Жамбыл облысын әлеуметтiк-экономикалық нығайту жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 9 сәуiрдегi N 309
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Жамбыл облысының әлеуметтiк-экономикалық жағдайы туралы Үкiмет комиссиясының қорытындыларына келiсiм берiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң облыста болуының нәтижелерi бойынша енгiзiлген толықтырулар мен өзгерiстердi ескере отырып облыстың әлеуметтiк-экономикалық жағдайын нығайту жөнiндегi шаралардың жоспары бекiтiлсiн (қоса берiлiп отыр).
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Жамбыл облысының әкiмiмен бiрлесiп, оларға қосымша жеңiлдiктер берiлген жағдайда фосфор саласы кәсiпорындары бойынша бюджеттiң кiрiстерiнен түсетiн сомаларды өтеудiң мүмкiндiгiн қарасын.
4. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi екiншi деңгейдегi уәкiлеттi банктермен бiрлесiп Ауыл шаруашылығын қоса қаржыландыру бағдарламасы бойынша жобаларды iске асыруды жеделдетсiн.
5. Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалау жөнiндегi агенттiгiнiң Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi комитетi электр энергиясы рыногында тең жағдайлар жасау және отандық өндiрушiлерге қолдау көрсету мақсатында мүдделi органдармен бiрлесiп, Орта Азия электр желiлерiне қосылатын "KEGOK" электр желiлерiн басқару жөнiндегi қазақстандық компания" акционерлiк қоғамының желiлерi бойынша электр энергиясын
тасымалдауға арналған тарифтер жөнiндегi ұсынысты қарасын және бiр
айлық мерзiм iшiнде ұсыныс енгiзсiн.
6. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан
Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары А.С.Павловқа жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 9 сәуiрдегi
N 309 Қаулысымен
бекiтiлген
Жамбыл облысын әлеуметтiк-экономикалық нығайту
жөнiндегi шаралардың
ЖОСПАРЫ
___________________________________________________________________
N |           Шаралар                   | Жауаптылар
___________________________________________________________________
1 |                 2                   |           3
___________________________________________________________________
1.|Инвестициялар                        |
___________________________________________________________________
1 |"Қазфосфор" ААҚ мүлкiн сату жөнiндегi|Қаржыминi, Әдiлетминi,
|ашық инвестициялық тендердiң         |Стратегиялық жоспарлау
|нәтижелерiн бекiту                   |және реформалар жөнiндегi
|                                     |агенттiк
___________________________________________________________________
2 |Басымдықты тәртiппен тiкелей         |
|инвестициялардың есбiнен қаржыландыру|
|ұсынылған жобалардың тiзбесiн қарау: |
| құны 130 млн. АҚШ долларына дейiнгi |Инвестмемком, Стратегиялық
|Шу-Сарысу бассейнi газ-кен орнын     |жоспарлау және реформалар
|игеру үшiн                           |жөнiндегi агенттiк, облыс
|                                     |әкiмi

О мерах по социально-экономическому укреплению Жамбылской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 апреля 1998 г. N 309
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. С выводами Правительственной комиссии о социально-экономическом положении Жамбылской области согласиться.
2. Утвердить план мероприятий по укреплению социально-экономического положения Жамбылской области с учетом дополнений и изменений, внесенных по результатам посещения области Премьер-Министром Республики Казахстан (прилагается).
3. Министерству финансов Республики Казахстан совместно с акимом Жамбылской области рассмотреть возможность возмещения сумм, выпадающих из доходов бюджета области по предприятиям фосфорной отрасли в случае предоставления им дополнительных льгот.
4. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан совместно с уполномоченными банками второго уровня ускорить реализацию проектов по Программе софинансирования сельского хозяйства.
5. Комитету по ценовой и антимонопольной политике Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан с целью создания паритетных условий на рынке электроэнергии и поддержки отечественных производителей совместно с заинтересованными органами рассмотреть и в месячный срок внести предложения по тарифам на транспортировку электроэнергии по сетям акционерного общества "Казахстанская компания по управлению электрическими сетями "КЕGОС", примыкающим к электрическим сетям Средней Азии.
6. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Павлова А.С.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 апреля 1998 г. N 309
ПЛАН
мероприятий по укреплению социально-экономического
положения Жамбылской области
---------------------------------------------------------------------
N !         Мероприятие          !Ответственные!Форма     !Срок
пп!                              !             !завершения!исполнения
---------------------------------------------------------------------
1 !              2               !      3      !    4     !    5
---------------------------------------------------------------------
1. Инвестиции
1  Утвердить результаты открытого Минфин,       Проект     До 10
инвестиционного тендера по     Минюст,       постано-   апреля
продаже имущества ОАО          Агентство по  вления     1998 года
"Казфосфор"                    стратегичес-  Правитель-
кому плани-   ства
рованию и
реформам
---------------------------------------------------------------------
2  Рассмотреть в приоритетном     Госкоминвест, Ввод в     1998-2000
порядке перечень проектов      Агентство по  эксплуатацию  годы
предлагаемых к финансированию  стратегичес-
за счет прямых инвестиций:     кому
для освоения газовых           планированию
месторождений Шу-Сарысуского   и реформам
бассейна стоимостью до         Аким области
130 млн.долларов США
для строительства завода по    То же         Выпуск       -"-
производству кальцинированной                продукции
соды в г. Каратау стоимостью

| Қаратау қаласында құны 12,8 млн.АҚШ |Бұл да
|долларына дейiн кальцийленген сода   |
|өндiру жөнiндегi заводтың құрылысы   |
|үшiн                                 |
___________________________________________________________________
3 |1998-2000 жылдарға арналған          |
|инвестициялардың мемлекеттiк         |
|бағдарламасына кiргiзуге арналған    |
|жобалар жөнiндегi ұсынысты қарау:    |
| Мойынқұм ауданында құны 125,7 млн.  |Стратегиялық жоспарлау
|теңгелiк аурухананың құрылысын       |және реформалар жөнiндегi
|аяқтау үшiн;                         |агенттiк, Қаржыминi, облыс
|                                     |әкiмi
|Тараз қаласында құны 110 млн.АҚШ     |Бұл да
|долларына дейiн қалдық суларды       |
|биологиялық тазарту құрылысы үшiн;   |
|                                     |
| 2,0 млн.АҚШ долларына дейiн сомада  |Бұл да
|жолаушылар көлiгiн техникалық        |
|жарақтандыру үшiн                    |
___________________________________________________________________
4 |"Порэмит" кәсiпорнында жарылғыш      |Энергетика, индустрия
|заттарды шығаруды қаржыландыру       |және саудаминi,
|мәселесiн шешу                       |"Қазфосфор" ААҚ
___________________________________________________________________
5 |"Жамбылбылғарыаяқкиiм" АҚ кешенiнiң  |Облыс әкiмi,
|мүлкiн сату жөнiнде Иран             |Инвестмемком
|компаниясымен келiсiм-шартқа қол қою |
___________________________________________________________________
6 |Қазкоммерцбанк пен Халықтық банкке   |Iшкiiсминi,
|Iшкiiсминiнiң тас өңдеу кәсiпорнының |Қазкоммерцбанк,
|руда базасын дамытудың жобасын       |Халықтық банк
|несиелендiрудiң мүмкiндiгiн қарауды |
|ұсыну                                |
___________________________________________________________________
2.|Шағын бизнес                         |
___________________________________________________________________
7 |Шағын бизнес пен фермерлiк           |Шағын кәсiпкерлiктi
|шаруашылықты дамытуға арнап 8,0 млн. |дамыту қоры
|теңге несие ресурстарын бөлу         |
___________________________________________________________________
8 |Жергiлiктi университеттiң базасында  |Облыс әкiмi, Бiлiм
|Жұмыссыздарды кәсiптiк даярлау және  |мәдениет және денсаулық
|кәсiби бағдарлау орталығын құру,     |сақтауминi
|кәсiптiк оқытуды және қайта даярлауды|
|ұйымдастыру                          |
___________________________________________________________________
9 |Тараз, Жаңатас, Қаратау қалаларында  |Облыс әкiмi, Стратегиялық
|шағын бизнестi дамыту жөнiндегi      |жоспарлау және реформалар
|ТАСIS жобасын iске асыру             |жөнiндегi агенттiк
___________________________________________________________________
3.|Шағын несиелендiру бағдарламасы      |
___________________________________________________________________
10 |Түсiндiру жұмысын, оқытуды           |Облыс әкiмi, екiншi
|ұйымдастыру, күнкөрiсi төмен         |деңгейдегi банктер
|адамдардың тiзiмiн жасау және шағын  |
|несиелер беру                        |
___________________________________________________________________
11 |Шағын несиелендiру бағдарламасы      |Жұмыспен қамтуға

до 12,8 млн. долларов США
---------------------------------------------------------------------
3  Рассмотреть предложения по     Агентство по  Ввод
проектам для включения в       стратегичес-  стационара
Государственную программу      кому          на 175 коек
инвестиций на 1998-2000 годы:  планированию  Проект
для завершения строительства   и реформам,   постановле- 1998-1999
больницы в Мойынкумском        Минфин,       ния            годы
районе стоимостью              Аким области  Правитель-
125,7 млн.тенге                              ства
для сооружения биологической   То же                     1998-2000
очистки сточных вод в                                       годы
г.Таразе стоимостью до
110 млн. долларов США
для технического оснащения     То же         Приобрете-   1998-1999
пассажирского транспорта                     ние тран-      годы
области в сумме до                           спорта
2,0 млн. долларов США
---------------------------------------------------------------------
4  Решить вопрос финансирования   Минэнергетики, Решение    1 мая
производства взрывчатых        индустрии и               1998
веществ на предприятии         торговли,                 года
"Порэмит"                      ОАО "Казфосфор"
---------------------------------------------------------------------
5  Подписать контракт с Иранской  Аким области, Подписанный До
компанией по продаже           Госкоминвест  контракт    10 апреля
имущественного комплекса                                 1998 года
АО "Жамбылкожобувь"
---------------------------------------------------------------------
6  Рекомендовать Казкоммерцбанку  МВД,           Кредитный  25 апреля
и Народному Банку рассмотреть  Казкоммерцбанк,договор    1998 года
возможность кредитования       Народный банк
проектов развития рудной базы
камнеобрабатывающих
предприятий МВД
---------------------------------------------------------------------
2. Малый бизнес
---------------------------------------------------------------------
7  Выделить кредитные ресурсы на  Фонд развития Решение     1 июля
развитие малого бизнеса и      малого        Правления   1998 года
фермерских хозяйств до 8,0 млн.предпринима-  Фонда
тенге                          тельства
---------------------------------------------------------------------
8  На базе местного университета  Аким области, Совместное  1 мая
создать Центр профессиональной Минобразова-  решение     1998 года
подготовки и профориентации    ния, культуры
безработных, организовать      и здравоохранения
профобучение и переподготовку
---------------------------------------------------------------------
9  Реализация проекта TACIS по    Аким области, То же      В течение
развитию малого бизнеса в      Агентство по             года
городах Таразе, Жанатасе и     стратегичес-
Каратау                        кому
планированию
и реформам
---------------------------------------------------------------------
3. Программа микрокредитования
---------------------------------------------------------------------
10 Организовать разъяснительную   Аким области, Решение   1 июня
работу, учебу, составление     банки                   1998 года
списков малоимущих и выдачу    второго
микрокредитов                  уровня
---------------------------------------------------------------------
11 Выделить кредитные ресурсы     Фонд          Решение   1 июля
по программе микрокредитования содействия    Правления 1998 года

|бойынша 1,0 млн. АҚШ долларына       |жәрдемдесу қоры
|дейiн несиелiк ресурстар бөлу        |
___________________________________________________________________
4.|Ауыл шаруашылығы                     |
___________________________________________________________________
12 |Агроөнеркәсiп банкi мен Халықтық     |Ауылшарминi, Қаржыминi
|банктiң облыстық филиалдарына Ауыл   |Халықтық банк,
|шаруашылығы жобаларын қоса           |Агроөнеркәсiптiк
|қаржыландыру бағдарламасында         |банкi, облыс әкiмi
|көзделген 150 млн. теңгеден кем емес |
|сомада несиелiк ресурстарының түсуiн |
|қамтамасыз ету                       |
___________________________________________________________________
13 |Құс фабрикалары үшiн құрама жем      |Ауылшарминi, облыс
|шығаруды кеңейту және құс етiн       |әкiмi
|өндiрудi арттыру мәселелерiн қарау   |
___________________________________________________________________
14 |"Қазфосфор" ААҚ Көксу кен орны       |Ауылшарминi, Экология
|бойынша жер бөлу туралы мәселенi шешу|және табиғи ресурсминi,
|                                     |Жамбыл және Оңтүстiк
|                                     |Қазақстан облыстарының
|                                     |әкiмдерi
___________________________________________________________________
15 |Мемлекеттiк ұйымдардың ауыл          |Баға және монополияға
|шаруашылығы өндiрушiлерiне көрсететiн|қарсы саясат жөнiндегi
|қызмет көрсетулерiнiң бағасының      |комитет
|негiздiлiгiн қарау                   |
___________________________________________________________________
5.|Көшi-қонның және шағын қалалардың    |
|өзектi мәселелерi                    |
___________________________________________________________________
16 |Фосфор өнеркәсiбi кәсiпорындарында   |Облыс әкiмi, Энергетика,
|жұмыс iстейтiндердiң санын одан әрi  |индустрия және саудаминi,
|қысқартуды ескере отырып Жаңатас,    |Еңбекәлеуметминi, Көшi-қон
|Қаратау қалаларынан тұрғындарды      |және демография жөнiндегi
|көшiрудiң және күнi бұрын жаңа жұмыс |агенттiк
|орындарын құрудың арнаулы            |
|бағдарламасын әзiрлеу                |
___________________________________________________________________
17 |Олардың тыныс-тiршiлiгiн қамтамасыз  |Қаржыминi, "Қазфосфор"
|ету мәселелерiн оңтайландыру         |ААҚ облыс әкiмi,
|мақсатында босаған тұрғын үйлер мен  |Энергетика, индустрия
|өндiрiстiк үй-жайларды Жаңатас және  |және саудаминi
|Қаратау қалаларының тұрғындарын      |
|жинақы орналастыруға одан әрi        |
|пайдалану жөнiнде бағдарлама әзiрлеу |
|және есептеулерге сәйкес қаражат     |

до 1,0 млн долларов США        занятости     Фонда
---------------------------------------------------------------------
4. Сельское хозяйство
---------------------------------------------------------------------
12 Обеспечить поступление в       Минсельхоз,   Поступле- 10 апреля
областные филиалы              Минфин,       ние       1998 года
Агропромбанка и Народного      Народный Банк,кредитных
Банка кредитных ресурсов       Агропромбанк, ресурсов
в сумме не менее 150 млн.      аким области  в область
тенге, предусмотренных
Программой софинансирования
сельскохозяйственных проектов
---------------------------------------------------------------------
13 Рассмотреть вопрос расширения  Минсельхоз,   Проект    1 июня
выпуска комбикормов для        аким          постано-  1998 года
птицефабрик и увеличения       области       вления
производства птичьего мяса                   Правитель-
ства
---------------------------------------------------------------------
14 Решить вопрос о земельном      Минсельхоз,   Решение о 1 мая
отводе по месторождению Кок-су Минэкологии   земельном 1998 года
ОАО "Казфосфор"                и природных   отводе
ресурсов,
акимы
Жамбылской и
Южно-Казахстанской
области
---------------------------------------------------------------------
15 Рассмотреть обоснованность     Антимонопольный Решение 1 мая
расценок на услуги,            комитет                 1998 года
оказываемые государственными
организациями
сельхозпроизводителям
---------------------------------------------------------------------
5. Проблемы миграции и малых
городов
---------------------------------------------------------------------
16 Разработать специальные       Аким области, Осуществление 1 июня
программы переселения жителей Минэнергетики,Программы    1998 года
из городов Жанатаса, Каратау  индустрии и
и опережающего создания новых торговли,
рабочих мест с учетом         Минтрудсоцзащиты,
дальнейшего сокращения числа  Агентство по
работающих на предприятиях    миграции и
фосфорной промышленности      демографии
---------------------------------------------------------------------
17 Разработать программу по      Минфин,         То же    -"-
дальнейшему использованию     ОАО "Казфосфор",
высвобождающихся жилых и      аким области,
производственных помещений,   Минэнергетики,
компактному расселению        индустрии и
жителей городов Жанатаса и    торговли
Каратау в целях оптимизации
вопросов их жизнеобеспечения
и выделением средств в
соответствии с расчетами