Қазақстан Республикасының Ганновер қаласындағы (ГФР) "ЭКСПО-2000" Бүкiлдүниежүзiлiк көрмесiне қатысуын ұйымдастыру жөнiндегi қосымша шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 31 тамыздағы N 816
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Қазақстан Республикасының Ганновердегi ""ЭКСПО-2000" Бүкiлдүниежүзiлiк көрмесiне қатысуы туралы" 1996 жылғы 16 қаңтардағы N 57 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 4, 19-құжат) сәйкес және көрмеге дайындық жөнiндегi жұмыстарды жандандыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының "ЭКСПО-2000" Бүкiлдүниежүзiлiк көрмесiне экспозиция дайындау және оған қатысуы жөнiндегi ұйымдастыру комитетi құрылып, оның құрамы қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi Қазақстан Республикасының "ЭКСПО-2000" Бүкiлдүниежүзiлiк көрмесiне экспозиция дайындау жөнiнде жауапты орындаушы болып белгiленсiн.
3. Қазақстанның "ЭКСПО-2000" Бүкiлдүниежүзiлiк көрмесiне экспозициясының Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясы әзiрлеген Тұжырымдамасы мақұлдансын.
4. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi:
1998 жылғы 1 қыркүйекке дейiн Қазақстан Республикасының "ЭКСПО-2000" Бүкiлдүниежүзiлiк көрмесiне экспозиция дайындау жөнiнде атқарушы комитет құрсын;
Қазақстан Республикасының "ЭКСПО-2000" Бүкiлдүниежүзiлiк көрмесiн ұйымдастыруға және соған қатысуға шығындар сметасын бiр ай мерзiм iшінде әзiрлеп, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне табыс етсiн;
Қазақстан Республикасының "ЭКСПО-2000" Бүкiлдүниежүзiлiк көрмесiне экспозиция қалыптастыру мақсатында Ұйымдастыру шараларының жоспарын әзiрлеп, "Қоршаған орта және даму" тақырыбы бойынша тұжырымдамалық жобаларды iрiктеп алуды жүргiзсiн;
Бiлiм, мәдениет және денсаулық сақтау министрлiгiмен бiрлесiп көрмеге қатысудың бүкiл кезеңiне мәдени ойын-сауық бағдарламасының тұжырымдамасын әзiрлесiн;
Қазақстан Республикасының "ЭКСПО-2000" Бүкiлдүниежүзiлiк көрмесiне қатысуын ұйымдастыру жөнiндегi шараларды жүзеге асырудың барысы туралы Қазақстан Республикасының Үкiметiне тоқсан сайын хабарлап отырсын.
5. "Қазақстан Республикасының Ганновердегi "ЭКСПО-2000" Бүкiлдүниежүзiлiк көрмесiне қатысуын ұйымдастыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 4 тамыздағы N 1211  P971211_ қаулысының күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1998 жылғы
31 тамыздағы
N 816 қаулысына қосымша<*>
ЕСКЕРТУ. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 1999.11.18. N 1752 қаулысымен.  P991752_
Қазақстан Республикасының "ЭКСПО-2000"
Бүкілдүниежүзілік көрмесіне дайындық және оған
қатысу жөніндегі ұйымдастыру комитетінің
Құрамы
Тоқаев Қасымжомарт      - Қазақстан Республикасының Премьер
Кемелұлы                  Министрі, төраға
Өтембаев Ержан          - Қазақстан Республикасы Премьер-
Әбілхайырұлы              Министрінің орынбасары, төрағаның
орынбасары
Саудабаев Қанат         - Қазақстан Республикасының Премьер-
Бекмырзаұлы               Министрі Кеңсесінің Басшысы,
төрағаның орынбасары
Ұйымдастыру комитетінің мүшелері:
Ыдырысов Ерлан          - Қазақстан Республикасының Сыртқы
Әбілфайызұлы              істер министрі
Асанбаев                - Қазақстан Республикасының
Ерік Мағзұмұлы            Германиядағы Төтенше және Өкілетті
Елшісі
Кәкімжанов Зейнолла     - Қазақстан Республикасының
Халидоллаұлы              Мемлекеттік кіріс министрі
Сәрсенбаев              - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
Алтынбек Сәрсенбайұлы     ақпарат және қоғамдық келісім
министрі
Көшербаев               - Қазақстан Республикасының Білім
Қырымбек Елеуұлы          және ғылым министрі
Дәукеев                 - Қазақстан Республикасының Табиғи
Серікбек Жүсіпбекұлы      ресурстар және айналадағы ортаны
қорғау министрі
Мыңбаев Сауат           - Қазақстан Республикасының Ауыл
Мұхаметбайұлы             шаруашылығы министрі
Бүркітбаев              - Қазақстан Республикасының Көлік
Серік Мінуарұлы           және коммуникациялар министрі
Есенбаев Мәжит          - Қазақстан Республикасының Қаржы
Төлеубекұлы               министрі
Күлекеев Жақсыбек       - Қазақстан Республикасының Экономика
Әбдірахметұлы             министрі
Школьник Владимир       - Қазақстан Республикасының Энергетика,
Сергеевич                 индустрия және сауда министрі,
төрағаның орынбасары
Мұхамеджанов            - Қазақстан Республикасының
Бауыржан Әлімұлы          Әділет министрі
Келімбетов Қайрат       - Стратегиялық жоспарлау жөніндегі
Нематұлы                  агенттіктің төрағасы (келісім бойынша)
Биманбетов Бақытбек     - Қазақстан Республикасы Туризм және
Тәжібайұлы                спорт жөніндегі агенттігінің төрағасы
Қанапиянов              - Қазақстан Республикасының Премьер-
Сержан Мұсақанұлы         Министрі Кеңсесінің Сыртқы
байланыстар бөлімінің меңгерушісі,
жауапты хатшы
Зверьков                - Қазақстан Республикасының Сыртқы
Вадим Павлович            істер министрлігі Халықаралық
экономикалық ынтымақтастық
департаментінің директоры
Жақсалиев               - Қазақстан Республикасы Стратегиялық
Бақытжан                  жоспарлау жөніндегі агенттігінің
Мұхамбетқалиұлы           Экономикалық саясат және арнайы
бағдарламалар департаменті
директорының орынбасары
Сұраншинова             - Қазақстан Республикасы Премьер-
Гүлзада Битөлекқызы       Министрінің Кеңсесі Сыртқы
байланыстар бөлімінің консультанты
Балғымбаев Нұрлан       - "Қазақойл" ҰМК" ЖАҚ-ның
Өтепұлы                   президенті (келісім бойынша)
Етекбай                 - "Эйр Қазақстан" ЖАҚ-ның президенті
Ербол Ғабдуәлиұлы         (келісім бойынша)
Құлыбаев                - "ҚазТрансОйл" мұнай тасымалдау
Тимур Асқарұлы            жөніндегі ЖАҚ-ның президенті
(келісім бойынша)
Мәсімов                 - "Қазақстан Акционерлік Халықтық
Кәрім Қажымқанұлы         Жинақ Банкі" ААҚ басқармасының
төрағасы (келісім бойынша)
Молдағалиева Мәрия      - "Қазэкспо" фирмасының президенті
Тәшкенбайқызы             (келісім бойынша).
ЕСКЕРТУ. Құрам жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 1999.07.09. N 950 қаулысымен.  P990950_

О дополнительных мерах по организации участия Республики Казахстан на Всемирной выставке "ЭКСПО-2000" в городе Ганновере (Германия)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 1998 г. N 816
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 января 1996 года N 57 "Об участии Республики Казахстан на Всемирной выставке "ЭКСПО-2000" в Ганновере" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 4, ст. 19), в целях активизации работ по подготовке к выставке Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать организационный комитет по подготовке экспозиции и участию Республики Казахстан на Всемирной выставке "ЭКСПО-2000" и утвердить его состав согласно приложению.
2. Определить Министерство энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан ответственным исполнителем по подготовке экспозиции Республики Казахстан на Всемирной выставке "ЭКСПО-2000".
3. Одобрить разработанную Министерством науки - Академией наук Республики Казахстан Концепцию экспозиции Казахстана на Всемирной выставке "ЭКСПО-2000".
4. Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан:
до 1 сентября 1998 года создать исполнительный комитет по подготовке экспозиции Республики Казахстан на Всемирной выставке "ЭКСПО-2000";
в месячный срок разработать и представить в Министерство финансов Республики Казахстан смету расходов на организацию и участие Республики Казахстан на Всемирной выставке "ЭКСПО-2000";
разработать План организационных мероприятий и провести отбор концептуальных проектов по теме "Окружающая среда и развитие" с целью формирования экспозиции Республики Казахстан на Всемирной выставке "ЭКСПО-2000";
совместно с Министерством образования, культуры и здравоохранения выработать концепцию культурной развлекательной программы на весь период участия в выставке;
ежеквартально информировать Правительство Республики Казахстан о ходе реализации мероприятий по организации участия Республики Казахстан на Всемирной выставке "ЭКСПО-2000".
5. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 4 августа 1997 года N 1211 P971211_ "О мероприятиях по организации участия Республики Казахстан на Всемирной выставке "ЭКСПО-2000" в Ганновере".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 августа 1998 года N 816
Состав
организационного комитета по подготовке экспозиции
Республики Казахстан на Всемирной выставке
"ЭКСПО - 2000"
Сноска. Приложение - в редакции постановления Правительства от 18 ноября
1999 г. N 1752
P991752_
.
Токаев                        - Премьер-Министр
Касымжомарт Кемелевич           Республики Казахстан, председатель
Утембаев                      - Заместитель Премьер-Министра
Ержан Абулхаирович              Республики Казахстан, заместитель
председателя
Саудабаев                     - Руководитель Канцелярии Премьер-Министра
Канат Бекмурзаевич              Республики Казахстан, заместитель
председателя
Члены  организационного комитета:
Идрисов                       - Министр иностранных дел Республики
Ерлан Абильфаизович             Казахстан
Асанбаев                      - Чрезвычайный и Полномочный Посол
Ерик Магзумович                 Республики Казахстан в Германии
Какимжанов                    - Министр государственных доходов
Зейнулла Халидоллович           Республики Казахстан
Сарсенбаев                    - Министр культуры, информации и
Алтынбек Сарсенбаевич           общественного согласия Республики Казахстан
Кушербаев                     - Министр образования и науки
Крымбек Елеуович                Республики Казахстан
Даукеев                       - Министр природных ресурсов и охраны
Серикбек Жусупбекович           окружающей среды Республики Казахстан
Мынбаев                       - Министр сельского хозяйства Республики
Сауат Мухаметбаевич             Казахстан
Буркитбаев                    - Министр транспорта и коммуникаций
Серик Минаварович               Республики Казахстан
Есенбаев                      - Министр финансов Республики Казахстан
Мажит Тулеубекович
Кулекеев                      - Министр экономики Республики Казахстан
Жаксыбек Абдрахметович
Школьник                      - Министр энергетики, индустрии и
Владимир Сергеевич              торговли Республики Казахстан
Мухамеджанов                  - Министр юстиции Республики Казахстан
Бауржан Алимович
Келимбетов                    - Председатель Агентства по
Каират Нематович                стратегическому планированию
Республики Казахстан
(по согласованию)
Биманбетов                    - Председатель Агентства Республики
Бакытбек Тажибаевич             Казахстан по туризму и спорту
Канапьянов                    - заведующий Отделом внешних связей
Сержан Мусаханович              Канцелярии Премьер-Министра Республики
Казахстан, ответственный секретарь
Зверьков                      - директор Департамента международного
Вадим Павлович                  экономического сотрудничества
Министерства иностранных дел
Республики Казахстан
Джаксалиев                    - заместитель директора Департамента
Бахытжан Мухамбеткалиевич       экономической политики и специальных
программ Агентства по стратегическому
планированию Республики Казахстан
Суранчинова                   - консультант Отдела
Гульзада Битолековна            внешних связей Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан
Балгимбаев                    - президент ЗАО "ННК "Казахойл"
Нурлан Утебович                 (по согласованию)
Етекбай                       - президент ЗАО "Эйр Казахстан"
Ербол Габдуалиевич              (по согласованию)
Кулибаев                      - президент ЗАО по транспортировке
Тимур Аскарович                 нефти "КазТрансОйл" (по согласованию)
Масимов                       - председатель правления ОАО
Карим Кажимканович              "Народный Сберегательный Банк Казахстана"
(по согласованию)
Молдагалиева                  - президент фирмы
Мария Ташкенбаевна              "Казэкспо" (по согласованию)