Қытай Халық Республикасының Төрағасы Цзян Цзэминнің Қазақстан Республикасына 1998 жылғы шілдедегі жұмыс бабындағы сапарының барысында қол жеткізілген келісімдер мен уағдаластықтарды жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар
Қазақстан Республикасы Үкіметінің ҚАУЛЫСЫ 1998 жылғы 30 қараша N 1204
Қытай Халық Республикасының Төрағасы Цзян Цзэминнің Қазақстан Республикасына жұмыс бабындағы сапарының барысында қол жеткізілген келісімдер мен уағдаластықтарды жүзеге асыру, өзара тиімді ынтымақтастықты қамтамасыз ету, екіжақты қарым-қатынастарды одан әрі дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қытай Халық Республикасының Төрағасы Цзян Цзэминнің Қазақстан Республикасына 1998 жылғы 3-4 шілдедегі жұмыс бабындағы сапарының барысында қол жеткізілген келісімдер мен уағдаластықтарды жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы
органдары, ведомстволары Жоспарда көзделген тапсырмаларды орындау жөнінде
нақты іс-шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі кемінде жарты
жылда бір рет Қазақстан Республикасының Үкіметіне осы қаулының орындалу
барысы туралы хабарлап отырсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
1998 жылғы 30 қарашадағы
N 1204 қаулысымен бекітілген
Қытай Халық Республикасының Төрағасы Цзян Цзэминнің
Қазақстан Республикасына 1998 жылғы 3-4 шілдедегі жұмыс бабындағы
сапары барысында қол жеткізілген келісімдер мен уағдаластықтарды
жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар
ЖОСПАРЫ
__________________________________________________________________________
|Рет|     Іс-шара               | Орындалу  |Орындалу  |     Орындалуына
| N |                           |  нысаны   | мерзімі  |      жауаптылар
|___|___________________________|___________|__________|___________________
| 1 |           2               |     3     |    4     |         5
|___|___________________________|___________|__________|___________________
| 1 |1997 жылғы 24 қыркүйекте   |Үкімет     |1998 жыл- |Сыртқы істерминис.
|   |және 1998 жылғы 4 шілдеде  |қаулысының |дың       |трлігі
|   |қол қойылған Қазақстан-    |жобасы     |қарашасы  |
|   |қытай мемлекеттік шекарасы |           |          |
|   |туралы қосымша келісімді   |           |          |
|   |Қазақстан Республикасының  |           |          |
|   |Парламенті Мәжілісінің     |           |          |
|   |бекітуіне енгізу           |           |          |
|___|___________________________|___________|__________|___________________

О мерах по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе рабочего визита Председателя Китайской Народной Республики Цзян Цзэминя в Республику Казахстан в июле 1998 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 1998 года № 1204
В целях реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе рабочего визита Председателя Китайской Народной Республики Цзян Цзэминя в Республику Казахстан, обеспечения взаимовыгодного сотрудничества, дальнейшего развития двусторонних отношений Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе рабочего визита Председателя Китайской Народной Республики Цзян Цзэминя в Республику Казахстан 3-4 июля 1998 года (далее - План).
2. Центральным и местным исполнительным органам, ведомствам Республики Казахстан принять конкретные меры по выполнению поручений, предусмотренных Планом.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в полугодие информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вводится в действие с даты подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 ноября 1998 года № 1204
План
мероприятий по реализации соглашений и договоренностей,
достигнутых в ходе рабочего визита Председателя Китайской Народной
Республики Цзян Цзэминя в Республику Казахстан 3-4 июля 1998 года
____________________________________________________________________________
| № |                         |    Форма    |     Срок    |Ответственные за |
|п/п|       Мероприятие       | исполнения  |  исполнения |   исполнение    |
|___|_________________________|_____________|_____________|_________________|
|_1_|___________2_____________|______3______|_______4_____|________5________|
| 1 |Внести на ратификацию в  |Проект       |ноябрь 1998  |Министерство     |
|   |Мажилис Парламента       |постановления|года         |иностранных дел  |
|   |Республики Казахстан     |Правительства|             |                 |
|   |Дополнительные Соглашения|             |             |                 |
|   |о казахстанско-китайской |             |             |                 |
|   |государственной границе, |             |             |                 |
|   |подписанные 24 сентября  |             |             |                 |
|   |1997 года и 4 июля 1998  |             |             |                 |
|   |года                     |             |             |                 |
|___|_________________________|_____________|_____________|_________________|

| 2 |Қазақстан Республикасы мен |Үкімет     |1998 жылғы|Энергетика,ндустр.
|   |Қытай Халық Республикасы   |қаулысының |желтоқсан |ия және сауда мини
|   |арасындағы 2010 жылға дейін|жобасы     |          |стрлігі (үйлестіру)
|   |-гі кезеңге арналған Сауда-|           |          |Қаржы министрлігі,
|   |экономикалық ынтымақтастық-|           |          |Көлік және комму.
|   |тың ұзақ мерзімді бағдар-  |           |          |никациялар министр
|   |ламасының жобасын әзірлеу  |           |          |лігі, Стратегиялық
|   |                           |           |          |жоспарлау және
|   |                           |           |          |реформалар жөнінде
|   |                           |           |          |гі агенттік (келі.
|   |                           |           |          |сім бойынша), Қор.
|   |                           |           |          |ғыныс министрлігі,
|   |                           |           |          |Ауыл шаруашылығы
|   |                           |           |          |министрлігі, Сырт.
|   |                           |           |          |қы істер министрлі
|   |                           |           |          |гі, "Қазақойл"
|   |                           |           |          |ұлттық мұнай-газ
|   |                           |           |          |компаниясы" жабық
|   |                           |           |          |акционерлік қоғамы
|   |                           |           |          |(келісім бойынша),
|   |                           |           |          |"ҚазТрансОйл" ұлт.
|   |                           |           |          |тық мұнай тасымал.
|   |                           |           |          |дау жөніндегі ком.
|   |                           |           |          |паниясы" жабық ак.
|   |                           |           |          |ционерлік қоғамы
|   |                           |           |          |(келісім бойынша),
|   |                           |           |          |"Мемазықтүлік
|   |                           |           |          |корпорациясы"
|   |                           |           |          |жабық акционерлік
|   |                           |           |          |қоғамы (келісім  |
|   |                           |           |          |бойынша), облыстар
|   |                           |           |          |дың, Астана және
|   |                           |           |          |Алматы қалаларының
|   |                           |           |          |әкімдері
|___|___________________________|___________|__________|___________________
|2.1|Қытай тарапымен 2-тармақта |Бағдарлама |1998 жыл- |2-тармақта аталған
|   |аталған Ұзақ мерзімді бағ- |           |дың       |ұйымдардың сарапшы
|   |дарламаны келісу жөнінде   |           |желтоқсаны|ларын тарта отырып
|   |консультациялар өткізу, оны|           |          |Сыртқы істер минист
|   |алдын ала келісу және оны  |           |          |рлігі
|   |мемлекет басшыларының қол  |           |          |
|   |қоюына дайындау            |           |          |
|___|___________________________|___________|__________|___________________
|3  |Қытай Халық Республикасы   |Президентке|тоқсанына |Сыртқы істер минист
|   |Сыртқы істер министрлігімен|ақпарат    |1 рет     |рлігі
|   |Азиядағы өзара іс-қимыл мен|беру       |          |
|   |сенім шаралары жөніндегі   |           |          |
|   |кеңесі процесін жандандыру,|           |          |
|   |Қазақстанның Азия-Тынық    |           |          |
|   |мұхиты экономикалық ынты-  |           |          |
|   |мақтастығы мен "Оңтүстік   |           |          |
|   |Шығыс Азия мемлекеттері    |           |          |
|   |ассоциациясы" аймақтық фо- |           |          |
|   |румына қосылуы мәселелері  |           |          |
|   |жөніндегі консультацияларды|           |          |
|   |жалғастыру                 |           |          |
|___|___________________________|___________|__________|___________________
|4  |Қытайдың құқық қорғау және |Президентке|жарты     |Сыртқы істер минист
|   |кеден органдарымен екі ел  |ақпарат    |жылда     |рлігі (үйлестіру),
|   |аумақтарындағы сепаратистік|беру       |1 рет     |Ұлттық қауіпсіздік
|   |ұйымдарға қарсы күрес жөнін|           |          |комитеті (келісім
|   |-дегі өзара іс-қимыл       |           |          |бойынша), Ішкіістер
|   |                           |           |          |министрлігі, Мемле.
|   |                           |           |          |кеттік кіріс мини.
|   |                           |           |          |стрлігінің Салық
|   |                           |           |          |полициясы комитеті
|   |                           |           |          |және Мемлекеттік
|   |                           |           |          |кіріс министрлігі.
|   |                           |           |          |Кеден комитеті
|___|___________________________|___________|__________|___________________
|5  |Қазақстан-қытай мемлекеттік|Қауіпсіздік|тоқсанына |Қорғаныс министрлі.
|   |шекарасын демаркациялау    |кеңесіне   |1 рет     |лігі, Сыртқы істер
|   |жөніндегі жұмысты жалғасты-|тұрақты    |          |министрлігі
|   |ру                         |түрде ақпа-|          |
|   |                           |рат беру   |          |
|___|___________________________|__________ |__________|___________________

| 2 |Разработать проект       |Проект       |декабрь 1998 |Министерство     |
|   |Долгосрочной Программы   |постановления|года         |энергетики, инду-|
|   |торгово-экономического   |Правительства|             |стрии и торговли |
|   |сотрудничества между     |             |             |(созыв), Ми-     |
|   |Республикой Казахстан и  |             |             |нистерство финан-|
|   |Китайской Народной       |             |             |сов, Министерство|
|   |Республикой на период до |             |             |транспорта и ком-|
|   |2010 года и представить  |             |             |муникаций,       |
|   |ее в Правительство       |             |             |Агентство по     |
|   |страны                   |             |             |стратегическому  |
|   |                         |             |             |планированию и   |
|   |                         |             |             |реформам (по     |
|   |                         |             |             |согласованию),   |
|   |                         |             |             |Министерство обо-|
|   |                         |             |             |роны, Министерст-|
|   |                         |             |             |во сельского хо- |
|   |                         |             |             |зяйства, Ми-     |
|   |                         |             |             |нистерство       |
|   |                         |             |             |иностранных дел, |
|   |                         |             |             |закрытое акцио-  |
|   |                         |             |             |нерное общество  |
|   |                         |             |             |"Национальная    |
|   |                         |             |             |нефтегазовая ком-|
|   |                         |             |             |пания "Казахойл" |
|   |                         |             |             |(по согласова-   |
|   |                         |             |             |нию), закрытое   |
|   |                         |             |             |акционерное об-  |
|   |                         |             |             |щество "Нацио-   |
|   |                         |             |             |нальная компания |
|   |                         |             |             |по транспортиро- |
|   |                         |             |             |вке нефти        |
|   |                         |             |             |"КазТрансОйл"    |
|   |                         |             |             |(по согласова-   |
|   |                         |             |             |нию), закрытое   |
|   |                         |             |             |акционерное об-  |
|   |                         |             |             |щество "Госпрод- |
|   |                         |             |             |корпорация" (по  |
|   |                         |             |             |согласованию),   |
|   |                         |             |             |акимы областей и |
|   |                         |             |             |городов Астаны и |
|   |                         |             |             |Алматы.          |
|___|_________________________|_____________|_____________|_________________|
|2.1|Провести с китайской     |Программа    |декабрь 1998 |Министерство     |
|   |стороной по согласованию |             |года         |иностранных дел с|
|   |указанной в пункте 2     |             |             |привлечением     |
|   |Долгосрочной Программы,  |             |             |экспертов        |
|   |нарафировать ее и        |             |             |организаций,     |
|   |подготовить к подписанию |             |             |указанных в      |
|   |главами государств       |             |             |пункте 2         |
|___|_________________________|_____________|_____________|_________________|
| 3 |Продолжить консультации с|Информация   |1 раз в      |Министерство     |
|   |Министерством иностранных|Президенту   |квартал      |иностранных дел  |
|   |дел Китайской Народной   |             |             |                 |
|   |Республики по вопросам   |             |             |                 |
|   |активизации процесса     |             |             |                 |
|   |Совещания по взаимодейст-|             |             |                 |
|   |вию и мерам доверия в    |             |             |                 |
|   |Азии, подключения        |             |             |                 |
|   |Казахстана к Азиатско-Ти-|             |             |                 |
|   |хоокеанскому экономичес- |             |             |                 |
|   |кому сотрудничеству и    |             |             |                 |
|   |Региональному форуму     |             |             |                 |
|   |"Ассоциация государств   |             |             |                 |
|   |Юго-Восточной Азии"      |             |             |                 |
|___|_________________________|_____________|_____________|_________________|
| 4 |Взаимодействие с правоох-|Информация   |1 раз в      |Министерство     |
|   |ранительными и           |Президенту   |полугодие    |иностранных дел  |
|   |таможенными органами     |             |             |(созыв), Комитет |
|   |Китая по борьбе с        |             |             |национальной     |
|   |сепаратистскими          |             |             |безопасности (по |
|   |организациями на         |             |             |согласованию),   |
|   |территории двух стран    |             |             |Министерство     |
|   |                         |             |             |внутренних дел,  |
|   |                         |             |             |Комитет налоговой|
|   |                         |             |             |полиции          |
|   |                         |             |             |Министерства го- |
|   |                         |             |             |сударственных    |
|   |                         |             |             |доходов и        |
|   |                         |             |             |Таможенный       |
|   |                         |             |             |комитет          |
|   |                         |             |             |Министерства     |
|   |                         |             |             |государственных  |
|   |                         |             |             |доходов          |
|___|_________________________|_____________|_____________|_________________|
| 5 |Продолжить работы по     |Регулярная   |1 раз в      |Министерство     |
|   |демаркации казахстанско- |информация в |квартал      |обороны,         |
|   |китайской государственной|Совет        |             |Министерство     |
|   |границы                  |безопасности |             |иностранных дел  |
|___|_________________________|_____________|_____________|_________________|

|6  |Қазақстан Республикасының  |Қытай      |1998 жылғы|Сыртқы істер
|   |Президенті Н.Ә.Назарбаевтың|тарапымен  |қараша    |министрлігі
|   |1998 жылдың аяғы - 1999 жыл|уағдаластық|          |
|   |-дың басында Қытай Халық   |           |          |
|   |Республикасына жұмыс бабын-|           |          |
|   |дағы сапарын ұйымдастыру   |           |          |
|   |туралы мәселені пысықтау   |           |          |
|   |                           |           |          |
|___|___________________________|___________|__________|___________________

| 6 |Проработать вопрос об    |Договореннос-|ноябрь 1998  |Министерство     |
|   |организации рабочего     |ти с китайс- |года         |иностранных дел  |
|   |визита Президента        |кой стороной |             |                 |
|   |Республики Казахстан     |             |             |                 |
|   |Н.А. Назарбаева в        |             |             |                 |
|   |Китайскую Народную       |             |             |                 |
|   |Республику в конце 1998  |             |             |                 |
|   |года - начале 1999 года  |             |             |                 |
|___|_________________________|_____________|_____________|_________________|
(Корректор: И.В. Склярова
оператор:  А.Е. Турсынова
10.12.98г.)