Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар, мемлекеттік емес сыртқы заемдар бойынша алдағы және мерзімі өткен төлемдерді өтеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің ҚАУЛЫСЫ 1998 жылғы 30 қараша N 1203
Қазақстан Республикасының шетел несие берушілері алдындағы міндеттемелерін орындау, дефолт фактілеріне жол бермеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдіктері бар, бұрын берілген мемлекеттік емес сыртқы заемдардың республикалық бюджетке қайтарылуын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі:
1) 1992 жылғы 3 желтоқсандағы N 13-18/И-1019, 1993 жылғы 19 мамырдағы N 26-15/136, 1993 жылғы 7 маусымдағы N 26-15/8347, 1995 жылғы 3 сәуірдегі N Ф 22-3/5, 1996 жылғы 11 наурыздағы N 27-1-Г/3-96, 1996 жылғы 10 шілдедегі N 13, 1996 жылғы 20 қарашадағы N 0000019 берілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдіктеріне және 1994 жылғы 19 желтоқсандағы Әлембанк (бұрынғы Қазсыртқыэкономбанк) ұсынған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Австрия Федералды Қаржы министрлігінің арасындағы Келісімге Өзгеріске сәйкес, шетел банктері шоттарының негізінде дәрменсіз заемшылар үшін мерзімі өткен және алдағы төлемдерді (1,2-қосымшаларға сәйкес), сондай-ақ есептелген айыппұл сомаларын төлем жасалатын күнгі бағам айырмасының өзгеруін есепке ала отырып, 1998 жылға арналған республикалық бюджетте "Несие беру, оның өтелуін шегеріп тастау" бөлімі бойынша көзделген қаражаттың шегінде төлейтін болсын;
2) заемшылардың Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес сыртқы заемдарды пайдалану жөніндегі қызметіне қаржылық тексеріс жүргізсін және оларды пайдалану тәртібін бұзушылық фактілері анықталған жағдайда кінәлі адамдарды Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарына сәйкес жауапқа тарту мақсатында материалдарды құқық қорғау органдарына, соттарға берсін.
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің Салық полициясы комитеті Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес сыртқы заемдар бойынша қаржылық міндеттемелерін орындамаған тұлғаларды жауапқа тарту жөнінде заңдарда белгіленген тәртіппен шаралар қолдансын.
3. "Қазақстан Эксимбанкі" жабық акционерлік қоғамына бөлінген қаражаттың республикалық бюджетке қайтарылуын қамтамасыз ету жөнінде жұмыс жүргізу ұсынылсын.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі мен "Қазақстан Эксимбанкі" жабық акционерлік қоғамы қаржылық міндеттемелері республикалық бюджеттің есебінен орындалған заемшыларға қатысты қолданылған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат берсін.

О погашении предстоящих и просроченных платежей по негосударственным внешним займам, имеющим государственные гарантии Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 1998 года № 1203
В целях выполнения обязательств Республики Казахстан перед иностранными кредиторами и недопущения фактов дефолта, а также обеспечения возврата в республиканский бюджет ранее выданных негосударственных внешних займов, имеющих государственную гарантию Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерству финансов Республики Казахстан:
1) в соответствии с выданными государственными гарантиями Республики Казахстан от 3 декабря 1992 года № 13-18/И-1019, от 19 мая 1993 года № 26-15/136, от 7 июня 1993 года № 26-15/8347, от 3 апреля 1995 года № Ф 22-3/5, от 11 марта 1996 года № 27-1-Г/3-96, от 10 июля 1996 года № 13, от 20 ноября 1996 года № 0000019 и Изменением к Соглашению между Правительством Республики Казахстан, представленным Алембанком (ранее Казвнешэкономбанком), и Австрийским Федеральным Министерством финансов от 19 декабря 1994 года, на основании счетов иностранных банков оплатить за несостоятельных заемщиков просроченные и предстоящие платежи (согласно приложениям 1, 2), а также сумму начисленных штрафов с учетом изменений курсовой разницы на дату платежа в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 1998 год по разделу "Кредитование минус погашение";
2) провести финансовую ревизию деятельности заемщиков по использованию негосударственных внешних займов, имеющих государственную гарантию Республики Казахстан, и, в случае выявления фактов нарушения их использования, материалы передать в правоохранительные органы, суды с целью привлечения виновных лиц к ответственности согласно действующему законодательству Республики Казахстан.
2. Комитету налоговой полиции Министерства государственных доходов Республики Казахстан принять меры в установленном законодательством порядке по привлечению к ответственности лиц, не исполнивших финансовые обязательства по по негосударственным внешним займам, имеющим государственную гарантию Республики Казахстан.
3. Рекомендовать закрытому акционерному обществу "Эксимбанк Казахстан" провести работу по обеспечению возврата отвлеченных средств в республиканский бюджет.
4. Министерству финансов Республики Казахстан и закрытому акционерному обществу "Эксимбанк Казахстан" (по согласованию) информировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах по отношению к заемщикам, чьи финансовые обязательства были исполнены за счет средств республиканского бюджета.

5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1998 жылғы
30 қарашадағы
N 1203 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар, мемлекеттік
емес сыртқы заемдар бойынша мерзімі өткен төлемдердің
СОМАСЫ
__________________________________________________________________________
|  Заемшы    |Төлем|  Төлем  |  Төлем     |Негізгі| Проценттер | Басқалары
|   ұйым     |валю-|   күні  |    сомасы  | борыш |            |
|            |тасы |         |            |       |            |
|____________|_____|_________|____________|_______|____________|___________
|                     Германия несие желісі
|__________________________________________________________________________
|Прибор-     | DM  |26.06.98 |1 382.80    | 0.00  |    0.00    |1 382.80
|Алматроникс |     |         |            |       |            |
|____________|_____|_________|____________|_______|____________|___________
|Тұран-Агро  | DM  |26.06.98 |2 864.99    | 0.00  |    0.00    |2 864.99
|____________|_____|_________|____________|_______|____________|___________
|"Тепло-     | DM  |26.06.98 |9 884.04    | 0.00  |    0.00    |9 884.04
|прибор" АҚ  |     |         |            |       |            |
|____________|_____|_________|____________|_______|____________|___________
|                   Франция несие желісі
|__________________________________________________________________________
|"Батыс" АҚ  | FRF |05.10.98 |2 194 959.73  | 0.00  |2 194 959.73|   0.00
|____________|_____|_________|______________|_______|____________|_________
|____________|_____|_________|______________|_______|____________|_________
|Барлығы     | DM  |         | 14 131.83    | 0.00  |   0.00     |14 131.83
|____________|_____|_________|______________|_______|____________|_________
|            | FRF |         |2 194 959.73  | 0.00  |2 194 959.73|   0.00
|____________|_____|_________|______________|_______|____________|_________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1998 жылғы
30 қарашадағы
N 1203 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар, мемлекеттік емес
сыртқы заемдарды өтеу жөніндегі алдағы төлемдердің
СОМАСЫ
__________________________________________________________________________
|  Заемшы    |Төлем|  Төлем  |  Төлем     |Негізгі      |Про-      |Басқа-
|   ұйым     |валю-|   күні  |  сомасы    | борыш       |цент-     |лары
|            |тасы |         |            |             |тер       |
|____________|_____|_________|___________ |_____________|__________|______
|                      Австрия несие желісі
|__________________________________________________________________________
|"Фосфор" АҚ | USD |22.11.98 |532 192.21    | 532 192.21  | 0.00   | 0.00
|____________|_____|_________|______________|_____________|________|_______
|                      Канада несие желісі
|__________________________________________________________________________
|"Конденсат" | USD |15.11.98 |1 839 279.52  |1 291 666.67 |547 612.85| 0.00
|АБК         |     |         |              |             |          |
|____________|_____|_________|______________|_____________|__________|_____
Жапония несие желісі
__________________________________________________________________________
|Қарметком-  | JPY |03.11.98 |186 981.00    | 0.00        |186 981.00|0.00
|бинат       |     |         |              |             |          |
|____________|_____|_________|______________|_____________|__________|_____
|                    Израиль несие желісі
|__________________________________________________________________________
|"Конденсат" | USD |01.11.98 |1 286 260.94  |962 500.00   |323 760.94|0.00
|АБҚ         |     |         |              |             |          |
|____________|_____|_________|______________|_____________|__________|_____
|____________|_____|_________|______________|_____________|__________|_____
|Барлығы     | JPY |         | 186 981.00   | 0.00        |186 981.00|0.00
|____________|_____|_________|______________|_____________|__________|_____
|            | USD |         |3 657 732.67  |2 786 358.88 |871 373.79|0.00
|____________|_____|_________|______________|_____________|__________|_____

5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 1998 года № 1203
Сумма
просроченных платежей по погашению негосударственных
внешних займов, имеющих государственную гарантию
Республики Казахстан
____________________________________________________________________________
|        Организация          | Валюта |   Дата   |   Сумма    |  Основной  |
|          заемщик            |платежа | платежа  |  платежа   |   долг     |
|_____________________________|________|__________|____________|____________|
|                             |Германская кредитная линия                   |
|_____________________________|_____________________________________________|
|Прибор - Алматроникс         |   DM   |26.6.1998 |  1 382,80  |    0,00    |
|_____________________________|________|__________|____________|____________|
|Туран-Агро                   |   DM   |26.6.1998 |  2 864,99  |    0,00    |
|_____________________________|________|__________|____________|____________|
|АО "Теплоприбор"             |   DM   |26.6.1998 |  9 884,04  |    0,00    |
|_____________________________|________|__________|____________|____________|
|                             |Кредитная линия Франции                      |
|_____________________________|_____________________________________________|
|АО "Батыс"                   |  FRF   |5.10.1998 |2 194 959,73|    0,00    |
|_____________________________|________|__________|____________|____________|
|Всего                        |   DM   |          |  14 131,83 |    0,00    |
|_____________________________|________|__________|____________|____________|
|                             |  FRF   |          |2 194 959,73|    0,00    |
|_____________________________|________|__________|____________|____________|
Продолжение таблицы
__________________________
|  Проценты  |   Прочие   |
|            |            |
|____________|____________|
|            |            |
|____________|____________|
|    0,00    | 1 382,80   |
|____________|____________|
|    0,00    | 2 864,99   |
|____________|____________|
|    0,00    | 9 884,04   |
|____________|____________|
|                         |
|_________________________|
|2 194 959,73|    0,00    |
|____________|____________|
|    0,00    | 14 131,83  |
|____________|____________|
|2 194 959,73|    0,00    |
|____________|____________|
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 1998 года № 1203
Сумма
предстоящих платежей по погашению негосударственных
внешних займов, имеющих государственную гарантию
Республики Казахстан
____________________________________________________________________________
|        Организация          | Валюта |   Дата   |   Сумма    |  Основной  |
|          заемщик            |платежа | платежа  |  платежа   |   долг     |
|_____________________________|________|__________|____________|____________|
|                             |Кредитная линия Австрии                      |
|_____________________________|_____________________________________________|
|АО "Фосфор"                  |  USD   |22.11.1998| 532 192.21 | 532 192,21 |
|_____________________________|________|__________|____________|____________|
|                             |Кредитная линия Канады                       |
|_____________________________|_____________________________________________|
|АСП "Конденсат"              |  USD   |15.11.1998|1 839 279,52|1 291 666,67|
|_____________________________|________|__________|____________|____________|
|                             |Кредитная линия Японии                       |
|_____________________________|_____________________________________________|
|Карметкомбинат               |  JPY   | 3.11.1998| 186 981,00 |    0,00    |
|_____________________________|________|__________|____________|____________|
|                             |Кредитная линия Израиля                      |
|_____________________________|_____________________________________________|
|АСП "Конденсат"              |  USD   | 1.11.1998|1 286 260,94| 962 500,00 |
|_____________________________|________|__________|____________|____________|
|Всего                        |        |          |            |            |
|_____________________________|________|__________|____________|____________|
|                             |  JPY   |          | 186 981,00 |    0,00    |
|_____________________________|________|__________|____________|____________|
|                             |  USD   |          |3 657 732,67|2 786 358,88|
|_____________________________|________|__________|____________|____________|
Продолжение таблицы
__________________________
| Проценты   | Прочие     |
|            |            |
|____________|____________|
|                         |
|_________________________|
|    0,00    |    0,00    |
|____________|____________|
|                         |
|_________________________|
| 547 612,85 |    0,00    |
|____________|____________|
|                         |
|_________________________|
| 186 981,00 |            |
|____________|____________|
|                         |
|_________________________|
| 323 760,94 |    0,00    |
|____________|____________|
|            |            |
|____________|____________|
| 186 981,00 |    0,00    |
|____________|____________|
| 871 373,79 |    0,00    |
|____________|____________|
(Корректор:  И.Склярова
Специалист: Э.А. Жакупова
28.12.98г.)