в установленном законодательством порядке:
в недельный срок внести предложения о включении фосфорной отрасли республики в Перечень приоритетных секторов экономики;
после включения фосфорной отрасли республики в Перечень приоритетных секторов экономики в инвестиционных контрактах предусматривать предоставление натурных грантов, льгот и преференций путем освобождения или снижения ставок по земельному налогу, налогу на имущество, подоходному налогу и по таможенным пошлинам.
3. Министерству сельского хозяйства совместно с Министерством финансов Республики Казахстан в 10-дневный срок определить размер государственного заказа на минеральные удобрения для последующего размещения государственного заказа в установленном законодательством порядке среди предприятий фосфорной отрасли.
4. (Пункты 4-6 утратили силу - постановлением Правительства РК от 31 марта 2000 г. N 485 P000485_ )
7. Для завершения формирования уставного капитала акционерного общества "Казфосфор" и определения размера в уставном капитале государственной доли:
Государственному комитету Республики Казахстан по инвестициям совместно с Департаментом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в недельный срок в установленном порядке передать права на недропользование по месторождениям фосфоритовых руд Аксай, Шийлибулак, Шолоктау, Кокжон, Коксу и Жанатас акционерному обществу "Казфосфор";
Комитету по управлению земельными ресурсами Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в недельный срок оформить передачу права пользования и владения земельными участками, закрепленных за акционерными обществами "Нодфос", "Каратау", "Суперфосфатный завод", "Фосфор" и "Промтранс", акционерному обществу "Казфосфор".

8. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментi "Қазфосфор" акционерлiк қоғамының құрылтайшыларымен бiрлесе отырып, "Қазфосфор" акционерлiк қоғамының жарғылық қорының мөлшерi мен құрылымын нақтыласын.
9. Жамбыл және Оңтүстiк Қазақстан облыстарының әкiмдерi Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлiгiмен бiрлесе отырып, қоршаған ортаны қорғау жөнiнде "Қазфосфор" акционерлiк қоғамы кәсiпорындары жүргiзетiн шараларды қарап, қоршаған ортаны қорғаудың республикалық және жергiлiктi қорлары есебiнен жүзеге асырылатын 1998 жылдан 2000 жылға дейiнгi кезеңдегi табиғат қорғау шараларын қаржыландырудың жоспарларына, аталған қорларға олардың аударатын нормативтiк төлемдерi шеңберiнде енгiзсiн.
10. Жамбыл және Оңтүстiк Қазақстан облыстарының әкiмдерi Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiмен бiрлесе отырып, фосфор саласы кәсiпорындарын қайта құрудың нәтижесiнде босайтын қызметкерлерге кешендi түрде қолдау бағдарламасын әзiрлеп, бекiтсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

8. Департаменту государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан уточнить совместно с учредителями акционерного общества "Казфосфор" размер и структуру уставного капитала акционерного общества "Казфосфор".
9. Акимам Жамбылской и Южно-Казахстанской областей совместно с Министерством экологии и природных ресурсов Республики Казахстан рассмотреть и ввести в планы финансирования природоохранных мероприятий на период с 1998 по 2000 гг. осуществляемых за счет республиканского и местных фондов охраны окружающей среды, мероприятия, проводимые предприятиями акционерного общества "Казфосфор" по охране окружающей среды, в пределах их нормативных платежей в указанные фонды.
10. Акимам Жамбылской и Южно-Казахстанской областей совместно с Министерством труда и социальной защиты Республики Казахстан разработать и утвердить Программу комплексной поддержки работников, высвобождаемых в результате преобразования предприятий фосфорной отрасли.
Премьер-Министр
Республики Казахстан