1999 жылға арналған мемлекеттік бюджетті әзірлеу үшін Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі бағдарламалары мен кіші бағдарламаларының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің ҚАУЛЫСЫ 1998 жылғы 26 тамыз N 806
"1999 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 25 шілдедегі N 703 P980703_ қаулысының 2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігіне арналған бағдарламалар мен кіші бағдарламалардың тізбесі бекітілсін (қоса беріліп отыр).
2. Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі 1998 жылғы 15 тамызға дейін мерзімде:
Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлігімен және Қаржы министрлігімен келісім бойынша жоғарыда аталған тізбеге сәйкес министрліктің мемлекеттік тапсырыстарын қалыптастыру жөніндегі әдістемелік құжаттарын бекітсін;
"Табиғат қорғау объектілерін салуға, қайта жаңартуға және ұдайы өндіруге қатысу" кіші бағдарламасы бойынша объектілердің тізбесін ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі бір айлық мерзім ішінде қолданылып жүрген нормативтік құқықтық актілерді осы қаулыға сәйкес келтіру туралы ұсыныс дайындасын және Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі 1999 жылға арналған мемлекеттік бюджеттің жобасын қалыптастыру кезінде табиғатты пайдаланушылардан - заңды және жеке тұлғалардан қоршаған ортаны ластағаны үшін төлемдер мен табиғат қорғау заңдарын бұзғаны үшін айыппұлдардың республикалық бюджеттің кірісіне түсетінін ескерсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1998 жылғы
"26" тамыздағы
N 806 қаулысымен бекітілген
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын Экология және табиғи
ресурстар министрлігінің бағдарламалары мен кіші бағдарламаларының
тізбесі
__________________________________________________________________________
| N |                Атауы                  |  1998 жылы    |   1999 жылға
|   |                                       |  қаржыландыру |    арналған
|   |                                       |    нысаны     |қаржыландыру
|   |                                       |               |     нысаны
|___|_______________________________________|_______________|______________
|1. |Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызмет      |               |
|   |көрсетулер                             |               |
|   |   Дамытуға арналған шығыстар          |               |
|   |Республикалық деңгейде орындалатын     |Ұстауға        |Көрсетілген
|   |мемлекеттік тапсырыстар                |               |қызметтер
|   |   Қоршаған ортаны қорғау және жер     |               |үшін
|   |қойнауын пайдалану геологиясы          |               |
|   |саласындағы қолданбалы ғылыми          |               |
|   |зерттеулер                             |               |
|4. |Білім беру                             |               |
|   |Ағымдағы мақсаттарға арналған шығыстар |               |
|   |Республикалық деңгейде орындалатын     |Бұл да         |Бұл да
|   |мемлекеттік тапсырыстар                |               |
|   |  Мемлекеттік мекемелер аппаратының    |               |
|   |  кадрларын қайта даярлау              |               |
|   |  Мемлекеттік мекемелердің кадрларын   |               |
|   |  қайта даярлау                        |               |
|10 |Ауыл шаруашылығы, су және орман        |               |
|   |шаруашылығы, балық аулау, аңшылық және |               |
|   |табиғатты қорғау                       |               |
|   |Ағымдағы мақсаттарға арналған шығыстар |               |
|   |Республикалық деңгейдегі әкімшілік     |               |
|   |шығыстар                               |Бұл да         |Ұстауға
|   |  Орталық органның аппараты            |               |
|   |  Аумақтық органдардың аппараты        |               |
|   |Геологиялық ақпараттарды қалыптастыру  |               |
|   |        Мемлекеттік мекемелер          |               |
|   |Республикалық геологиялық ақпараттар   |Бұл да         |Бұл да
|   |орталығы                               |               |
|   |Республикалық деңгейде орындалатын     |               |Көрсетілген
|   |мемлекеттік тапсырыстар                |               |қызметтер
|   |  Мемлекеттік экологиялық сараптама    |Орындалатын    |үшін
|   |  жүргізу                              |жұмыстардың    |
|   |                                       |көлемі бойынша |
|   |  Жер қойнауын қоспағанда, қоршаған    |               |
|   |  ортаның жағдайына экологиялық        |Бұл да         |
|   |  мониторинг жүргізу                   |               |
|   | Экологиялық насихат                   |Бұл да         |
|   |   Дамуға арналған шығыстар            |               |
|   |Республикалық деңгейде орындалатын     |Ұстауға        |Бұл да
|   |мемлекеттік тапсырыстар                |               |
|   |  Табиғат қорғау объектілерін салуға,  |Орындалатын    |
|   |  қайта жаңартуға және ұдайы өндіруге  |жұмыстардың    |
|   |  қатысу                               |көлемі бойынша |
|   |  Аппараттың материалдық-техникалық    |Бұл да         |
|   |  базасын нығайту                      |               |
|   |  Мемлекеттік мекемелердің             |Бұл да         |
|   |  материалдық-техникалық базасын       |               |
|   |  нығайту                              |               |
|   |    "Табиғат ресурстарының мемлекеттік |Бұл да         |
|   |  кадастрлары" деректерінің ақпараттық |               |
|   |  автоматтандырылған базасын жасау     |               |
|11 |Тау-кен өндіру өнеркәсібі және отынды  |               |
|   |қоспағандағы пайдалы қазбалар; өңдеу   |               |
|   |өнеркәсібі; құрылыс                    |               |
|   |Ағымдағы мақсаттарға арналған шығыстар |               |
|   |Республикалық деңгейде орындалатын     |Ұстауға        |Бұл да
|   |мемлекеттік тапсырыстар                |               |
|   |  Жер қойнауы мен жер қойнауын         |               |
|   |  пайдаланудың жағдайына мониторинг    |               |
|   |  жүргізу                              |               |
|   |  Ғылыми-зерттеу және тақырыптық       |               |
|   |  жұмыстар                             |               |
|   |  Жер асты суларының және қауіпті      |               |
|   |  экзогендік процестердің мониторингін |               |
|   |  жүргізу                              |               |
|   |  Үйлерді күту және қызметкерлердің    |               |
|   |  қызметін қамтамасыз ету              |               |
|   |    Дамытуға арналған шығыстар         |               |
|   |Республикалық деңгейде орындалатын     |Бұл да         |Көрсетілген
|   |мемлекеттік тапсырыстар                |               |қызметтер
|   |                                       |               |үшін
|   |    Мемлекеттік геологиялық зерделеу   |               |
|   |    Қазақстан Республикасы Үкіметінің  |               |
|   |    арнаулы шешімі бойынша жер қойнауын|               |
|   |    геологиялық зерделеу жөніндегі     |               |
|   |    бағалау-іздестіру жұмыстары.       |               |
|   |    Жер қойнауы мен жер қойнауын пайда.|               |
|   |    ланушылар туралы ақпараттық базаны |               |
|   |    жасау және автоматтандыру          |               |
|   |                                       |               |
|13 |Экономикалық қызметке байланысты басқа |               |
|   |да қызмет көрсетулер                   |               |
|   |Ағымдағы мақсаттарға арналған шығыстар |               |
|   |Республикалық деңгейде орындалатын     |Бұл да         |Бұл да
|   |мемлекеттік тапсырыстар                |               |
|   |    Гидрометерологиялық мониторинг     |               |
|   |    жүргізу                            |               |
|___|_______________________________________|_______________|______________

Об утверждении перечня программ и подпрограмм Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан для разработки государственного бюджета на 1999 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 августа 1998 года N 806
Во исполнение пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 25 июля 1998 года N 703 P980703_ "О некоторых вопросах разработки проекта Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 1999 год" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить перечень программ и подпрограмм для Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, финансируемых из республиканского бюджета (прилагается).
2. Министерству экологии и природных ресурсов Республики Казахстан в срок до 15 августа 1998 года:
по согласованию с Министерством энергетики, индустрии и торговли и Министерством финансов Республики Казахстан утвердить методические документы по формированию государственных заказов Министерства в соответствии с вышеназванным перечнем;
по подпрограмме "Участие в строительстве, реконструкции и воспроизводстве природоохранных объектов" представить перечень объектов.
3. Министерству экологии и природных ресурсов Республики Казахстан в месячный срок подготовить и внести в Правительство Республики Казахстан предложения о приведении действующих нормативных правовых актов в соответствие с настоящим постановлением.
4. Министерству финансов Республики Казахстан при формировании проекта государственного бюджета на 1999 год учесть поступление в доход республиканского бюджета платежей за загрязнение окружающей среды и штрафов за нарушение природоохранного законодательства от юридических и физических лиц-природопользователей.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 августа 1998 года N 806
Перечень
программ и подпрограмм Министерства экологии и природных
ресурсов, финансируемых из республиканского бюджета
---------------------------------------------------------------------
N !           Наименование            !Форма         !Форма
!                                   !финансирования!финансирования
!                                   !в 1998 году   !на 1999 год
---------------------------------------------------------------------
1  Государственные услуги общего
характера
Расходы на развитие
Государственные заказы, выполняемые  На           За оказанные
на республиканском уровне            содержание   услуги
Прикладные научные исследования в
области охраны окружающей среды и
геологии использования недр
4  Образование
Расходы на текущие цели
Государственные заказы, выполняемые  То же           То же
на республиканском уровне
Переподготовка кадров аппарата
государственных учреждений
Переподготовка кадров
государственных учреждений
10 Сельское, водное и лесное
хозяйство, рыболовство, охота
и охрана природы
Расходы на текущие цели
Административные расходы на          То же         На содержание
республиканском уровне
Аппарат центрального органа
Аппарат территориальных органов
Формирование геологической информации
Государственные учреждения
Республиканский центр геологической  То же             То же
информации
Государственные заказы, выполняемые                 За оказанные
на республиканском уровне                           услуги
Проведение государственной           По объему
экологической экспертизы             выполняемых
работ
Проведение экологического мониторинга То же
за состоянием окружающей среды, кроме
недр
Экологическая пропаганда              То же
Расходы на развитие
Государственные заказы, выполняемые   На содержание   То же
на республиканском уровне
Участие в строительстве,              По объему
реконструкции и воспроизводстве       выполняемых
природоохранных объектов              работ
Укрепление материально-технической    То же
базы аппарата
Укрепление материально-технической    То же
базы государственных учреждений
Создание информационной               То же
автоматизированной базы данных
"Государственные кадастры природных
ресурсов"
11 Горнодобывающая промышленность и
полезные ископаемые, за исключением
топлива; обрабатывающая
промышленность; строительство
Расходы на текущие цели
Государственные заказы, выполняемые   На содержание   То же
на республиканском уровне
Ведение мониторинга за состоянием
недр и недропользования
Научно-исследовательские и
тематические работы
Ведение мониторинга подземных вод и
опасных экзогенных процессов
Обслуживание зданий и обеспечение
деятельности работников
Расходы на развитие
Государственные заказы, выполняемые   То же           За оказанные
на республиканском уровне                             услуги
Государственное геологическое изучение
Оценочно-поисковые работы по
геологическому изучению недр по
специальному решению Правительства
Республики Казахстан
Создание и автоматизация
информационной базы о недрах и
недропользователях
13 Прочие услуги, связанные с
экономической деятельностью
Расходы на текущие цели
Государственные заказы, выполняемые   То же           То же
на республиканском уровне
Ведение гидрометеорологического
мониторинга