Ауыл шаруашылығы тауар өндірушілеріне салынатын айыппұлдар мен өсімақыларының мерзімдерін ұзарту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің ҚАУЛЫСЫ 1998 жылғы 22 қазан N 1076
Ауыл шаруашылығы өндірушілеріне қолдау көрсету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Бюджетке және бюджеттен тыс қорларға төленетін төлемдер бойынша берешегі салық органдары тізімдеген және "Астықты сатып алу және ауыл шаруашылығы тауар өндірушілерін қолдау жөніндегі кейбір шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 5 қазандағы N 998 P980998_ қаулысына сәйкес "Азық-түлік келісім-шарт корпорациясы" ЖҮАҚ сатып алатын астық пен астық өнімдері есебінен өтелген және "Ауыл шаруашылығында экономикалық реформаларды жүзеге асыру жөніндегі қосымша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 25 ақпандағы N 139 P980139_ қаулысына сәйкес мерзімі ұзартылған, ауыл шаруашылығы тауар өндірушілеріне осы сатудың есебінен жабылмаған, бұрын есептелген айыппұлдар мен өсімақылар жөніндегі кейінге қалдырылған мерзімдер 1998 жылдың 31 желтоқсанына дейін ұзартылсын. Негізгі борыш ішінара өтелген жағдайда, айыппұлдар мен өсімақылар жөніндегі кейінге қалдырылған мерзімдер өтелген негізгі борышқа бара-бар мөлшерде ұзартылады.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Заң күші бар Жарлығының 152-бабына сәйкес 1999 жылдың 1 қаңтарынан бастап осы қаулының 1-тармағында көрсетілген ауыл шаруашылығы тауар өндірушілеріне айыппұлдар мен өсімақылар бойынша мерзімдерді Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігі белгілейтін тәртіппен 1999 жылғы 15 желтоқсанға дейін кейінге қалдыруға рұқсат беріледі.
3. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Ж.С. Кәрібжановқа жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күннен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О продлении отсрочки штрафов и пени сельскохозяйственным товаропроизводителям
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 октября 1998 года № 1076
В целях поддержки сельскохозяйственных производителей Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Сельскохозяйственным товаропроизводителям, задолженность которых по платежам в бюджет и внебюджетные фонды погашена за счет реализации зерна и зернопродуктов, описанных налоговыми органами и выкупаемымых АОЗТ " Продовольственная контрактная корпорация" согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 5 октября 1998 года № 998 P980998_ "О некоторых мерах по закупке зерна и поддержке сельскохозяйственных товаропроизводителей" и которым предоставлена отсрочка в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 1998 года № 139 P980139_ "О дополнительных мерах по осуществлению экономических реформ в сельском хозяйстве", продлить отсрочку по начисленным ранее штрафам и пени, не покрытым за счет данной реализации, до 31 декабря 1998 года. При частичном погашении основного долга отсрочка по штрафам и пени продлевается в размере, пропорциональном погашенному основному долгу.
2. В соответствии со статьей 152 Указа Президента Республики
Казахстан, имеющего силу закона, "О налогах и других обязательных платежах
в бюджет" с 1 января 1999 года предоставить отсрочку по штрафам и пени
сельскохозяйственным товаропроизводителям, указанным в пункте 1 настоящего
постановления, до 15 декабря 1999 года в порядке, устанавливаемом
Министерством государственных доходов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Карибжанова Ж.С..
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Корректор:  И.Склярова
Специалист: Э.Жакупова
19.12.98г.)