Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 7 сәуiр N 288. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 1999.09.21. N 1433 қаулысымен. ~P991433
Үкiмет актiлерiн заң актiлерiнiң нормаларына сәйкес келтiрудiң қажеттiлiгiне байланысты және әдiлет органдарының жүргiзiлiп жатқан реформаларды құқықтық қамтамасыз ету жөнiндегi қызметiн жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң мынадай шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. "Қазақстан Республикасы орталық атқарушы органдары аппаратының санын және оны ұстауға арналған шығындарды қысқарту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 21 қарашадағы N 1425 P961425_ қаулысына:
аталған қаулының 1-қосымшасында:
"Жылжымайтын мүлiктi тiркеу жөнiндегi қызметтi қоса алғанда,
Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң облыстық, қалалық
басқармалары" деген жолдағы "730" деген сан "701" деген санмен
ауыстырылсын.
2. "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мәселелерi"
туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 30 қазандағы
N 1473
P971473_
қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1997 ж.,
440-құжат):
1) 2-тармақта:
"аппаратының" деген сөз алынып тасталсын;
"150" деген сан "139" деген санмен ауыстырылсын;
2) 3-тармақта:
"екi" деген сөз "үш" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Парламентпен байланыс жөнiндегi хатшысы" деген сөздер алынып
тасталсын;
"9" деген сан "11" деген санмен ауыстырылсын;
3) 4-тармақта "6" деген сан "7" деген санмен ауыстырылсын.
4) аталған қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Әдiлет
министрлiгi туралы ережеде:
5-тармақта:
"аппарат" деген сөзден кейiн "Әдiлет министрлiгiнiң жанындағы (министрлiгiндегi) ведомстволар" деген сөздермен толықтырылсын;
"пен оның аумақтық органдары" деген сөздер "Әдiлет министрлiгiнiң аумақтық органдары" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақта:
бесiншi абзац "соттардың" деген сөзден кейiн "және сот приставтарының" деген сөздермен толықтырылсын;
алтыншы абзац "сот-сараптама қызметiн ұйымдастыру" деген сөздерден кейiн "әдiлет органдарының құзыретiне жатқызылған iстер бойынша анықтауды жүзеге асыру, сот приставтарының жұмысын ұйымдастыру" деген сөздермен толықтырылсын;
8-тармақ мынадай мазмұндағы жаңа абзацпен толықтырылсын:
"шетелдiк құқықтық көмек берумен және құқықтық көмек туралы халықаралық шарттар жасаумен байланысты шараларды үйлестiру";
9-тармақта:
бiрiншi абзац "Соттардың" деген сөзден кейiн "сот приставтарының" деген сөздермен толықтырылсын.
бесiншi абзацтағы "жұмыстарын ұйымдастыру" деген сөздер алынып тасталсын, "сот приставтары мен сот атқарушыларының" деген сөздер "кадрларын" деген сөздiң алдынан жазылсын;
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"сот жүйесiн, сот приставтары мен сот-сараптама ұйымдарын материалдық-техникалық қамтамасыз ету, соттарды құру тәртiбiн белгiлеу";
мынадай мазмұндағы жаңа абзацпен толықтырылсын:
"әдiлет органдарының құзыретiне жатқызылған iстер бойынша анықтауды жүзеге асыру, сот приставтарының жұмысын ұйымдастыру және басқару";
11-тармақта:
төртiншi абзацтағы "Мемлекеттiк тергеу комитетiнiң" деген сөздер алынып тасталсын;
12-тармақта:
екiншi абзац "жеке нотариустардың нотариалдық iс жүргiзудi және
нотариалдық әрекеттердi жүзеге асыру тәртiбiн сақтауын бақылайды"
деген сөздермен толықтырылсын;
үшiншi абзац "адвокаттық қызметке байланысты емес ақылы заң
қызметтерiн көрсету жөнiндегi қызметтi лицензиялау" деген сөздермен
толықтырылсын;
13-тармақ мынадай мазмұндағы жаңа абзацпен толықтырылсын:
"мемлекеттiк тiлдi соттарда және аумақтық әдiлет органдарында
енгiзу процесiне бақылау мен әдiстемелiк басшылықты жүзеге асыру";
17-тармақ "Министрлiк" деген сөзден кейiн "Министрлiктiң
жанындағы (министрлiктегi) ведомстволар" деген сөздермен
толықтырылсын;
18-тармақта "сондай-ақ вице-министрдiң дәрежесiндегi
Парламентпен байланыс жөнiндегi хатшысы" деген сөздер алынып
тасталсын;
20-тармақ бесiншi абзацтан кейiн мына мазмұндағы жаңа абзацпен
толықтырылсын:
"заңдарда белгiленген тәртiппен әскери және арнайы атақтар,
сыныптық шендер бередi";
21-тармақтағы "Парламентпен байланыс жөнiндегi хатшының" деген
сөздер "Әдiлет министрлiгiнiң жанындағы (Әдiлет министрлiгiндегi)
ведомство басшыларының" деген сөздермен ауыстырылсын;
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 1998 г. N 288 Утратило силу - постановлением Правительства РК от 21 сентября 1999 г. N 1433 ~P991433
В связи с необходимостью приведения актов Правительства в соответствие с нормами законодательных актов и в целях совершенствования деятельности органов юстиции по правовому обеспечению проводимых реформ Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Внести изменения и дополнения в следующие решения Правительства Республики Казахстан:
1. В  постановление  Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 1996 г. N 1425 "О сокращении численности аппарата и расходов на содержание центральных исполнительных органов Республики Казахстан":
в приложении 1 к указанному постановлению:
в строке "Областные, городские управления Министерства юстиции Республики Казахстан, включая службу по регистрации недвижимости" цифру "730" заменить цифрой "701".
2. В  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 октября 1997 г. N 1473 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан"(САПП Республики Казахстан, 1997 г., N 47, ст. 440);
1) в пункте 2:
слово "аппарата" исключить;
цифру "150" заменить цифрой "139";
2) в пункте 3:
слово "двух" заменить словом "трех";
слова "Секретаря по связям с Парламентом" исключить;
цифру "9" заменить цифрой "11";
3) в пункте 4 цифру "6" заменить цифрой "7";
4) в Положении о Министерстве юстиции Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 5:
после слова "аппарат" дополнить словами "ведомства при (в) Министерстве юстиции";
слова "и его территориальные органы" заменить словами "территориальные органы Министерства юстиции";
в пункте 7:
абзац пятый дополнить словами "и судебных приставов";
в абзаце шестом после слов "судебно-экспертной деятельности" дополнить словами "осуществление дознания по делам, отнесенным к компетенции органов юстиции, организация работы судебных приставов";
пункт 8 дополнить новым абзацем следующего содержания:
"координация мероприятий, связанных с предоставлением иностранной правовой помощи и заключением международных договоров о правовой помощи";
в пункте 9:
в абзаце первом после слова "судов" дополнить словами "судебных приставов";
в абзаце пятом слова "организация работы" исключить;
абзац шестой изложить в следующей редакции:
"материально-техническое обеспечение судебной системы, судебных приставов и судебно-экспертных организаций, определение порядка формирования судов";
дополнить новым абзацем следующего содержания:
"осуществление дознания по делам, отнесенным к компетенции органов юстиции, организация и руководство работой судебных приставов";
в пункте 11:
в абзаце четвертом слова "Государственного следственного комитета" исключить;
в пункте 12:
абзац второй дополнить словами "контроль за соблюдением правил по нотариальному делопроизводству и порядку совершения нотариальных действий частными нотариусами";
абзац третий дополнить словами "лицензирование деятельности по оказанию платных юридических услуг, не связанных с адвокатской деятельностью";
пункт 13 дополнить новым абзацем следующего содержания:
"осуществление контроля и методического руководства процессом внедрения государственного языка в судах и территориальных органах юстиции";
в пункте 17 после слова "Министерство" дополнить словами "ведомства при (в) Министерстве";
в пункте 18 слова "а также Секретаря по связям с Парламентом в ранге вице-Министра" исключить;
в пункте 20 после абзаца пятого дополнить новым абзацем следующего содержания:
"в установленном законодательством порядке присваивает воинские и специальные звания, классные чины";
в абзаце первом пункта 21 слова "Секретаря по связям с Парламентом" заменить словами "руководителей ведомств при (в) Министерстве юстиции";
пункт 32 изложить в следующей редакции:

"32. Агенттiктiң (Комитеттiң) ережесiн, штат саны мен құрылымын
Үкiмет бекiтедi";
29-35-тармақтар "Комитет", "Комитеттiң", "Комитеттi" деген сөздерден кейiн тиiсiнше "Департамент", "Департаменттiң", "Департаменттi" деген сөздермен толықтырылсын;
36-тармақтағы "агенттiктер (комитеттер)" деген сөздер алынып тасталсын.
5) аталған қаулының 1-қосымшасында:
"орталық аппаратының" деген сөздер алынып тасталсын;
"Соттардың қызметiн, сот сараптамасын және атқарушылық iс
жүргiзудi ұйымдастыру департаментi" деген сөздер "Соттардың, сот
приставтарының қызметiн ұйымдастыру және атқарушылық iс жүргiзудi
қамтамасыз ету департаментi" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Тергеу департаментi (заңды тұлға құқығында) деген сөздермен
толықтырылсын".
6) аталған қаулының 2-қосымшасында:
"ғылыми-зерттеу" деген сөздер алынып тасталсын.
3. "Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 10
қазандағы N 3655 Жарлығын iске асыру мәселелерi" туралы Қазақстан
Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 12 қарашадағы N 1551
P971551_
қаулысына:
аталған қаулының 1-қосымшасында:
мынадай мазмұндағы жаңа абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Тергеу
департаментi";
аталған қаулының 2-қосымшасында:
"Әдiлет министрлiгi" деген жолдағы "150" деген сан "139" деген
санмен ауыстырылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

"32. Положение, штатная численность и структура Агентства (Комитета) утверждаются Правительством";
в пунктах 29-35 после слов "комитет", "комитета" дополнить словами "департамент", "департамента" соответственно;
в пункте 36 слова "агентствах (комитетах)" исключить;
5) в приложении 1 к указанному постановлению:
слова "центрального аппарата" исключить;
слова "Департамент организации работы судов, судебной экспертизы и исполнительного производства" заменить словами "Департамент организации деятельности судов, судебных приставов и обеспечения исполнительного производства";
дополнить словами "Департамент расследований (на правах юридического лица)";
6) в приложении 2 к указанному постановлению:
слова "Научно-исследовательский" исключить.
3. В  постановление  Правительства Республики Казахстан от 12 ноября 1997 г. N 1551 "Вопросы реализации Указа Президента Республики Казахстан от 10 октября 1997 г. N 3655":
в приложении 1 к указанному постановлению:
дополнить новым абзацем следующего содержания:
"Департамент расследований Министерства юстиции Республики Казахстан";
в приложении 2 к указанному постановлению:
в строке "Министерство юстиции" цифру "150" заменить цифрой "139".
Премьер-Министр
Республики Казахстан