Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1995 жылғы 21 қарашадағы N 1582 және 1997 жылғы 20 қазандағы N 1448 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің ҚАУЛЫСЫ 1998 жылғы 25 қараша N 1197
"Жаңа астана" бюджеттен тыс республикалық қорының қаражатын толықтыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің мынадай шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. Жаңа астана "бюджеттен тыс республикалық қоры туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1995 жылғы 21 қарашадағы N 1582 P951582_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж., N 36, 462-құжат):
1) қаулының 6-тармағындағы "Ақмола қаласын" деген сөздер "Астана қаласын" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) аталған қаулымен бекітілген "Жаңа астана" бюджеттен тыс республикалық қоры туралы ережеде:
1,4,5,7,8,9,10 және 12-тармақтарындағы "Ақмола қаласы", "Ақмола қаласын", "Ақмола қаласына" деген сөздер "Астана қаласы", "Астана қаласын", "Астана қаласына" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"республикалық бюджет есебінен ұсталатын және Астана қаласына көшірілген мемлекеттік органдардың орталық аппараттары қызметкерлерін тұрғын үйді сатып алуынан және аталған қордың қаражаты есебінен жаңадан салынған тұрғын үйлердегі тұрғын жайларды заңдарда белгіленген тәртіппен өзге де жеке және заңды тұлғаларға сатудан алынған ақша".
2. "Жоғары және орталық мемлекеттік органдардың қызметкерлерін орналастыруға арналған жаңадан салынған мемлекеттік тұрғын үйді Ақмола қаласының әкіміне беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 20 қазандағы N 1448 P971448_ қаулысына:
1) атауы мен мәтініндегі "Ақмола қаласында", "Ақмола қаласына", "Ақмола қаласының" деген сөздер "Астана қаласында", "Астана қаласына", "Астана қаласының" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. "Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының, тұрғын үй құрылысының тапсырысшысы ретінде сатудан түскен қаражатты міндетті түрде "Жаңа астана" бюджеттен тыс республикалық қорының шотына аудара отырып, кейін белгіленген тәртіппен жеке адамдар мен заңды тұлғаларға баланстық құнынан кем болмайтын бағамен сату үшін жаңадан салынған мемлекеттік тұрғын үйдің 10%-не дейінін өз балансында қалдыру туралы ұсынысына келісім берілсін".
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 1995 года № 1582 и от 20 октября 1997 года № 1448
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 1998 года № 1197
В целях пополнения средств республиканского внебюджетного фонда "Новая столица" Правительство Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Внести изменения и дополнения в следующие решения Правительства Республики Казахстан:
1. В постановление Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 1995 года № 1582 P951582_ "О республиканском внебюджетном фонде "Новая столица" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., № 36, ст. 462):
1) в пункте 6 слова "города Акмолы" заменить словами "города Астаны";
2) в Положении о республиканском внебюджетном фонде "Новая столица", утвержденном указанным постановлением:
в пунктах 1, 4, 5, 7, 8, 9, 10 и 12 слова "города Акмолы", "город Акмолу" заменить словами "города Астаны", "город Астану";
пункт 3 дополнить абзацем следующего содержания:
"деньги, полученные от выкупа жилища работниками центральных аппаратов государственных органов, содержащихся за счет республиканского бюджета и передислоцированных в город Астану, и продажи в установленном законодательством порядке жилищ иным физическим и юридическим лицам во вновь построенных жилых зданиях за счет указанного фонда".
2. В постановление Правительства Республики Казахстан от 20 октября 1997 года № 1448 P971448_ "О передаче акиму г. Акмолы вновь построенного государственного жилья, предназначенного для заселения сотрудников высших и центральных государственных органов":
1) в названии и тексте слова "г. Акмолы", "г. Акмолу" заменить словами "города Астаны", "города Астану";
2) дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Согласиться с предложением Управления Делами Президента Республики Казахстан об оставлении, как заказчику строительства жилья на своем балансе до 10% вновь построенного государственного жилища для последующей его реализации в установленном порядке физическим и юридическим лицам не ниже
балансовой стоимости с обязательным перечислением денег от продажи на счет
республиканского внебюджетного фонда "Новая  столица".
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Оператор:     А.Е. Турсынова
Специалист:   Э.А. Жакупова