Отандық тауар өндірушілерді қолдау жөніндегі шараларды іске асыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 1998 жылғы 13 қараша N 1162
Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 30 қыркүйектегі Қазақстан халқына Жолдауында көзделген отандық тауар өндірушілерді қолдау жөніндегі шараларды іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлігі "Шағын кәсіпкерлікті дамыту қоры" жабық акционерлік қоғамының (бұдан әрі - Қор) қаржыландырылуына ұсынылатын жобалардың тізімі жөніндегі ұсынысы мақұлдансын.
2. <*>
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.09.29. N 1474 қаулысымен .
ЕСКЕРТУ. 2-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2002 жылғы 3 шілдедегі N 716 қаулысымен
3. <*>
ЕСКЕРТУ. 3-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 1999.06.02. N 693 қаулысымен
4. Қор уәкілетті банктермен 22 716 100 (жиырма екі миллион жеті жүз он алты мың бір жүз) АҚШ долларына бара-бар жалпы сомаға несиелік келісімдер жасассын. Қордың несиелерін банк жылдық 5 (бес) процент мүдде (сыйақы) ставкасы бойынша 5 жыл мерзімге бөледі. Екінші деңгейдегі банктер кәсіпорындарға несиелер бергенге дейін қордың несиелер бойынша мүддесінің (сыйақысының) ставкасы жылдық 10 (он) процентті құрайды. Кәсіпорынға үш айдың ішінде берілмеген несиелер Қорға қайтарылуға жатады қажет болған жағдайларда
Үкіметтің несиелендірудің өзгеше мерзімін белгілеуге құқығы бар. <*>
27 283 900 (жиырма жеті миллион екі жүз сексен үш мың тоғыз жүз) АҚШ долларына№баламды сома отандық тауар өндірушілерді қолдау бағдарламасының шеңберінде жобаларды одан әрі несиелендіру үшін "Қазақстан Эксимбанкі" жабық акционерлік қоғамының жарғылық капиталын арттыруға пайдаланылсын.
Отандық тауар өндiрушілердi қолдау жөнiндегi шараларды iске асыру үшiн бөлiнген 22 716 100 (жиырма екi миллион жетi жүз он алты мың бiр жүз) АҚШ долларына баламалы сомадағы қаражат уәкiлеттi банктер қайтарғаннан кейiн Қордың жарғылық капиталын арттыруға бағытталсын.
ЕСКЕРТУ. 4-тармақ толықтырылды - ҚР Үкіметінің 1999.06.02. N 693 қаулысымен .
ЕСКЕРТУ. 4-тармақ толықтырылды - ҚР Үкіметінің 1999.09.29. N 1474 қаулысымен
ЕСКЕРТУ. 4-тармақ өзгерді және толықтырылды - ҚР Үкіметінің
1999.11.25. N 1789 қаулысымен
ЕСКЕРТУ. 4-тармақ толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2002 жылғы 3 шілдедегі N 716 қаулысымен .
5. Уәкілетті банктер мен Эксимбанк үшін мынадай міндетті талаптар белгіленсін:
уәкілетті банктер үшін негізгі капиталға инвестицияларға арналған несиелер бойынша маржа жылдық 3 (үш) проценттен, Эксимбанк үшін - жылдық 8 (сегіз) проценттен, айналымдық капиталға уәкілетті банктер үшін - жылдық 5 (бес) проценттен, Эксимбанк үшін - жылдық 10 (он) проценттен аспауы тиіс;
уәкілетті банктердің бір жобаны қаржыландыруының ең жоғары көлемі 6 (алты) миллион АҚШ долларына баламды сомадан аспауы тиіс.

О реализации мер по поддержке отечественных товаропроизводителей
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 1998 года № 1162.
В целях реализации мер по поддержке отечественных товаропроизводителей, предусмотренных в Послании Президента Республики Казахстан народу Казахстана 30 сентября 1998 года, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить подготовленные Министерством энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан предложения по перечню проектов, предлагаемых к финансированию закрытым акционерным обществом "Фонд развития малого предпринимательства"(далее - Фонд).
2. (Пункт 2 исключен - постановлением Правительства РК от 3 июля 2002 г. N 716 P020716_ )
3. (Пункт 3 утратил силу - постановлением Правительства РК от 2 июня 1999 г. N 693 P990693_ )
4. Фонду заключить кредитные соглашения с уполномоченными банками на общую сумму, эквивалентную 22 716 100 (двадцать два миллиона семьсот шестнадцать тысяч сто) долларам США. Кредиты Фонда выделяются банком сроком на 5 лет по ставке интереса (вознаграждения) 5(пять) процентов годовых. До выдачи банками второго уровня кредитов предприятиям ставка интереса (вознаграждения) по кредитам Фонда составляет 10 (десять) процентов годовых. Кредиты, не представленные предприятиям в течение трех месяцев, подлежат возврату в Фонд, в необходимых случаях Правительство имеет право установить иной срок кредитования.
Сумму эквивалентную 27 283 900 (двадцать семь миллионов двести восемьдесят три тысячи девятьсот) долларам США использовать на увеличение уставного капитала закрытого акционерного общества "Эксимбанк Казахстан" (далее - Эксимбанк) для дальнейшего кредитования проектов в рамках программы поддержки отечественных товаропроизводителей.
Средства в сумме, эквивалентной 22 716 100 (двадцать два миллиона семьсот шестнадцать тысяч сто) долларам США, выделенные для реализации мер по поддержке отечественных товаропроизводителей после возврата уполномоченными банками, направить на увеличение уставного капитала Фонда.
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 2 июня 1999 г. N 693 P990693_ ; от 29 сентября 1999 г. N 1474 P991474_ ; от 25 ноября 1999 г. N 1789 Р991789_ ; от 3 июля 2002 г. N 716 P020716_ .
5. Установить для уполномоченных банков и Эксимбанка следующие обязательные требования:
маржа по кредитам для инвестиций в основной капитал для уполномоченных банков не должна превышать 3 (три) процентов годовых, для Эксимбанка - 8 (восемь) процентов годовых, в оборотный капитал для уполномоченных банков - 5 (пять) процентов годовых, для Эксимбанка - 10 (десять) процентов годовых;
максимальный объем финансирования уполномоченными банками одного проекта не должен превышать суммы эквивалентной 6 (шесть) миллионам долларам США.
Сноска. Пункт 5 - в редакции постановления Правительства РК от 25 ноября 1999 г. N 1789 P991789_ .

6. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлігіне жүктелсін.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министра энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан.
7. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан