Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаментінің жекелеген мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің ҚАУЛЫСЫ 1998 жылғы 6 қараша N 1135. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 1999.07.05. N 930 қаулысымен. ~P990930
"Мемлекеттік басқару органдарын одан әрі оңтайландыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 30 маусымдағы N 3986 U983986_ Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1998 ж., N 19, 167-құжат) сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаментінің қоса беріліп отырған құрылымы бекітілсін.
2. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаменті туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 12 желтоқсандағы N 1751 P971751_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1997 ж., N 53 487-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаменті туралы ережеде:
1) 1-тармақтағы "мемлекеттік мүлкіне" деген сөздер "мемлекеттік меншікке" деген сөздермен, "пайдалану және билік жасау" деген сөздер "пайдалану, билік жасау және оның мақсатқа сай әрі тиімді пайдалануына бақылау жасау" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаментінің құрылымын Қазақстан Республикасының Үкіметі, штат санын - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі, бекітілген құрылымы, адам саны мен еңбекке ақы төлеу қорының шеңберінде штат кестесін Департамент директоры бекітеді";
3) 7-тармақта:
төртінші абзацтағы "мемлекеттік республикалық меншіктің пайдаланылуын" деген сөздер "мемлекеттік меншіктің мақсатқа сай және тиімді пайдаланылуын" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы сегізінші абзацпен толықтырылсын:
"жүргізілген тексерістер мен тексерулердің материалдарын қорытудың негізінде мемлекеттік меншікті тиімді пайдалану жөнінде ұсыныстар әзірлеу";
4)8-тармақта:
үшінші абзацтағы "мемлекеттік республикалық меншіктің пайдаланылуына" деген сөздер "мемлекеттік меншіктің мақсатқа сай және тиімді пайдаланылуына" деген сөздермен ауыстырылсын;
он бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"шаруашылық серіктестіктеріндегі мемлекеттік үлеске және акциялардың мемлекеттік пакеттеріне кіріс пен дивидендтердің дұрыс есептелуін, олардың бюджетке уақытылы және толық аударылуын бақылайды";
мынадай мазмұндағы он бесінші және он алтыншы абзацтармен толықтырылсын:
"Мемлекеттік кәсіпорындар мен мемлекет қатысатын шаруашылық серіктестіктерінің тізіліміне енгізілген мемлекеттік кәсіпорындардың, мемлекет қатысатын шаруашылық серіктестіктері мен акционерлік қоғамдардың қаржы-шаруашылық қызметіне белгіленген тәртіппен және өз құзыретінің шегінде тексерістер мен тексерулерді жүргізеді, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің, Ішкі істер министрлігінің, Бас Прокуратурасының, соттардың тиісті актілері бойынша, мемлекеттік органдардың өтініштері, азаматтардың хаттары мен арыздары бойынша ұйымдарға тексерістер мен тексерулер жүргізеді;
заңдарда белгіленген тәртіппен мемлекеттік кәсіпорындардың, мемлекет қатысатын шаруашылық серіктестіктері мен акционерлік қоғамдардың қаржы- шаруашылық қызметіне бекітілген жоспарға сәйкес тексерістер мен тексерулер жүргізеді;

Отдельные вопросы Департамента государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 1998 года N 1135 Утратило силу - постановлением Правительства РК от 5 июля 1999 г. N 930 ~P990930
В соответствии с  Указом  Президента Республики Казахстан "О дальнейших мерах по оптимизации органов государственного управления" от 30 июня 1998 года № 3986 (САПП Республики Казхстан, 1998 г., № 19, ст. 167) Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемую структуру Департамента государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
2. Внести в  постановление  Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 1997 года № 1751 "О Департаменте государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1997г., № 53, ст. 487) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Департаменте государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
1) в пункте 1 слова "пользованию и распоряжению государственной собственностью" заменить словами "пользованию, распоряжению и контролю за целевым и эффективным использованием гоосударственной собственности";
2) пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Структура Департамента государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан утверждается Правительством Республики Казахстан, штатная численность - Министерством финансов Республики Казахстан, штатное расписание в пределах утвержденной структуры, численности и фонда оплаты труда Директором Департамента";
3) в пукте 7:
в абзаце четвертом слова "за использованием государственной республиканской собственности" заменить словами "за целевым и эффективным использованием государственной собственности";
дополнить абзацем восьмым следующего содержания :
"разработка на основе обобщения материалов проведенных ревизий и проверок предложений по эффективному использованию государственной собственности;";
4) в пункте 8:
в абзаце третьем слова "использованием государственной республиканской собственности" заменить словами "целевым и эффективным использованием государственной собственности";
абзац одиннадцатый изложить в следующей редакции:
"контролирует правильность начисления дохода на государственные доли в хозяйственных товариществах и дивидентов на государственные пакеты акций, своевременность и полноту их перечисления в бюджет;";
дополнить абзацами пятнадцатым и шестнадцатым следующего содержания:
"осуществляет в установленном порядке и в пределах своей компетенции ревизии и проверки финансово-хозяйственной деятельности государственных предприятий, хозяйственных товариществ и акционерных обществ с участием государства, занесенных в Реестр государственных предприятий и хозяйственных товариществ с участием государства, а также ревизии и проверки организаций по соответствующим актам Комитета национальной безопасности, Министерства внутренних дел, Генеральной Прокуратуры Республики Казахстан, судов, по обращениям государственных органов, письмам и обращениям граждан;
проводит в соответствии с утвержденным планом ревизии и проверки финансово-хозяйственной деятельности государственных предприятий, хозяйственных товариществ и акционерных обществ с участием государства в установленном законодательством порядке;";

5)9-тармақта:
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"заңдарда белгіленген тәртіппен ұйымдардың құрылтайшысы болуға және олардың жарғыларын бекітуге;
оныншы абзац "Үкіметке" деген сөзден кейін "акционерлік қоғамдар" деген сөздермен толықтырылсын;
он екінші абзацтағы "мемлекеттің қатысу үлесі бар шаруашылық серіктестіктері басқару" деген сөздер "мемлекет қатысатын акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктері" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы он бесінші-он сегізінші абзацтармен толықтырылсын:
"мемлекеттік кәсіпорындардың, мемлекет қатысатын акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тиісті бухгалтерлік және өзге де қаржы құжаттамаларын және материалдық құндылықтардың бар-жоғын тексеруге, сондай- ақ олардың басшылары мен басқа қызметкерлерінен тексерістер мен тексерулер жүргізу барысында туындайтын мәселелер бойынша жазбаша түсініктеме алуға;
анықталған тәртіп бұзушылықты жою, келтірілген зиянды өндіріп алу
жөнінде шаралар қабылдауға;
анықталған тәртіп бұзушылық, мемлекеттік меншікті ұрлау және өзге де
тәртіп бұзушылық фактілері бойынша материалдарды тергеу органдарына
жіберуге;
мемлекеттік кәсіпорындарда, мемлекет қатысатын акционерлік қоғамдар
мен шаруашылық серіктестіктерінде жүргізіліп отырған тексерістер мен
тексерулерге мемлекеттік органдардың мамандарын келісім бойынша тартуға".
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Yкіметінің
1998 жылғы 6 қарашадағы
N 1135 қаулысымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаментінің
ҚҰРЫЛЫМЫ
Басшылық
Ұлттық компаниялар және жеке жобалар басқармасы
Мемлекет қатысатын коммерциялық ұйымдар басқармасы
Акциялардың мемлекеттік пакетін сату және мемлекеттік меншікті басқару
тиімділігінің мониторингі басқармасы
Бақылау-тексеріс басқармасы
Әлеуметтік сала объектілері және жылжымайтын мүлік басқармасы
Мемлекеттік ұйымдардағы мемлекеттік меншік басқармасы
Ұйымдастыру-инспекторлық жұмыс басқармасы
Ақша қаражатын бақылау және бөлу бөлімі
Ведомстволық құжаттама дайындау бөлімі

5) в пункте 9:
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"в установленном законодательством порядке выступать учредителем организаций и утверждать их уставы";
абзац десятый после слова "ликвидации" дополнить словами "акционерных обществ";
в абзаце двенадцатом слова "управления хозяйственных товариществ с долей государственного участия" заменить словами "акционерных обществ и хозяйственных товариществ с участием государства";
дополнить абзацами пятнадцатым - восемнадцатым следующего содержания:
"проверять соответствующую бухгалтерскую и иную финансовую документацию и фактическое наличие материальных ценностей на государственных предприятиях, в акционерных обществах и хозяйственных товариществах с участием государства, а также получать от их руководителей и других работников письменные объяснения по вопросам, возникающим в ходе проведения ревизий и проверок;
принимать установленные законодательством меры по устранению выявленных нарушений, возмещению причиненного ущерба;
направлять в следственные органы материалы по выявленным фактам нарушений, хищений государственной собственности и иных правонарушений;
по согласованию привлекать к проводимым ревизиям и проверкам государственных предприятий, акционерных обществ и хозяйственных товариществ с участием государства специалистов государственных органов;".
3. Настоящее постановление вводится в действие с даты подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 ноября 1998года № 1135
Структура
Департамента государственного имущества и приватизации
Министерства финансов Республики Казахстан Руководство Управление национальных компаний и индивидуальных проектов Управление коммерческих организаций с государственным участием Управление продажи государственных пакетов акций и мониторинга эффективности управления государственной собственностью Контрольно-ревизионное управление
Управление объектов социальной сферы и недвижимости
Управление государственной собственности в государственных организациях
Управление организационно-инспекторской работы
Отдел контроля и распределения денежных средств
Отдел подготовки ведомственной документации
(Корректор:  И.Склярова
Специалист: Э.Жакупова
22.12.98г.)