Оңтүстiк Қазақстан облысының электр энергетикалық объектiлерiнiң қызметiн жандандыру жөнiндегi қосымша шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 3 ақпандағы N 72
Оңтүстiк Қазақстан облысының кәсiпорындары мен халқын электр энергиясымен қамтамасыз етудi қалпына келтiру мақсатында және 1997-2000 жылдарға арналған электр энергиясы рыногын одан әрi дамыту бағдарламасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Бiрыңғай технологиялық тiзбектi бұзбастан "Оңтүстiк Қазақстан бөлушi электр желiлерi компаниясы" акционерлiк қоғамының мүлкiн бөлудiң мүмкiндiктерiн айқындау мақсатында Қазақстан Республикасының мына министрлiктерi мен ведомстволарының:
Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiнiң;
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң;
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгiнiң;
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментiнiң өкiлдерiнен комиссия құрылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментi:
белгiленген тәртiппен, одан, көрсетiлген комиссия айқындаған мүлкiмен "Түркiстанэнерго" акционерлiк қоғамын бөлу жолымен "Оңтүстiк Қазақстан бөлушi электр желiлерi компаниясы" акционерлiк қоғамын қайта ұйымдастыру мәселесiн қарасын;
"Түркiстанэнерго" акционерлiк қоғамының жарғысында оның қызметiнiң мәнi ретiнде 1997-2000 жылдарға арналған электр энергиясы рыногын одан әрi дамыту бағдарламасына сәйкес Оңтүстiк Қазақстан облысында бөлiнiстi электр желiлерiн пайдалануды ұйымдастырудың оңтайлы құрылымын әзiрлеудi көздесiн;
"Түркiстанэнерго" акционерлiк қоғамы акцияларының мемлекеттiк пакетiне иелiк ету және пайдалану құқығын "KEGOC" электр желiлерiн басқару жөнiндегi Қазақстан компаниясы акционерлiк қоғамына берсiн.
3. Осы қаулының 1-тармағында аталған Қазақстан Республикасының министрлiктерi мен ведомстволары, он күндiк мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментiне комиссия мүшелерiнiң кандидатурасын ұсынсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О дополнительных мерах по активизации деятельности электроэнергетических объектов Южно-Казахстанской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 1998 г. N 72
В делах нормализации обеспечения электроэнергией предприятий и населения Южно-Казахстанской области и в соответствии с Программой дальнейшего развития рынка электроэнергии на 1997-2000 годы Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать комиссию с целью определения возможности разделения имущества акционерного общества "Южно-Казахстанская распределительная электросетевая компания" без нарушения единого технологического цикла из представителей следующих министерств и ведомств Республики Казахстан:
Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан;
Министерства финансов Республики Казахстан;
Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан;
Департамента государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
2. Департаменту государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан:
в установленном порядке рассмотреть вопрос реорганизации акционерного общества "Южно-Казахстанская распределительная электросетевая компания" путем выделения из него акционерного общества "Туркестанэнерго" с имуществом, определенным указанной комиссией;
в уставе акционерного общества "Туркестанэнерго" предметом деятельности предусмотреть разработку оптимальной структуры организации эксплуатации распределительных электрических сетей Южно-Казахстанской области в соответствии с Программой дальнейшего развития рынка электроэнергии на 1997-2000 годы;
права владения и пользования государственным пакетом акций акционерного общества "Туркестанэнерго" передать акционерному обществу "Казахстанская компания по управлению электрическими сетями "КЕGОС".
3. Министерствам и ведомствам Республики Казахстан, перечисленным в пункте 1 настоящего постановления, в десятидневный срок представить в Департамент государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан кандидатуры членов комиссии.
Премьер-Министр
Республики Казахстан