Қазақстан Республикасының ЮНЕСКО iстерi жөнiндегi Ұлттық комиссиясының құрамы туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 30 наурыз N 266. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2000.08.07. N 1210 қаулысымен. ~P001210
Қазақстан Республикасының ЮНЕСКО қызметiне және оның бағдарламаларына қатысуын жандандыру мен Қазақстан Республикасының ЮНЕСКО iстерi жөнiндегi Ұлттық комиссияның тиiмдiлiгiн арттыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Бiлiм, мәдениет және денсаулық сақтау министрi Қ.Е.Көшербаев Қазақстан Республикасының ЮНЕСКО iстерi жөнiндегi Ұлттық комиссияның төрағасы болып тағайындалсын.
2. Төрағаның орынбасарлары ретiнде мыналар тағайындалсын:
Қазақстан Республикасы Ғылым министрiнiң - Ғылым академиясы президентiнiң орынбасары С.Ө.Жолдасбеков;
Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер бiрiншi вице-министрi Е.Ә.Ыдырысов;
Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар вице-министрi М.Қ.Мұсатаев;
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгi төрағасының орынбасары Н.А.Сәрсенбаев;
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық келiсiм вице-министрi Л.Ю.Тараков.
3. Қазақстан Республикасының ЮНЕСКО iстерi жөнiндегi Ұлттық комиссиясының Бас хатшысы болып Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң Бiрiншi департаментiнiң директоры М.Б.Жарбосынова тағайындалсын.
4. Қазақстан Республикасының ЮНЕСКО iстерi жөнiндегi Ұлттық комиссиясының құрамы қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
5. Қазақстан Республикасының ЮНЕСКО-ның Атқарушы кеңесiндегi
өкiлi болып Қазақстан Республикасының Франция Республикасындағы
Елшiсi, Қазақстан Республикасының ЮНЕСКО жанындағы Тұрақты өкiлi
Н.Ж.Дәненов тағайындалсын.
6. "Қазақстан Республикасының ЮНЕСКО iстерi жөнiндегi Ұлттық
комиссиясының құрамы туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 7
мамырдағы N 574
P960574_
қаулысының күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 30 наурыздағы
N 266 Қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының ЮНЕСКО iстерi
жөнiндегi Ұлттық комиссиясының құрамы
БЮРО
Төраға
Көшербаев Қ.Е.            - Қазақстан Республикасының
Бiлiм, мәдениет және денсаулық
сақтау министрi
Төрағаның орынбасарлары:
Жолдасбеков С.Ө.          - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрiнiң - Ғылым академиясы
президентiнiң орынбасары
Ыдырысов Е.Ә.             - Қазақстан Республикасының
Сыртқы iстер бiрiншi
вице-министрi
Мұсатаев М.Х.             - Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи ресурстар
вице-министрi
Сәрсенбаев Н.А.           - Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар жөнiндегi агенттiгi
төрағасының орынбасары
Тараков Л.Ю.              - Қазақстан Республикасының
Ақпарат және қоғамдық келiсiм
вице-министрi
Бюро мүшелерi:
Ахметов Ә.Қ.              - Қазақстан Республикасының
Бiлiм, мәдениет және денсаулық
сақтау министрлiгi Бiлiм
комитетiнiң төрағасы
Қасейiнов Д.Қ.            - Қазақстан Республикасының
Бiлiм, мәдениет және денсаулық
сақтау министрлiгi Мәдениет
комитетiнiң төрағасы
Күлекеев Ж.Ә.             - Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар жөнiндегi агенттiгiнiң
Статистика және талдау жөнiндегi
комитетiнiң төрағасы
Бас хатшысы
Жарбосынова М.Б.          - Қазақстан Республикасы Сыртқы
iстер министрлiгiнiң Бiрiншi
департаментiнiң директоры
Комиссия мүшелерi:
Байпақов К.М.             - Қазақстан Республикасының
Ғылым министрлiгi- Ғылым
академиясы Этнология және
этнография институтының директоры
Қазақстан Республикасы Ғылым
академиясының корреспондент-мүшесi
Бердiғалиева Р.А.         - Қазақстан Республикасы Ұлттық
кiтапханасының директоры
Уәлиханов Ш.Е.            - Қазақстан Республикасының
Мәдениет ескерткiштерiн қорғау
қоғамының төрағасы
Веселов В.В.              - Қазақстан Республикасының Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясы
Гидрология және гидро-физика
институтының директоры,
ЮНЕСКО-ның "Адам және биосфера"
халықаралық гидрологиялық
бағдарламасы жөнiндегi ұлттық
комитетiнiң төрағасы
Дәненов Н.Ж.              - Қазақстан Республикасының
Франциядағы Елшiсi, Қазақстан
Республикасының ЮНЕСКО
жанындағы Тұрақты өкiлi
Есмаханов А.Б.            - "Дидар - Қазақстан" журналының
бас редакторы
Жангелдин Е.Т.            - Қазақстан Республикасының
Орталық мемлекеттiк мұражайының
директоры
Жеңсiкбаев А.А.           - Қазақстан Республикасы Ғылым
министрлiгi - Ғылым академиясының
Ғылыми кадарларды аттестациялау
департаментiнiң директоры
Нәрiбаев К.Н.             - Әл-Фараби атындағы Қазақ
мемлекеттiк ұлттық университетiнiң
ректоры, Қазақстан Республикасы
Ғылым академиясының
корреспондент-мүшесi
Северский И.В.            - Қазақстан Республикасының Ғылым
министрлiгi Ғылым академиясы
География институтының директоры,
Қазақстан Республикасы Ғылым
академиясының корреспондент-мүшесi

О составе Национальной комиссии Республики Казахстан по делам ЮНЕСКО
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 марта 1998 г. N 266. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 7 августа 2000 г. N 1210 ~P001210
В целях активизации участия Республики Казахстан в деятельности ЮНЕСКО и ее программах и повышения эффективности Национальной комиссии Республики Казахстан по делам ЮНЕСКО Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Назначить Председателем Национальной комиссии Республики Казахстан по делам ЮНЕСКО Министра образования, культуры и здравоохранения Республики Казахстан Кушербаева К.Е.
2. Утвердить в качестве заместителей Председателя:
заместителя Министра науки-президента Академии наук Республики Казахстан Джолдасбекова С.У.;
первого вице-Министра иностранных дел Республики Казахстан Идрисова Е.А.;
вице-Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан Мусатаева М.Х.;
заместителя Председателя Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан Сарсенбаева Н.А.;
вице-Министра информации и общественного согласия Республики Казахстан Таракова Л.Ю.
3. Назначить Генеральным секретарем Национальной комиссии Республики Казахстан по делам ЮНЕСКО Директора Первого Департамента Министерства иностранных дел Республики Казахстан Джарбусынову М.Б.
4. Утвердить состав Национальной комиссии Республики Казахстан по делам ЮНЕСКО согласно приложению.
5. Назначить представителем Республики Казахстан в Исполнительном совете ЮНЕСКО Посла Республики Казахстан во Французской Республике, Постоянного представителя Республики Казахстан при ЮНЕСКО Даненова Н.Ж.
6. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 7 мая 1996 г. N 574 P960574_ "О составе Национальной комиссии Республики Казахстан по делам ЮНЕСКО".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 марта 1998 г. N 266
СОСТАВ НАЦИОНАЛЬНОЙ КОМИССИИ
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН ПО ДЕЛАМ ЮНЕСКО
БЮРО
Председатель
Кушербаев К.Е.            - Министр образования, культуры и
здравоохранения Республики Казахстан
Заместители Председателя:
Джолдасбеков С.У.         - заместитель Министра науки - президента
Академии наук Республики Казахстан
Идрисов Е.А.              - первый вице-Министр иностранных дел
Республики Казахстан
Мусатаев М.Х.             - вице-Министр экологии и природных
ресурсов Республики Казахстан
Сарсенбаев Н.А.           - заместитель Председателя Агентства по
стратегическому планированию и реформам
Республики Казахстан
Тараков Л.Ю.              - вице-Министр информации и общественного
согласия Республики Казахстан
Члены бюро:
Ахметов А.К.              - Председатель Комитета образования
Министерства образования, культуры
и здравоохранения Республики Казахстан
Касеинов Д.К.             - Председатель Комитета культуры
Министерства образования, культуры
и здравоохранения Республики Казахстан
Кулекеев Ж.А.             - Председатель Комитета по статистике и
анализу Агентства по стратегическому
планированию и реформам Республики
Казахстан
Генеральный секретарь
Джарбусынова М.Б.         - Директор Первого департамента
Министерства иностранных дел Республики
Казахстан
ЧЛЕНЫ КОМИССИИ
Байпаков К.М.             - директор Института этнологии и этнографии
Министерства науки - Академии наук
Республики Казахстан, член-корреспондент
Академии наук Республики Казахстан
Бердыгалиева Р.А.         - директор Национальной библиотеки
Республики Казахстан
Валиханов Ш.Е.            - председатель Общества охраны
памятников культуры Республики Казахстан
Веселов В.В.              - директор Института гидрогеологии и
гидрофизики Министерства науки -
Академии наук Республики Казахстан,
председатель Национального комитета по
международной гидрологической программе
ЮНЕСКО "Человек и биосфера"
Даненов Н.Ж.              - Посол Республики Казахстан во Франции,
Постоянный представитель Республики
Казахстан при ЮНЕСКО
Жангельдин Е.Т.           - директор Центрального государственного
музея Республики Казахстан
Есмаханов А.Б.            - главный редактор журнала
"Дидар-Казахстан"
Женсыкбаев А.А.           - директор Департамента аттестации научных
кадров Министерства науки - Академии
наук Республики Казахстан
Нарибаев К.Н.             - ректор Казахского Государственного
национального университета имени
Аль-Фараби, член-корреспондент Академии
наук Республики Казахстан
Северский И.В.            - директор Института географии Министерства
науки - Академии наук Республики
Казахстан, член-корреспондент Академии
наук Республики Казахстан