Каспийаралық мұнай және газ тасымалдау жүйелерінің техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1998 жылғы 9 желтоқсан N 1267
Экспорттық труба құбыры қуаттарын жасау және республиканың мұнай-газ саласына шетел инвестицияларын тарту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Қазақойл" ұлттық мұнай-газ компаниясы" жабық акционерлік қоғамы (Н.Ж.Қаппаров) заңдарда белгіленген тәртіппен:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің атынан "Шелл Дивелопмент Сентрал Эйша Б.В.", "Мобил Еуройша Пайплайн Корпорейшн" және "Шеврон Оверсиз Петролиум Инк." шетел фирмаларымен каспийаралық мұнай және газ тасымалдау жүйелерінің және олармен сабақтас көлік жүйелерінің техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу жөнінде айрықша құқықтардың негізінде келісім жасассын;
аталған техникалық-экономикалық негіздемені әзірлеуге қатыссын.
2. Қазақстан Республикасының мүдделі министрліктері, ведомстволары
және жергілікті атқарушы органдары аталған техникалық-экономикалық
негіздемені әзірлеу үшін барлық қажетті ақпаратты беретін болсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар
Орынбекова Д.К.
Кобдалиева Н.М.

О разработке технико-экономического обоснования транскаспийских нефте- и газотранспортных систем
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 1998 года № 1267
В целях создания экспортных трубопроводных мощностей и привлечения иностранных инвестиций в нефтегазовый сектор республики Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Закрытому акционерному обществу "Национальная нефтегазовая компания "Казахойл" (Каппаров Н.Д.) в установленном законодательством порядке:
подписать от имени Правительства Республики Казахстан Соглашение с иностранными фирмами "Шел Дивелопмент Сентрал Эйша Б.В.", "Мобил Еурэйша Пайплайн Корпорейшн" и "Шеврон Оверсиз Петролиум Инк" на разработку технико - экономического обоснования транскаспийских нефте- и газопроводов и сопряженных с ними транспортных систем на основании эксклюзивных прав;
принять участие в разработке указанного технико-экономического обоснования.
2. Заинтересованным министерствам, ведомствам и местным
исполнительным органам Республики Казахстан предоставлять всю необходимую
информацию для разработки указанного технико-экономического обоснования.
3. Настоящее постановление вступает в силу с даты подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Корректор:  И.Склярова
Специалист: Э.Жакупова)