Алкогольдi өнiмдердiң айналымын реттеу жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1998 жылғы 16 маусым N 543. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2000.11.08. N 1683 қаулысымен. ~P001683
Алкогольдi өнiмдердiң айналымында мемлекеттiк бақылауды күшейту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Табиғи көлемдерiне қарамастан, этил спиртiнiң көлемдiк құрамы 12 проценттен астам алкогольдi өнiмдердi сатуды тиiстi лицензиясы бар көтерме сауда ұйымдары мен сатып алушыларға қызмет көрсетуге арналған стационарлық сауда мекен-жайлары (сауда залдары) және фискальды зерделi кассалық аппараты бар бөлшек сауда ұйымдары жүзеге асыратын тәртiп орнатылсын.
2. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Салық полициясы комитетi Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi Алкогольдi өнiмдердi өндiруге және олардың айналымына мемлекеттiк бақылау жасау жөнiндегi комитетiнiң келiсiмi бойынша осы қаулының
1-тармағының атқарылуына бақылау жасауды жүзеге асырсын.
3. Орталық және жергiлiкті атқарушы органдар бұрын қабылданған
шешiмдердi осы қаулыға сәйкес келтiрсiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күннен бастап екi айдан кейiн күшiне
енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О мерах по упорядочению оборота алкогольной продукции
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 июня 1998 г. N 543 . Утратило силу - постановлением Правительства РК от 8 ноября 2000 г. N 1683 ~P001683
В целях усиления государственного контроля за оборотом алкогольной продукции Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить порядок, при котором реализация алкогольной продукции с объемным содержанием этилового спирта более 12 процентов, независимо от натуральных объемов, осуществляется организациями оптовой торговли, имеющими соответствующую лицензию, и организациями розничной торговли, имеющими стационарные торговые помещения для обслуживания покупателей (торговые залы) и кассовые аппараты с фискальной памятью.
2. Акимам областей, городов Астана и Алматы, Комитету налоговой полиции Министерства финансов Республики Казахстан по согласованию с Комитетом по государственному контролю над производством и оборотом алкогольной продукции Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан осуществлять контроль за исполнением пункта 1 настоящего постановления.
3. Центральным и местным исполнительным органам привести ранее принятые решения в соответствие с настоящим постановлением.
4. Настоящее постановление вступает в силу через два месяца со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан