Қазақстан Республикасының азаматтары мен заңды тұлғаларының жабайы аңдарды аулауына арналған бiрыңғай ең төменгi төлем ставкаларын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1998 жылғы 11 тамыздағы N 760. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002.04.15. N 429 қаулысымен. ~P020429
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының азаматтары мен заңды тұлғаларының жабайы аңдарды кәсiпшiлiк, әуесқойлық және спорттық аулауына арналған республика бойынша бiрыңғай ең төменгi төлем ставкалары бекiтiлсiн.
2. Арнайы уәкiлеттiк берiлген Қазақстан Республикасының аңшылық шаруашылығын басқару органына Қазақстан Республикасының азаматтары мен заңды тұлғаларының жабайы аңдарды аулауына арналған төлем ставкаларын ең төмендегiден қалыптасқан сұранысқа қарай арттыруға рұқсат етiлсiн.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Орман,
балық және аң шаруашылығы комитетi бiр айлық мерзiм iшiнде жануарлар
әлемiн пайдаланғаны үшiн, сондай-ақ оны қорғау және жаңадан өндiру
үшiн төлемдер алудың және оларды жұмсаудың тәртiбiн әзiрлесiн және оны
Қазақстан Республикасының Үкiметiне ұсынсын.
4. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 1993 жылғы 14
қыркүйектегi N 393 өкiмiнiң күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 11 тамыздағы
N 760 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының азаматтары мен заңды
тұлғаларының жабайы аңдарды кәсiпшiлiк, әуесқойлық
және спорттық аулауына арналған бiрыңғай ең
төменгi төлем ставкалары
___________________________________________________________________
|Бiрыңғай ең төменгi төлем
|ставкаларының мөлшерi (бiр бас
Жабайы аңдардың түрлерi        |үшiн теңгемен)
|_______________________________
|кәсiпшiлiк аулау|әуесқойлық және
|                |спорттық аулау
___________________________________________________________________
Тұяқты жануарлар
Бұлан (аталығы)                                           12000
Бұлан (ұрғашысы)                                          10000
Бұлан (ұшары)                                             5000
Марал (аталығы)                                           10000
Марал (ұрғашысы)                                          5000
Марал (ұшары)                                             3000
Аскания бұқасы (аталығы)                                  7000
Аскания бұқасы (ұрғашысы)                                 4000
Аскания бұқасы (ұшары)                                    2500
Елiк (ареалдың солтүстiк жағы)-                           3000
аталығы
Елiк (ареалдың солтүстiк жағы)-                           2500
ұрғашысы, ұшары
Елiк (ареалдың оңтүстiк жағы)-                            1500
аталығы
Елiк (ареалдың оңтүстiк жағы)-
ұрғашысы, ұшары                                            1000
Тоқал бұғы                                                1500
Сiбiр тау ешкiсi (аталығы)                                3500
Сiбiр тау ешкiсi (ұрғашысы, ұшары)                        2500
Қабан (аталығы)                                           4000
Қабан (ұрғашысы, ұшары)                                   3000

Об утверждении единых минимальных ставок платежей на добычу диких животных гражданами и юридическими лицами Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 августа 1998 г. № 760 Утратило силу - постановлением Правительства РК от 15 апреля 2002 г. N 429 ~P020429
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить единые по республике минимальные ставки платежей на добычу диких животных для промысловой, любительской и спортивной охоты гражданами и юридическими лицами Республики Казахстан согласно приложению.
2. Разрешить специально уполномоченному государственному органу управления охотничьим хозяйством Республики Казахстан повышать ставки платежей на добычу диких животных гражданами и юридическими лицами Республики Казахстан от минимальных, в зависимости от складывающегося спроса.
3. Комитету лесного, рыбного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в месячный срок разработать и представить в Правительство Республики Казахстан порядок взимания и расходования платежей за пользование животным миром, а также за его охрану и воспроизводство.
4. Признать утратившим силу распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 14 сентября 1993 г. № 393.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 11 августа 1998 г. № 760
Единые минимальные ставки платежей на добычу диких
животных для промысловой, любительской и спортивной
охоты гражданами и юридическими лицами
Республики Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
!Размер единых минимальных
Виды диких животных                       !ставок платежей (в тенге за
!одну особь)
!--------------------------
!  Промысловая !Любительская
!  охота       !и спортивная
!              !охота
---------------------------------------------------------------------------
Копытные животные
Лось (самец)                                                       12000
Лось (самка)                                                       10000
Лось (сеголеток)                                                    5000
Марал (самец)                                                      10000
Марал (самка)                                                       5000
Марал (сеголеток)                                                   3000
Олень асканийский (самец)                                           7000
Олень асканийский (самка)                                           4000
Олень асканийский (сеголеток)                                       2500
Косуля (северная часть ареала) - самец                              3000
Косуля (северная часть ареала) - самка, сеголеток                   2500
Косуля (южная часть ареала)- самец                                  1500
Косуля (южная часть ареала)- самка, сеголеток                       1000
Кабарга                                                             1500
Сибирский горный козел (самец)                                      3500
Сибирский горный козел (самка, сеголеток)                           2500
Кабан (самец)                                                       4000
Кабан (самка, сеголеток)                                            3000

Киiк (аталығы)                               200          1000
Киiк (ұрғашысы, ұшары)                       150          600
Жыртқыш және мамық жүндi аңдар
Аю                                                        10000
Бұлғын                                       1800
Құндыз                                       1000
Кәмшат                                       700
Ондатр                                       100
Суыр, қара күзен                             120
Борсық                                       120          300
Түлкi                                        100          300
Қарсақ                                       50           150
Сiлеусiн                                                  500
Саршұнақ немесе құмтышқан                    40
Қояндар-ор қоян, ақ қоян, құм қояны          10           50
Саршұнақтар, Алтай бұрабасы, кәдiмгi
атжалман, Азия борша тышқаны, Сiбiр
көртышқаны, су сұртышқаны                    5
Жанат тәрiздi ит, Құну, Жанат, Сарғыш
күзен, Ақ қалақ, Ақкiс, Сары күзен,
Сасық күзен, Дала мысығы, Тиiн               40
Теңiз алаңдары
Каспий ит балығы                             1500
Қанатты жабайы құстар
Қырғауыл                                                  200
Саңырау құр                                               300
Ұлар                                                      350
Құр                                                       250
Қаздар, қарашақаздар                         50           200
Үйректер                                     10           60
Қасқалдақ, шалшықшылар, шырғалақтар,
қарабауыр, шiлдер, кекiлiк                                50
Құстардың аңшылық объектiлерiне
жатқызылған басқа да түрлерi                              20
Қосмекендiлер және бауырымен жорғалаушылар
Ортаазия және су тасбақасы                   20
Көкбақалар, құрбақалар                       3
Кесiрткелер                                  5
Улы жыландар                                 50
Усыз жыландар                                40

Сайгак (самец)                                             200      1000
Сайгак (самка, сеголеток)                                  150       600
Хищные и пушные звери
Медведь                                                            10000
Соболь                                                    1800
Бобр                                                      1000
Выдра                                                      700
Ондатра                                                    100
Сурок, норка                                               120
Барсук                                                     120       300
Лисица                                                     100       300
Корсак                                                      50       150
Рысь                                                                 500
Желтый суслик или песчаник                                  40
Зайцы - русак, беляк, толай                                 10        50
Суслики, алтайский цокор, обыкновенный
хомяк, азиатский бурундук, сибирский крот,
водяная полевка                                              5
Енотовидная собака, Росомаха, Енот-полоскун,
Солонгок, Ласка, Горностай, Колонок, Хорек степной,
Кошка степная, Белка                                        40
Морские звери
Каспийский тюлень                                         1500
Пернатая дичь
Фазан                                                                200
Глухарь                                                              300
Улар                                                                 350
Тетерев                                                              250
Гуси, Казарки                                               50       200
Утки                                                        10        60
Лысуха, крондшнепы, веретенники,
рябчик, куропатки, кеклик                                             50
Другие виды птиц, отнесенных
к объектам охоты                                                      20
Земноводные и пресмыкающиеся
Черепаха среднеазиатская и водяная                          20
Лягушки, жабы                                                3
Ящерицы                                                      5
Змеи ядовитые                                               50
Змеи неядовитые                                             40