Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес сыртқы заемдар бойынша алдағы және мерзімі өткен төлемдерді өтеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің ҚАУЛЫСЫ 1998 жылғы 28 қазан N 1094
Қазақстан Республикасының шетел несие берушілері алдындағы міндеттемелерін орындау және дефолт фактілеріне жол бермеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар бұрын берілген мемлекеттік емес сыртқы заемдардың республикалық бюджетке қайтарылуын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі:
1) 1993 жылғы 25 мамырдағы N 26-15/144, 1993 жылғы 25 мамырдағы N 26- 15/145, 1995 жылғы 1 желтоқсандағы N 0000002 және N 0000001, 1996 жылғы 11 наурыздағы N 0000012, 1995 жылғы 3 сәуірдегі N Ф 22-3/5 берiлген Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiктерiне сәйкес, шетел банктері шоттарының негізінде дәрменсіз заемшылар үшін алдағы және мерзімі өткен төлемдерді (1,2-қосымшаларға сәйкес), сондай-ақ есептелген айыппұл сомаларын төлем жасалатын күнгі бағам айырмасының өзгеруін есепке ала отырып, 1998 жылға арналған республикалық бюджетте "Несие беру, оның өтелуін шегеріп тастау" бөлімі бойынша көзделген қаражат шегінде төлейтін болсын;
2) заемшылардың Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес сыртқы заемдарды пайдалану жөніндегі қызметіне қаржылық тексеріс жүргізсін және оларды пайдалану тәртібін бұзушылық фактілері анықталған жағдайда кінәлі адамдарды Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарына сәйкес жауапқа тарту мақсатында материалдарды құқық қорғау органдарына, соттарға берсін.
3) "Қазақстан Эксимбанкі" акционерлік қоғамының алынған қаражаттың республикалық бюджетте қайтарылуын қамтамасыз ету жөнінде барлық қажетті шараларды қабылдауын қамтамасыз етсін.
4) "Қазақстан Эксимбанкі" акционерлік қоғамымен бірлесе отырып, қаржылық міндеттемелерін республикалық бюджет есебінен орындаған заемшыларға қатысты қолданылған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметіне хабарласын.
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің Салық полициясы комитеті Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес сыртқы заемдар бойынша қаржылық міндеттемелерін орындамаған тұлғаларды жауапқа тарту жөнінде заңдарда белгіленген тәртіппен шаралар қолдансын.
3. Осы қаулы қол қойған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1998 жылғы
28 қазандағы
N 1094 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік
емес сыртқы заемдарды өтеу бойынша мерзімі өткен төлемдердің
СОМАСЫ
__________________________________________________________________________
|  Заемшы           | Төлем  | Төлем  |Төлем |Негізгі|Проценттер|Басқалары
|   ұйым            |валютасы| уақыты |сомасы|борыш  |          |
____________________|________|________|______|_______|_________ |_________
|                      Германия несие желісі
|__________________________________________________________________________
|"Екібастұзкөмір"МАҚ |  DM    |30.06.98|411052.71|  0.00|411 052.71 |  0.00
|____________________|________|________|_________|______|_________  |_____
|____________________|________|________|_________|______|__________ |_____
|Барлығы             |  DM    |        |411052.71|    0.00|411 052.71|
|____________________|________|________|_________|________|__________|_____
|____________________|________|________|_________|________|__________|_____
|____________________|________|________|_________|________|__________|_____
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1998 жылғы
28 қазандағы
N 1094 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес
сыртқы заемдар бойынша алдағы төлемдердің
СОМАСЫ
__________________________________________________________________________
|  Заемшы         | Төлем  | Төлем  |Төлем  |Негізгі |Проценттер |Басқалары
|   ұйым          |валютасы| уақыты |сомасы |борыш   |           |
|_________________|________|________|_______|________|___________|_________
|                     Германия несие желісі
|__________________________________________________________________________
|"Ауылшармаш" АҚ  |  DM    |01.10.98|734107.36 |675818.05|58 289.31|  0.00
|_________________|________|________|__________|_________|_________|_______
|"Ауылшармаш" АҚ  |  DM    |01.10.98|484812.93 |446318.00|38 494.93|  0.00
|_________________|________|________|__________|_________|_________|_______
|"Екібастұзкөмір"МАҚ|  DM  |01.10.98|944086.50 |767550.00|176 536.50| 0.00
|___________________|______|________|__________|_________|__________|______
|                        Чехия несие желісі
|__________________________________________________________________________
|"Конденсат" АБК   |USD|30.09.98|1 914555.56 |1 666 666.67|247 888.89 |0.00
|__________________|___|________|____________|____________|___________|____
|                       Жапония несие желісі
|__________________________________________________________________________
|"Карметкомбинат"| JPY |03.11.98|329040997.00|285313185.00|43727812.00|0.00
| МАҚ            |     |        |            |            |           |
|________________|_____|________|____________|____________|___________|____
|__________________________________________________________________________
|Барлығы         | DM  |        |2 163 006.79|1 889 686.05|273 320.74 |0.00
|________________|_____|________|____________|____________|___________|____
|                | USD |        |1 914 555.56|1 666 666.67|247 888.89 |0.00
|________________|_____|________|____________|____________|___________|____
|                | JPY |        |329040997.00|285313185.00|43727812.00|0.00
|________________|_____|________|____________|____________|___________|____
_________________|_____|________|____________|____________|___________|____

О погашении предстоящих и просроченных платежей по негосударственным внешним займам, имеющим государственные гарантии Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 1998 года № 1094
В целях выполнения обязательств Республики Казахстан перед иностранными кредиторами и недопущения фактов дефолта, а также обеспечения возврата в республиканский бюджет ранее выданных негосударственных внешних займов, имеющих государственную гарантию Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерству финансов Республики Казахстан:
1) в соответствии с выданными государственными гарантиями Республики Казахстан от 25 мая 1993 года № 26-15/144, от 25 мая 1993 года № 26-15/145, от 1 декабря 1995 года № 0000002 и № 0000001, от 11 марта 1996 года № 0000012, от 3 апреля 1995 года № Ф 22-3/5, на основании счетов иностранных банков оплатить за несостоятельных заемщиков просроченные и предстоящие платежи (согласно приложениям 1,2), а также сумму начисленных штрафов с учетом изменений курсовой разницы на дату платежа в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 1998 год по разделу "Кредитование минус погашение";
2) провести финансовую ревизию деятельности заемщиков по использованию негосударственных внешних займов, имеющих государственную гарантию Республики Казахстан, и, в случае выявления фактов нарушения их использования, материалы передать в правоохранительные органы, суды с целью привлечения виновных лиц к ответственности согласно действующему законодательству Республики Казахстан;
3) обеспечить принятие акционерным обществом "Эксимбанк Казахстан" всех необходимых мер по обеспечению возврата отвлеченных средств в республиканский бюджет;
4) совместно с акционерным обществом "Эксимбанк Казахстан" информировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах по отношению к заемщикам, чьи финансовые обязательства были исполнены за счет средств республиканского бюджета.
2. Органам налоговой полиции Министерства государственных доходов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять меры по привлечению к ответственности лиц, не исполнивших финансовые обязательства по негосударственным внешним займам, имеющим государственную гарантию Республики Казахстан.
3. Настоящее постановление вводится в действие с даты подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 октября 1998 года № 1094
Сумма
просроченных платежей
по погашению негосударственных внешних займов,
имеющих государственную гарантию Республики Казахстан.
____________________________________________________________________________
|     Организация    |Валюта | Дата   |  Сумма   |Основной| Проценты |Прочие|
|       заемщик      |платежа|платежа | платежа  |  долг  |          |      |
|____________________|_______|________|__________|________|__________|______|
|                    | Германская кредитная линия|        |          |      |
|____________________|___________________________|________|__________|______|
|ГАО "Экибастузкомир"|   DM  |30.06.98|411 052.71|   0.00 |411 052.71| 0.00 |
|____________________|_______|________|__________|________|__________|______|
|                    |       |        |          |        |          |      |
|____________________|_______|________|__________|________|__________|______|
|Всего               |   DM  |        |411 052.71|   0.00 |411 052.71| 0.00 |
|____________________|_______|________|__________|________|__________|______|
|                    |       |        |          |        |          |      |
|____________________|_______|________|__________|________|__________|______|
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 октября 1998 года № 1094
Сумма
предстоящих платежей
по погашению негосударственных внешних займов,
имеющих государственную гарантию Республики Казахстан.
______________________________________________________________________
|     Организация    |Валюта |  Дата   |    Сумма      |    Основной  |
|       заемщик      |платежа| платежа |   платежа     |      долг    |
|____________________|_______|_________|_______________|______________|
|                    | Германская кредитная линия      |              |
|____________________|_________________________________|______________|
|АО "Сельхозмаш"     |   DM  | 01.10.98 |  734 107.36  |  675 818.05  |
|____________________|_______|__________|______________|______________|
|АО "Сельхозмаш"     |   DM  | 01.10.98 |  484 812.93  |  446 318.00  |
|____________________|_______|__________|______________|______________|
|ГАО "Экибастузкомир"|   DM  | 01.10.98 |  944 086.50  |  767 550.00  |
|____________________|_______|__________|______________|______________|
|                    |Кредитная линия Чехии            |              |
|____________________|_______|__________|______________|______________|
|АО "Конденсант"     |  USD  | 30.09.98 | 1 914 555.56 | 1 666 666.67 |
|____________________|_______|__________|______________|______________|
|                    |Японская кредитная линия         |              |
|____________________|_______|__________|______________|______________|
|"Карметкомбинат"    |  JPY  | 03.11.98 |329 040 997.00|285 313 185.00|
|____________________|_______|__________|______________|______________|
|Всего               |  DM   |          | 2 163 006.79 | 1 889 686.05 |
|____________________|_______|__________|______________|______________|
|                    |  USD  |          | 1 914 555.56 | 1 666 666. 67|
|____________________|_______|__________|______________|______________|
|                    |  JPY  |          |329 040 997.00|285 313 185.00|
|____________________|_______|__________|______________|______________|
|                    |       |          |              |              |
|____________________|_______|__________|______________|______________|
Продолжение таблицы
_______________________________
|    Проценты   |    Прочие    |
|               |              |
|_______________|______________|
|               |              |
|_______________|______________|
|    58 289.31  |     0.00     |
|_______________|______________|
|    38 494.93  |     0.00     |
|_______________|______________|
|   176 536.50  |     0.00     |
|_______________|______________|
|               |              |
|_______________|______________|
|   247 888.89  |     0.00     |
|_______________|______________|
|               |              |
|_______________|______________|
| 43 727 812.00 |     0.00     |
|_______________|______________|
|  273 320.74   |     0.00     |
|_______________|______________|
|  247 888.89   |     0.00     |
|_______________|______________|
| 43 727 812.00 |     0.00     |
|_______________|______________|
|               |              |
|_______________|______________|
Оператор: А.Е. Турсынова
Специалист: Э.А. Жакупова