Жекелеген жекешелендiрiлген кәсiпорындардың берешектерiн реттеу жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1998 жылғы 29 сәуiр N 393. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының 2000.04.13. N 568 қаулысымен. ~P000568
Жекелеген жекешелендiрiлген кәсiпорындардың берешектерiн реттеу
мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Жекелеген жекешелендiрiлген кәсiпорындардың дебиторлық және
кредиторлық берешектерiн реттеу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру үшiн
мына құрамда комиссия құрылсын:
О.С.Ержанов                      - Қазақстан Республикасының
Қаржы вице-министрi, төраға
Е.К.Утепов                       - Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлiгiнiң Мемлекеттiк
мүлiк және жекешелендiру
департаментi директорының
бiрiншi орынбасары,
төрағаның орынбасары
Н.Б.Мұқтаров                     - "Кәсiпорындарды қайта
ұйымдастыру және тарату
жөнiндегi агенттiк"
акционерлiк қоғамының
президентi, төрағаның
орынбасары
А.Қ.Дауылбаев                    - Қазақстан Республикасының
Әдiлет вице-министрi
М.А.Мұртазаев                    - Қазақстан Республикасының
Энергетика, индустрия және
сауда вице-министрi
Д.Р.Әбiлғазин                    - Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлiгi Бюджет
департаментiнiң директоры
Ғ.И.Қанатбеков                   - Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлiгi Заң
қызметi департаментiнiң
директоры
К.Д.Дүкенбаев                    - "KEGOK" акционерлiк
қоғамының бiрiншi
вице-президентi (келiсiм
бойынша)
Х.К.Махашов                      - Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлiгiнiң Салық
комитетi төрағасының
орынбасары
Б.Қ.Серкебаев                    - Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлiгiнiң Салық
полициясы департаментi
директорының орынбасары
2. "Кәсiпорындарды қайта ұйымдастыру және тарату жөнiндегi агенттiк" акционерлiк қоғамына (бұдан әрi - Агенттiк) қосымшаға сәйкес жекелеген кәсiпорындардың дебиторлық және кредиторлық берешектерiнiң көлемдерiн айқындау үшiн аудиторлық және консалтингтiк фирмаларды тартуға уәкiлеттiк берiлсiн.
3. Агенттiкке заңдарда белгiленген тәртiппен қосымшаға сәйкес кәсiпорындардың борыштық мiндеттемелерiн сатуды ұйымдастыру және әрбiр шаруашылық жүргiзушi субъектi кредиторларының комитеттерiн құру тапсырылсын.
4.
ЕСКЕРТУ. 4-тармақ күшiн жойды - ҚРҮ-нiң 1998.06.18. N 558
қаулысымен.
P980558_
5. Комиссия 1999 жылдың 1 қаңтарына мүлiктiк кешендер ретiнде
жекешелендiрiлген жекелеген кәсiпорындардың дебиторлық және
кредиторлық берешектерiне байланысты мәселелердi реттеу жөнiндегi
жұмысты аяқтасын.
6. Осы қаулының атқарылуына бақылау жасау Қазақстан
Республикасының Қаржы министрлiгiне жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрiнiң
мiндетiн атқарушы
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 29 сәуiрдегi
N 393 қаулысына
қосымша
Мүлiктiк кешен ретiнде жекешелендiрiлген
кәсiпорындардың тiзбесi
- "Қарағанды металлургия комбинаты" МАҚ
- "Балқашмыс" АҚ
- "Екiбастұзкөмiр" МАҚ
- "Қарағандышахтакөмiр" РМК
- "Екiбастұз ГРЭС-1" МК
- "Қарағанды ГРЭС-2" МК
- "Жезқазған ОЭО" МК
- "Алматыэнерго" ЭЭӨБ
- "Қазфосфор" АҚ

О мерах по урегулированию задолженностей отдельных приватизированных предприятий
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 1998 г. N 393. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 13 апреля 2000 г. N 568 ~P000568
В целях урегулирования задолженностей отдельных
приватизированных предприятий Правительство Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать комиссию для организации работы по урегулированию
дебиторской и кредиторской задолженностей отдельных
приватизированных предприятий в следующем составе:
Ержанов О.С.    - вице-Министр финансов Республики Казахстан,
председатель
Утепов Э.К.     - первый заместитель Директора Департамента
государственного имущества и приватизации
Министерства финансов Республики Казахстан,
заместитель председателя
Мухтаров Н.Б.   - президент акционерного общества "Агентство
по реорганизации и ликвидации предприятий",
заместитель председателя
Даулбаев А.К.   - вице-Министр юстиции Республики Казахстан
Муртазаев М.А.  - вице-Министр энергетики, индустрии и торговли
Республики Казахстан
Абулгазин Д.Р.  - Директор Бюджетного департамента
Министерства финансов Республики Казахстан
Канатбеков Г.И. - Директор Департамента юридической службы
Министерства финансов Республики Казахстан
Дукенбаев К.Д.  - первый вице-президент акционерного
общества "КЕGОК" (по согласованию)
Махашов Х. К.   - заместитель Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
Серкебаев Б.К.  - заместитель Директора Департамента
налоговой полиции Министерства финансов
Республики Казахстан
2. Уполномочить акционерное общество "Агентство по реорганизации и ликвидации предприятий" (далее - Агентство) привлекать аудиторские и консалтинговые фирмы для определения объемов дебиторской и кредиторской задолженностей отдельных предприятий согласно приложению.
3. Поручить Агентству в установленном законодательством порядке организовать продажу долговых обязательств предприятий согласно приложению и создать комитеты кредиторов каждого хозяйствующего субъекта.
4. (Пункт 4 утратил силу - постановлением Правительства РК от
18 июня 1998 г. N 558
P980558_
)
5. Комиссии завершить работу по урегулированию вопросов,
связанных с дебиторской и кредиторской задолженностями отдельных
предприятий, приватизированных как имущественные комплексы, к 1
января 1999 года.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить
на Министерство финансов Республики Казахстан.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 апреля 1998 г. N 393
Перечень предприятий,
приватизированных как имущественный комплекс
ГАО "Карагандинский металлургический комбинат"
АО "Балхашмыс"
ГАО "Экибастузкомир"
РГП "Карагандашахтауголь"
ГП "Экибастузская ГРЭС-1"
ГП "Карагандинская ГРЭС-2"
ГП "Жезказганская ТЭЦ"
ПОЭЭ "Алматыэнерго"
АО "Казфосфор"