Сырдария өзенінде "Көксарай" су қоймасын салудың жекелеген мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің ҚАУЛЫСЫ 1998 жылғы 7 қазан N 1014
Оңтүстік Қазақстан және Қызылорда облыстарының суармалы жерлерінің сумен қамтамасыз етілуін арттыру, Сырдария өзенінің ирригациялық және экологиялық режимін тұрақтандыру, сондай-ақ осы аймақтарда төтенше жағдайларды болдырмау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Су ресурстары жөніндегі комитетінің:
Сырдария өзенінде "Көксарай" қарсы реттегіш су қоймасын салу туралы;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары жөніндегі комитетін жоғарыда аталған объект бойынша тапсырысшы, ал бұрын осы объект бойынша белгілі бір жұмыс көлемін орындаған "CES" герман фирмасын бас жобалаушы ұйым деп белгілеу туралы ұсынысы мақұлдансын.
2. "CES" герман фирмасына жобалау жұмыстарын белгіленген мерзімде аяқтау мақсатында Қазақстанның жобалау ұйымдарын жобалау-іздестіру жұмыстарына қатысуға тарту ұсынылсын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі заңдарда белгіленген тәртіппен:
жобалау-іздестіру жұмыстарын үстіміздегі жылы аяқтау үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерв қорынан 500 мың АҚШ долларына баламды қаражат бөлу туралы ұсыныс енгізсін;
Сырдария өзенінде "Көксарай" қарсы реттегіш су қоймасының құрылысын іске асыру мақсатында тапсырысшы сатып алатын тауарлардың ҚҚС-тан, кеден баждары мен алымдарынан босатылуын қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөніндегі агенттігі (келісім бойынша) "Көксарай" қарсы реттегіш су қоймасы құрылысының 1999 жылы инвестициялануын қамтамасыз ету жөнінде тиісті шаралар қабылдасын.
5. Оңтүстік Қазақстан және Қызылорда облыстарының әкімдері "Көксарай"
қарсы реттегіш су қоймасының құрылысын жедел аяқтау мәселелері бойынша
тұрақты түрде жәрдем көрсететін болсын.
6. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары Ж.С. Кәрібжановқа жүктеледі.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

Отдельные вопросы строительства водохранилища "Коксарай" на реке Сырдарье
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 октября 1998 года № 1014
В целях повышения водообеспеченности орошаемых земель Южно-Казахстанской и Кызылординской областей, стабилизации ирригационного и экологического режима реки Сырдарьи, а также недопущения чрезвычайных ситуаций в этих регионах Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить предложение Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан:
о строительстве водохранилища - контррегулятора "Коксарай" на реке Сырдарье;
об определении заказчиком по вышеназванному объекту Комитет по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, а головной проектной организацией германскую фирму "СЕS", ранее выполнявшую определенный объем работ по этому объекту.
2. Рекомендовать германской фирме "CES" в целях завершения проектных работ в установленные сроки привлекать казахстанские проектные организации для участия в проектно-изыскательских работах.
3. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном порядке:
для выполнения проектно-изыскательских работ в текущем году внести предложение о выделении из резервного фонда Правительства Республики Казахстан средств в долларовом эквиваленте, соответствующем 500 тыс. долларов США;
обеспечить освобождение от НДС, таможенных пошлин и сборов товары, приобретаемые заказчиком в целях реализации строительства водохранилища - контррегулятора "Коксарай" на реке Сырдарье.
4. Агентству по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан (по согласованию) принять необходимые меры по обеспечению инвестирования строительства водохранилища - контррегулятора "Коксарай" в 1999 году.
5. Акимам Южно-Казахстанской и Кызылординской областей оказывать
постоянное содействие по вопросам ускоренного завершения строительства
водохранилища - контррегулятора "Коксарай".
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возлагается на
Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Карибжанова Ж.С.
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Специалист Э.А.Жакупова
оператор А.Е.Турсынова