Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1998 жылғы 19 наурыздағы N 235
"Байланыс-Құрылысшы" және "Актурбо" акционерлiк қоғамдарының мемлекеттiк емес сыртқы заемдарына қызмет көрсету схемасын нақтылаудың қажеттiлiгiне байланысты, сондай-ақ әлеуметтiк-экономикалық маңызы зор жобаларға қолдау көрсету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
"АББ Крафтверке АГ" (Германия) фирмасының қатысуымен Ақтөбе жылу электр орталығын қайта жаңарту туралы Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 14 мамырдағы N 392 қаулысында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Несиеге қызмет көрсету (негiзгi борышты, несиелiк проценттердi өтеу, сондай-ақ жолай барлық шығыстарды төлеу):
қайтарусыз негiзде республикалық бюджеттiң қаражаты есебiнен - 21 700 мың (жиырма бiр миллион жетi жүз мың) АҚШ доллары сомасында, несие берiлген сәттен бастап, кредиторлардың алдындағы аталған соманың мөлшерiндегi мiндеттемелер орындалғанға дейiн;
түпкiлiктi заемшының өз қаражаты есебiнен - кредитордың алдындағы мiндеттемелердi түпкiлiктi орындау үшiн қажеттi қалған соманың мөлшерiнде жүргiзiледi деп белгiленсiн";
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 1993 жылғы 3 маусымдағы N 225 өкiмiнде:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Түрiк несие желiсi шеңберiнде ұсынылған несиеге қызмет көрсету (негiзгi борышты, несиелiк проценттердi өтеу, сондай-ақ барлық жолай шығыстарды төлеу):
қайтарусыз негiздегi республикалық бюджеттiң қаражаты есебiнен - 3 165 мың (3 миллион жүз алпыс бес мың) АҚШ доллары сомасында, несие берiлген сәттен бастап, кредиторлардың алдындағы аталған соманың мөлшерiндегi мiндеттемелер орындалғанға дейiн;
түпкiлiктi заемшының өз қаражаты есебiнен - кредитордың алдындағы мiндеттемелердi түпкiлiктi орындау үшiн қажеттi қалған соманың мөлшерiнде жүргiзiледi деп белгiленсiн".
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi түпкiлiктi заемшылардың шетел несиелерiне қызмет көрсету жөнiндегi өз мiндеттемелерiн орындауын қамтамасыз ету жөнiнде барлық қажеттi шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 марта 1998 г. N 235
В связи с необходимостью уточнения схемы обслуживания негосударственных внешних займов акционерных обществ "Байланыс-Курылысшы" и "Актурбо", а также в целях поддержки проектов, имеющих большое социально-экономическое значение, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
в постановлении Кабинета Министров Республики Казахстан от 14 мая 1993 г. N 392 "О реконструкции Актюбинской ТЭЦ с участием фирмы "АББ Крафтверке АГ" (Германия)":
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Установить, что обслуживание (погашение основного долга, кредитных процентов, а также оплата всех сопутствующих расходов) кредита производится:
за счет средств республиканского бюджета на безвозвратной основе - в сумме 21 700 тыс. (двадцать один миллион семьсот тысяч) долларов США с момента предоставления кредита и до исполнения обязательств перед кредитором в размере указанной суммы;
за счет собственных средств конечного заемщика - в размере оставшейся суммы, необходимой для окончательного исполнения обязательства перед кредитором";
в распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 3 июня 1993 г. N 225:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Установить, что обслуживание (погашение основного долга, кредитных процентов, а также оплата всех сопутствующих расходов) кредита, предоставляемого в рамках Турецкой кредитной линии производится:
за счет средств республиканского бюджета на безвозвратной основе - в сумме 3 165 тыс. (три миллиона сто шестьдесят пять тысяч) долларов США с момента предоставления кредита и до исполнения обязательств перед кредиторами в размере указанной суммы;
за счет собственных средств конечного заемщика - в размере оставшейся суммы, необходимой для окончательного исполнения обязательств перед кредиторами".
2. Государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан принять все необходимые меры по выполнению конечными заемщиками своих обязательств по обслуживанию иностранного кредита.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство финансов Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Республики Казахстан