Қазақстан Республикасына цемент әкелуге квоталар белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің ҚАУЛЫСЫ 1998 жылғы 9 қыркүйек N 869
Отандық цемент өндірушілерді қорғау мақсатында және Қазақстан Республикасының аумағына цемент әкелуді шектейтін шаралар қабылдау үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының аумағына Қырғыз Республикасынан әкелінетін цементтің импортына 1998 жылдың 15 қыркүйегінен бастап 31 желтоқсанына дейін 10 мың тоннадан артық емес жалпы мақсаттағы цементке квота белгіленсін.
2. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің Кеден комитетіне жүктелсін.
3. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда
министрлігі, Қаржы министрлігі 1998 жылдың аяғына дейін экспортталатын
өнімдердің негізгі түрлері бойынша баға белгілеудің, Қырғыз
Республикасына, Кеден одағының басқа да елдеріне экспортты ынталандырудың
принциптерін зерделесін және отандық тауар өндірушілерді қорғау жөнінде
негізделген ұсыныс дайындасын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

Об установлении квоты на ввоз в Республику Казахстан цемента
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1998 года № 869
В целях защиты отечественных производителей цемента и для принятия мер, ограничивающих ввоз цемента на территорию Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан Постановляет:
1. Установить квоту на импорт цемента, ввозимого на территорию Республики Казахстан из Кыргызской Республики, не более 10 тыс.тонн цемента общего назначения с 15 сентября по 31 декабря 1998 года.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
Таможенный комитет Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Министерству энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан,
Министерству финансов Республики Казахстан до конца 1998 года по основным
видам экспортируемых продуктов изучить принципы ценообразования,
стимулирования экспорта в Кыргызской Республике, других странах Таможенного
союза, и подготовить обоснованные предложения по защите отечественных
товаропроизводителей.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                                Н.Балгимбаев
Оператор: Турсынова А.Е.
Специалист: Жакупова Э.А.