Мемлекеттiк органдардың басшылары мен басқа қызметкерлерi санының нормативтерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 6 қазандағы N 1010. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.10.01. N 870 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 1 қазандағы  N 870  Қаулысымен.
Қазақстан Республикасында мемлекеттiк басқару құрылымын одан әрi ұтымды ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Мемлекеттiк органдардың басшылары мен басқа қызметкерлерi санының нормативтерi қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
2. Министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттердiң және басқа орталық атқарушы органдардың басшылары:
бiр ай мерзiмде қосымшада көзделген басшы және басқа қызметкерлер санының нормативтерiн сақтай отырып, белгiленген сан шегiнде аппараттың штаттық кестесiн бекiтсiн.
3. "Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 10 қазандағы N 3655 Жарлығын iске асыру мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 12 қарашадағы N 1551   P971551_  қаулысының 2-тармағының күшi жойылған деп танылсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күннен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 6 қазандағы
N 1010 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының министрлiктерi, мемлекеттiк
комитеттерi және орталық мемлекеттiк органдары орталық
аппаратының басшы және басқа қызметкерлерi санының
НОРМАТИВТЕРI
___________________________________________________________________
|  Қызметкерлердiң жекелеген
|  санаттарының арақатынасы
___________________________________________________________________
1. Құрылымдық бөлiмшелер мынадай сандық құрамда
құрылады (бөлiмшелердiң басшыларын қоса алғанда):
Сектор                       саны кем дегенде 3 адам болғанда
Бөлiм                        саны кем дегенде 4 адам болғанда
Басқарма                     саны кем дегенде 10 адам болғанда
Департамент                  саны кем дегенде 20 адам болғанда
(бас мамандардың саны
мамандардың санының 80%-нен
артық емес)
2. Құрылымдық бөлiмшелер басшылары
орынбасарларының қызметi енгiзiледi:
Бөлiм бастығының             бөлiмде (бөлiм бастығын қоса
орынбасары                   алғанда) кем дегенде 7 адам
болғанда
Басқарма бастығының          басқармада (басқарма бастығын қоса
орынбасары                   алғанда) кем дегенде 10 адам
болғанда
Басқарма бастығы орынбасарының
қосымша лауазымы - әрбiр келесi
10 адамға
Департамент директорының     департаментте ( бастықты қоса
орынбасары                   алғанда) кем дегенде 20 адам
болғанда
Департамент директоры
орынбасарының
қосымша лауазымы - әрбiр келесi
20 адамға

О нормативах численности руководящих и других работников государственных органов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 октября 1998 г. N 1010. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 октября 2007 года N 870
Сноска. Постановление Правительства РК от 6 октября 1998 г. N 1010 утратило силу постановлением Правительства РК от 1 октября 2007 г. N  870 .
В целях дальнейшей рационализации структуры государственного управления в Республике Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить нормативы численности руководящих и других работников государственных органов Республики Казахстан согласно приложению.
2. Руководителям министерств, государственных комитетов и других центральных государственных органов:
в месячный срок утвердить штатное расписание аппарата в пределах установленной численности, с соблюдением нормативов численности руководящих и других работников, предусмотренных приложением.
3. Признать утратившим силу пункт 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 12 ноября 1997 года N 1551  P971551_  "Вопросы реализации Указа Президента Республики Казахстан от 10 октября 1997 года N 3655".
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 октября 1998 года N 1010
НОРМАТИВЫ
численности руководящих и других работников министерств,
государственных комитетов и иных центральных исполнительных и
государственных органов Республики Казахстан
--------------------------------------------------------------------
!     Соотношение отдельных
!     категорий работников
--------------------------------------------------------------------
1. Структурные подразделения создаются при следующей численности
(включая руководителей подразделения):
Сектор                         при численности не менее 3 единиц
Отдел                          при численности не менее 4 единиц
Управление                     при численности не менее 10 единиц
Департамент                    при численности не менее 20 единиц
(численность главных специалистов не
более 80% от численности
специалистов)
2. Должности заместителей руководителей
структурных подразделений вводятся:
Заместитель начальника         при наличии в отделе (включая
отдела                         начальника) не менее 7 единиц
Заместитель начальника         при наличии в управлении (включая
управления                     начальника) не менее 10 единиц
Дополнительные должности
заместителя начальника управления -
на каждые последующие 10 единиц
Заместитель директора          при наличии в департаменте (включая
департамента                   директора) не менее 20 единиц.
Дополнительные должности
заместителя директора департамента -
на каждые последующие 20 единиц