Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 31 желтоқсандағы N 1712 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 30 қыркүйек N 979. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2001.05.31. N 741 қаулысымен. ~P010741
Қазақстан Республикасының кеден аумағы арқылы жеке тұлғалар алып өтетiн тауарларды кедендiк ресiмдеу мен оларға кедендiк бақылауды реттеу мақсатында және "Қазақстан Республикасындағы кеден iсi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 20 шiлдедегi N 2368 Z952368_ Заң күшi бар Жарлығының (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 13), "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 24 сәуiрдегi N 2235 Z952235_ Заң күшi бар Жарлығының (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 6, 43-құжат) негiзiнде Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. "Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы жеке тұлғалардың тауарларды, соның iшiнде көлiк құралдарын да өткiзудiң тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 31 желтоқсандағы N 1712 P961712_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 53, 512-құжат) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
аталған қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Кеден шекарасы арқылы жеке тұлғалардың көлiк құралдарын өткiзуiнiң тәртiбi туралы ережеде:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Осы Ереженiң 8-тармағында белгiленген шектеулерден асқан бөлiгiнде кеден төлемдерi мен салықтарын алу, экономикалық саясат шараларын қолдану, жүк жөнiндегi кеден декларациясын ұсынуды қоса алғанда, кедендiк ресiмдеу жалпы қабылданған тәртiппен заң актiлерiне және Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне сәйкес жүргiзiледi";
17-тармақтың бiрiншi абзацындағы "баждары" деген сөз "төлемдерi мен салықтары" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi үстiмiздегi жылдың 1 қазанына дейiн жеке тұлғалардың бажсыз алып өту нормаларынан артық тауар алып өтуiне бақылау жасаудың және осындай алып өту кезiнде кеден төлемдерi мен салықтарын төлеудiң тетiгiн белгiлейтiн нұсқаулықты әзiрлесiн және белгiленген тәртiппен бекiтсiн.
3. Осы қаулы 1998 жылдың 1 қазанынан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 1996 года N 1712
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 1998 г. N 979 Утратило силу - постановлением Правительства РК от 31 мая 2001 г. N 741 ~P010741
В целях упорядочения таможенного оформления и таможенного контроля товаров, перемещаемых физическими лицами через таможенную границу Республики Казахстан, и на основании Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 20 июля 1995 года N 2368 Z952368_ "О таможенном деле в Республике Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 13), Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 24 апреля 1995 года N 2235 Z952235_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 6, ст. 43) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 1996 года N 1712 P961712_ "О порядке перемещения товаров физическими лицами через таможенную границу Республики Казахстан, в том числе и транспортных средств" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 53, ст. 512) следующие изменения:
о Положении о порядке перемещения товаров физическими лицами через таможенную границу Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. В части превышения ограничений, установленных в пункте 8 настоящего Положения, взимание таможенных платежей и налогов, применение мер экономической политики, таможенное оформление, включая представление грузовой таможенной декларации, производится в общеустановленном порядке в соответствии с законодательными актами и актами Президента и Правительства Республики Казахстан";
в первом абзаце пункта 17 слово "пошлинами" заменить словами "платежами и налогами".
2. Министерству финансов Республики Казахстан в срок до 1 октября текущего года разработать и в установленном порядке утвердить инструкцию, устанавливающую механизм контроля за перемещением товаров физическими лицами сверх норм беспошлинного провоза и уплатой при таком перемещении таможенных платежей и налогов.
3. Настоящее постановление вводится в действие с 1 октября 1998 года и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан