Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 5 ақпандағы N 148 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1998 жылғы 3 сәуiрдегi N 286. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 10 шілдедегі N 685 қаулысымен.
Республикалық мемлекеттiк кәсiпорындарды және акционерлiк қоғамдардағы акциялардың мемлекеттiк пакеттерiн басқаруды жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. "Мемлекеттiк кәсiпорындар мен акциялардың мемлекеттiк пакетi бар акционерлiк қоғамдардың қызметiн басқаруға контрактi жүйесiн енгiзу жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 5 ақпандағы N 148 қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 7, 40-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулыға 1-қосымшада:
3-тармақ мынадай мазмұндағы үшiншi абзацпен толықтырылсын:
"салықтар мен бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердi (оның iшiнде зейнетақы қорларына), сондай-ақ кәсiпорынның қызметкерлерiне жалақыны уақытылы төлеуге";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Басшы осы контрактi бойынша мiндеттемелердiң орындалмағаны үшiн қолданылып жүрген заңдарда көзделген жауапкершiлiкте болады";
23-тармақтың қазақша мәтiнi дұрыс;
26-тармақтағы "қылмыстық" деген сөз "Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген" деген сөздермен ауыстырылсын;
31-тармақтың үшiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"кәсiпорынның басшысы еңбек туралы заңдарда белгiленген тәртiптi сақтай отырып осы контрактiде көзделген мiндеттемелердi орындамаған жағдайда, Жалдаушының бастамашылығы бойынша";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылып, 32-тармақ болып есептелсiн:
"32. Жалдаушы:
жұмыстан босатуды бұйрықпен ресiмдеуге және Басшының еңбек кiтапшасындағы жазбаны дұрыс ресiмдеуге;
жұмыстан босатылатын Басшыға еңбек кiтапшасын босатылған күнi беруге және онымен түпкiлiктi есеп айырысуды жүргiзуге;
контракт тоқтатылған кезде 31-тармақтың үшiншi абзацында көзделген тоқтатылу жағдайларынан басқа, белгiленген мөлшерде шығу жәрдемақысын төлеуге";
32-35-тармақтар 33-36-тармақтар болып есептелсiн.
ЕСКЕРТУ. 1-тармағының 17-24 абзацтарының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 1999.09.30. N 1504 қаулысымен .
2. Республикалық мемлекеттiк кәсiпорындарға қатысты уәкiлеттi орган болып табылатын Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдары осы қаулыға сәйкес мемлекеттiк кәсiпорындардың басшыларын жалдау туралы жасалған келiсiм-шарттарға өзгерiстер енгiзсiн.
3.
ЕСКЕРТУ. 3-тармағының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 1999.09.30. N 1504 қаулысымен.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 1996 г. N 148
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 апреля 1998 г. N 286. Утратило силу - постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 июля 2003 года N 685 (P030685)
В целях совершенствования управления республиканскими государственными предприятиями и государственными пакетами акций в акционерных обществах Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 1996 г. N 148  "О мерах по внедрению контрактной системы управления деятельностью государственных предприятий и акционерных обществ, где имеется государственный пакет акций" (САПП Республики Казахстан, 1996 г. , N 7, ст. 40) следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к указанному постановлению:
пункт 3 дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"своевременную уплату налогов и других обязательных платежей в бюджет (в том числе в пенсионные фонды), а также заработной платы работникам предприятия";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Руководитель несет предусмотренную действующим законодательством ответственность за невыполнение обязательств по настоящему контракту";
в пункте 23 после слова "государственную" дополнить словом "служебную";
в пункте 26 слово "уголовную" заменить словами "предусмотренную законодательством Республики Казахстан";
абзац третий пункта 31 изложить в следующей редакции:
"по инициативе Нанимателя в случае невыполнения Руководителем предприятия обязательств, предусмотренных настоящим контрактом, с соблюдением порядка, установленного законодательством о труде";
пункт 31 считать пунктом 32, изложив его в следующей редакции:
"32. Наниматель обязан:
оформить увольнение приказом и правильно оформить записи в трудовой книжке Руководителя;
выдать увольняемому Руководителю трудовую книжку в день увольнения и произвести с ним окончательный расчет;
при прекращении контракта выплатить выходное пособие в установленном размере, кроме случаев прекращения, предусмотренных абзацем третьим пункта 31";
пункты 32-35 считать пунктами 33-36;
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 30 сентября 1999 г. N 1504 .
2. Государственным органом Республики Казахстан, являющимся уполномоченными органами по отношению к республиканским государственным предприятиям, внести изменения в соответствии с настоящим постановлением в заключенные контракты о найме руководителей государственных предприятий.
3.  (Пункт 3 утратил силу - постановлением Правительства РК от 30 сентября 1999 г. N 1504 )

4. Мемлекеттiк органдардың басшыларына бұрын банкрот деп танылған кәсiпорындардың басшыларымен жалдау келiсiм-шарттарын жасаспау ұсынылысын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

4. Рекомендовать руководителям государственных органов не заключать контракты найма с руководителями предприятий, ранее признанных банкротом.
Премьер-Министр
Республики Казахстан