Ақпаратты қорғау жөніндегі ұлттық стандарттардың сақталуына бақылау жасаудың тәртібі туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1998 жылғы 3 маусым N 507
"Қазақстанның 2030 жылға дейінгі даму стратегиясын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 28 қаңтардағы N 3834 U983834_ Жарлығын іске асыру және мемлекеттік органдар мен ұйымдардың ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі Қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Ақпаратты қорғау жөніндегі мемлекеттік комиссия, Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлігінің Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі комитеті, Қазақстан Республикасының Радиоэлектроника және байланыс жөніндегі ұлттық орталығы Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетімен бірлесіп, Қазақстан Республикасының ақпаратты қорғау жөніндегі ұлттық стандарттарын әзірлесін және 1999 жылдың II тоқсанында Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге ұсынсын. <*>
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгерді - ҚРҮ-нің 1998.12.18 N 1299 қаулысымен.
P981299_
2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Ақпаратты қорғау жөніндегі мемлекеттік комиссия, Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлігінің Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі комитеті Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетімен бірлесіп:
1999 жылдың I тоқсанында Ақпаратты қорғау жөніндегі ұлттық стандарттардың сақталуына бақылау жасау органдары туралы ережені әзірлесін және бекітсін;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетімен келісуге жататын қызмет түрлеріне лицензия беруге уәкілетті мемлекеттік органдарының тізбесін айқындайтын "Қазақстан Республикасы Президентінің 1995 жылғы 17 сәуірдегі N 2201 қаулысын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1995 жылғы 29 желтоқсандағы N 1894 P951894_ қаулысына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының жобасын дайындасын.
3. Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Ақпаратты қорғау жөніндегі мемлекеттік комиссия Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлігінің Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі комитетімен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетімен бірлесіп, 1999 жылдың I тоқсанында Ақпаратты қорғау құралдарын сертификаттау туралы және Ақпаратты қорғау саласында қызмет көрсету жөніндегі сертификатталатын кәсіпорындар мен ұйымдар туралы" ережелерді әзірлесін және бекітсін.

О ПОРЯДКЕ КОНТРОЛЯ ЗА СОБЛЮДЕНИЕМ НАЦИОНАЛЬНЫХ СТАНДАРТОВ ПО ЗАЩИТЕ ИНФОРМАЦИИ
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июня 1998 года N 507
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 28 января 1998 г. N 3834 U983834_ "О мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года" и обеспечения информационной безопасности государственных органов и организаций Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Государственной комиссии по защите информации при Правительстве Республики Казахстан, Комитету по стандартизации, метрологии и сертификации Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан, акционерному обществу "Национальный центр по радиоэлектронике и связи Республики Казахстан совместно с Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан разработать и представить во II квартале 1999 года на утверждение в Правительство Республики Казахстан национальные стандарты Республики Казахстан по защите информации. <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 18 декабря 1998 г. N 1299 P981299_ .
2. Государственной комиссии по защите информации при Правительстве Республики Казахстан, Комитету по стандартизации, метрологии и сертификации Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан совместно с Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан:
разработать и утвердить в I квартале 1999 года Положение об органах контроля за соблюдением национальных стандартов по защите информации;
подготовить проект постановления Правительства Республики Казахстан о внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 1995 г. N 1894 "О реализации постановления Президента Республики Казахстан от 17 апреля 1995 г. N 2201", определяющего перечень государственных органов, уполномоченных выдавать лицензии на виды деятельности, подлежащие согласованию с Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан.
3. Государственной комиссии по защите информации при Правительстве Республики Казахстан совместно с Комитетом по стандартизации, метрологии и сертификации Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан и Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан разработать и утвердить в I квартале 1999 года Положения сертификации средств защиты информации и сертификационных предприятиях и организациях по оказанию услуг в сфере защиты информации.

4. Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті екі ай мерзім ішінде "Стандарттардың немесе олардың адамдардың өмірі, денсаулығы, азаматтардың мүлкі және қоршаған орта үшін қауіпсіздігін қамтамасыз ететін өзге де нормативтік құжаттардың міндетті талаптарына сәйкестігіне міндетті сертификаттауға жататын өнімдердің (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің)
тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 15
шілдедегі N 1112
P971112_
қаулысымен бекітілген Стандарттардың немесе өзге
де нормативтік құжаттардың талаптарына сәйкестігінен міндетті
сертификаттауға жататын өнімдердің (жұмыстардың, қызмет көрсетулердің)
тізбесін толықтыру жөнінде ұсыныстар енгізсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Орынбекова Д.К.
Кобдалиева Н.М.

4. Комитету национальной безопасности Республики Казахстан в двухмесячный срок внести предложения по дополнению Перечня продукции (работ, услуг), подлежащей обязательной сертификации на соответствие требованиям стандартов или иных нормативных документов, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 июля 1997 г. N 1112 p971112_ "Об утверждении Перечня продукции (работ, услуг), подлежащей обязательной сертификации на соответствие обязательным требованиям стандартов или иных нормативных документов, обеспечивающих ее безопасность для жизни, здоровья людей, имущества граждан и окружающей среды".
Премьер-Министр
Республики Казахстан