Тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді мемлекеттік сатып алуды жүргізудің тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 1998 жылғы 10 желтоқсан N 1268 Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2002.10.31. N 1158 қаулысымен.
"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді мемлекеттік сатып алуды жүргізудің тәртібі туралы нұсқаулық бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті мемлекеттік органдар, олардың ведомстволық бағыныстағы мекемелері, республикалық және жергілікті бюджеттер қаражаты есебінен мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде осы Нұсқаулықты басшылыққа алсын.
3. "Тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді мемлекеттік сатып алуды жүргізудің тәртібін, Мемлекеттік сатып алу процесінде алынатын тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді берушілерді анықтау жөніндегі конкурстық комиссия туралы ережені және конкурстық құжаттаманың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 25 ақпандағы N 141 қаулысының  (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1998 ж., N 7, 41-құжат) күші жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1998 жылғы
10 желтоқсандағы
N 1268 қаулысымен
бекітілген
Тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді
мемлекеттік сатып алуды жүргізудің тәртібі туралы нұсқаулық
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді мемлекеттік сатып алуды жүргізудің тәртібі туралы осы Нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі - Заң) сәйкес әзірленді.
2. Осы Нұсқаулықта Заңда көрсетілген ұғымдар қолданылады.
3. Осы Нұсқаулық тауарларды, жұмыстарды және қызмет      көрсетулерді мемлекеттік сатып алуды жүргізу рәсімін, тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді берушілерді анықтау жөнінде конкурстық комиссияларды ұйымдастыру тәртібін белгілейді және мемлекеттік сатып алу саласындағы орталық және жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы мекемелерінің, мемлекеттік бюджет есебінен қаржыланатын мемлекеттік органдар мен ұйымдардың сондай-ақ конкурстық комиссиялардың қызметін реттейді.
4. Егер Қазақстан Республикасы бекіткен халықаралық шартта, мемлекеттік сатып алу туралы Қазақстан Республикасының заңдарында және осы Нұсқаулықта көзделгеннен өзге ережелер белгіленсе, онда халықаралық шарттың ережелері қолданылады.

Об утверждении Инструкции о порядке проведения государственных закупок товаров, работ и услуг
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 1998 года № 1268. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 31 октября 2002 г. N 1158
В соответствии с Законом  Республики Казахстан "О государственных закупках" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию о порядке проведения государственных закупок товаров, работ и услуг.
2. Центральным и местным государственным органам, их подведомственным учреждениям при осуществлении государственных закупок за счет средств республиканского и местных бюджетов руководствоваться настоящей Инструкцией.
3. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 1998 года N 141  "Об утверждении Порядка проведения государственных закупок товаров, работ и услуг, Положения о конкурсной комиссии по определению поставщиков товаров, работ и услуг, приобретаемых в процессе государственных закупок, и форм конкурсной документации" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., № 7, ст.41).
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 декабря 1998 г. N 1268
Инструкция
о порядке проведения государственных закупок
товаров, работ и услуг
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция о порядке проведения государственных закупок товаров, работ и услуг (далее - Инструкция) разработана в соответствии с Законом  Республики Казахстан "О государственных закупках" (далее - Закон).
2. В настоящей Инструкции используются понятия, предусмотренные в Законе.
3. Настоящая Инструкция определяет процедуру проведения государственных закупок товаров, работ и услуг, порядок организации конкурсной комиссии по определению поставщиков товаров, работ и услуг и регулирует деятельность центральных и местных исполнительных органов, их подведомственных учреждений, государственных органов и организаций, финансируемых за счет государственного бюджета, а также конкурсной комиссии в сфере государственных закупок.
4. Если международным договором, ратифицированным Республикой Казахстан, установлены иные правила, чем те, которые предусмотрены в настоящей Инструкции и законодательством Республики Казахстан о государственных закупках, то применяются правила международного договора.

5. Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырудың алдында тапсырысшының басшысы мемлекеттік сатып алуды жүргізу жөнінде шешім қабылдайды, онымен:
бекітілген республикалық және жергілікті бюджеттердің көрсеткіштері негізінде сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың және қызмет көрсетулердің номенклатурасы мен көлемдерін, сондай-ақ сатып алуды қаржыландыру көлемін бекітеді;
мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және өткізу жөнінде жауапты лауазымды адамдарды тағайындайды;
Заңға және осы Нұсқаулыққа сәйкес мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру тәсілін таңдайды;
осы Нұсқаулықпен белгіленген жағдайларда мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру тәсілін таңдау жөнінде шешімді уәкілетті органмен келіседі.
Уәкілетті орган бірнеше тапсырысшы үшін ортақ конкурсты ұйымдастырушыны белгілеген жағдайда, бұл тапсырысшылардың әрқайсысы ортақ конкурсты ұйымдастырушыға, ол белгілеген мерзімде, конкурсты ұйымдастыру және өткізу үшін қажетті ақпаратты, соның ішінде 1-қосымшаға сәйкес нысанда сатып алу жоспарын табыс етеді және бұл ақпараттағы өзгерістер туралы ортақ конкурсты ұйымдастырушыны дереу хабардар етеді.
ЕСКЕРТУ. 5-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.09.08. N 1332
қаулысымен.
6. Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырудың негізгі тәсілі ашық конкурс болып табылады.
Тапсырысшының, осы Нұсқаулықтың 7-тармағында айтылғандардан басқа жағдайларда, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру тәсілін таңдауы уәкілетті органмен келісім бойынша жүзеге асырылады.
Мемлекеттiк сатып алуды баға ұсыныстарын сұрауды пайдалана отырып өнiм берушiнi таңдап алу тәсiлiмен жүзеге асырған кезде тауарлардың, жұмыстардың және қызмет көрсетулердің біртекті түрлерін сатып алудың қаржылық жыл ішіндегі жылдық көлемін, олардың тым болмағанда біреуінің мөлшері Қазақстан Республикасының заңдарымен тиісті қаржылық жылдың бірінші тоқсанына белгіленген, айлық есепті көрсеткіштің мың есе мөлшерінен аз бөлшектерге бөлшектеуге жол берілмейді.
ЕСКЕРТУ. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.09.08. N 1332 қаулысымен.
7. Тапсырысшы сатып алуы тәсілін таңдауды мынадай жағдайларда уәкілетті органмен келісуге тиісті емес:
мемлекеттік сатып алуды ашық бір кезеңді конкурс тәсілімен жүзеге асырған кезде;
мемлекеттік сатып алуды баға ұсыныстарын сұратуды пайдалана отырып өнім берушіні таңдау тәсілімен жүзеге асырған кезде;
табиғи монополиялар субъектілерінен бір көзден мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырған кезде;
жабық конкурс тәсілімен және табиғи монополиялар субъектілеріне жатпайтын өнім берушілерден бір көзден сатып алу тәсілімен тауарлардың, жұмыстардың және қызмет көрсетулердің біртекті түрлерін Қазақстан Республикасының заңдарымен тиісті қаржылық жылдың бірінші тоқсанына белгіленген, айлық есепті көрсеткіштің екі мың есе мөлшерінен кем сомаға мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырған кезде.

5. До осуществления государственных закупок руководитель заказчика принимает решение о проведении государственных закупок, которым:
утверждает номенклатуру и объемы закупаемых товаров, работ и услуг, а также объемы финансирования закупок на основе показателей утвержденных республиканского и местных бюджетов;
назначает ответственных должностных лиц по организации и проведению государственных закупок;
выбирает способ осуществления государственных закупок в соответствии с Законом и настоящей Инструкцией;
в случаях, установленных настоящей Инструкцией согласовывает с уполномоченным органом решение о выборе способа осуществления государственных закупок.
В случае определения уполномоченным органом единого организатора конкурса для нескольких заказчиков, каждый из этих заказчиков представляет единому организатору конкурса в установленный им срок информацию, необходимую для организации и проведения конкурса, в том числе план закупок по форме согласно приложению 1, а также незамедлительно уведомляет единого организатора конкурса об изменениях в этой информации. <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 сентября 1999 г. N 1332  .
6. Основным способом осуществления государственных закупок является открытый конкурс.
Выбор заказчиком способа осуществления государственных закупок, за исключением случаев, оговоренных в пункте 7 настоящей Инструкции, осуществляется по согласованию с уполномоченным органом.
При осуществлении государственных закупок способом выбора поставщика с использованием запроса ценовых предложений не допускается дробление годовых объемов закупок однородных видов товаров, работ и услуг в течение финансового года на части, размер хотя бы одной из которой менее тысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного законодательством Республики Казахстан на первый квартал соответствующего финансового года. <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 сентября 1999 г. N 1332  .
7. Выбор заказчиком способа закупок не подлежит согласованию с уполномоченным органом в следующих случаях:
осуществления государственных закупок способом открытого одноэтапного конкурса;
осуществление государственных закупок способом выбора поставщика с использованием запроса ценовых предложений;
осуществление государственных закупок из одного источника у субъектов естественных монополий;
осуществление государственных закупок однородных видов товаров, работ и услуг на сумму менее двух тысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного законодательством Республики Казахстан на первый квартал соответствующего финансового года при выборе способа закрытого конкурса и закупок из одного источника у поставщиков, не относящихся к субъектам естественных монополий.

8. Тапсырысшы немесе тапсырысшының атынан басқа мемлекеттік орган конкурсты ұйымдастырушы болады. Егер, бірнеше тапсырысшы тауарлардың, жұмыстардың және қызмет көрсетулердің біртекті түрлері бойынша мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырмақшы болған жағдайда, уәкілетті органның тапсыруымен басқа мемлекеттік орган конкурсты ұйымдастырушы бола алады.
9. Егер біртекті тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді мемлекеттік сатып алудың көлемі Қазақстан Республикасының заңдарымен тиісті қаржылық жылдың бірінші тоқсанына белгіленген, айлық есепті көрсеткіштің бес мың есе мөлшерінен аспайтын болса, онда конкурсты ұйымдастырушы ретінде орталық және жергiлiктi мемлекеттiк органдардың ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелері мен ұйымдары шыға алады.
Басқа жағдайда өздерінің ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелері үшін орталық және жергiлiктi мемлекеттік органдардың өздері конкурсты ұйымдастырушы болады.
ЕСКЕРТУ. 9-тармақ өзгерді және толықтырылды - ҚР Үкіметінің 1999.09.08. N 1332 қаулысымен.
2-тарау. Конкурстық комиссияны ұйымдастырудың және
оның қызметінің тәртібі
10. Конкурсты өткізу және оның жеңімпазын анықтау үшін конкурсты ұйымдастырушы конкурстық комиссия құрады.
Конкурстық комиссия конкурсты ұйымдастырушы конкурсты ұйымдастыру мен өткізу туралы шешім қабылдаған сәттен бастап өткізілген конкурс нәтижесінде мемлекеттік сатып алу туралы шарт күшіне енгізілгенге дейін іс-әрекет жасайды.
11. Конкурстық комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ санды (үштен жетіге дейін) құрауы керек.
Орталық және жергілікті атқарушы және басқа мемлекеттік органдардың жанындағы конкурстық комиссиялардың құрамына олардың басшылары мен мамандары енгізіледі. Уәкілетті орган бірнеше тапсырысшы үшін ортақ конкурсты ұйымдастырушы белгілеген жағдайда, конкурстық комиссияның құрамына конкурсты ұйымдастырушының басшылары мен мамандары және конкурс арналып ұйымдастырылып және өткізіліп отырған тапсырысшының өкілдері (мамандары) енгізіледі.
Мемлекеттік сатып алудың мәні құрылыс объектілерін салу және жөндеу болған жағдайда конкурстық комиссиялардың құрамына, келісім бойынша, Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлігі Құрылыс ісі жөніндегі комитетінің өкілдері енгізіледі.
Конкурсты ұйымдастырушының тиісті бейіндегі мамандары болмаған жағдайда, конкурсты ұйымдастырушы басқа орталық, жергілікті атқарушы және басқа мемлекеттік органдардың мамандарын ақысыз негізде, ал мемлекеттік қызметші болып табылмайтын, бейіні сатып алынатын тауарға, жұмыстарға және қызметтерге сай келетін мамандарды ақылы негізде конкурстық комиссия құрамына енгізу үшін немесе техникалық сарапшы ретінде жұмыс істеу үшін тарта алады.
Конкурстық комиссия қызметіне ақылы негізде тартылатын адамдарды таңдау Заңға және осы Нұсқаулыққа сәйкес жүзеге асырылады, ал ақы төлеуді - конкурсты ұйымдастырушы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес шарттық негізде жүзеге асырады.
Конкурстық комиссия құрамын, оның iшiнде комиссия төрағасының орынбасары мен хатшыны конкурсты ұйымдастырушының басшысы бекітеді.
ЕСКЕРТУ. 11-тармақ өзгерді және толықтырылды - ҚР Үкіметінің 1999.09.08. N 1332 қаулысымен.

8. Организатором конкурса выступает заказчик или другой государственный орган, выступающий от имени заказчика. В случае, если несколько заказчиков намерены осуществить государственные закупки по однородным видам товаров, работ и услуг, то организатором конкурса может выступить другой государственный орган по поручению уполномоченного органа.
9. Если объем государственных закупок каких-либо однородных товаров, работ и услуг не превышает пяти тысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного законодательством Республики Казахстан на первый квартал соответствующего финансового года, то в качестве организатора конкурса вправе выступать подведомственные государственные учреждения центральных и местных государственных органов.
В иных случаях организатором конкурса для своих подведомственных государственных учреждений выступают сами центральные и местные государственные органы. <*>
Сноска. В пункт 9 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 сентября 1999 г. N 1332  .
Глава 2. Порядок организации и деятельности конкурсной
комиссии
10. Для проведения конкурса и определения его победителя организатор конкурса создает конкурсную комиссию.
Конкурсная комиссия действует с момента принятия решения организатором конкурса об организации и проведении конкурса до вступления в силу договора о государственных закупках в результате проведенного конкурса.
11. Общее количество членов конкурсной комиссии должно составлять нечетное число (от трех до семи).
В состав конкурсных комиссий при центральных и местных исполнительных и других государственных органах включаются их руководители и специалисты. В случае определения уполномоченным органом единого организатора конкурса для нескольких заказчиков в состав конкурсной комиссии включаются руководители и специалисты организатора конкурса и представители (специалисты) заказчиков, для которых организовывается и проводится конкурс.
Когда предметом государственных закупок является сооружение и ремонт строительных объектов в состав конкурсных комиссий включаются, по согласованию, представители Комитета по делам Строительства Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан.
При отсутствии у организатора конкурса специалистов соответствующего профиля организатор конкурса может привлекать специалистов других центральных, местных исполнительных и других государственных органов на безвозмездной основе, а специалистов, не являющихся государственными служащими, на платной основе, профиль которых соответствует закупаемому товару, работам и услугам, для включения в состав конкурсной комиссии либо для работы в качестве технического эксперта.
Выбор лиц, привлекаемых к участию в деятельности конкурсной комиссии на платной основе, осуществляется в соответствии с Законом и настоящей Инструкцией, а оплата - организатором конкурса на договорной основе, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Состав конкурсной комиссии в том числе заместитель председателя комиссии и секретарь утверждается руководителем организатора конкурса. <*>
Сноска. В пункт 11 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 сентября 1999 г. N 1332  .

12. Конкурстық комиссияның төрағасы оның қызметiне басшылық жасайды, комиссия отырыстарына төрағалық етедi, оның жұмысын жоспарлайды, оның шешiмдерiнiң iске асырылуына жалпы бақылауды жүзеге асырады және комиссия жүзеге асыратын қызмет үшiн жауап бередi.
Төраға болмаған кезде оның функцияларын орынбасары орындайды.
ЕСКЕРТУ. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 1999.09.08. N 1332 қаулысымен.
12-1. Конкурстық комиссияның хатшысы конкурсты ұйымдастырушының мемлекеттiк сатып алуды ұйымдастыруға және өткiзуге жауапты тиiстi бөлiмшесiнiң маманы болып табылады. Конкурстық комиссия шешiмдер қабылдаған кезде конкурстық комиссия хатшысының дауыс беруге құқығы жоқ.
Конкурстық комиссияның хатшысы ықтимал өнiм берушiлерге конкурстық құжаттаманы табыс етедi, ықтимал өнiм берушiлердi тiркеу журналын жүргiзедi, ықтимал өнiм берушiлерден конкурстық өтiнiмдерi бар конверттердi қабылдайды, конкурстық комиссияның отырыстарының күн тәртiбi бойынша ұсыныстарды, қажеттi құжаттарды, материалдарды дайындайды және отырыс өткеннен кейiн оның хаттамаларын ресiмдейдi.
Техникалық сарапшылар ықтимал өнiм берушiлер ұсынған тауарлардың, жұмыстардың және қызмет көрсетулерді конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкестiгi жөнiнде сараптық қорытынды бередi және конкурстық комиссия шешiм қабылдаған кезде олардың дауыс беруге құқығы жоқ. Сараптық қорытынды жазбаша түрде ресiмделедi және конкурстық комиссия отырысының хаттамасына қоса тiркеледi.
ЕСКЕРТУ. Жаңа 12-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 1999.09.08. N 1332 қаулысымен.
13. Конкурс өткізілмей тұрып, конкурстық комиссия конкурсты ұйымдастырушы әзірлеген конкурстық құжаттамамен танысуға тиіс.
Конкурстық комиссия мемлекеттiк сатып алу туралы заңдарға және конкурстық құжаттама ережелеріне сәйкес конкурстық өтінімдері бар конверттерді ашады, оларды бағалайды және салыстырады және конкурс қорытындыларын шығарады.
ЕСКЕРТУ. 13-тармақ толықтырылды - ҚР Үкіметінің 1999.09.08. N 1332 қаулысымен.
13-1. Конкурсты ұйымдастырушының мемлекеттiк сатып алуды ұйымдастыруға және өткiзуге жауапты тиiстi бөлiмшесi конкурстық комиссия жұмысын ұйымдастырушылық-техникалық қамтамасыз етудi жүзеге асырады.
ЕСКЕРТУ. Жаңа 13-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 1999.09.08. N 1332 қаулысымен.
13-2. Конкурстық комиссияның шешiмi ашық дауыс берумен қабылданады және оған конкурстық комиссия мүшелерiнiң жалпы санының басым көпшiлiгi дауыс берген жағдайда қабылданды деп есептеледi. Дауыстар тең болған жағдайда конкурстық комиссияның төрағасы дауыс берген шешiм қабылданды деп есептеледi.
Конкурстық комиссия мүшелерi ерекше пiкiр бiлдiруге құқылы, оны бiлдiрген жағдайда, ол жазбаша түрде баяндалады және конкурстық комиссия отырысының хаттамасына қоса тiркелуi тиiс.
ЕСКЕРТУ. Жаңа 13-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 1999.09.08. N 1332 қаулысымен.

12. Председатель конкурсной комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на заседаниях комиссии, планирует ее работу, осуществляет общий контроль над реализацией ее решений и несет ответственность за деятельность, осуществляемую комиссией.
Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель. <*>
Сноска. В пункт 12 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 сентября 1999 г. N 1332  .
12-1. Секретарем конкурсной комиссии является специалист соответствующего подразделения организатора конкурса, ответственного за организацию и проведение государственных закупок. Секретарь конкурсной комиссии не имеет права голоса при принятии конкурсной комиссией решений.
Секретарь конкурсной комиссии предоставляет потенциальным поставщикам конкурсную документацию, ведет журнал регистрации потенциальных поставщиков, принимает от потенциальных поставщиков конверты с конкурсными заявками, подготавливает предложения по повестке дня заседания конкурсной комиссии, необходимые документы, материалы и оформляет протоколы заседания после его проведения.
Технические эксперты дают экспертное заключение по соответствию предлагаемых потенциальными поставщиками товаров, работ и услуг требованиям конкурсной документации и не имеют права голоса при принятии конкурсной комиссией решения.
Экспертное заключение оформляется в письменном виде и прилагается к протоколу заседания конкурсной комиссии. <*>
Сноска. В пункт 12-1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 сентября 1999 г. N 1332  .
13. До начала проведения конкурса конкурсная комиссия должна ознакомиться с конкурсной документацией, подготовленной организатором конкурса.
Конкурсная комиссия вскрывает конверты с конкурсными заявками, оценивает и сопоставляет их и подводит итоги конкурса в соответствии с законодательством о государственных закупках и положениями конкурсной документации. <*>
Сноска. В пункт 13 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 сентября 1999 г. N 1332  .
13-1. Соответствующее подразделение организатора конкурса, ответственное за организацию и проведение государственных закупок, осуществляет организационно-техническое обеспечение работы конкурсной комиссии. <*>
Сноска. В пункт 13-1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 сентября 1999 г. N 1332  .
13-2. Решение конкурсной комиссии принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества членов конкурсной комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель конкурсной комиссии.
Члены конкурсной комиссии имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения, должно быть изложено в письменном виде и приложено к протоколу заседания конкурсной комиссии. <*>
Сноска. Дополнено пунктом 13-2 - постановлением Правительства РК от 8 сентября 1999 г. N 1332   .

14. Конкурстық комиссияның шешіміне заңдарда белгiленген тәртiппен шағым жасалуы мүмкін.
ЕСКЕРТУ. 14-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.09.08. N 1332 қаулысымен.
3-тарау. Мемлекеттік сатып алу процесін ұйымдастыру
1. Мемлекеттік сатып алуды ашық конкурс тәсілімен
жүзеге асыру тәртібі
15. Ашық конкурс өткізу туралы хабарландыру жарияланғанға дейін конкурсты ұйымдастырушы конкурстық комиссияның құрамын, соның ішінде сарапшыларды бекітуге, мынадай міндетті бөлімдерден тұратын конкурстық құжаттаманы әзірлеуге және бекітуге міндетті:
1) ықтимал өнім берушілер үшін конкурстық өтінімді әзірлеу жөнінде нұсқаулықтар;
2) ықтимал өнім берушілерге қойылатын біліктілік талаптары;
3) ықтимал өнім берушілер өздерінің біліктілік көрсеткіштерін растау үшін табыс ететін құжаттық дәлелдемелерді немесе басқа ақпараттарды талап ету;
4) тауардың саны, жұмыстар мен қызмет көрсетулердің көлемі, тауарды беру, жұмысты орындау, қызметті көрсету орны, тауарды беру, жұмысты орындау, қызметті көрсету мерзімдері мен шарттары;
5) техникалық маманданым (сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың және қызмет көрсетулердің сипаттамасы және қажетті маманданымдарды, жоспарларды, сызбаларды, нобайлар мен халықаралық немесе қазақстандық стандарттарға сілтемелерді қоса алғанда, талап етілетін техникалық және сапалық сипаттамалары);
6) орындалуға тиісті кез-келген ілеспе қызмет көрсетулер;
7) егер ықтимал өнім берушілерге сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың және қызмет көрсетулердің бір бөлігіне конкурстық өтінім беруге рұқсат етілген болса, сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың және қызмет көрсетулердің конкурстық өтінімдер берілуі мүмкін бір бөлігінің немесе бөліктерінің сипаттамасы;
8) жеңіп шыққан конкурстық өтінімді айқындау негізделетін бағадан басқа, барлық өлшемдердің сипаттамасы, соның ішінде мұндай өлшемдердің салыстырмалы мәні;
9) бағаға тауарлардың, жұмыстардың және қызмет көрсетулердің өздерінің құнынан басқа элементтер (тасымалдауға және сақтандыруға, кеден баждарын, салықтарды, алымдарды төлеуге шыққан шығындар және басқалар) кіруінің керек-керек еместігі көрсетілуін қоса алғанда, конкурстық өтінімдердің бағасын есептеудің және белгілеудің тәсілі;
10) конкурстық өтінімнің бағасы белгіленетін валюта немесе валюталар және конкурстық өтінімдерді бірдей валютаға айналдыру үшін қолданылатын бағам;
11) отандық ықтимал өнім берушіге, соның ішінде шағын кәсіпкерлік субъектілеріне Заңға және осы Нұсқаулыққа сәйкес басымдық беру шарттары;
12) егер конкурстық құжаттамада тауарлардың, жұмыстардың және қызмет көрсетулердің балама сипаттамалары жіберілетін болса, тиісті нұсқау және баламалы конкурстық өтінімдерді бағалау тәсілі мен салыстырудың сипаттамасы;

14. Решение конкурсной комиссии может быть обжаловано в установленном законодательством порядке. <*>
Сноска. В пункт 14 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 сентября 1999 г. N 1332  .
Глава 3. Организация процесса государственных закупок.
1. Порядок осуществления государственных закупок способом
открытого конкурса
15. До публикации объявления о проведении открытого конкурса организатор конкурса обязан утвердить состав конкурсной комиссии, в том числе экспертов, подготовить и утвердить конкурсную документацию, состоящую из следующих обязательных разделов:
1) инструкции для потенциальных поставщиков по подготовке конкурсных заявок;
2) квалификационные требования, предъявляемые к потенциальному поставщику;
3) требования документальных доказательств или другой информации, которые должны быть представлены потенциальными поставщиками для подтверждения своих квалификационных данных;
4) количество товара, объем работ и услуг, место предоставления товара, выполнения работ, оказания услуг, сроки и условия поставки товара, выполнения работ, оказания услуг;
5) технические спецификации (описание и требуемые технические и качественные характеристики закупаемых товаров, работ и услуг, включая необходимые спецификации, планы, чертежи, эскизы и ссылки на международные или казахстанские стандарты);
6) любые сопутствующие услуги, подлежащие выполнению;
7) описание части или частей закупаемых товаров, работ и услуг, на которые могут быть представлены конкурсные заявки, если потенциальным поставщикам разрешено подавать конкурсные заявки только на часть закупаемых товаров, работ и услуг;
8) описание всех критериев, кроме цены, на основе которых будет определяться выигравшая конкурсная заявка, в том числе относительное значение таких критериев;
9) способ подсчета и выражения цены конкурсных заявок, включая указание на то, должна ли цена содержать другие элементы, кроме стоимости самих товаров, работ и услуг (расходы на транспортировку и страхование, уплату таможенных пошлин, налогов и сборов и др.);
10) валюта или валюты, в которых должна быть выражена цена конкурсной заявки, и курс, который будет применен для приведения цен конкурсных заявок к единой валюте;
11) условия предоставления приоритета отечественным потенциальным поставщикам, в том числе по субъектам малого предпринимательства в соответствии с Законом и настоящей Инструкцией;
12) соответствующие указание и описание способа оценки и сопоставления альтернативных конкурсных заявок, если в конкурсной документации допускаются альтернативные характеристики товаров, работ и услуг;

13) ықтимал өнім берушілер конкурстық құжаттамаларға байланысты түсініктемелер сұрай алатын тәсілдер және конкурсты ұйымдастырушының осы кезеңде ықтимал өнім берушілермен кездесу өткізу ниеті туралы мәлімдеме;
14) конкурстық өтінімді қамтамасыз етудің нысанына, санына және басқа негізгі шарттарына қойылатын талаптар, сондай-ақ мұндай қамтамасыз етудің қолданылу мерзімі;
15) егер шартты орындауды қамтамасыз етуді енгізу көзделетін болса, шартты қамтамасыз етудің нысанына, санына және басқа негізгі шарттарына қойылатын талаптар, сондай-ақ мұндай қамтамасыз етуді енгізу мерзімі;
16) егер шетелдік ықтимал өнім берушінің қатысуы болжалатын болса, конкурстық өтінімдерді жасау және табыс ету тілі немесе тілдері;
17) конкурстық өтінімдерді табыс етудің тәсілі, орны және соңғы мерзімі;
18) конкурстық өтінімдердің күшінде болу мерзімі;
19) конкурстық өтінімдер ашылатын орынды, күні мен уақытын дәл көрсету;
20) конкурстық өтінімдерді ашу және қарау кезінде пайдаланылатын рәсімдер;
21) конкурсты ұйымдастырушының конкурс өтінімдерін қабылдауға уәкілетті және конкурсты әзірлеу мен өткізу кезінде конкурсты ұйымдастырушыны білдіретін лауазымды адамдарының тектері, телефондары, бөлмелерінің нөмірлері, орналасқан жерінің мекен-жайы;
22) жеңімпаз айқындалғаннан кейін мемлекеттік сатып алу туралы шартқа қол қойылғанша сақталуы міндетті кез келген рәсімдік жайлар.
Конкурстық құжаттама уәкiлеттi орган бекiтетiн үлгiлiк конкурстық құжаттама негiзiнде жасалады.
ЕСКЕРТУ. 15-тармақ толықтырылды - ҚР Үкіметінің 1999.09.08. N 1332 қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. 15-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2000.07.27. N 1150 қаулысымен.
15-1. Конкурстық құжаттаманы жасаған кезде тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) тек қана бiртектес түрлерi мен оларды жеткiзу (жұмыс орындау, қызмет көрсету) орны бойынша бөлiктерге (лоттарға) бөлуге рұқсат етiледi. Бұл ретте конкурстың жеңiмпазы тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) әрбiр лоты бойынша анықталады.
ЕСКЕРТУ. 15-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2000.07.27. N 1150 қаулысымен.
16. Конкурсты ұйымдастырушы біліктілік талаптарын қалыптастыру кезінде елде сатып алуға жататын тауарлардың, жұмыстар мен қызмет көрсетулердің бәсекелес нарығы бар болған жағдайда отандық ықтимал өнім берушілермен шектелуге құқылы. Осы тармақтың нормалары қолданылған жағдайда конкурсты ұйымдастырушы конкурс өткізу туралы хабарландыруда және конкурстық құжаттамада конкурсқа тек отандық ықтимал өнім берушілер қатыстырылатынын міндетті түрде атап көрсетеді.
17. Конкурсты ұйымдастырушы ықтимал өнім берушілерге табыс ететін конкурстық құжаттама осы Нұсқаулық белгілеген барлық талаптарға сай болуы және мынадай құжаттардан тұруы қажет:

13) способы, с помощью которых потенциальные поставщики могут запросить разъяснения в связи с конкурсной документацией, и заявление о намерении организатора конкурса на этом этапе провести встречу с потенциальными поставщиками;
14) требования к форме, количеству и другим основным условиям обеспечения конкурсной заявки, а также срок действия такого обеспечения;
15) требования к форме, количеству и другим основным условиям обеспечения исполнения договора, а также срок внесения действия такого обеспечения, если предусматривается внесение обеспечения исполнения договора;
16) язык или языки составления и представления конкурсных заявок, если предполагается участие иностранных потенциальных поставщиков;
17) способ, место и окончательный срок представления конкурсных заявок;
18) срок, в течение которого конкурсные заявки имеют силу;
19) точное указания места, даты и времени вскрытия конкурсных заявок;
20) процедуры, используемые при вскрытии и рассмотрении конкурсных заявок;
21) фамилии, телефоны, номера комнат, адреса места нахождения должностных лиц организатора конкурса, уполномоченных принимать конкурсные заявки и представлять организатора конкурса при подготовке и проведении конкурса;
22) любые формальности, соблюдение которых обязательны после определения победителя, до подписания договора о государственных закупках.
Конкурсная документация составляется на основании типовой конкурсной документации, утверждаемой уполномоченным органом. <*>
Сноска. В пункт 15 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 сентября 1999 г. N 1332  ; от 27 июля 2000 г. N 1150 .
15-1. При составлении конкурсной документации допускается разделение товаров (работ, услуг) на части (лоты) только по однородным видам и по месту их поставки (выполнения, оказания). При этом победитель конкурса определяется по каждому лоту товаров (работ, услуг). <*>
Сноска. Дополнена пунктом 15-1 - постановлением Правительства РК от 27 июля 2000 г. N 1150  .
16. Организатор конкурса при формировании квалификационных требований вправе ограничиться отечественными потенциальными поставщиками в случае существования в стране конкурентного рынка товаров, работ и услуг, подлежащие закупке. В случае применения норм данного пункта, организатор конкурса в объявлении о проведении конкурса и в конкурсной документации обязательно указывает, что к конкурсу допускаются только отечественные потенциальные поставщики.
17. Конкурсная документация, предоставляемая организатором конкурса потенциальным поставщикам, должна отвечать всем требованиям, установленным настоящей Инструкцией и состоять из следующих документов:

осы Нұсқаулықтың 15-тармағының 1)-3), 6)-22)-тармақшаларында айтылған бөлімдерден тұратын, 2-қосымшаға сәйкес құрылым бойынша жасалатын конкурстық өтінімдерді әзірлеу және конкурсты өткізу жөнінде ықтимал өнім берушілерге арналған нұсқаулық;
осы Нұсқаулықтың 15-тармағының 4)-тармақшасында айтылған ақпарат бар, 3-қосымшаға сәйкес нысанда жасалатын сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың және қызмет көрсетулердің тізбесі;
техникалық маманданым (сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың және қызмет көрсетулердің толық сипаттамасы және қажетті маманданымдарды, жоспарларды, сызбаларды, нобайлар мен халықаралық немесе қазақстандық стандарттарға сілтемелерді қоса алғанда талап етілетін техникалық және сапалық мінездемелері);
4-қосымшаға сәйкес конкурсқа қатысуға өтінім нысаны;
5-қосымшаға сәйкес бағалар кестесі;
6-қосымшаға сәйкес конкурстық өтінімді қамтамасыз ету (банк кепілдігінің) нысаны;
7-қосымшаға сәйкес (егер шартты орындауды қамтамасыз етуді енгізу талап етілетін болса) мемлекеттік сатып алу туралы шартты орындауды қамтамасыз ету (банк кепілдігінің) нысаны;
ықтимал өнім беруші табыс ететін басқа құжаттар және ықтимал өнім берушілер конкурсқа қатысу үшін табыс ететін құжаттар нысандары.
18. Конкурстық құжаттаманы әзірлеу кезінде конкурстық комиссия осы Нұсқаулықтың 56-60-тармақтарына сәйкес бағалық емес элементтердің конкурстық өтінім бағасына ықпал ету процентін анықтайды.
19. Конкурстық құжаттама Қазақстан Республикасының тіл туралы заңдарына сәйкес тілде жасалады.
ЕСКЕРТУ. 19-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.09.08. N 1332 қаулысымен.
20. Конкурстық құжаттама әзірленгеннен және бекітілгеннен кейін конкурсты ұйымдастырушы конкурстық өтінімдерді қабылдау аяқталатын күнге дейін (конкурстық өтінімдерді табыс етудің соңғы мерзіміне дейін) бір айдан кешіктірмей ресми баспасөзде немесе Мемлекеттік сатып алу бюллетенінде 8-қосымшаға сәйкес нысанда хабарландыру жариялауға міндетті.
21. Конкурсты ұйымдастырушы алған тапсырысшы ақпаратының кез келген өзгерістерін конкурсты ұйымдастырушы дереу ықтимал өнім берушілерге жеткізуі керек, бұл орайда конкурстық өтінімдерді табыс ету мерзімі осындай соңғы өзгерістер туралы ықтимал өнім берушілерге хабарланған күннен бастап есептеледі.
22. <*>
ЕСКЕРТУ. 22-тармақ алынып тасталды және анықтама берілді - ҚР Үкіметінің 1999.09.08. N 1332 қаулысымен.
23. Конкурсқа қатысуға тiлек бiлдiрген ықтимал өнiм берушi конкурстық құжаттаманы конкурсты ұйымдастырушыдан 8-қосымшаға сәйкес нысандағы хабарландыруда көрсетiлген орында және мерзiмдерде алуы тиiс.
ЕСКЕРТУ. 23-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 1999.09.08. N 1332 қаулысымен.

инструкция для потенциальных поставщиков по подготовке конкурсных заявок и проведению конкурса, содержащая разделы, оговоренные в подпунктах 1)-3), 6)-22) пункта 15 настоящей Инструкции, которая составляется по структуре согласно приложению 2;
перечень закупаемых товаров, работ и услуг, содержащий информацию, оговоренную в подпункте 4) пункта 15 настоящей Инструкции, которая составляется по форме согласно приложению 3;
техническая спецификация (полное описание и требуемые технические и качественные характеристики закупаемых товаров, работ и услуг, включая необходимые спецификации, планы, чертежи, эскизы и ссылки на международные или казахстанские стандарты);
форма заявки на участие в конкурсе согласно приложению 4;
таблица цен согласно приложению 5;
форма обеспечения конкурсной заявки (банковской гарантии) согласно приложению 6;
форма обеспечения исполнения договора о государственных закупках (банковской гарантии) согласно приложению 7 ( если внесение обеспечения исполнения договора требуется);
другие документы, предоставляемые потенциальным поставщикам и формы документов, представляемые потенциальными поставщиками для участия в конкурсе.
18. Про подготовке конкурсной документации конкурсная комиссия определяет проценты влияния на цену конкурсной заявки неценовых элементов в соответствии с пунктами 56-60 настоящей Инструкции.
19. Конкурсная документация составляется на языке в соответствии с законодательством Республики Казахстан о языках. <*>
Сноска. В пункт 19 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 сентября 1999 г. N 1332  .
20. После подготовки и утверждения конкурсной документации организатор конкурса обязан опубликовать объявление, по форме согласно приложению 8, в официальной печати или Бюллетене государственных закупок не позднее чем за месяц до дня окончания приема конкурсных заявок на участие в конкурсе (до окончательного срока представления конкурсных заявок).
21. Любые изменения информации заказчика, полученные организатором конкурса, должны быть незамедлительно доведены организатором конкурса до сведения потенциальных поставщиков, при этом исчисление срока представления конкурсных заявок производится с даты уведомления потенциальных поставщиков о последнем из таких изменений.
22. (Пункт 22 исключен - См. разъяснение в п. 2 постановления Правительства РК от 8 сентября 1999 г. N 1332  )
23. Потенциальный поставщик, изъявивший желание принять участие в конкурсе, должен получить конкурсную документацию у организатора конкурса в том месте и в те сроки, которые были указаны в объявлении по форме согласно приложению 8. <*>
Сноска. В пункт 23 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 сентября 1999 г. N 1332  .

24. Конкурсты ұйымдастырушы конкурстық құжаттама табыс етілген (жіберілген) ықтимал өнім берушілерді тіркеу журналын жүргізеді, онда ықтимал өнім берушінің атауы, мекен-жайы, телефоны мен факсының нөмірі, конкурстық құжаттаманы қолма-қол алған адамның тегі, аты, әкесінің аты және конкурстық құжаттаманы алған күні көрсетіледі. Сондай-ақ бұл журналда ықтимал өнім беруші конкурстық өтінімдер бар конверттерді табыс еткен уақыт пен күн және ықтимал өнім берушінің уәкілетті өкілінің (конкурстық өтінімдер бар конверттерді табыс еткен және конкурсқа қатысушы адамның) тегі, аты, әкесінің аты жазылады.
25. Ықтимал өнім беруші конкурстық құжаттама ережелеріне түсіндірме беру туралы сауал салуға құқылы, бірақ ол конкурстық өтінім берудің соңғы мерзімі біткенге дейінгі 10 күннен кешіктірілмеуі керек. Конкурсты ұйымдастырушы ықтимал өнім берушінің мұндай сауалына үш күн мерзім ішінде жауап қайтаруға және сауалдың кімнен келіп түскенін көрсетпестен, конкурсты ұйымдастырушы конкурстық құжаттаманы берген барлық ықтимал өнім берушілерге осы түсіндірмелерді хабарлауға тиіс.
26. Конкурсты ұйымдастырушы конкурстық өтінім берудің түпкілікті мерзімі өткенге дейін кез келген уақытта өзінің жеке бастамасымен не қандай да бір ықтимал өнім берушінің тарапынан түскен түсіндірме беру туралы сауалға жауап ретінде толықтыру шығару арқылы конкурстық құжаттаманы өзгертуге құқылы. Конкурсты ұйымдастырушы бұл толықтыруды конкурстық құжаттаманы берген барлық ықтимал өнім берушілерге дереу хабарлайды және олардың мұндай ықтимал өнім берушілерге дереу хабарлайды және олардың мұндай ықтимал өнім берушілер үшін міндетті күші болады, бұл орайда конкурстық өтінім берудің мерзімі осындай соңғы толықтырулар туралы ықтимал өнім берушілерге хабарланған күннен бастап есептеледі.
27. Ықтимал өнім беруші конкурстық құжаттамада және оған толықтыруларда қамтылған барлық нұсқауларды, нысандарды, шарттар мен техникалық сипаттамаларды зерделеуге тиіс. Конкурстық құжаттамада сұратқан ақпаратты толық бермеу немесе конкурстық құжаттаманың барлық талаптарына сай келмейтін конкурстық өтінімді беру ықтимал өнім беруші үшін тәуекел болып табылады және оның конкурстық өтінімін конкурстық комиссияның қабылдамай тастауына әкеп соғуы мүмкін.
28. Ықтимал өнім беруші өзінің конкурстық өтінімін әзірлеуге және беруге байланысты барлық шығындарды көтереді. Конкурсты ұйымдастырушы, тапсырысшы және конкурстық комиссия конкурсты жүргізудің сипатына немесе нәтижелеріне қарамастан осы шығындар бойынша міндеттемелерді көтермейді.
29. Ықтимал өнім беруші, конкурстық өтінімдерді табыс етудің соңғы мерзіміне дейін конкурстық құжаттамаға сәйкес әзірленген конкурстық өтінімді конвертке салып жабық табыс етуге міндетті.
Конкурстық өтінімдерді табыс етудің соңғы мерзімі өткеннен кейін конкурсты ұйымдастырушы алған конкурстық өтінім ашылмайды және оны табыс еткен ықтимал өнім берушіге қайтарылады.

24. Организатор конкурса ведет журнал регистрации потенциальных поставщиков, которым предоставлена конкурсная документация, где указывается наименование, адрес, номер телефона и факса потенциального поставщика, фамилия, имя, отчество лица, получившего конкурсную документацию нарочно и дата получения конкурсной документации. Также в этом журнале отражается время и дата представления потенциальным поставщиком конвертов с конкурсными заявками и фамилия, имя, отчество уполномоченного представителя потенциального поставщика (лица, представившего конверты с конкурсными заявками и участвующего в конкурсе).
25. Потенциальный поставщик вправе обратиться с запросом о разъяснении положений конкурсной документации, но не позднее 10 дней до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок. Организатор конкурса должен в трехдневный срок ответить на такой запрос потенциального поставщика и, без указания, от кого поступил запрос, сообщить такое разъяснение всем потенциальным поставщикам, которым организатор конкурса предоставил конкурсную документацию.
26. Организатор конкурса вправе в любое время до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок по своей собственной инициативе либо в ответ на запрос о разъяснении со стороны какого-либо потенциального поставщика изменить конкурсную документацию путем издания дополнения. Дополнение незамедлительно сообщается всем потенциальным поставщикам, которым организатор конкурса предоставил конкурсную документацию, и имеет обязательную силу для таких потенциальных поставщиков, при этом исчисление срока представления конкурсных заявок производится со дня уведомления потенциальных поставщиков о последнем из таких дополнений.
27. Потенциальный поставщик должен изучить все инструкции, формы, условия и технические спецификации, содержащиеся в конкурсной документации и дополнениях к ней. Неполное представление потенциальным поставщиком информации, запрашиваемой в конкурсной документации, или же подача конкурсной заявки, не отвечающей всем требованиям конкурсной документации, представляют собой риск для потенциального поставщика и может привести к отклонению конкурсной комиссией его конкурсной заявки.
28. Потенциальный поставщик несет все расходы, связанные с подготовкой и подачей своей конкурсной заявки. Организатор конкурса, заказчик и конкурсная комиссия не несут обязательств по этим расходам, независимо от характера проведения или результатов конкурса.
29. Потенциальный поставщик до окончательного срока представления конкурсных заявок обязан представить конкурсную заявку, подготовленную в соответствии с конкурсной документацией, в запечатанном конверте.
Конкурсная заявка, полученная организатором конкурса после истечения окончательного срока представления конкурсных заявок, не вскрывается и возвращается представившему ее потенциальному поставщику.

30. Конкурсты ұйымдастырушы конкурстық өтінімдер салынған конверттерді алған кезде тіркеу журналында конкурстық өтінімнің алынған уақыты және күні туралы жазба жүргізеді.
31. Ықтимал өнім беруші әзірлеген және табыс ететін конкурстық өтінімде мынадай құжаттар тізбесі қамтылуға тиіс:
1) ұйым бланкісінде жасалған кәсіби білімі, тәжірибесі, беделі, сондай-ақ тауарларды, жұмыстар мен қызмет көрсетулерді мемлекеттік сатып алу туралы шартта көрсетілетін міндеттемелерді орындау үшін қажетті қаржы, материалдық-техникалық және еңбек ресурстары барын растайтын, бірінші басшының қолы қойылған хат;
2) ықтимал өнім берушінің сатып алынатын тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді өндіру, қайта өңдеу және өткізу құқығын растайтын куәліктердің, сертификаттардың және/немесе басқа құжаттардың көшірмелері;
3) ықтимал өнім берушінің қаржылық жай-күйі туралы банктің анықтамасы;
4) ықтимал өнім берушінің салық төлеу жөніндегі міндеттемелерін орындағандығы туралы тиісті салық органының анықтамасы;
5) заңды тұлғаның мемлекеттiк тiркелуiн растайтын құжаттың нотариалды куәландырылған көшiрмесi немесе заңды тұлға құрмай кәсiпкерлiк қызметтi жүйеге асыруға құқық беретiн тиiстi мемлекеттiк орган берген құжаттың көшiрмесi;
6) конкурсқа қатысуға өтінім;
7) бағалар кестесі;
8) конкурстық өтiнiмдi қамтамасыз етудi енгiзгенiн растайтын құжаттар;
9) конкурстық құжаттамаға сәйкес табыс етуге қажетті басқа да құжаттар.
Осы тармақтың 3), 4)-тармақшалары бойынша анықтамалар конкурс туралы хабарландыру жарияланған күннің алдындағы ай бойынша табыс етіледі.
ЕСКЕРТУ. 31-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.09.08. N 1332 қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. 31-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2000.07.27. N 1150 қаулысымен.
32. Конкурстық өтінімдер конкурстық құжаттамада көрсетiлген тілде жасалып, табыс етілуге тиіс.
ЕСКЕРТУ. 32-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.09.08. N 1332 қаулысымен.
33. Ықтимал өнім беруші тиісті бағалар кестесінде өзінің конкурстық өтініміне сәйкес беру (орындау, көрсету) жөнінде ұсынып отырған тауарлар, жұмыстар және қызмет көрсетулер бірлігінің бағасын және олардың жалпы бағасын көрсетуге тиіс. Конкурстық өтінімнің бағасы, тауарлардың, жұмыстардың және қызмет көрсетулердің құнына қоса, конкурстық құжатта көрсетілген басқа да элементтерді (тасымалдауға және сақтандыруға, кеден бажын, салықтар мен алымдарды және басқаларды төлеуге жұмсалатын шығындар) қамтуға тиіс.
Өнім беруші, егер конкурстық құжаттама талап ететін болса, өзінің конкурстық өтінімінің бағасын элементтерге бөлуі және оларды бағалар кестесінде көрсетуі тиіс.
Ықтимал өнім берушілердің конкурстық өтінімдерінің бағалары конкурстық құжаттамада көрсетілген валютада көрсетілуі тиіс.
ЕСКЕРТУ. 33-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.09.08. N 1332 қаулысымен.

30. Организатор конкурса при получении конвертов с конкурсными заявками ведет запись о времени и дате получения конкурсной заявки в журнале регистрации.
31. Конкурсная заявка, подготовленная и предоставляемая потенциальным поставщиком, должна содержать следующий перечень документов:
1) письмо на бланке организации за подписью первого руководителя с подтверждением профессиональных знаний, опыта, репутации, а также необходимых финансовых, материально-технических и трудовых ресурсов для исполнения обязательств, оговариваемых в договоре о государственных закупках товаров, работ и услуг;
2) копии свидетельств, сертификатов и/или других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку и реализацию закупаемых товаров, работ и услуг;
3) справку банка о финансовом состоянии потенциального поставщика;
4) справку соответствующего налогового органа о выполнении потенциальным поставщиком обязательств по уплате налогов;
5) нотариально заверенную копию документа, подтверждающего государственную регистрацию юридического лица или копию документа, предоставляющего право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица, выданного соответствующим государственным органом;
6) заявку на участие в конкурсе;
7) таблицу цен;
8) документы, подтверждающие внесение обеспечения конкурсной заявки;
9) другие документы, необходимые для представления в соответствии с конкурсной документацией.
По подпунктам 3), 4) настоящего пункта справки представляются за последний месяц, предшествующий дате объявления о конкурсе. <*>
Сноска. В пункт 31 внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 8 сентября 1999 г. N 1332  ; от 27 июля 2000 г. N 1150  .
32. Конкурсные заявки должны быть составлены и представлены на языке, указанном в конкурсной документации. <*>
Сноска. В пункт 32 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 сентября 1999 г. N 1332  .
33. Потенциальный поставщик должен указать в соответствующей таблице цен цену единицы товара, работ и услуг и общую цену товаров, работ и услуг, которые он предлагает поставить (выполнить, оказать) согласно своей конкурсной заявке. Цена конкурсной заявки, кроме стоимости самих товаров, работ и услуг, должна содержать другие элементы (расходы на транспортировку и страхование, уплату таможенных пошлин, налогов и сборов и др.), оговоренные в конкурсной документации.
Потенциальный поставщик должен разбить цену своей конкурсной заявки на элементы и указать их в таблице цен, если это требуется конкурсной документацией.
Цены конкурсных заявок потенциальных поставщиков должны быть выражены в валюте, указанной в конкурсной документации. <*>
Сноска. В пункт 33 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 сентября 1999 г. N 1332  .

34. Ықтимал өнім беруші өзінің конкурстық өтінімінде оның қолданылу мерзімін көрсетуге тиіс. Конкурстық өтінімдер конкурстық құжаттамада көрсетілген мерзім ішінде, бірақ конкурстық өтінімді ашқан күннен кейін кемінде 45 күн ішінде күшінде болады. Қолданылу мерзімі конкурстық құжаттамада көрсетілген мерзімнен қысқа конкурстық өтінімді конкурстық комиссия конкурстық құжаттамаға сай келмейтін өтінім ретінде қабылдамай тастауға тиіс.
35. Конкурстық комиссия, ерекше жағдайларда, конкурстық өтінімнің қолданылу мерзімі өткенге дейін ықтимал өнім берушілерден бұл мерзімді қосымша нақты уақыт кезеңіне созуды өтіне алады. Ықтимал өнім беруші, ол енгізген конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді қайтарып алу құқығын жоғалтпастан, мұндай сұрауды қабылдамай тастай алады, ал оның конкурстық өтінімінің қолданылу мерзімі ұзартылмаған қолданылу мерзімінің өтуімен аяқталады. Мұндай өтініш пен оған жауап жазбаша нысанда ресімделуге тиіс.
Ықтимал өнім беруші конкурстық өтінімнің қолданылу мерзімін ұзартуға келісім берген жағдайда конкурстық өтінімді қамтамасыз етудің қолданылу мерзімі де тиісті түрде ұзартылуға тиіс.
36. Ықтимал өнім беруші, өзі енгізген өзінің конкурстық өтінімін қамтамасыз етуді қайтарып алу құқығын жоғалтпастан, конкурстық өтінімдерді табыс етудің соңғы мерзімі өткенге дейін өзінің конкурстық өтінімдерін өзгерте алады немесе кері қайтарып ала алады. Мұндай өзгеріс немесе кері қайтарып алу туралы жазбаша хабарлама, егер оны конкурсты ұйымдастырушы конкурстық өтінімдерді табыс етудің соңғы мерзімі өткенге дейін алған болса, жарамды болып табылады.
Конкурстық өтінімге өзгеріс те конкурстық өтінімнің дәл өзі сияқты әзірленуге, жабылып, мөрленуге және табыс етілуге тиіс.
Кері қайтарып алу туралы хабарлама жазбаша нысанда, бірақ конкурстық өтінімдерді табыс етудің соңғы мерзімінен кешіктірілмей жіберілуге тиіс.
Конкурстық өтінімдерге конкурстық өтінімдерді табыс етудің соңғы мерзімі өткеннен кейін ешқандай өзгеріс енгізілмеуге тиіс.
Конкурстық өтінімдерді табыс етудің соңғы мерзімі мен конкурстық өтінімдердің қолданылу мерзімінің аяқталуы күні аралығында конкурстық өтінімдерді кері қайтарып алуға тыйым салынады.
37. Конкурсқа қатысуға тілек білдірген ықтимал өнім беруші конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді енгізуге міндетті.
38. Конкурстық өтінімді қамтамасыз етудің мазмұны мен нысанын конкурсты ұйымдастырушы белгілейді.
Қамтамасыз ету мөлшері конкурстық өтінімнің жалпы сомасының 5 процентінен асырылмай белгіленеді, және:
6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банк кепілдігі;
ақша қаражаты, мүлік және бағалы қағаздар кепілі түрінде беріледі.
Конкурстық өтінімді қамтамсыз етуге ақша қаражаты конкурсты ұйымдастырушының конкурстық құжаттамада көрсеткен есепшотына конкурстық өтінімдерді табыс етудің соңғы мерзімі өткенге дейін аударылады.
Конкурстық өтінімді мүлік және бағалы қағаздар кепілі түрінде қамтамасыз ету, егер ықтимал өнім беруші конкурстық өтінімдерді табыс етудің соңғы мерзімі өткенге дейін барлық қажетті құжаттарды конкурсты ұйымдастырушымен Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес рәсімдеген болса, енгізілген болып есептеледі.
ЕСКЕРТУ. 38-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2000.07.27. N 1150 қаулысымен.

34. Потенциальный поставщик должен указать в своей конкурсной заявке срок ее действия. Конкурсные заявки остаются в силе в течение срока, указанного в конкурсной документации, но не менее 45 дней после даты вскрытия конкурсных заявок. Конкурсная заявка , имеющая более короткий срок действия, чем указанный в конкурсной документации, должна быть отклонена конкурсной комиссией, как не отвечающая требованиям конкурсной документации.
35. До истечения срока действия конкурсных заявок, в исключительных случаях, конкурсная комиссия может просить потенциальных поставщиков продлить этот срок на дополнительный конкретный период времени. Потенциальный поставщик может отклонить такой запрос, не теряя права на возврат внесенного им обеспечения конкурсной заявки, и срок действия его конкурсной заявки закончится по истечении непродленного срока действия. Такая просьба и ответ на нее должны оформляться в письменной форме.
В случае согласия потенциального поставщика на продление срока действия конкурсной заявки срок действия обеспечения конкурсной заявки также должно быть соответствующим образом продлено.
Потенциальный поставщик может изменить или отозвать свою конкурсную заявку до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок, не теряя права на возврат внесенного им обеспечения своей конкурсной заявки. Такое изменение или письменное уведомление об отзыве является действительным, если оно получено организатором конкурса до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок.
Изменение конкурсной заявки должно быть подготовлено, запечатано и представлено так же, как и сама конкурсная заявка.
Уведомление об отзыве должно быть направлено в письменной форме, но не позднее окончательного срока представления конкурсных заявок.
Никакие изменения не должны вноситься в конкурсные заявки после истечения окончательного срока представления конкурсных заявок.
Запрещается отзывать конкурсные заявки в промежутке между окончательным сроком представления конкурсных заявок и датой истечения срока действия конкурсных заявок.
37. Потенциальный поставщик, изъявивший желание участвовать в конкурсе, обязан внести обеспечение конкурсной заявки.
38. Содержание и форму обеспечения конкурсной заявки определяет организатор конкурса.
Размер обеспечения устанавливается не более 5 процентов от общей суммы конкурсной заявки и может представляться в виде:
банковской гарантии, по форме согласно приложению 6;
залога денежных средств, имущества и ценных бумаг.
Денежные средства в обеспечение конкурсной заявки перечисляются на счет организатора конкурса, указанный в конкурсной документации, до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок.
Обеспечение конкурсной заявки в виде залога имущества и ценных бумаг считается внесенным, если потенциальный поставщик оформил в соответствии с законодательством Республики Казахстан все необходимые документы с организатором конкурса до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок. <*>
Сноска. В пункт 38 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 июля 2000 г. N 1150  .

39. Конкурсты ұйымдастырушы енгізілген конкурстық өтінімді қамтамасыз етудің ықтимал өнім берушіге:
1) конкурстық өтінімнің қолданылу мерзімі өтіп кеткен;
2) мемлекеттік сатып алу туралы шарт күшіне енген;
3) мемлекеттік сатып алу рәсімдері конкурс жеңімпазы анықталмай тоқтатылған;
4) конкурстық өтінімдерді табыс етудің соңғы мерзімі өткенге дейін конкурстық өтінім кері қайтарып алынған;
5) басқа ықтимал өнім беруші конкурс жеңімпазы деп танылған жағдайларда қайтарады.
40. Осы Нұсқаулықтың 39-тармағының 1)-4)- тармақшаларында көрсетілген жағдайларда конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді қайтару осы жағдайлар туындаған кезден бастап бес жұмыс күні ішінде жүргізіледі. Осы Нұсқаулықтың 39-тармағының 5)-тармақшасында ескерілген жағдайларда, конкурс жеңімпазынан басқа ықтимал өнім берушілердің конкурстық өтінімін қамтамасыз етуді қайтару осы жағдай туындаған кезден бастап отыз жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
Конкурстық өтінімді қамтамасыз етуге оның конкурсты ұйымдастырушыда болған кезеңінде өсім есептелмейді.
41. Конкурсты ұйымдастырушы ықтимал өнім беруші енгізген конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді, егер ықтимал өнім беруші:
конкурстық өтінім табыс етудің соңғы мерзімі өткеннен кейін конкурстық өтінімді кері қайтарып алған немесе өзгерткен;
конкурс жеңімпазы деп танылып, мемлекеттік сатып алу туралы шартқа белгіленген мерзімде қол қоймаған;
конкурстық құжаттамада көзделген нысанда, көлемде және жағдайларда мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, егер осындай қамтамасыз етуді енгізу конкурстық құжаттамада талап етілсе, мемлекеттік сатып алу туралы шартқа қол қойылғаннан кейін енгізбеген кездерде қайтарылмайды.
42. Ықтимал өнім беруші конкурстық өтінім көшірмелерінің конкурстық құжаттамада көрсетілген санын "Конкурстық өтінімнің түпнұсқасы" және " Конкурстық өтінімнің көшірмесі" деп көрсетіп, әзірлеуге тиіс. Олардың арасында алшақтық болған жағдайда түпнұсқа басымдыққа ие болады.
Конкурстық өтінімнің түпнұсқасы мен барлық көшірмелері басып шығарылуы немесе жуылып кетпейтін сиямен жазылуы, ықтимал өнім берушінің қолы қойылған болуы тиіс. Ықтимал өнім берушінің уәкілетті өкіліне берілген сенімхат конкурстық өтінімге қоса тіркелуге тиіс.
Конкурстық өтінімде, ықтимал өнім берушіге қателерді түзету осы Нұсқаулықтың 50-тармағында ескерілген жағдайларда қажет болған және оларды конкурстық өтінімге қол қоятын адам парафирлеген жағдайларды қоспағанда, жазылған жолдар арасына қосымша жазбалар жазылуға, өшірілуге немесе қоса жазылуға тиіс емес.
43. Ықтимал өнім беруші конкурстық өтінімнің түпнұсқасы мен әрбір көшірмесін жеке-жеке конверттерге салып желімдеп, тиісінше оларды "Түпнұсқа" және "Көшірме" деп белгілеуге тиіс. Ол конверттерде ықтимал өнім берушінің атауы және мекен-жайы көрсетілуге тиіс (конкурстық өтінімді ашпай қайтару мақсатында). Осыдан кейін конверттер сыртқы конвертке салынып, жабылады.
Сыртқы және ішкі конверттер:

39. Организатор конкурса возвращает внесенное обеспечение конкурсной заявки потенциальному поставщику в случаях:
1) истечения срока действия конкурсной заявки;
2) вступления в силу договора о государственных закупках;
3) прекращения процедур государственных закупок без определения победителя конкурса;
4) отзыва конкурсной заявки до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок;
5) определения победителем конкурса другого потенциального поставщика.
40. В случаях, оговоренных в подпунктах 1)-4) пункта 39 настоящей Инструкции, возврат обеспечения конкурсной заявки производится в течение пяти рабочих дней с момента наступления этих случаев. В случае, оговоренном в подпункте 5) пункта 39 настоящей Инструкции, возврат обеспечения конкурсной заявки потенциальных поставщиков, кроме победителя конкурса, производится в течение тридцати рабочих дней с момента наступления этого случая.
Проценты на обеспечение конкурсной заявки за период его нахождения у организатора конкурса не начисляются.
41. Организатор конкурса не возвращает потенциальному поставщику внесенное им обеспечение конкурсной заявки в случаях, если потенциальный поставщик:
отозвал или изменил конкурсную заявку после истечения окончательного срока представления конкурсных заявок;
не подписал, в установленные сроки, договор о государственных закупках будучи определенным в качестве победителя конкурса;
не внес обеспечение исполнения договора о государственных закупках после подписания договора о государственных закупках, если в конкурсной документации требуется внесение такого обеспечения в форме, объеме и на условиях, предусмотренных в конкурсной документации.
42. Потенциальный поставщик должен подготовить количество копий конкурсной заявки, указанной в конкурсной документации, с указанием "Оригинал конкурсной заявки" и "Копия конкурсной заявки". В случае расхождений между ними, преимущество будет иметь оригинал.
Оригинал и все копии конкурсной заявки должны быть отпечатаны или написаны несмываемыми чернилами и подписаны потенциальным поставщиком. Доверенность на уполномоченного представителя потенциального поставщика должна быть приложена к конкурсной заявке.
В конкурсной заявке не должно быть никаких вставок между строками, подтирок или прописок, за исключением тех случаев, когда потенциальному поставщику необходимо исправить ошибки, оговоренные в пункте 50 настоящей Инструкции, и они парафированы лицом, подписывающим конкурсную заявку.
43. Потенциальный поставщик должен запечатать оригинал и каждую копию конкурсной заявки в разные конверты, пометив их соответственно, "Оригинал" и "Копия". В этих конвертах должны быть указаны наименование и адрес потенциального поставщика (с целью возврата конкурсной заявки невскрытыми). После этого конверты запечатываются во внешний конверт.
Внутренний и наружный конверты должны:

1) конкурсты ұйымдастырушының конкурстық құжаттамада көрсетілген мекен-жайына бағытталуға;
2) "_________________сатып алу жөніндегі конкурс" (конкурстың атауы) және "______________ дейін ашылмасын" (конверттерді ашудың конкурстық құжаттамада көрсетілген күні, айы, жылы мен уақыты) деген жазбалар жазылған болуға тиіс.
44. Конкурстық комиссия конкурстық өтінімдері бар конверттерді барлық келген ықтимал өнім берушілердің немесе олардың уәкілетті өкілдерінің қатысуымен конкурстық құжаттамада көрсетілген күнде, уақытта және мекен-жайда ашады.
Қатысып отырған ықтимал өнім берушілер немесе олардың уәкілетті өкілдері өзінің қатысып отырғанын растап, осы Нұсқаулықтың 24-тармағында ескерілген ықтимал өнім берушілерді тіркеу журналына тіркелуге тиіс.
45. Конкурстық комиссия конкурстық өтінімдері бар конверттерді ашқан кезде қатысып отырған адамдарға конкурстық өтінімдерді беріп отырған ықтимал өнім берушілердің атауы мен тұрған жерін, олар ұсынған конкурстық өтінімнің бағасын, егер орын алған болса конкурстық өтінімнің кері қайтарып алынуын және өзгертілуін, конкурстық өтiнiмдi құрайтын құжаттардың бар немесе жоқ екендігі туралы ақпаратты және конкурстық комиссия қажет деп тапқан басқа да барлық мәліметтерді жариялайды және 9-қосымшаға сәйкес конкурстық өтінімді ашу хаттамасын жасайды.
Конкурстық өтінімдерді ашу хаттамасына конкурстық комиссия мүшелері қол қояды.
ЕСКЕРТУ. 45-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.09.08. N 1332 қаулысымен.
46. Конкурстық комиссия конкурстық өтінімдерді бағалағанға және салыстырғанға дейін конкурстық өтінімдерді олардың толымдылығы, есептердегі қатенің, қажетті кепілдіктердің, құжаттардағы барлық қойылған қолдың болу жағдайларын, сондай-ақ бүтіндей алғанда құжаттардың ресімделуінің дұрыстығын алдын ала зерделейді.
47. Конкурстық комиссия ықтимал өнім берушінің Заңның 10-бабының 1- тармағында және конкурстық құжаттамада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкестігін қарайды.
Конкурстық комиссия, егер конкурстық өтінімді табыс еткен ықтимал өнім беруші біліктілік талаптарына сәйкес келмесе, конкурстық өтінімді қабылдамай тастайды.
Конкурстық комиссия ықтимал өнім берушіні, егер ол біліктілік талаптары бойынша толық емес, нақты емес немесе жалған ақпараттар берсе, конкурсқа қатысудан шеттетуге құқылы.
48. Конкурстық өтінімдерді егжей-тегжейлі бағалауды өткізгенге дейін конкурстық комиссия әрбір конкурстық өтінімнің конкурстық құжаттама талаптарына қаншалықты сай келетіндігін айқындайды. Конкурстық өтінім, егер ол конкурстық құжаттамада көрсетілген барлық шарттарды елеулі ескертпелерсіз қанағаттандыратын болса, жеткілікті дәрежеде талаптарға сай келеді деп есептеледі. Конкурстық комиссияның конкурстық өтінімнің сай келетіндігін айқындауы қандай да бір қосымша көздерге сілтеме жасалмай, конкурстық өтінімнің өзінің мазмұнына негізделуге тиіс.

1) быть адресованы организатору конкурса по адресу, указанному в конкурсной документации;
2) содержать слова "Конкурс по закупке___________________________" (название конкурса) и "Не вскрывать до ____________________" (дата и время вскрытия конвертов, указанные в конкурсной документации).
44. Конкурсная комиссия вскрывает конверты с конкурсными заявками в присутствии всех прибывших потенциальных поставщиков, или их уполномоченных представителей в день, время и по адресу, указанные в конкурсной документации.
Присутствующие потенциальные поставщики или их уполномоченные представители должны зарегистрироваться в журнале регистрации потенциальных поставщиков, оговоренном в пункте 24 настоящей Инструкции, подтверждая свое присутствие.
45. При вскрытии конвертов с конкурсными заявками конкурсная комиссия объявляет присутствующим лицам наименования и места нахождения потенциальных поставщиков, представивших конкурсные заявки, и предложенные ими цены конкурсных заявок, отзыв и изменения конкурсных заявок, если это имело место, информацию о наличии или отсутствии документов, составляющих конкурсную заявку и все другие сведения, которые конкурсная комиссия сочтет необходимым, и составляет протокол вскрытия конкурсных заявок согласно приложению 9.
Протокол вскрытия конкурсных заявок подписывается членами конкурсной комиссии. <*>
Сноска. В пункт 45 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 сентября 1999 г. N 1332  .
46. Конкурсная комиссия, до оценки и сопоставления конкурсных заявок, предварительно изучает конкурсные заявки на предмет их полноты, наличия ошибок в расчетах, необходимых гарантий, всех подписей на документах, а также правильности оформления документов, в целом.
47. Конкурсная комиссия рассматривает соответствие потенциального поставщика квалификационным требованиям, указанным в пункте 1 статьи 10 Закона и в конкурсной документации.
Конкурсная комиссия отклоняет конкурсную заявку, если потенциальный поставщик, представивший данную конкурсную заявку, не соответствует квалификационным требованиям.
Конкурсная комиссия вправе отстранить от участия в конкурсе потенциального поставщика в случае представления последним неполной, неточной или ложной информации по квалификационным требованиям.
48. До проведения детальной оценки конкурсных заявок конкурсная комиссия определяет, насколько каждая конкурсная заявка отвечает требованиям конкурсной документации. Конкурсная заявка считается в достаточной мере отвечающей требованиям, если она удовлетворяет всем указанным в конкурсной документации условиям без существенных оговорок. Определение конкурсной комиссией соответствия конкурсной заявки должна основываться на содержание самой конкурсной заявки без ссылок на какие-либо дополнительные источники.

49. Конкурстық комиссия конкурстық өтінімдерді қарауды, оларға баға беруді және оларды салыстыруды жеңілдету үшін ықтимал өнім берушілерден олардың конкурстық өтінімдеріне байланысты түсіндірме беруін сұратуға құқылы. Формалды талаптарға сай келмейтін конкурстық өтінімді осы талаптарға сәйкестендіру, соның ішінде бағаны өзгерту үшін ешқандай сұратуларға, ұсыныстарға немесе рұқсатқа жол берілмейді.
Түсіндірмелер беру туралы сұратулар және оған жауаптар жазбаша түрде берілуге тиіс.
50. Конкурстық комиссия, егер конкурстық өтінімде оны елеулі түрде өзгертпейтін немесе конкурстық құжаттамада баяндалған сипаттамалардан, шарттардан және өзге де талаптардан елеулі түрде ауытқу болып табылмайтын, конкурстық өтінімге баға беруге әсер етпейтін онша маңызды емес ауытқулар болған немесе, егер онда конкурстық өтінімнің мәніне қатысы жоқ, түзетуге болатын грамматикалық немесе арифметикалық қателер болған жағдайда конкурстық өтінімді талапқа сай деп қарауға құқылы.
Арифметикалық қателер былай түзетіледі. Егер бірлік бағасы мен бірлік сандарына бірлік бағаларын көбейту нәтижесінде алынған жалпы бағаның арасында алшақтық болса, бірлік бағасының басымдығы болады, ал жалпы баға тиісінше түзетіледі. Егер ықтимал өнім беруші қателерді бұлай түзетумен келіспесе, онда оның конкурстық өтінімі қабылданбайды, ал конкурстық қамтамасыз ету ұстап қалынуы мүмкін. Сөзбен және цифрлармен жазылған сомалардың арасында алшақтық болса, сөзбен жазылған сомаларға басымдық беріледі.
51. Егер конкурстық өтінім жеткілікті дәрежеде конкурстық құжаттаманың талаптарына сай келмесе, оны конкурстық комиссия қабылдамай тастайды және кейін конкурстық құжаттаманың талаптарына сай келеді деп танылуы мүмкін емес.
ЕСКЕРТУ. 51-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.09.08. N 1332 қаулысымен.
52. Баға беру рәсімдерін жеңілдету және конкурстық өтінімдерді салыстыру үшін конкурстық комиссия конкурстық өтінімдердің әртүрлі валютамен көрсетілген барлық бағаларын конкурстық құжаттамада көрсетілген күні Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген ресми бағам бойынша Қазақстан Республикасының валютасына - теңгеге аударады.
53. Конкурстық комиссия біліктілік талаптарына сай келетін ықтимал өнім берушілердің конкурстық құжаттаманың барлық талаптарына сай келеді деп танылған конкурстық өтінімдерін бағалайды және салыстырады, ең төменгі баға негізінде және баға факторынан басқа, конкурстық құжаттамада көрсетілген өзге де өлшемдерді ескере отырып, ұтып шыққан конкурстық өтінімді айқындайды.

49. Конкурсная комиссия вправе запросить у потенциальных поставщиков разъяснения в связи с их конкурсными заявками, с тем, чтобы облегчить рассмотрение, оценку и сопоставление конкурсных заявок. Не допускается никаких запросов, предложений или разрешений, с тем чтобы привести конкурсную заявку не отвечающую формальным требованиям, в соответствие этим требованиям, в том числе на изменение цены.
Запрос о разъяснении и ответы на него должны подаваться в письменном виде.
50. Конкурсная комиссия вправе рассматривать конкурсную заявку как отвечающую требованиям, если в ней присутствуют незначительные отклонения, которые существенно не изменяют или не являются существенным отступлением от характеристик, условий и прочих требований, изложенных в конкурсной документации, которые не повлияют на оценку конкурсной заявки, или если в ней присутствуют грамматические или арифметические ошибки, которые можно исправить, не затрагивая существа конкурсной заявки.
Арифметические ошибки исправляются следующим образом. Если существует расхождение между ценой единицы и общей ценой, полученной в результате умножения цены единицы на количество единиц, преимущество будет иметь цена единицы, а общая цена будет соответственно скорректирована. Если потенциальный поставщик не согласится с таким исправлением ошибок, то его конкурсная заявка будет отклонена, а обеспечение конкурсной заявки может быть удержано. Если есть расхождение между выражениями сумм словами и цифрами, предпочтение будет отдаваться сумме, выраженной словами.
51. Если конкурсная заявка в достаточной мере не отвечает требованиям конкурсной документации, то она отклоняется конкурсной комиссией и не может быть впоследствии признана отвечающей требованиям конкурсной документации. <*>
Сноска. В пункт 51 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 сентября 1999 г. N 1332  .
52. Для облегчения процедуры оценки и сопоставления конкурсных заявок конкурсная комиссия переводит все цены конкурсных заявок, выраженные в различных валютах, в валюту Республики Казахстан - тенге по официальному курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан на день, указанный в конкурсной документации .
53. Конкурсная комиссия оценивает и сопоставляет конкурсные заявки, которые признаны конкурсной комиссией как отвечающие всем требованиям конкурсной документации и тех потенциальных поставщиков, которые соответствуют квалификационным требованиям, и определяет выигравшую конкурсную заявку на основе самой низкой цены и с учетом, помимо ценового фактора, иных критериев, указанных в конкурсной документации.

54. Конкурстық өтінімдерді бағалау және салыстыру кезінде конкурстық комиссия конкурстық өтінім бағасынан басқа мынадай өлшемдерді де ескеруі мүмкін:
1) конкурстық өтінімдерде ұсынылған жеткізілім, жұмыстарды аяқтау және қызмет көрсету мерзімдері;
2) конкурстық өтінімдерде ұсынылған төлем шарттары;
3) конкурстық өтінімдерде ұсынылған тауарларға, жұмыстарға және қызмет көрсетулерге кепілдік шарттары;
4) тауарға байланысты пайдалануға, техникалық қызмет көрсетуге және жөндеуге жұмсалатын шығындар;
5) ұсынылған жабдықтың пайдалану сипаттамасы және өнімділігі;
6) отандық ықтимал өнім берушілер - тауар өндірушілерді, соның ішінде шағын кәсіпкерлік субъектілерін қолдау.
Конкурстық комиссия осы тармақта көрсетілген элементтердің конкурстық бағаға ықпал етуін осы Нұсқаулықтың 56-60-тармақтарына сәйкес белгіленген проценттердің негізінде айқындайды, олар конкурстық құжаттамада көрсетіледі және қайтарылмаған конкурстық өтiнiмдерге бірдей мөлшерде қолданылады.
ЕСКЕРТУ. 54-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.09.08. N 1332 қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. 54-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2000.07.27. N 1150 қаулысымен.
55. Мемлекеттік сатып алудың мәні консультациялық қызмет көрсетулерді тарту болған жағдайда, бағадан басқа іріктеу өлшемі:
1) консультациялық қызмет көрсетудің сапалы сипаттамасы;
2) ықтимал өнім берушінің осындай қызмет көрсету нарығындағы тәжірибесі;
3) ықтимал өнім беруші мен қызмет көрсетулермен айналысатын қызметшілердің біліктілік көрсеткіштері, беделі, сенімділігі, кәсіптік және басқарушылық құзыреттілігі болып табылды.
56. Егер конкурстық өтінімде конкурсты ұйымдастырушының мәлімделгенімен салыстырғанда өнім берудің (жұмыстың аяқталуы, қызмет көрсетулер) неғұрлым кеш мерзімі көзделсе, онда конкурстық комиссия конкурстық өтінім құнының белгілі бір проценті негізінде (өнім берудің, жұмысты аяқтаудың немесе берудің талап етілген мерзімімен салыстырғанда кешіктірілген әрбір апта үшін 2 проценттен аспайтын мөлшерде ұсынылады) бұл кешіктіруді ақшалай сипатта көрсетіп, оны өнім берудің (жұмыстардың аяқталуы, қызметтер көрсету) неғұрлым кеш мерзімі көзделген конкурстық өтінім бағасына шартты түрде қосу қажет. Өнім берудің неғұрлым кеш мерзімін көздейтін (жұмыстардың аяқталуы, қызметтер көрсету) әрбір конкурстық өтінімге бұл рәсім жеке-жеке қолданылады. Мерзімінен бұрын жеткізіп берілгені (жұмыстарды аяқтағаны, қызметтер көрсеткені) үшін ешқандай шегерім көзделмейді.
ЕСКЕРТУ. 56-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.09.08. N 1332 қаулысымен.
57. Конкурсты ұйымдастырушы конкурстық құжаттамада төлемнің базалық шарттарын мәлімдеуі тиіс және конкурстық өтінім төлемнің базалық шарттарына негізделуі қажет. Сонымен бірге ықтимал өнім беруші төлемнің баламалы шарттарын да ұсына алады, бұл ретте ықтимал өнім беруші өзінің конкурстық өтінімінде қандай бағалық шегерім жасай алатынын көрсетуі тиіс.

54. При оценки и сопоставлении конкурсных заявок конкурсная комиссия помимо цены конкурсной заявки может учитывать следующие критерии:
1) сроки поставки, завершения работ и предоставления услуг, предлагаемые в конкурсных заявках;
2) условия платежа, предлагаемые в конкурсных заявках;
3) условия гарантий на товары, работы и услуги, предлагаемые в конкурсных заявках;
4) расходы на эксплуатацию, техническое обслуживание и ремонт, связанные с товаром;
5) эксплуатационные характеристики и производительность предлагаемого оборудования;
6) поддержка отечественных потенциальных поставщиков - товаропроизводителей, в том числе субъектов малого предпринимательства.
Конкурсная комиссия определяет влияние указанных в настоящем пункте элементов на цену конкурсной заявки на основе определенных процентов в соответствии с пунктами 56-60 настоящей Инструкции, указываемых в конкурсной документации и применяемых в равном размере ко всем не отклоненным конкурсным заявкам. <*>
Сноска. В пункт 54 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 сентября 1999 г. N 1332  ; от 27 июля 2000 г. N 1150 .
55. В случае, когда предметом государственных закупок является привлечение консультационных услуг, критериями отбора, кроме цены, являются:
1) качественные характеристики консультационных услуг;
2) опыт работы потенциального поставщика на рынке таких услуг;
3) квалификационные данные, репутация, надежность, профессиональная и управленческая компетентность потенциального поставщика и персонала, который будет заниматься предоставлением услуг.
56. Если в конкурсной заявке предусматривается более поздний срок поставки (завершения работ, предоставления услуг) по сравнению с заявленным организатором конкурса в конкурсной документации, то конкурсная комиссия должна на основе определенного процента от стоимости конкурсной заявки (рекомендуется не более 2 процентов за каждую неделю задержки по сравнению с требуемым сроком поставки, завершения или предоставления) выразить эту задержку в денежном выражении и условно прибавить к цене конкурсной заявки с более поздним сроком поставки (завершения работ, предоставления услуг). Данная процедура применяется к каждой конкурсной заявке, предусматривающей более поздние сроки поставки (завершения работ, предоставления услуг), отдельно. За досрочную доставку (завершение работ, предоставление услуг) никакие скидки не предусматриваются. <*>
Сноска. В пункт 56 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 сентября 1999 г. N 1332  .
57. Организатор конкурса в конкурсной документации должен заявить базовые условия платежа, и конкурсные заявки должны оцениваться на основе базовых условий платежа. Вместе с тем, потенциальный поставщик может представить альтернативные условия платежа, при этом потенциальный поставщик в своей конкурсной заявке должен указать, какую ценовую скидку он может предложить в этом случае.

58. Ықтимал өнім беруші өзінің конкурстық өтінімінде тауарға байланысты конкурстық құжатта көрсетілген мерзім ішінде пайдалану, техникалық қызметтер көрсету және жөндеу шығындарын көрсетуі және оны есептеулермен растауы тиіс. Конкурстық комиссия пайдалану шығындарының ең төменгі құны көзделген конкурстық өтінімді айқындауы тиіс және басқа конкурстық өтінімдердің бағасына шартты түрде әрбір конкурстық өтінімнің пайдалану шығындарының құны пайдалану шығындарының ұсынылып отырған ең төменгі құнынан артық болатындай процент қосуы тиіс.
59. Ықтимал өнім беруші берілетін тауарлардың конкурстық құжаттаманың техникалық шарттарына сәйкес болуын қамтамасыз ете отырып, ұсынылып отырған құрал-жабдықтың пайдалану сипаттамасына кепілдік берілетін кезеңді (пайдаланудың кепілді мерзімін) көрсетуі қажет. Конкурстық комиссия, егер ұсынылып отырған конкурстық өтінімде кепілді кезең конкурстық құжаттамада мәлімделген негізгі кезеңнен аз болған жағдайда, конкурстық өтінімнің бағасына шартты түрде белгілі бір процент (әр жылға 3 проценттен аспайтын мөлшерде ұсынылады) қосуы немесе, егер кепілді кезең негізгі кезеңнен көп болса, шартты түрде шегеруі қажет.
ЕСКЕРТУ. 59-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.09.08. N 1332 қаулысымен.
60. Тауар өндiрушiлер болып табылатын отандық ықтимал өнiм берушiлер, оның ішінде шағын кәсіпкерлік субъектілері ұтқан конкурстық өтінімдерді айқындаған кезде, егер Қазақстан Республикасы аумағында өндірілген тауарлар бойынша жергілікті еңбек, шикізат және өндіріс ресурстарын пайдалану құндық көрінісінде олардың құнының кемінде 50 процентін, ал мердігерлік жұмыстарды атқару кезінде кемінде 80 процентін құраса, басымдыққа ие болады. Мердігер жұмыстар бойынша конкурсқа қатысушы шетелдік ықтимал өнім берушілер де, егер мердігерлік жұмыстарды жүзеге асыру кезінде жергілікті (қазақстандық) еңбек, шикізат және өндіріс ресурстарын пайдалану құндық көрінісінде олардың құнының кемінде 80 процентін құраса, басымдыққа ие болады. Конкурстық комиссия мұндай конкурстық өтінімдердің бағасын шартты түрде белгілі бір процентке (10 проценттен аспайтын мөлшерде ұсынылады) кемітеді.
Тауар өндiрушiлер болып табылатын отандық ықтимал өнiм берушiлер, сондай-ақ шетелдік ықтимал өнім берушілерге басымдық беру шарттары және олардың конкурстық өтінімдерінің бағасын шартты кемітудің нақты проценті конкурстық құжаттамада көрсетілуі тиіс.
ЕСКЕРТУ. 60-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.09.08. N 1332 қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. 60-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2000.07.27. N 1150 қаулысымен.

58. Потенциальный поставщик в своей конкурсной заявке должен указать расходы на эксплуатацию, техническое обслуживание и ремонт, связанные с товаром (эксплуатационные расходы) в течение срока, указанного в конкурсной документации и подтвердить их расчетами. Конкурсная комиссия должна определить конкурсную заявку с минимальной стоимостью эксплуатационных расходов и условно прибавить к цене других конкурсных заявок такой процент, на который стоимость эксплуатационных расходов каждой конкурсной заявки превышает предлагаемую минимальную стоимость эксплуатационных расходов.
59. Потенциальный поставщик, обеспечивая соответствие поставляемых товаров техническим условиям конкурсной документации, должен указать период в течение которого гарантируются эксплуатационные характеристики предлагаемого оборудования (гарантийный срок эксплуатации). Конкурсная комиссия должна условно прибавить к цене конкурсной заявки определенный процент (рекомендуется не более 3 процентов за каждый год) в случае, если предлагаемый в конкурсной заявке гарантийный период меньше базового, заявленного в конкурсной документации, или условно отнять, если гарантийный период больше базового. <*>
Сноска. В пункт 59 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 сентября 1999 г. N 1332  .
60. Отечественные потенциальные поставщики, являющиеся товаропроизводителями, в том числе субъекты малого предпринимательства, при определении выигравшей конкурсной заявки имеют приоритет, если по товаром, произведенным на территории Республики Казахстан, использование местных трудовых, сырьевых и производственных ресурсов в стоимости выражении составляет не менее 50 процентов от их стоимости, а при осуществлении подрядных работ - не менее 80 процентов. Иностранные потенциальные поставщики, участвующие в конкурсе по подрядным работам, также имеют приоритет, если при осуществлении подрядных работ использование местных (казахстанских) трудовых, сырьевых и производственных ресурсов в стоимостном выражении составляет не менее 80 процентов от их стоимости. Конкурсная комиссия условно уменьшает цену таких конкурсных заявок на определенный процент (рекомендуется не более 10 процентов).
Условие предоставления приоритета отечественным потенциальным поставщикам, являющимся товаропроизводителями, а также иностранным потенциальным поставщикам и конкретный процент условного уменьшения цены их конкурсной заявки должны быть оговорены в конкурсной документации. <*>
Сноска. В пункт 60 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 сентября 1999 г. N 1332   ; от 27 июля 2000 г. N 1150 .

61. Егер конкурстық құжаттамада мұндай көзделсе, конкурстық комиссия отандық ықтимал өнім берушілердің тауар жеткізіліміне арналған конкурстық өтінімдерінің бағасын қарау және бағалау кезінде осындай тауарларды шет елден жеткізуді ұсынатын шетелдік ықтимал өнім берушілермен салыстырғанда Қазақстан Республикасы аумағында өндірілген тауарлар жеткізілген ретте салық пен бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеу көрініс табатындай белгілі процентке шартты түрде кеміте алады.
62. Конкурстық өтінімдерді сан жағынан бағалау үшін конкурстық комиссия әрбір конкурстық өтінімнің бағасын және осы Нұсқаулықтың 56-61-тармақтарына сәйкес басқа элементтердің ықпалын ақшалай көріністе жинақтайды. Ең төмен жиынтық шартты бағасы бар конкурстық өтінім ұтқан болып есептеледі. Екі немесе бірнеше конкурстық өтінімдердің жиынтық шартты бағалары тең болған жағдайда отандық ықтимал өнiм берушi - тауар өндірушінің конкурстық өтінімiне, ондайлар жоқ болған жағдайда - сапалық және техникалық сипаттамасы неғұрлым жақсы тауар жеткізілімін ұсынатын немесе жұмыстарды (қызмет көрсетулерді) орындаудың неғұрлым жақсы шарттарын ұсынатын конкурстық өтінімге басымдық беріледі.
ЕСКЕРТУ. 62-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2000.07.27. N 1150 қаулысымен.
63. Осы Нұсқаулықтың 56, 58, 59-тармақтарына сәйкес анықталған басқа элементтердің конкурстық өтінімдердің бағасына жиынтық проценттік ықпалы 10 проценттен аспауы тиіс.
64. Ықтимал өнім берушілердің ешқайсысы да, осы Нұсқаулықтың 49, 50-тармақтарында көрсетілген жағдайларды қоспағанда, конкурстық өтінімдерді ашқан кезден бастап конкурс жеңімпазын анықтаған кезге дейін өзінің конкурстық өтініміне қатысты қандай да бір мәселе бойынша конкурстық комиссия мүшелерімен және сарапшылармен келiссөз жүргiзбеуi тиіс.
ЕСКЕРТУ. 64-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.09.08. N 1332 қаулысымен.
65. Қандай да бір ықтимал өнім берушінің тарапынан конкурстық өтінімдерді қараумен, бағалаумен және салыстырумен, конкурс жеңімпазын анықтаумен байланысты конкурстық комиссияның шешіміне ықпал етуге бағытталған кез келген әрекеті оның конкурстық өтінімін кері қайтарып алумен бірдей деп қаралады және оның конкурстық өтінімін қабылдамауға және конкурстық өтінімін қамтамасыз етуді ұстап қалуға әкеп соғады.
Конкурстық өтінімді мұндай қабылдамау және мұның себептері конкурс қорытындысы туралы хаттамада көрсетіледі және оны ұсынған ықтимал өнім берушіге дереу хабарланады.
66. Конкурстық комиссия конкурстық өтінімдер бар конверттерді ашқан күннен бастап 10 күннен аспайтын мерзімде конкурстың қортындысын шығарады.

61. Если такое предусмотрено в конкурсной документации, конкурсная комиссия может при рассмотрении и оценке конкурсных заявок на поставку товаров условно уменьшить цену конкурсных заявок отечественных потенциальных поставщиков на определенный процент, отражающий уплату налогов и других обязательных платежей в бюджет при поставке товаров, произведенных на территории Республики Казахстан, по сравнению с иностранными потенциальными поставщиками, предлагающими поставку аналогичных товаров из-за рубежа.
62. Для количественной оценки конкурсных заявок конкурсная комиссия суммирует в денежном выражении цену каждой конкурсной заявки и влияние других элементов в соответствии с пунктами 56-61 настоящей Инструкции. Конкурсная заявка с наименьшей суммарной условной ценой считается выигравшей. В случае равенства суммарных условных цен двух или нескольких конкурсных заявок предпочтение отдается конкурсной заявке отечественного потенциального поставщика - товаропроизводителя, а в случае отсутствия таковой - конкурсной заявке, предлагающей поставку товара с более лучшими качественными и техническими характеристиками или предлагающей более лучшие условия выполнения работ (услуг). <*>
Сноска. В пункт 62 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 июля 2000 г. N 1150  .
63. Суммарное процентное влияние на цену конкурсной заявки других элементов, определенных в соответствии с пунктами 56, 58, 59 настоящей Инструкции, не должно превышать 10 процентов.
64. Ни один из потенциальных поставщиков не должен вступать в переговоры с членами конкурсной комиссии и экспертами, кроме случаев, указанных в пунктах 49, 50 настоящей Инструкции, по каким-либо вопросам, связанным с его конкурсной заявкой, с момента вскрытия конкурсных заявок и до момента определения победителя конкурса. <*>
Сноска. В пункт 64 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 сентября 1999 г. N 1332  .
65. Любые попытки со стороны какого-либо потенциального поставщика повлиять на решения конкурсной комиссии, связанные с рассмотрением, оценкой и сопоставлением конкурсных заявок, определением победителя конкурса, рассматривается наравне с отзывом его конкурсной заявки и приведет к отклонению его конкурсной заявки и удержанию обеспечения конкурсной заявки.
Такое отклонение конкурсной заявки и причины этого отражаются в протоколе об итогах конкурса и незамедлительно сообщается потенциальному поставщику, представившему ее.
66. Конкурсная комиссия подводит итоги конкурса в срок не более 10 дней со дня вскрытия конвертов с конкурсными заявками.

67. Егер конкурсқа қатысуға үштен кем ықтимал өнім беруші конкурстық өтінім ұсынса, конкурстық комиссия конкурсты өткізілмеген деп таниды (жариялайды).
Конкурстық комиссия сондай-ақ барлық конкурстық өтiнiмдер қабылданбаған жағдайда, конкурсты өткiзiлмеген деп таниды (жариялайды).
Конкурсты өткізілмеген деп таныған жағдайда конкурсты ұйымдастырушы конкурсқа қатысуға конкурстық өтінімдер ұсынған барлық ықтимал өнім берушілерді конкурсты болмаған деп жариялауға себеп болған негіздерді көрсете отырып, бұл негіздер дұрыстығының дәлелдемелерін ұсынбай, жазбаша хабардар етеді.
Егер конкурстық комиссия конкурсты өткізілмеген деп таныса, онда конкурсты ұйымдастырушы:
өзінің конкурстық құжаттамасының мазмұнын өзгертуге;
осы Нұсқаулыққа сәйкес қайтадан ашық конкурс өткізуге;
немесе, осы Нұсқаулықтың 7-тармағына сәйкес келісуге жатпайтын жағдайларды қоспағанда, уәкілетті органның келісімімен:
жабық конкурс өткізуге;
екі кезеңдік рәсімді пайдаланып ашық немесе жабық конкурс өткізуге;
бір көзден мемлекеттік сатып алу тәсілін қолдануға құқылы.
ЕСКЕРТУ. 67-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.09.08. N 1332 қаулысымен.
68. Конкурс қорытындысы хаттама түрінде ресімделеді. Конкурс қорытындысы туралы хаттама 10 қосымшаға сәйкес нұсқада жасалады және онда:
1) сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, қызмет көрсетулердің қысқаша сипаттамасы;
2) конкурстық құжаттаманы алған ықтимал өнiм берушiлердiң атауы мен орналасқан жерi және конкурстық құжаттаманы алған уақыты;
3) конкурстық өтінімдер тапсырған ықтимал өнім берушілердің атауы мен орналасқан жері және конкурстық өтінімдердің тапсырылған күні, айы, жылы;
4) конкурстық құжаттаманы түсіндіру туралы сұранымдардың, оларға берілген жауаптардың жинақтап қорытылған жазбасы, сондай-ақ конкурстық құжаттамаға енгізілген өзгерістер мен толықтырулардың жинақтап қорытылған жазбасы;
5) ықтимал өнім берушілерге қойылатын біліктілік талаптары туралы және конкурстық өтінімдер берген ықтимал өнім берушілердің біліктілік мәліметтері туралы немесе мұндай мәліметтердің жоқ екендігі туралы ақпарат;
6) әрбір конкурстық өтінімнің басқа да негізгі шарттарының бағасы және қысқаша жазбасы;
7) конкурстық өтінімдерді бағалау мен салыстыру өлшемдерінің жазбасы;
8) қабылданбаған конкурстық өтінімдер туралы ақпарат, оларды қабылдамауға негіздер;
9) барлық конкурстық өтінім қабылданбаған жағдайда тиісті себептерді көрсету;
10) егер конкурс нәтижесінде конкурс жеңімпазы анықталмағанда немесе конкурс өткізілмеген деп танылғанда тиісті себептер мен негіздерді көрсету;

67. Если на участие в конкурсе представили конкурсные заявки менее трех потенциальных поставщиков,конкурсная комиссия признает (объявляет) конкурс несостоявшимся.
Конкурсная комиссия также признает (объявляет) конкурс несостоявшимся в случае, когда были отклонены все конкурсные заявки.
В случае признания конкурса несостоявшимся организатор конкурса письменно уведомляет всех потенциальных поставщиков, представивших конкурсные заявки на участие в конкурсе, указывая основания, послужившие для признания конкурса несостоявшимся, без предъявления доказательств правильности этих оснований.
Если конкурс признан конкурсной комиссией несостоявшимся, то организатор конкурса вправе:
изменить содержание своей конкурсной документации;
провести повторный открытый конкурс в соответствии с настоящей Инструкцией;
или по согласованию с уполномоченным органом, за исключением случаев, не подлежащих согласованию в соответствии с пунктом 7 настоящей Инструкции:
провести закрытый конкурс;
провести открытый или закрытый конкурс с использованием двухэтапных процедур;
применить способ государственных закупок из одного источника. <*>
Сноска. В пункт 67 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 сентября 1999 г. N 1332  .
68. Итоги конкурса оформляются в виде протокола. Протокол об итогах конкурса составляется по форме согласно приложению 10 и в нем указываются:
1) краткое описание закупаемых товаров, работ и услуг;
2) наименования и места нахождения потенциальных поставщиков, которые получили конкурсную документацию, и дата получения конкурсной документации;
3) наименования и места нахождения потенциальных поставщиков, представивших конкурсные заявки на участие в конкурсе и дата представления конкурсных заявок;
4) обобщенное изложение запросов о разъяснении конкурсной документации, ответов на них, а также обобщенное изложение изменений и дополнений к конкурсной документации;
5) информация о квалификационных требованиях, предъявляемых к потенциальным поставщикам и о квалификационных данных потенциальных поставщиков, представивших конкурсные заявки или информация об отсутствии таких данных;
6) цена и краткое изложение других основных условий каждой конкурсной заявки;
7) изложение критериев оценки и сопоставления конкурсных заявок;
8) информация об отклоненных конкурсных заявках, основания для их отклонения;
9) указание соответствующих причин в случае отклонения всех конкурсных заявок;
10) указание соответствующих причин и оснований, если в результате конкурса не был определен победитель конкурса или если конкурс признан несостоявшимся;

11) конкурс жеңімпазының атауы мен орналасқан жері және ол жеңімпаз деп танылған шарттар;
12) конкурс жеңімпазының ұсынысынан кейінгі артықшылық берілетін ықтимал өнім берушілердің (екеуге дейінгі) атауы мен орналасқан жері, олардың басымдылығының ретіне қарай;
13) конкурс жеңімпазы анықталған күннен бастап, сол мерзім ішінде мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасалатын, 30 күннен аспайтын, мерзім;
14) консультанттарды, сарапшыларды тарту туралы ақпарат;
15) осы Нұсқаулықтың 16-тармағына сәйкес тек қана отандық ықтимал өнім берушілердің қатысуымен конкурс өткізілген жағдайда - мұндай шектеудің негіздемесі көрсетіледі.
ЕСКЕРТУ. 68-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.09.08. N 1332 қаулысымен.
69. Осы Нұсқаулықтың 68-тармағының 1), 3)-6), 8)-10)-тармақшаларында көзделген мәліметтер, конкурс жеңімпазы анықталмаған конкурсқа қатысушы кез келген ықтимал өнім берушінің талап етуі бойынша беріледі. Бұл ақпарат, егер оны ашу Қазақстан Республикасының қорғаныс қабілетінің, құқық тәртібі және ұлттық қорғанысының мүдделеріне, сондай-ақ тараптардың заңды мүдделеріне залал келтіретін болса немесе әділетті бәсекеге кедергі келтірсе, берілмейді.
70. Тапсырысшы конкурс қорытындысы шығарылған күннен бастап үш күн мерзім ішінде жеңімпаз атанған ықтимал өнім берушіні оның конкурстық өтінімі ұтқан деп танылғандығы туралы жазбаша (хатпен, жедел хатпен, факспен) хабардар етеді. Конкурстық өтінімді ұтқан деп тану туралы хабарлама мемлекеттік сатып алу туралы шарттың бір бөлігі болып табылады.
Хабарламамен бірге тапсырысшы конкурс жеңiмпазына тапсырысшының басшысы қол қойған және соған сәйкес конкурс жеңімпазы анықталған шарттарды және конкурс құжаттамасында айтылған шарттарды қоса Қазақстан Республикасының азаматтық заңдарының ережелері бойынша жасалған мемлекеттік сатып алу туралы шарттың жобасын жібереді.
ЕСКЕРТУ. 70-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.09.08. N 1332 қаулысымен.
71. Конкурс қорытындысы шығарылған күннен бастап бес күннің ішінде конкурсты ұйымдастырушы (тапсырысшы) ұтылып қалған ықтимал өнім берушілерді ресми баспасөзде немесе Мемлекеттік сатып алу бюллетенінде жасалған таңдауы туралы конкурстың атын, конкурс жеңімпазы атанған ықтимал өнім берушінің атауы мен мекен-жайын, оның конкурстық өтінімінің бағасын көрсете отырып хабарландыру жариялайды.
72. Конкурс жеңімпазы конкурстық өтінімі ұтты деп танылған хабарлама мен мемлекеттік сатып алу туралы шарттың жобасын алған күннен бастап 3 күннің ішінде осы шартқа қол қоюға, немесе бар келiспеушiлiктер туралы немесе шартқа қол қоюдан бас тартатыны туралы тапсырысшыны жазбаша хабардар етуге және оны тапсырысшыға қайтаруға міндетті.
ЕСКЕРТУ. 72-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.09.08. N 1332 қаулысымен.

11) наименование и место нахождения победителя конкурса и условия, на которых он признан победителем;
12) наименование и место нахождения потенциальных поставщиков (до двух) в порядке их приоритетности, предложения которых могут быть приняты предпочтительными после предложения победителя конкурса;
13) срок, не превышающий 30 дней со дня определения победителя конкурса, в течение которого должен быть подписан договор о государственных закупках;
14) информация о привлечении консультантов, экспертов;
15) в случае проведения конкурса с участием только отечественных потенциальных поставщиков, в соответствии с пунктом 16 настоящей Инструкции - основания для такого ограничения. <*>
Сноска. В пункт 68 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 сентября 1999 г. N 1332  .
69. Сведения, предусмотренные подпунктами 1), 3)-6), 8)-10) пункта 68 настоящей Инструкции, предоставляются по требованию любого потенциального поставщика, принявшего участие в конкурсе, в результате которого не был определен победитель конкурса. Эта информация не предоставляется, если ее раскрытие может нанести ущерб интересам обороноспособности, правопорядка и национальной безопасности Республики Казахстан, а также законным коммерческим интересам сторон или препятствует добросовестной конкуренции.
70. Заказчик письменно (заказным письмом, телеграммой, факсом) уведомляет победившего потенциального поставщика о том, что его конкурсная заявка признана выигравшей в течение трех дней со дня подведения итогов конкурса. Уведомление о признании конкурсной заявки выигравшей является частью договора о государственных закупках.
Одновременно с уведомлением заказчик направляет победителю конкурса проект договора о государственных закупках, подписанный руководителем заказчика и составленный по правилам гражданского законодательства Республики Казахстан, включая условия, в соответствии с которыми был определен победитель конкурса и условия, оговоренные в конкурсной документации. <*>
Сноска. В пункт 70 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 сентября 1999 г. N 1332  .
71. В течение пяти дней со дня подведения итогов конкурса организатор конкурса (заказчик) извещает проигравших потенциальных поставщиков путем опубликования в официальной печати или в Бюллетене государственных закупок объявления о произведенном выборе с указанием названия конкурса, наименования и адреса победившего потенциального поставщика, цены его конкурсной заявки.
72. Победитель конкурса в течение 3 дней с момента получения уведомления о признании его конкурсной заявки выигравшей и проекта договора о государственных закупках обязан подписать этот договор или письменно уведомить заказчика об имеющихся разногласиях или об отказе подписания договора. <*>
Сноска. В пункт 72 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 сентября 1999 г. N 1332  .

73. Егер конкурс жеңімпазы деп танылған ықтимал өнім беруші мемлекеттік сатып алу туралы шартқа белгіленген мерзімде қол қоймаса, тапсырысшы ұсынысы конкурс жеңімпазының ұсынысынан кейінгі неғұрлым артықшылықты болып табылатын басқа конкурсқа қатысушымен шарт жасасуға құқылы.
74. Осы Нұсқаулықтың 73 және 81-тармақтарында айтылған жағдайларда тапсырысшы конкурс жеңімпазымен шарт жасасу мерзімі өткен немесе мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу мерзімі өтіп кеткен кезден бастап күш күн мерзім ішінде конкурстық өтінімі неғұрлым артықшылықты деп танылған ықтимал өнім берушіге оны тапсырысшының өнім беруші деп танығаны туралы хабарламаны және мемлекеттік сатып алу туралы шарттың жобасын жібереді.
75. Мемлекеттік сатып алу туралы шарттың жобасы уәкілетті орган бекітетін мемлекеттік сатып алу туралы үлгілік шарттың негізінде жасалды.
ЕСКЕРТУ. 75-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.09.08. N 1332 қаулысымен.
76. Конкурстық өтінімі неғұрлым артықшылықты деп танылған ықтимал өнім беруші бұл туралы хабарламаны және мемлекеттік сатып алу туралы шарт жобасын алған күннен бастап үш күн мерзім ішінде шартқа қол қоюға немесе бар келiспеушiлiктер туралы немесе шартқа қол қоюдан бас тартатыны туралы тапсырысшыны жазбаша хабардар етуге міндетті.
ЕСКЕРТУ. 76-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.09.08. N 1332 қаулысымен.
77. Егер конкурстық өтінімнің күшінде болу мерзімі өтіп кетсе және мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасалмаса немесе бұзылса, онда тапсырысшы қайтадан ашық конкурс жариялайды және уәкілетті органның келісімі бойынша осы Нұсқаулыққа сәйкес басқа да тәсілмен сатып алуды жүзеге асырады.
78. Мемлекеттік сатып алу туралы шартқа қол қоюшы тараптар мемлекеттік сатып алу туралы шартқа конкурс жеңімпазы және жеңімпаздан кейінгі артықшылықты ықтимал өнім беруші анықталған шарттардан өзгеше әлдеқандай өзгерістер енгізуге құқылы емес.
79. Егер конкурстық құжаттамада өнім берушінің шартты орындауды қамтамасыз етудің енгізуі көзделсе, онда мемлекеттік сатып алу туралы шарт өнім беруші осындай қамтамасыз етуді толық енгізгеннен соң күшіне енеді.
80. Мемлекеттік сатып алу туралы шартқа қол қойылғаннан соң өнім беруші, егер конкурстық құжаттамада шарттың орындалуын қамтамасыз ету көзделсе, конкурстық құжаттамамен көзделген нысанда, көлемде және шартта осындай қамтамасыз етуді енгізуге міндетті.

73. Если потенциальный поставщик, который признан победителем конкурса, не подписывает договор о государственных закупках в установленные сроки, заказчик вправе заключить договор с другим участником конкурса, предложение которого является наиболее предпочтительным после предложения победителя конкурса.
74. В случаях, оговоренных в пунктах 73 и 81 настоящей Инструкции, заказчик в течение трех дней с момента истечения срока подписания договора с победителем конкурса либо истечения срока внесения обеспечения исполнения договора о государственных закупках направляет потенциальному поставщику, конкурсная заявка которого признана наиболее предпочтительной, уведомление о признании его поставщиком и проект договора о государственных закупках.
75. Проект договора о государственных закупках составляется на основании типового договора о государственных закупках, утверждаемого уполномоченным органом. <*>
Сноска. В пункт 75 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 сентября 1999 г. N 1332  .
76. Потенциальный поставщик, конкурсная заявка которого признана наиболее предпочтительной, в течение трех дней со дня получения уведомления об этом и проекта договора о государственных закупках, обязан подписать договор или письменно уведомить заказчика об имеющихся разногласиях или об отказе подписания договора. <*>
Сноска. В пункт 76 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 сентября 1999 г. N 1332  .
77. Если сроки действия конкурсных заявок истекли, и договор о государственных закупках не заключен или он расторгнут, то заказчик объявляет повторный открытый конкурс или осуществляет закупки, по согласованию с уполномоченным органом, другим способом в соответствии с настоящей Инструкцией.
78. Стороны, подписывающие договор о государственных закупках, не вправе вносить в договор о государственных закупках какие-либо изменения в условия, в соответствии с которыми был определен победитель конкурса и наиболее предпочтительный после победителя потенциальный поставщик.
79. Если конкурсной документацией предусматривалось внесение поставщиком обеспечения исполнения договора, то договор о государственных закупках вступает в силу только после полного внесения поставщиком такого обеспечения.
80. После подписания договора о государственных закупках поставщик обязан внести обеспечение исполнения договора о государственных закупках, если в конкурсной документации предусматривалось внесение такого обеспечения в форме, объеме и на условиях, предусмотренных в конкурсной документации.

81. Егер өнім беруші шарттың орындалуын қамтамасыз етуді белгіленген мерзімде енгізбесе немесе егер мемлекеттік сатып алу туралы шарт бұзылса, тапсырысшы ұсынысы неғұрлым артықшылықты болып табылатын басқа конкурсқа қатысушымен шарт жасасуға құқылы.
82. Мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етудің мазмұны мен нысанын конкурсты ұйымдастырушы белгілейді.
Мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етудің мөлшері мемлекеттік сатып алу туралы шарттың жалпы сомасының 5 процентінен аспайтын мөлшерде белгіленеді және:
7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банк кепілдігі;
ақша қаражаты, мүлік және бағалы қағаз кепілі түрінде ұсынылуы (енгізілуі) мүмкін.
Мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етудің ақша қаражаты конкурсты ұйымдастырушының немесе тапсырысшының конкурстық құжаттамада көрсетілген шотына аударылады.
Егер өнім беруші тапсырысшымен конкурстық құжаттамада көрсетілген мерзімде барлық құжаттарды Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес ресімдесе, мүлік және бағалы қағаз кепілі түріндегі мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ету енгізілді деп есептеледі.
83. Өнім берушінің жасалған мемлекеттік сатып алу туралы шарт бойынша өз міндеттемелерін тек қана толық немесе тиісінше орындаған жағдайда тапсырысшы мемлекеттік сатып алу туралы шартта көрсетілген мерзімде немесе егер бұл мерзім шартта көрсетілмесе, өнім беруші міндеттемелерін толық және тиісінше орындаған кезден бастап бес жұмыс күні ішінде енгізілген мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді қайтарады.
84. Егер өнім беруші мемлекеттік сатып алу туралы шарт бойынша өзінің міндеттемесін орындамаса немесе тиісінше орындамаса (тауар жеткізілімінің, жұмыстарды қызмет көрсетулер мерзімдерінің бұзылуы, сапасыз тауарлар жеткізілімі, жұмыстардың, қызмет көрсетулердің сапасыз орындалуы, шарттың басқа да шарттарының бұзылуы), онда тапсырысшы Қазақстан Республикасы азаматтық заңдарына сәйкес өнім берушінің шартты орындауды қамтамасыз етуін ұстап қалады.
2. Мемлекеттік сатып алуды жабық конкурс тәсілімен
жүзеге асыру және оны қолданудың ерекшеліктері
85. Жабық конкурс мына жағдайларда:
1) тауарлар, жұмыстар мен қызмет көрсетулер олардың аса күрделілігі немесе арнаулы сипатына байланысты шектеулі ғана ықтимал өнім берушілерде бар болатын және мұндай ықтимал өнім берушілер белгілі кезде;
2) көп мөлшердегі конкурстық өтінімдерді қарау мен бағалау үшін талап етілетін уақыт пен шығын сол сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен қызмет көрсетулердің құнынан айтарлықтай асып түсетін кезде өткізіледі.

81. Если поставщик не внес обеспечение исполнения договора в установленные сроки, или если заключенный договор о государственных закупках расторгнут, заказчик вправе заключить договор с другим участником конкурса, предложение которого является наиболее предпочтительным.
82. Содержание и форму обеспечения исполнения договора о государственных закупках определяет организатор конкурса.
Размер обеспечения исполнения договора о государственных закупках устанавливается не более 5 процентов от общей суммы договора о государственных закупках и может представляться (вносится) в виде:
банковской гарантии, по форме согласно приложению 7;
залога денежных средств, имущества и ценных бумаг.
денежные средства в обеспечение исполнения договора о государственных закупках перечисляются на счета организатора конкурса или заказчика, указанные в конкурсной документации.
Обеспечение исполнения договора о государственных закупках в виде залога имущества и ценных бумаг считается внесенным, если поставщик оформил в соответствии с законодательством Республики Казахстан все необходимые документы с заказчиком в сроки, указанные в конкурсной документации. <*>
Сноска. В пункт 82 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 сентября 1999 г. N 1332  .
83. Заказчик возвращает внесенное обеспечение исполнения договора о государственных закупках поставщику только в случае полного и надлежащего исполнения поставщиком своих обязательств по этому договору, в сроки, указанные в договоре о государственных закупках или в течение пяти рабочих дней с момента полного исполнения поставщиком обязательств, если этот срок не указан в договоре.
84. Если поставщик не исполнил или исполнил ненадлежащим образом (нарушение сроков поставки товаров, выполнения работ и услуг, поставка некачественного товара, некачественное выполнение работ, оказание услуг, нарушение других условий договора) свои обязательства по договору о государственных закупках, то заказчик удерживает внесенное поставщиком обеспечение исполнения договора в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
2. Осуществление государственных закупок способом
закрытого конкурса и особенности его применения
85. Закрытый конкурс проводится в случаях, когда:
1) товары, работы и услуги по причине их высокосложного или специализированного характера имеются в наличии только у ограниченного количества потенциальных поставщиков и такие потенциальные поставщики известны;
2) время и расходы, требующиеся для рассмотрения и оценки большого количества конкурсных заявок, будут значительно превышать стоимость самих закупаемых товаров, работ и услуг.

86. Тапсырысшы мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыратын кезде жабық конкурс тәсілін таңдау туралы шешімді уәкілетті органмен келісіп алуға міндетті, бұған осы Нұсқаулықтың 7-тармағында айтылған жағдайлар қосылмайды.
87. Осы Нұсқаулықтың 2-тарауына сәйкес құрылған конкурс комиссиясының құрамы бекітілгеннен, осы Нұсқаулықтың 15-19-тармақтарына сәйкес конкурстық құжаттама әзірленіп, бекітілгеннен кейін конкурсты ұйымдастырушы осы конкурсқа қатысуға өтінім қабылдау аяқталатын күнге дейін бір айдан кешіктірілмей ықтимал өнім берушілерге конкурс өткізілетіні туралы 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жазбаша хабарлама жіберуге міндетті.
Жазбаша хабарлама жіберілетін ықтимал өнім берушілердің тізімін конкурсты ұйымдастырушының басшысы бекітеді.
88. Егер жабық конкурс осы Нұсқаулықтың 85-тармағының 1)-тармақшасында баяндалған негіздерде өткізілетін болса, онда конкурсты ұйымдастырушы қолдарында сатып алынатын тауарлар, жұмыстар мен қызмет көрсетулер бар барлық ықтимал өнім берушілерге жазбаша хабарлама жібереді.
Егер жабық конкурс осы Нұсқаулықтың 85-тармағының 2)-тармақшасында баяндалған негіздерде жүргізілсе, онда конкурсты ұйымдастырушы құқығын шектемеу негізінде таңдап алынған және олардың саны бәсекелестік тиімділігін қамтамасыз ету үшін жеткілікті болатын ықтимал өнім берушілерге жазбаша хабарлама жібереді.
89. Егер осы параграфта өзгеше көзделмесе, жабық конкурсты өткізген кезде, осы Нұсқаулықтың 20-тармағында баяндалған рәсімнен басқа, ашық конкурсты өткізу кезіндегі рәсімдер қолданылады.
3. Екі кезеңді рәсімдер пайдаланылатын конкурс және
оның қолданылу ерекшеліктері
90. Ашық конкурс немесе жабық конкурс екі кезеңді рәсімдер пайдаланылып өткізілуі мүмкін.
91. Екі кезеңді рәсімдер пайдаланылатын конкурс:
1) тауарлардың, жұмыстар мен қызмет көрсетулердің жан-жақты техникалық, сапалық ерекшеліктері мен сипаттамаларын анықтау мен тұжырымдау іс жүзінде мүмкін болмаған және конкурсты ұйымдастырушыға тұтынуды қанағаттандыру үшін мейлінше қолайлы шешім табу үшін ықтимал өнім берушілермен тауарлардың, жұмыстар мен қызмет көрсетулердің техникалық, сапалық және өзге сипаттарына қатысты келіссөздер жүргізу қажет болған;
2) мемлекеттік сатып алудың объектісі ғылыми зерттеулер, эксперименттер жүргізу, ізденістер немесе әзірлемелер қажет болғанда;
3) бір кезеңді ашық немесе жабық конкурс конкурс жеңімпазын анықтауға әкелмеген кезде өткізіледі.
ЕСКЕРТУ. 91-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.09.08. N 1332 қаулысымен.
92. Екі кезеңді рәсімдер пайдаланылатын конкурс мына кезеңдердің жиынтығынан тұрады:

86. Заказчик обязан согласовать с уполномоченным органом решение о выборе способа закрытого конкурса при осуществлении государственных закупок, кроме случаев, оговоренных в пункте 7 настоящей Инструкции.
87. После утверждения состава конкурсной комиссии, образованной в соответствии с главой 2 настоящей Инструкции, подготовки и утверждения конкурсной документации в соответствии с пунктами 15-19 настоящей Инструкции, организатор конкурса обязан направить уведомление о проведении конкурса по форме согласно приложению 11 потенциальным поставщикам не позднее чем за месяц до дня окончания приема заявок на участие в этом конкурсе.
Список потенциальных поставщиков, которым направляется уведомление, утверждается руководителем организатора конкурса.
88. Если закрытый конкурс проводится на основаниях, изложенных в подпункте 1) пункта 85 настоящей Инструкции, то организатор конкурса направляет уведомление всем потенциальным поставщикам, у которых имеются в наличии закупаемые товары, работы и услуги.
Если закрытый конкурс проводится на основаниях, изложенных в подпункте 2) пункта 85 настоящей Инструкции, то организатор конкурса направляет уведомление тем потенциальным поставщикам, которые выбраны на равноправной основе и их количество достаточно для обеспечения эффективной конкуренции.
89. Если иное не предусмотрено настоящим параграфом, при проведении закрытого конкурса используются те же процедуры, что и при проведении открытого конкурса кроме процедуры, изложенного в пункте 20 настоящей Инструкции.
3. Конкурс с использованием двухэтапных процедур
и особенности его применения.
90. Открытый конкурс или закрытый конкурс могут проводиться с использованием двухэтапных процедур.
91. Конкурс с использованием двухэтапных процедур проводится в случаях, когда:
1) практически невозможно определить и сформулировать подробные технические, качественные спецификации и характеристики товаров, работ и услуг, и для выявления наиболее приемлемого решения для удовлетворения потребностей в закупках организатору конкурса необходимо провести переговоры с потенциальными поставщиками касательно технических, качественных или иных характеристик товаров, работ, услуг;
2) Необходимо проведение научных исследований, экспериментов, изысканий или разработок;
3) одноэтапный открытый или закрытый конкурс не привел к определению победителя конкурса. <*>
Сноска. В пункт 91 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 сентября 1999 г. N 1332  .
92. Конкурс с использованием двухэтапных процедур представляет собой совокупность следующих этапов:

1) конкурстық құжаттамаға сәйкес, тауарлардың, жұмыстар мен қызмет көрсетулердің техникалық, сапалық немесе өзге сипаттары көрсетіле отырып ықтимал өнім берушілер ұсынатын бастапқы конкурстық өтінімдерді, оларды жеткізудің (орындаудың, көрсетудің) шарттық ережелерін, ықтимал өнім берушілердің біліктілік деректерін қарау, қажет болған кезде конкурстық комиссияның конкурстық өтінімдері қайтарылмаған ықтимал өнім берушілермен келіссөз жүргізуі;
2) конкурстың бірінші кезеңінен өткен тауарлардың, жұмыстар мен қызмет көрсетулердің ықтимал өнім берушілер ұсынған техникалық, сапалық немесе өзге сипаттары негізінде конкурсты ұйымдастырушының конкурстық құжаттамаға өзгерістер енгізуі, баға ұсыныстарын ескере отырып түпкілікті конкурстық өтінімдерді бағалау мен салыстыру және конкурстың қортындысын шығару.
93. Конкурсты ұйымдастырушы әзірлейтін бастапқы конкурстық құжаттама осы Нұсқаулықтың 15-тармағының 5)-10)-тармақшаларында айтылған тарауларды қамтымауы мүмкін.
Бастапқы конкурстық өтінімдер бағалар кестесінсіз ұсынылады.
94. Кез келген ықтимал өнiм берушi конкурстық өтiнiмдi қамтамасыз етудi қайтарып алу құқығын жоғалтпастан, түпкiлiктi конкурстық өтiнiмдi ұсынбауға құқылы.
ЕСКЕРТУ. 94-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 1999.09.08. N 1332 қаулысымен.
95. Конкурстық құжаттамаға сәйкес ұсынылған түпкілікті конкурстық өтінімдер осы Нұсқаулыққа сәйкес конкурстық өтінімді жеңіп алушыны анықтау үшін бағаланып, салыстырылады.
96. Конкурстық комиссия түпкілікті конкурстық өтінімдер бар конверттер ашылған күннен бастап 10 күннен аспайтын мерзімде екі кезеңді рәсімдер пайдаланылатын конкурс қорытындысын шығарады.
97. Осы параграфта өзгеше көзделмесе, екі кезеңді рәсімдер пайдаланылатын конкурсты өткізу кезінде де осы тараудың 1 және 2-параграфтарында баяндалған ашық және жабық конкурстарды өткізу кезіндегі рәсімдер мен ережелер пайдаланылады.
4. Баға ұсыныстарын сұратуды пайдалана отырып өнім
берушіні таңдау тәсілімен мемлекеттік сатып
алуды жүзеге асыру
98. Баға ұсыныстарын сұратуды пайдалана отырып өнім берушіні таңдау мемлекеттік сатып алуды конкурстық рәсімдерді қолданбай жүзеге асыру тәсілі болып табылады және ықтимал өнім берушіде олардың жан-жақты ерекшеліктерінің тапсырысшы үшін айтарлықтай маңызы болмайтын тауарлар, жұмыстар және қызмет көрсетулер болған кезде жүргізіледі, ал айтарлықтай шарт баға болып табылады.
99. Баға ұсыныстарын сұратуды пайдалана отырып өнім берушіні таңдау егер біртектес тауарлардың, жұмыстардың немесе қызмет көрсетулердің, қандай да бір мемлекеттік сатып алу көлемі (жылдық қажеттілік) құны жағынан алғанда Қазақстан Республикасының заңдарымен тиісті қаржы жылының бірінші тоқсанына белгіленген айлық есепті көрсеткіштің мың еселенген мөлшерінен аспайтын жағдайда ғана қолданылады.

1) рассмотрение первоначальных конкурсных заявок, представленных потенциальными поставщиками, в соответствии с конкурсной документацией, с указанием технических, качественных или иных характеристик товаров, работ и услуг, договорных условий их поставки (выполнения, оказания), квалификационных данных потенциальных поставщиков, проведение, при необходимости, переговоров с потенциальными поставщиками, конкурсные заявки которых не отклонены конкурсной комиссией;
2) внесение организатором конкурса изменений в конкурсную документацию, на основе представленных потенциальными поставщиками технических, качественных или иных характеристик товаров, работ и услуг, прошедших первый этап конкурса,оценка и сопоставление окончательных конкурсных заявок с учетом ценовых предложений и подведение итога конкурса.
93. Первоначальная конкурсная документация, подготавливаемая организатором конкурса, может не содержать разделы оговоренные в подпунктах 5)-10) пункта 15 настоящей Инструкции.
Первоначальные конкурсные заявки представляются без таблицы цен.
94. Любой потенциальный поставщик вправе не представлять окончательную конкурсную заявку, не теряя права на возврат обеспечения конкурсной заявки. <*>
Сноска. В пункт 94 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 сентября 1999 г. N 1332  .
95. Окончательные конкурсные заявки, представленные в соответствии с конкурсной документацией, оцениваются и сопоставляются для выявления выигравшей конкурсной заявки в соответствии с настоящей Инструкцией.
96. Конкурсная комиссия подводит итоги конкурса с использованием двухэтапных процедур в срок не более 10 дней со дня вскрытия конвертов с окончательными конкурсными заявками.
97. Если иное не предусмотрено настоящим параграфом, при проведении конкурса с использованием двухэтапных процедур используются те же процедуры и правила, что и при проведении открытого и закрытого конкурса, изложенные в параграфах 1 и 2 настоящей главы.
4. Осуществление государственных закупок способом выбора
поставщика с использованием запроса ценовых предложений
98. Выбор поставщика с использованием запроса ценовых предложений является способом осуществления государственных закупок без применения конкурсных процедур и проводится на имеющиеся в наличии у потенциального поставщика товары, работы и услуги, подробная спецификация которых не имеет для заказчика существенного значения, а существенным условием является цена.
99. Выбор поставщика с использованием запроса ценовых предложений применяется только в случае, если объемы (годовая потребность) государственных закупок каких-либо однородных видов товаров, работ или услуг в стоимостном выражении не превышают тысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного законодательством Республики Казахстан на первый квартал соответствующего финансового года.

100. Тапсырысшы сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен қызмет көрсетулердің баға ұсыныстарын (төлеуге арналған шотты) бәсекелестікті қамтамасыз ететін және таңдаулы ұсынысты тиімді іріктейтін ықтимал өнім берушілерден, мүмкіндігіне қарай кем дегенде үшеуінен (жазбаша немесе ауызша), сұратып алады. Мұндай сұратып алуда, қажетіне қарай, бағаға тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердің өз құнынан тыс тасымалдауға, сақтандыруға арналған шығындар, кедендік баж бен салықтарды төлеу сияқты қандай да бір басқа элементтердің қосылуы туралы ақпаратты қамтуға тиіс.
101. Әрбір ықтимал өнім беруші бір ғана баға ұсынсын (төлеуге арналған шотты) беруге құқылы және оны ауыстыруға рұқсат етілмейді.
102. Тапсырысшы оның қажеттілігін қанағаттандыратын ең төменгі баға ұсынысын (төлеуге арналған шоты) табыс еткен ықтимал өнім берушінің шотын төлейді және төленген тауарды (қызмет көрсетуді) алады. Жұмысты сатып алу кезінде тапсырысшы оның қажеттілігін қанағаттандыратын ең төменгі баға ұсынысын табыс еткен ықтимал өнім берушімен шарт жасасады.
5. Бір көзден мемлекеттік сатып алу
103. Бір көзден мемлекеттік сатып алу - тапсырысшының бір ғана ықтимал өнім берушімен келіссөз жүргізгеннен кейін мемлекеттік сатып алу туралы шартқа қол қойған кездегі мемлекеттік сатып алу рәсімі.
104. Бір көзден мемлекеттік сатып алу мына жағдайларда:
1) сатып алынатын тауарлар, жұмыстар мен қызмет көрсетулер қандай да бір нақты ықтимал өнім берушінің қолында болған немесе қандайда бір нақты ықтимал өнім берушінің осы сатып алынатын тауарларға, жұмыстар мен қызмет көрсетулерге қатысты айрықша құқығы болатын;
2) төтенше оқиғаның пайда болуы (жариялануы) салдарынан осы тауарларға, жұмыстар мен қызмет көрсетулерге деген шұғыл қажеттілік туындағанда, осының салдарынан конкурстарды өткізу орынсыз болған;
3) тапсырысшы қандай да бір өнім берушіден жабдықтарды, технологияларды немесе қызмет көрсетулерді сатып алып, сол өнім берушіден тауарларды, жабдықтарды, технологияларды бір ізге түсіру, стандарттау немесе үйлесімділігін қамтамасыз етудің қажет болуына байланысты басқа да сатып алулар жүргізілуге тиіс деп белгілеген;
4) мемлекеттік өндірістік кәсіпорындар мен мекемелерде өндірілетін тауарлар, жұмыстар мен қызмет көрсетулер Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейтін жағдайлар мен тәртіпте Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік, құқық тәртібі және қорғаныс қабілеті кепілдігін қамтамасыз ететін;
5) конкурс болған жоқ деп танылған жағдайларда жүргізіледі.
105. Бір көзден мемлекеттік сатып алу уәкілетті органмен келісім бойынша жүргізіледі, бұған осы Нұсқаулықтың 7-тармағында айтылған келісуге жатпайтын жағдайлар қосылмайды.

100. Заказчик запрашивает (письменно или устно) ценовые предложения (счет на оплату) на закупаемые товары, работы и услуги у такого числа потенциальных поставщиков, которое обеспечит конкуренцию и эффективный отбор лучшего предложения, по возможности, не менее чем у трех. Такой запрос, при необходимости, должен содержать информацию о включении в цену каких-либо других элементов, помимо стоимости самих товаров, работ и услуг, как расходы на транспортировку, страхование, уплату таможенных пошлин и налогов.
101. Каждый потенциальный поставщик вправе представить только одно ценовое предложение (счет на оплату) и не разрешается менять его.
102. Заказчик оплачивает счет того потенциального поставщика, который представил самое низкое ценовое предложение (счет на оплату), удовлетворяющее потребностям заказчика и получает оплаченный товар (услугу).
При закупке работ заказчик должен заключить договор с потенциальным поставщиком, представившим самое низкое ценовое предложение, удовлетворяющее потребностям заказчика.
5. Осуществление государственных закупок из одного
источника
103. Государственные закупки из одного источника - это процедура государственных закупок, при которой заказчик подписывает договор о государственных закупках после проведения переговоров только с одним потенциальным поставщиком.
104. Государственные закупки из одного источника проводятся в случаях, когда :
1) закупаемые товары, работы и услуги имеются в наличии только у какого-либо конкретного потенциального поставщика или какой-либо конкретный потенциальный поставщик обладает исключительными правами в отношении закупаемых товаров, работ и услуг;
2) вследствии возникновения (объявления) чрезвычайной ситуации возникает срочная потребность в закупке конкретных товаров, работ и услуг, что делает практически нецелесообразным проведение конкурсов;
3) заказчик, закупив товары, оборудование, технологию или услуги у какого-либо поставщика определяет, что у того же поставщика должны быть произведены другие закупки по соображениям унификации, стандартизации или ввиду необходимости обеспечения совместимости с имеющимися товарами, оборудованием, технологией;
4) товары, работы и услуги, производимые государственными производственными предприятиями и учреждениями обеспечивают в случаях и порядке, устанавливаемых Правительством Республики Казахстан, гарантии национальной безопасности, правопорядка и обороноспособности Республики Казахстан;
5) конкурс признан несостоявшимся.
105. Государственные закупки из одного источника проводятся по согласованию с уполномоченным органом, за исключением случаев, не подлежащих согласованию, оговоренных в пункте 7 настоящей Инструкции.

106. Бір көзден мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырған кезде тапсырысшының мұндай ықтимал өнім берушіден осы ықтимал өнім беруші ұсынып отырған тауарлардың, жұмыстар мен қызмет көрсетулер бағасының қажетті негіздемелерін сұратып алуға құқығы болады. Сондай-ақ тапсырысшы өнім берушіден мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізуді талап етуге құқылы. Шарттың орындалуын қамтамасыз етудi енгiзудiң, ұстап қалудың және қайтарудың мазмұны, нысаны мен шарттары мемлекеттік сатып алу туралы шартта айтылады.
ЕСКЕРТУ. 106-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.09.08. N 1332 қаулысымен.
107. Бір көзден мемлекеттік сатып алу жүргізілген кезде тапсырысшы 12- қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алу туралы хаттама жүргізуге тиіс, онда мынадай ақпарат қамтылуға тиіс:
1) бір көзден мемлекеттік сатып алу тәсілін қолданудың негіздемесі;
2) бір көзден сатып алынған тауарлардың, жұмыстар мен қызмет көрсетулердің қысқаша сипаттамасы;
3) мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасалған өнім берушінің атауы мен орналасқан жері және мұндай шарттың бағасы.
6. Мемлекеттік сатып алуды объект салынып немесе
жөнделіп жатқан кезде жүзеге асыру ерекшеліктері
108. Егер мемлекеттік сатып алу объектісі өндірістік және тұрғын үй- азаматтық мақсаттағы үйлер мен ғимараттардың құрылысы үшін жобалау, оларды тек салу, қайта жаңарту, техникалық қайта жарақтандыру мен күрделі жөндеу болып табылатын жағдайда, конкурсты ұйымдастырушы сатып алудың нақты шарттарына сүйене отырып, конкурстың мына нысандарының бірін белгілеуге тиіс:
1) жобалау жұмыстарына, жабдықтарды жеткізуге, құрылыс-монтаж немесе жөндеу жұмыстарына арналған жеке конкурстар;
2) жабдықтарды жеткізу мен құрылыс-монтаж жұмыстарын қоса алғанда, жобалау жұмыстарына және объектіні салуға арналған жеке конкурстар;
3) объектіні даяр қалпында тапсыруға конкурс.
109. Егер салынуы қажет болатын объект кеңінен танымал (мысалы, мектеп, аурухана, балабақша, қойма жайы, қуаты 10 кВ және одан аз көмекші электр станциясы және электр энергетиканы және т.б. қоса алғанда, өнеркәсіп объектілерінің негізгі және/немесе көмекші жабдықтарын жөндеу) болып табылса, конкурс нысаны осы Нұсқаулықтың 108-тармағының 1)-тармақшасы бойынша қолданылуы мүмкін. Бұл жағдайда конкурсты ұйымдастырушы жабдықтарды жеткізу мен жобалау жұмыстарына жеке конкурс, сонан кейінгі құрылыс-монтаж жұмыстарына конкурс өткізеді. Бұл ретте іске қосу-реттеу жұмыстары жабдықтарды жеткізу конкурсына немесе құрылыс-монтаж жұмыстары конкурсына қосылады.
110. Егер салынуы қажет болған объект мамандандырылған (мысалы, қуаттылығы шағын және орташа өндірістік үй-жай, қуаты 10 кВ асатын көмекші электр станциясы, қуаттылығы шағын және орташа су қайтарғы және т.б.) болып табылса, онда конкурс нысаны осы Нұсқаулықтың 108-тармағының 2)-тармақшасы бойынша қолданылуы мүмкін. Бұл жағдайда конкурсты ұйымдастырушы жабдықтарды жеткізу мен құрылыс-монтаж жұмыстарын қоса алғанда, жобалау жұмыстары мен объектіні салуға жеке конкурстар өткізеді.

106. При осуществлении государственных закупок из одного источника заказчик имеет право запросить у такого потенциального поставщика все необходимые обоснования предлагаемой этим потенциальным поставщиком цены товаров, работ и услуг. А также заказчик вправе потребовать от поставщика внести обеспечение исполнения договора о государственных закупках. Содержание, форма и условия внесения, удержания и возврата обеспечения исполнения договора оговариваются в договоре о государственных закупках. <*>
Сноска. В пункт 106 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 сентября 1999 г. N 1332  .
107. При проведении государственных закупок из одного источника заказчик должен вести протокол о закупках по форме согласно приложению 12, в котором должна содержаться следующая информация:
1) обоснование применения способа государственных закупок из одного источника;
2) краткое описание товаров, работ и услуг, закупленных из одного источника;
3) наименование и место нахождения поставщика, с которым заключен договор о государственных закупках, и цена такого договора.
6. Особенности осуществления государственных закупок при
сооружении или ремонте объекта.
108. В случае, если объектом государственных закупок является проектирование для строительства, строительство, реконструкция, техническое перевооружение и капитальный ремонт зданий и сооружений производственного и жилищно-гражданского назначения, организатор конкурса, исходя из конкретных условий закупок, должен определить одну из следующих форм конкурса:
1) отдельные конкурсы на проектные работы, поставку оборудования, строительно-монтажные или ремонтные работы;
2) отдельные конкурсы на проектные работы и сооружение объекта, включая поставку оборудования и строительно-монтажные работы;
3) конкурс на сооружение объекта "под ключ".
109. Форма конкурса по подпункту 1) пункта 108 настоящей Инструкции может применяться, если объект, сооружение которого необходимо, является широко распространенным (например, школа, больница, детский сад, складское помещение, электроподстанция напряжением 10 кВ и менее, ремонт основного и/или вспомогательного оборудования объектов промышленности, включая электроэнергетику и т.п.). В этом случае организатор конкурса проводит отдельные конкурсы на поставку оборудования и проектные работы, затем, конкурс на строительно-монтажные работы. При этом пусконаладочные работы включаются в конкурс на поставку оборудования или в конкурс на строительно- монтажные работы.
110. Форма конкурса по подпункту 2) пункта 108 настоящей Инструкции может применяться, если объект, сооружение которого необходимо, является специализированным (например, производственное помещение малой и средней мощности, электроподстанция напряжением свыше 10 кВ, водоводы малой и средней мощности и т.п.). В этом случае организатор конкурса проводит отдельные конкурсы на проектные работы и на сооружение объекта, включая поставку оборудования и строительно-монтажные работы.

111. Егер салынуы қажет болатын объект мамандандырылған және ірі немесе бірегей (мысалы, қуаттылығы үлкен өндірістік үй-жай, қуаттылығы үлкен өндірістік объектінің немесе оның кезектерінің бірінің құрылысы, көпір, газ және мұнай құбыры құрылысы және т.б.) болып табылса, онда конкурс нысаны осы Нұсқаулықтың 108-тармағының 3)-тармақшасы бойынша қолданылуы мүмкін. Бұл жағдайда конкурсты ұйымдастырушы объектіні даяр қалпында тапсыруға арналған конкурс өткізеді.
112. Өндірістік және тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы үйлер мен ғимараттар құрылысы үшін жобалауға, құрылысын салуға, қайта жаңартуға, техникалық қайта жарақтандыру мен күрделі жөндеуге арналған конкурстық құжаттамада мыналар қосымша болуы тиіс:
1) құрылыс алаңының, географиялық, инженерлік-геологиялық және басқа айрықша табиғат жағдайларының қысқаша сипаттамасы, инфрақұрылым мен коммуникацияның бар екендігі, жергілікті ресурстардың, стандарттар жүйесі мен техникалық нормативтердің сипаттамасы, техникалық құжаттаманы әзірлеудің ресми тілі;
2) объектінің толық құрамы, объектіні іске қосу кезіндегі келіспеушілікті болдырмайтын аумақтың инженерлік әзірлігі, өндіріс пен жабдықтар технологиясы, инженерлік жабдықтау, пайдаланылатын материалдар мен конструкциялар, объектінің жарақтандырылуы және т.б. бойынша талаптар.
113. Өндірістік және тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы үйлер мен ғимараттарды құрылысқа жобалау, құрылысын салу, қайта жаңарту, техникалық жарақтандыру мен күрделі жөндеу кезінде конкурстық өтінімде жобалық материалдар көлемі бойынша (жобаның тараулары - түсіндірме жазба, бас жоспар және көлік, сәулет-құрылыс және технологиялық бөліктері, инженерлік жабдықталуы, қоршаған ортаны қорғау, құнының есептеулері, техникалық-экономикалық бөлігі мен құрылысты ұйымдастыру) қысқаша қосымша болуға тиіс.
114. Аса күрделі сипаттағы ірі объектілердің құрылысына арналған мердігерлік жұмыстарды мемлекеттік сатып алу жүргізілген жағдайда ең жоғары баға конкурстық құжаттамада көрсетiледi.
ЕСКЕРТУ. 114-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.09.08. N 1332 қаулысымен.
7. Аймақтық сипаты бар тауарларды, жұмыстарды және
қызмет көрсетулерді мемлекеттік сатып алуды
жүзеге асыру ерекшеліктері
115. Аймақтық сипаты бар (мысалы, тез бұзылатын азық-түлік өнімдері құрылыс материалдары және т.б.) тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді мемлекеттік сатып алу жөнінде конкурс өткізу кезінде конкурсты ұйымдастырушы аймақтар бойынша жеке конкурстар өткізуге құқылы.
8. Қорғаныстың, құқық тәртібінің және ұлттық
қауіпсіздіктің мұқтажын қамтамасыз етуге арналған
тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді
мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру

111. Форма конкурса по подпункту 3) пункта 108 настоящей Инструкции может применяться, если объект, сооружение которого необходимо, является специализированным и крупным или уникальным (например, производственное помещение большой мощности, строительство производственного объекта большой мощности или одной из его очередей, строительство мостов, газо- и нефтепроводов и т.п.). В этом случае организатор конкурса проводит конкурс на сооружение объекта "под ключ".
112. Конкурсная документация на проектирование для строительства, строительство, реконструкцию, техническое перевооружение и капитальный ремонт зданий и сооружений производственного и жилищно-гражданского назначения должна дополнительно содержать:
1) краткое описание строительной площадки, географических, инженерно- геологических и других особых природных условий, наличие инфраструктуры и коммуникаций, описание местных ресурсов, систему стандартов и технических нормативов, официальный язык подготовки техдокументации;
2) полный состав объекта, требования по инженерной подготовке территории, технологии производства и оборудованию, инженерному обеспечению, используемым материалам и конструкциям, оснащению объекта и т.п., исключающие разногласия при вводе объекта в эксплуатацию.
113. При проектировании для строительства, строительство, реконструкцию, техническое перевооружение и капитальный ремонт зданий и сооружений производственного и жилищно-гражданского назначения конкурсная заявка должна дополнительно содержать краткие по объему проектные материалы (разделы проекта - пояснительная записка, генплан и транспорт, архитектурно-строительная и технологическая части, инженерного обеспечения, защита окружающей среды, расчеты стоимости, технико-экономическая часть и организация строительства).
114. В случаях, когда производятся государственные закупки подрядных работ на строительство крупных объектов, носящих высокосложный характер, в конкурсной документации указывается максимальная цена. <*>
Сноска. В пункт 114 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 сентября 1999 г. N 1332  .
7. Особенности осуществления государственных закупок товаров,
работ и услуг, имеющих региональный характер
115. При проведении конкурса по государственным закупкам товаров,
работ, услуг, имеющих региональный характер (например, скоропортящиеся
пищевые продукты, строительные материалы и т.п.), организатор конкурса
вправе проводить отдельные конкурсы по регионам.
8. Осуществление государственных закупок товаров,
работ и услуг для обеспечения потребностей обороны,
правопорядка и национальной безопасности

116. Қорғаныстың, құқық тәртібінің және ұлттық қауіпсіздіктің мұқтажын қамтамасыз етуге арналған тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру заңға және осы Нұсқаулыққа сәйкес жүргізіледі, бұған мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырған кезде Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздігі мен қорғаныс қабілетін қамтамасыз ету үшін құпиялылық режимін белгілеу талап етілетін жағдайлар қосылмайды.
117. Құпиялылық режимін белгілеу талап етілетін мемлекеттік сатып алулар ақпаратты (құпиялылық режимін) қорғау талаптары сақтала отырып жабық конкурс тәсілімен жүзеге асырылады.
4-тарау. Ықтимал өнім берушіні мемлекеттік сатып
алу процесіне қатысудан шеттету
118. Уәкілетті орган қандай да бір ықтимал өнім берушіні мемлекеттік сатып алу процесіне қатысудан шеттету туралы шешім қабылдауға құқылы.
Ықтимал өнім берушілерді мемлекеттік сатып алу процесіне қатысудан шеттету туралы шешімді уәкілетті орган мынадай негіздемелер бойынша қабылдайды:
1) ықтимал өнім берушінің мемлекеттік сатып алу процесінің алдындағы соңғы үш жылдың ішінде мемлекеттік сатып алу туралы шарттардың кемінде біреуін тиісінше орындамауы және де мұндай iс-әрекеттер белгiленген тәртiппен сот арқылы расталған жағдайда;
2) ықтимал өнім беруші жеке тұлғаны соттың мемлекеттік сатып алу процесіне байланысты қызметтің түрлерімен айналысудан белгіленген тәртіппен шеттетуі;
3) ықтимал өнім беруші заңды тұлғаның лауазымды адамын соттың мемлекеттік сатып алу процесіне байланысты қызметтің түрлерімен айналысудан белгіленген тәртіппен шеттетуі;
4) Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген өзге де жағдайлар.
ЕСКЕРТУ. 118-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.09.08. N 1332 қаулысымен.
119. Тапсырысшы уәкілетті органға өнім берушінің мемлекеттік сатып алу туралы шарт бойынша міндеттемесін орындамағаны немесе тиісті дәрежеде орындамағаны туралы мәлімет тапсырады.
120. Уәкілетті органның ықтимал өнім берушіні мемлекеттік сатып алу процесіне қатысудан шеттету туралы шешімі барлық конкурсты ұйымдастырушылар мен тапсырысшылар үшін міндетті болып табылады.
5-тарау. Мемлекеттік сатып алумен байланысты
қызметтегі жариялылық
121. Өткізілген мемлекеттік сатып алу туралы мәліметтерді тапсырысшы ресми баспасөзде немесе Мемлекеттік сатып алулар туралы бюллетеньде жүйелі түрде жариялап отырады, бұған мемлекеттік құпияларға жататын мәліметтер қосылмайды.
122. Тапсырысшы немесе конкурсты ұйымдастырушы мемлекеттік сатып алу процесі аяқталғанға дейін оған ықтимал өнім берушілер берген құпия сипаты бар барлық ақпараттарға қатысты құпиялылықты сақтауға міндетті.

116. Государственные закупки для обеспечения потребностей обороны, правопорядка и национальной безопасности проводятся в соответствии с Законом и настоящей Инструкцией, за исключением случаев, когда при осуществлении государственных закупок требуется установление режима секретности для обеспечения национальной безопасности и обороноспособности Республики Казахстан.
117. Государственные закупки, требующие установления режима секретности, осуществляются способом закрытого конкурса с соблюдением требований защиты информации (режима секретности).
Глава 4. Отстранение потенциального поставщика от участия в процессе
государственных закупок
118. Уполномоченный орган вправе принять решение об отстранении какого-либо потенциального поставщика от участия в процессе государственных закупок.
Решение об отстранении потенциальных поставщиков от участия в процессе государственных закупок принимается уполномоченным органам по следующим основаниям:
1) потенциальный поставщик ненадлежащим образом исполнил хотя бы один из договоров о государственных закупках в течение последних трех лет, предшествующих началу процесса государственных закупок и такие действия в установленном порядке подтверждены судом;
2) потенциальный поставщик - физическое лицо было в установленном порядке судом отстранено от занятия видами деятельности, связанных с процессом государственных закупок;
3) должностное лицо потенциального поставщика - юридического лица было в установленном порядке судом отстранено от занятия видами деятельности, связанных с процессом государственных закупок;
4) иных случаях, установленных законодательством Республики Казахстан. <*>
Сноска. В пункт 118 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 сентября 1999 г. N 1332  .
119. Заказчик представляет уполномоченному органу сведения о неисполнении или ненадлежащем исполнении поставщиком обязательств по договору о государственных закупках.
120. Решение уполномоченного органа об отстранении потенциального поставщика от участия в процессе государственных закупок является для всех организаторов конкурсов и заказчиков обязательным.
Глава 5. Гласность в деятельности, связанной с
государственными закупками
121. Сведения о проведенных государственных закупках регулярно публикуются заказчиками в официальной печати или в Бюллетене о государственных закупках, за исключением сведений, относящихся к государственным секретам.
122. Заказчик или организатор конкурса до завершения процесса государственных закупок обязан соблюдать конфиденциальность в отношении всей информации, представленной ему потенциальными поставщиками, носящей конфиденциальный характер.

123. Тапсырысшылар өткізілген мемлекеттік сатып алулар туралы есепті уәкілетті орган айқындайтын нысан мен тәртіп бойынша жасап, уәкілетті органға тапсырады.
6-тарау. Қорытынды ережелер
124. Конкурсты ұйымдастырушы немесе тапсырысшы қойылған міндеттің сипатын ескере отырып, мемлекеттік сатып алу процесінде оның қатысушылар арасында пайда болатын құқықтық, экономикалық, ғылыми және басқа мәселелер бойынша білікті көмек алу үшін тиісті біліктілік пен мамандықтағы консультанттарды жұмысқа тартуға құқылы.
125. Тапсырысшы мемлекеттік сатып алу туралы шарттардың орындалуына бақылау жасауды Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жүзеге асырады.
126. Мемлекеттік сатып алу туралы шарттарды жасасу немесе орындау процесінде тапсырысшы мен өнім беруші арасында пайда болатын барлық даулар Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес шешіледі.
127. Мемлекеттік сатып алу процесіне қатысушылар мемлекеттік сатып алу туралы заңдарды бұзғаны үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауапты болады.
1-қосымша
Толтырылған уақыты:_________________ж.
(Тапсырысшының атауы)________жылға тауарларды, жұмыстарды және қызмет көрсетулерді сатып алу (қажеттілік) жоспары
|N| Сатып | Тауарлардың, жұмыстардың|Өл- |  Өлшем | Тауар  | Тауар  |Сатып
| |алына- |және қызмет көрсетулердің|шем |бірлігі-|жеткізі-|жеткізі-|алу
| | тын   |    толық мінездемесі    |бір-|нің саны| лімі,  | лімі,  |үшін
| |тауар- |     (сипаттамасы)       |лігі|(тұтыну | жұмыс  |жұмыс   |бюджет
| |лардың |                         |    |көлемі) |орындау,|орындау,|көздел
| |жұмыс- |                         |    |        |қызмет  |қызмет  |ген
| |тардың |                         |    |        |көрсету |көрсету |сома
| | және  |                         |    |        |мерзімі |базисі  |
| |қызмет |                         |    |        |        |        |
| |көрсе- |                         |    |        |        |        |
| |тулер- |                         |    |        |        |        |
| | дің   |                         |    |        |        |        |
| | атауы |                         |    |        |        |        |
|_|_______|_________________________|____|________|________|________|______
|1|   2   |            3            | 4  |   5    |    6   |   7    |    8 |_|_______|_________________________|____|________|________|________|______
| |       |Егер тауарлардың, жұмыс- |    |        | Қажет  |        |
| |       |тардың және қызмет көрсе-|    |        | болған |        |
| |       |тулердің мінездемесін осы|    |        |жағдайда|        |
| |       |бағанда сипаттау мүмкін  |    |        |жеткізі-|        |
| |       |болмаса, онда ол жеке қо-|    |        |  лім   |        |
| |       |сымшаға (техникалық ма-  |    |        |(орын-  |        |
| |       |манданым) жазып беріледі |    |        |дау)кес-|        |
| |       | және бұл жерде қосымша  |    |        |  тесі  |        |
| |       |(лар)ға сілтеме жасалады |    |        | қоса   |        |
| |       |                         |    |        |тіркелу-|        |
| |       |                         |    |        | ге тиіс|        |      |_|_______|_________________________|____|________|________|________|______
Басшының қызметі, тегі, аты, әкесінің аты және қолы
2-қосымша
Конкурстық өтінімдерді әзірлеу және конкурсты өткізу
бойынша ықтимал өнім берушілерге арналған нұсқаулықтың
құрылымы (мазмұны)
I. Кіріспе

123. Заказчики составляют и представляют уполномоченному органу отчет о проведенных государственных закупках по форме и в порядке, определяемым уполномоченным органом.
Глава 6. Заключительные положения
124. Организатор конкурса или заказчик для получения квалифицированной помощи по правовым, экономическим, научным и другим вопросом, возникающим в процессе государственных закупок между его участниками, вправе привлекать консультантов (экспертов) соответствующей квалификации и специализации, с учетом характера поставленных задач.
125. Контроль за исполнением договоров о государственных закупках осуществляется заказчиком в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
126. Все споры, возникающие между заказчиком и поставщиком в процессе заключения или исполнения договора о государственных закупках, разрешаются в соответствии с
законодательством Республики Казахстан.
127. Участники процесса государственных закупок за нарушение законодательства о государственных закупках несут ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
Дата заполнения:_____/_______________г.
План закупок (потребность) товаров, работ и услуг) на_____год
(наименование заказчика)
____________________________________________________________________
№ !Наимено-!Полная характеристика!Ед.!Коли- !Срок поставки товара,
!вание   !(описание)товаров,   !изм!чество!выполнения работ,
!закупа- !работ и услуг        !   !ед.изм!оказания услуг
!емых то-!                     !   !(объем!
!варов,  !                     !   !пот-  !
!работ и !                     !   !реб-  !
!услуг   !                     !   !ности)!
____________________________________________________________________
1      2           3               4    5                 6
____________________________________________________________________
!        !Если характеристику  !   !   ! При необходимости должен
!        !товаров, работ и ус- !   !   !прилагаться график
!        !луг описать в этой   !   !   ! поставки (выполнения)
!        !графе невозможно, то !   !   !
!        !она излагается от-   !   !   !
!        !дельным приложением  !   !   !
!        !(техническая специ-  !   !   !
!        !фикация) и здесь ука-!   !   !
!        !зывается ссылка на   !   !   !
!        !приложение(я)        !   !   !
____________________________________________________________________
Продолжение таблицы
_________________________________________
Базис поставки товара,!Сумма, предусмот- !
выполнения работ,ока- !ренная для закупки!
зания услуг           !в бюджете         !
7                       8          !
_________________________________________!
!                  !
!                  !
______________________!__________________!
Должность, фамилия, и., о. и подпись руководителя
М.П.
Приложение 2
Структура (содержание)
инструкции для потенциальных поставщиков по подготовке
конкурсных заявок и проведению конкурса
I. Введение

1. Конкурстың мәні
2. Қаржыландыру көзі және төлемнің базалық шарттары
3. Ықтимал өнім берушілердің құқықтылығы және біліктілігі
4. Орындалуға тиісті ілеспе қызмет көрсетулер
II. Конкурстық құжаттама
5. Конкурстық құжаттаманың мазмұны
6. Конкурстық құжаттама бойынша түсіндірме
7. Конкурстық құжаттамаға өзгерістер мен толықтырулар енгізу
III. Конкурстық өтінім
8. Конкурстық өтінімнің тілі
9. Конкурстық өтінімнің мазмұны
10. Конкурсқа қатысуға өтінім нысаны
11. Конкурстық өтінім бағаларының кестесі
12. Конкурстық өтінімнің валютасы
13. Ықтимал өнім берушінің құқықтылығы мен біліктілігін растайтын құжаттар тізбесі
14. Тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердің сатып алуға жарамдылығын растайтын құжаттардың тізбесі және олардың конкурстық құжаттамаға сәйкестілігі
15. Конкурстық өтінімді қамтамасыз ету
16. Конкурстық өтінімнің күшінде болу мерзімі
17. Конкурстық өтінімді ресімдеу және қол қою
IV. Конкурсқа қатысу үшін конкурстық өтінім беру
18. Конкурстық өтінім бар конверттерді желімдеп жабу және таңбалау
19. Конкурстық өтінімдерді табыс ету орны және соңғы мерзімі
20. Конкурстық өтінім берудің соңғы мерзімі өткеннен кейін табыс етілген конкурстық өтінімдер
21. Конкурстық өтінімдердің өзгерістері және оларды кері қайтарып алу
22. Конкурстық өтінімдерді табыс ету.
V. Конкурстық өтінімдерді ашу және бағалау
23. Конкурстық комиссияның конкурстық өтінімдерді ашуы
24. Конкурстық өтінімдерді алдын ала зерделеу және қарау
25. Ықтимал өнім берушілердің қойылатын талаптарға сәйкес келуін бағалау тәсілдері және өлшемдері
26. Конкурстық өтінім бағасын ортақ валютаға аудару
27. Конкурстық өтінімдерді бағалау және салыстыру
28. Басымдылық беру шарттары
VI. Жеңген конкурстық өтінімді анықтау және шарт жасасу
29. Жеңген конкурстық өтінімді анықтау
30. Мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасу
31. Мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ету
3-қосымша
________жылға сатып алынатын тауарлардың,
жұмыстардың және қызмет көрсетулердің тізбесі
|N|Тапсырыс-|Тауарлардың,| Тауарлардың, |Өлшем| Өлшем |  Тауар  |  Тауар
| | шының   |жұмыстардың | жұмыстардың  | бір-| бірлі-|жеткізі. |жеткізі.
| | атауы   |және қызмет | және қызмет  |лігі | гінің |мі, жұмыс|лімі,жұм
| |         |көрсетулер- |көрсетулердің |     | саны  |орындау, |ыс орын.
| |         | дің атауы  |  қысқаша     |     |(тұтыну| қызмет  |дау қыз.
| |         |            | сипаттамасы* |     |көлемі)| көрсету |мет көрсе
| |         |            |              |     |       | мерзімі |ту базисі |_|_________|____________|______________|_____|_______|_________|__________

1. Предмет конкурса
2. Источник финансирования и базовые условия платежа
3. Правомочность и квалификация потенциальных поставщиков
4. Сопутствующие услуги, подлежащие выполнению
II. Конкурсная документация
5. Содержание конкурсной документации
6. Разъяснение по конкурсной документации
7. Внесение изменений и дополнений в конкурсную документацию
III. Конкурсная заявка
8. Язык конкурсной заявки
9. Содержание конкурсной заявки
10. Форма заявки на участие в конкурсе
11. Таблица цен конкурсной заявки
12. Валюта конкурсной заявки
13. Перечень документов, подтверждающих правомочность и квалификацию потенциального поставщика
14. Перечень документов, подтверждающих приемлемость товаров, работ и услуг для закупки и их соответствие конкурсной документации
15. Обеспечение конкурсной заявки
16. Срок действия конкурсной заявки
17. Оформление и визирование конкурсной заявки
IV. Подача конкурсных заявок для участия в конкурсе
18. Опечатывание и маркировка конвертов с конкурсной заявкой
19. Место и окончательный срок представления конкурсных заявок
20. Конкурсные заявки, представленные после истечения окончательного срока представления конкурсных заявок
21. Изменения конкурсных заявок и их отзыв
22. Представление конкурсных заявок
V. Вскрытие и оценка конкурсных заявок
23. Вскрытие конкурсных заявок конкурсной комиссией
24. Предварительное изучение и рассмотрение конкурсных заявок
25. Критерии и методы оценки соответствия потенциальных поставщиковпредъявляемым требованиям
26. Перевод цены конкурсной заявки в единую валюту
27. Оценка и сопоставление конкурсных заявок
28. Условия предоставления приоритета
VI. Определение выигравшей конкурсной заявки
и заключение договора
29. Определение выигравшей конкурсной заявки
30. Заключение договора о государственных закупках
31. Обеспечение исполнения договора о государственных закупках
Приложение 3
Перечень закупаемых товаров, работ и услуг на________год
____________________________________________________________________
!Наиме- !Наи -!Краткая ха-!Единица!Количест-!Срок поставки!Базис
!нование!ме-  !рактеристи-! изм.  !во единиц!товара,выпол-!поставки
!заказ- !нова-!ка (описа- !       !измерения!нения работ, !товара,
!чика   !ние  !ние) това- !       !(объем   !оказания     !выпол-
!       !това-!ров, работ !       !потребно-!услуг        !нения
!       !ров  !и услуг*   !       !сти      !             !работ,
!       !     !           !       !         !             !оказа-
!       !работ!           !       !         !             !услуг
!       !и ус-!           !       !         !             !
!       !луг  !           !       !         !             !
!       !     !           !       !         !             !
--------------------------------------------------------------------

|1|    2    |     3      |      4       |  5  |   6   |    7    |     8    |_|_________|____________|______________|_____|_______|_________|__________
| |         |            |              |     |       |         |
| |         |            |              |     |       |         |          |_|_________|____________|______________|_____|_______|_________|__________
*Тауарлардың, жұмыстардың және қызмет  көрсетулердің толық
сипаттамасы техникалық маманданымда көрсетіледі.
Конкурсты ұйымдастырушы басшысының қызметі, тегі, аты, әкесінің аты және қолы
М.О.
4-қосымша
Кімге____________________________________________________________
конкурсты ұйымдастырушының атауы
Кімнен___________________________________________________________
ықтимал өнім берушінің атауы
Конкурсқа қатысуға өтінім
__________________________________________________________________
(конкурстың атауы)
конкурсын өткізу жөніндегі конкурстық құжаттаманы қарап, оның алынғандығы осымен куәландырылады, _____________________________________
___________________________________________________________________,
(ықтимал өнім берушінің атауы)
мына тауарлардың жұмыстарды орындау, қызмет көрсетулер жеткізілімін жүзеге асыруды ұсынады: ________________________________________________
___________________________________________________________________
(тауардың, жұмыстардың және қызмет көрсетулердің егжей-тегжейлі сипаттамасы)
конкурстық құжаттамаға сәйкес, жалпы сомасы _______________________ ___________________________________________________________________
(цифрлармен және жазумен)
Осы конкурстық өтінім мыналардан тұрады:
1.________________________________________________________________
2.________________________________________________________________
3.________________________________________________________________
4.________________________________________________________________
5.________________________________________________________________
6.________________________________________________________________
7.________________________________________________________________
8.________________________________________________________________
9.________________________________________________________________
10._______________________________________________________________
Біз біздің конкурстық өтініміміз ұтып шыққан деп танылған ретте, тауарлар
жеткізілімін (жұмыстар орындау, қызмет көрсету)___________ күн ішінде бастауға және осы конкурстық                                      (жазумен)
өтінімде көрсетілген барлық тауарлардың жеткізілімін (жұмыстар орындау, қызмет көрсету), біздің конкурстық өтінімімізді ұтып шыққан деп тану туралы Сізден хабарлама алған сәттен бастап _____________ күн ішінде аяқтауға міндеттенеміз.
(жазумен)
Біз конкурстық құжаттамада көрсетілген төлемнің базалық ережелерімен келісеміз. Төлемнің мынадай балама ережелерін ұсынамыз: ________________
___________________________________________________________________
(төлемнің балама ережелері, егер олар бар болса, тізіп көрсетіледі)
және бұл орайда мынадай мөлшерде баға шегерімін береміз ___________________________________________________________________
(ақша түрінде көрсетілсін, жазумен) ___________________________________________________________________
Біздің конкурстық өтініміміз танылған ретте, біз мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді* шарттың жалпы сомасының_______________проценті болатын сомада енгіземіз.                                             (жазумен)
Осы конкурстық өтінімнің конкурстық өтінім ашылған күннен бастап _________________күн ішінде күші болады.                                                      (жазумен)
Мемлекеттік сатып алу туралы шартты жасасқан сәтке дейін осы конкурстық өтінім оны ұтып шыққан деп тану туралы Сіздің хабарламаңызбен бірге біздің арамыздағы міндетті шарт рөлін атқарады. ___________________________________ атынан және тапсыруы бойынша
(ықтимал өнім берушінің атауы)
конкурстық өтінімге қол қоюға барлық өкілеттігі бар
____________________          _______________________________
(Қолы,күні,айы,жылы)          (Қызметі, тегі,аты, әкесінің аты)
М.О. __________________________
*егер шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу конкурстық
құжаттамада көзделген болса, көрсетіледі
5-қосымша
(Ықтимал өнім берушінің атауы)
ықтимал өнім берушінің конкурстық өтінімінің
Бағалар кестесі
|                                |  Тауарлардың, жұмыстардың және қызмет
|                                |        көрсетулердің атауы
|                                |_________________________________________
|                                |            |              |
|________________________________|____________|______________|_____________
|1. Қысқаша сипаттама            |            |              |             |________________________________|____________|______________|_____________
|2. Шыққан елі                   |            |              |             |________________________________|____________|______________|_____________
|3. Өлшем бірлігі                |            |              |             |________________________________|____________|______________|_____________
|4. Бірлік бағасы, ________      |            |              |             |___________(баратын жері)       |            |              |
|жағдайында Инкотермс 1990       |            |              |             |________________________________|____________|______________|_____________
|5. Саны (көлемі)                |            |              |
|________________________________|____________|______________|_____________
|6. Жалпы бағасы, _________      |            |              |
|___________ (баратын жері)      |            |              |
|жағдайында Инкотермс 1990       |            |              |
|________________________________|____________|______________|_____________
|соның ішінде:                   |            |              |
|________________________________|____________|______________|_____________

1!  2    !  3  !     4     !    5  !    6    !       7     !     8
____________________________________________________________________
* Полное описание и характеристика товаров, работ и услуг
указывается в технической спецификации.
Должность, фамилия, и., о. и подпись руководителя-организатора
конкурса
М.П.
Приложение 4
(Кому)______________________________________________________________
(наименование организатора конкурса)
(От
кого)_______________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
Заявка на участие в конкурсе
Рассмотрев конкурсную документацию по проведению конкурса___________________________________________________________,                    (название конкурса)
получение которых настоящим удостоверяется, _______________________ ___________________________________________________________________
(наименование  потенциального поставщика)
предлагает осуществить поставку товаров (выполнение работ, оказание услуг):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(подробное описание товаров, работ и услуг)
в соответствии с конкурсной документацией на общую
сумму____________________
____________________________________________________________________
(цифрами и прописью)
Настоящая конкурсная заявка состоит из:
1.__________________________________________________________________
2.__________________________________________________________________
3.__________________________________________________________________
4.__________________________________________________________________
5.__________________________________________________________________
6.__________________________________________________________________
7.__________________________________________________________________
8.__________________________________________________________________
9.__________________________________________________________________
10._________________________________________________________________
Мы обязуемся, в случае признания нашей конкурсной заявки выигравшей, начать поставку товаров (выполнения работ, оказания услуг) в течение____________
(прописью)
дней и завершить поставку всех товаров (выполнить работу, оказать услугу), указанных в настоящей конкурсной заявке, в течение__________
(прописью)
дней с момента получения от Вас уведомления о признании нашей конкурсной заявки выигравшей.
Мы согласны с базовыми условиями платежа, оговоренными в конкурсной документации. Предлагаем следующие альтернативные условия платежа_______
____________________________________________________________________
(перечисляются альтернативные условия платежа, если таковые имеются)
и при этом предоставляем ценовую скидку в
размере_____________________________________________________________
(указать в денежном выражении, прописью)
В случае признания нашей конкурсной заявки, мы внесем обеспечение исполнения договора* о государственных закупках на сумму, составляющую
__________процентов от общей суммы договора.
(прописью)
Настоящая конкурсная заявка действует в течение____________дней с даты
(прописью)
вскрытия конкурсных заявок.
До момента заключения договора о государственных закупках настоящая конкурсная заявка вместе с Вашим уведомлением о признании ее выигравшей будет выполнять роль обязательного договора между нами.
_____________________              __________________________
(Подпись, дата)       М.П.     (Должность, фамилия, и., о.)
имеющий все полномочия подписать конкурсную заявку от имени и по
поручению__________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
__________________________
* указывается, если внесение обеспечения исполнения договора было
предусмотрено в конкурсной документации
Приложение 5
Таблица цен
конкурсной заявки потенциального поставщика
(наименование потенциального поставщика)
____________________________________________________________________
!Наименование товаров, работ и услуг                                !-----------------------------------!
!         !                  !      !
--------------------------------------------------------------------
1.Краткое описание             !         !                  !      !
2.Страна происхождения         !         !                  !      !
3.Единица измерения            !         !                  !      !
4.Цена,в_____________за единицу!         !                  !      !
на условиях___________ (пункт  !         !                  !      !
назначения)ИНКОТЕРМС 1990      !         !                  !      !
5.Количество (объем)           !         !                  !      !
6.Общая цена, в_____________на !         !                  !      !
условиях _______________(пункт !         !                  !      !
назначения)ИНКОТЕРМС 1990      !         !                  !      !
в том числе:                   !         !                  !      !

|6.1. Тасымалдау құны            |            |              |
|________________________________|____________|______________|_____________
|6.2. Сақтандыру құны            |            |              |
|________________________________|____________|______________|_____________
|6.3. Кеден бажын төлеу          |            |              |             |________________________________|____________|______________|_____________
|6.4. Салық төлеу                |            |              |             |________________________________|____________|______________|_____________
|6.5. Салық төлеу                |            |              |             |________________________________|____________|______________|_____________
|6.6. Алымдар төлеу              |            |              |             |________________________________|____________|______________|_____________
|6.7.                            |            |              |             |________________________________|____________|______________|_____________
|6.8.                            |            |              |             |________________________________|____________|______________|_____________
|7. Жинақтаушы детальдардың,     |            |              |
|міндетті запас бөлшектердің     |            |              |
|және пайдаланудың бастапқы      |            |              |
|кезеңі ішінде өлшем бірлігіне   |            |              |
|қызмет көрсету құны             |            |              |
|________________________________|____________|______________|_____________
|соның ішінде:                   |            |              |
|________________________________|____________|______________|_____________
|7.1.                            |            |              |
|________________________________|____________|______________|_____________
|7.2.                            |            |              |             |________________________________|____________|______________|_____________
|8. Басқа да пайдалану           |            |              |
|шығындары                       |            |              |             |________________________________|____________|______________|_____________
_________________                    _________________________________
(Қолы)                             (Қызметі,тегі, аты,әкесінің аты)
М.О.
6-қосымша
Конкурстық өтінімді қамтамасыз ету нысаны
(банктік кепіл)
Банктің атауы:
____________________________________________________
(банктің атауы мен деректемелері)
Кімге: _______________________________________________________________
(конкурсты ұйымдастырушының атауы мен деректемелері)
N _______ Кепілдік міндеттеме
_____________________             "_____" ___________________ж.
(орналасқан жері)
Біз, бұдан әрі "Өнім беруші" деп аталатын ____________________
____________________________________________________________________
(ықтимал өнім берушінің атауы) ____________________________________________________________________
(конкурсты ұйымдастырушының атауы)
ұйымдастырылатын _____________________ сатып алу жөніндегі конкурсқа қатысатындығынан және жалпы сомасы _____________________теңге болатын
(жазумен)
____________________________________________________________________
(тауардың, жұмыс пен қызметтің атауы және көлемі)
________________жеткізілімді (жұмысты орындауды, қызмет көрсетуді) жүзеге асыруға әзір екендігінен хабардар болдық.
Жоғарыда аталған конкурсты өткізу жөніндегі _______________________ж. "___"______________конкурстық құжаттамамен ықтимал өнім берушінің конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді енгізуі банктік кепілдік түрінде көзделген.
Осыған байланысты біз ________________________ өзімізге
(банктің атауы)
Сіздің талап етуіңіз бойынша, сондай-ақ Өнім берушінің:
- конкурстық өтінімдерді тапсырудың ақырғы мерзімі өткеннен кейін конкурстық өтінімді кері шақырып алған немесе өзгерткені;
- белгіленген мерзімде мемлекеттік сатып алу туралы шартқа қол қоймағаны;
- конкурстық құжаттамада көзделген нысанда, көлемде және жағдайларда мемлекеттік сатып алу туралы шартқа қол қойылғаннан кейін мемлекеттік сатып алу туралы шартты орындауды қамтамасыз етуді енгізбегені туралы жазбаша растама бойынша. Сізден төлеуге арнап алынған жазбаша талап бойынша сомаға тең _____________________________________
(сомасы цифрмен және жазумен)
төлеу үшін қайтарылып алынбайтын міндеттеме аламыз.
Аталған кепілдік міндеттеме конкурстық комиссияның Өнім берушінің конкурстық өтінімін қабылдауға тиісті сәтінен бастап күшіне енеді.
Аталған кепілдік міндеттеме Өнім берушінің конкурсқа қатысуға арналған өтінімі күшінің ақырғы мерзіміне дейін қолданылады және бізге бұл құжаттың қайтарылғандығына не қайтарылмайтындығына қарамастан, егер Сіздің жазбаша талап етуіңізді біз осы күннің соңына дейін ала алмайтын болсақ, автоматты түрде толық күшін жояды.
Осы кепілдік міндеттемемен байланысты туындайтын барлық құқықтар мен міндеттемелер Қазақстан Республикасының заңдарымен реттеледі.
Кепілдердің                       Күні мен мекен-жайы
қолы мен мөрі
7-қосымша
Мемлекеттік сатып алу туралы шартты орындауды
қамтамасыз ету нысаны
(банктік кепіл)
Банктің атауы: ______________________________________________________
(банктің атауы мен деректемелері)
Кімге:______________________________________________________________
(тапсырысшының атауы мен деректемелері)
N_______ Кепілдік міндеттеме
_________________
"____"________________ж.
(орналасқан жері)
Біз, бұдан әрі "Өнім беруші" деп аталатын ___________________________ __________________________________________________________________________
(өнім берушінің атауы) __________________________________________________________________________
(тауарлардың, жұмыстардың немесе қызмет көрсетулердің сипаттамасы)
жеткізуге (орындауға, көрсетуге) арналған мемлекеттік сатып алу туралы _______ж. N_____________________Шарт жасасқаны назарға алына отырып және осы Шартта Сіз Өнім жеткізуші Шарттың орындалуын жалпы сомасы __________________________теңге болатын банктік кепіл түрінде орындауды қамтамасыз етуді енгізетіндігін көздедіңіз.
Осыған байланысты біз ____________________________ осы арқылы
(банктің атауы)
жоғарыда аталған Шарт бойынша кепіл болып табылатындығымызды растаймыз және өзімізге Сіздің талап етуіңізге тең соманы, Сізден төлеуге арналған жазбаша талап, сондай-ақ Өнім берушінің Шарт бойынша өзінің міндеттемесін орындағаны немесе тиісті дәрежеде орындамағаны туралы жазбаша растама алынған бойда _____________________________ төлеу үшін өзімізге
(сомасы цифрмен және жазумен)
қайтарып алынбайтын міндеттеме аламыз.
Аталған кепілдік міндеттеме оған қол қойылған сәттен бастап күшіне енеді және Өнім берушінің Шарт бойынша өз міндеттемелерін толық орындаған сәтіне дейін қолданылады.
Осы кепілдік міндеттемеге байланысты туындайтын барлық құқықтар мен міндеттемелер Қазақстан Республикасының заңдарымен реттеледі.
Кепілдің                            Күні мен мекен-жайы
қолы мен мөрі
8-қосымша
Алдағы болатын конкурс туралы хабарландыру нысаны
_______________________________________ мынадай тауарларды
(конкурсты ұйымдастырушының атауы)
(жұмыстарды, қызмет көрсетулерді): (тауарларды, (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) қысқаша сипаттау және олардың құны көрсетілмейтін саны (көлемі) мемлекеттік сатып алу бойынша конкурс өткізу жөнінде хабарландырылады.
Тауар (жұмыстар немесе қызмет көрсетулер орындалуға тиіс) мына жерге жеткізілуге тиіс: (тауарлар жеткізілген, жұмыстар мен қызмет көрсетулер орындалатын орын көрсетіледі)
Жеткізудің (орындаудың) талап етілетін мерзімі________________ Конкурсқа "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабында айтылған біліктілік біліктілік талаптарына жауап беретін барлық ықтимал өнім берушілер (немесе отандық өнім берушілерге ғана - аталған шектеу елде сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен қызмет көрсетулердің бәсекелестік рыногы өмір сүріп тұрған жағдайда көрсетіледі) жіберіледі.
(Егер бар болса, ықтимал өнім берушілерге қойылатын қосымша талаптар көрсетіледі).
Конкурстық құжаттамаларды ______ж. "____"_________________ дейінгі мерзімде мына мекен-жай бойынша _________________ алуға болады: N______бөлме _______сағаттан ________сағатқа дейін.
Конкурстық өтінімдерді берудің ең соңғы мерзімі (уақыты мен күні көрсетілсін).
Конкурстық өтінімдер салынған конверттер конкурстық өтінімдер тапсырған (уақыты мен күні көрсетілсін) барлық ықтимал өнім берушілердің қатысуымен мына мекен-жай бойынша ашылады: (толық мекен-жайы, бөлменің N көрсетілсін).
Қосымша ақпарат пен анықтаманы мына телефон бойынша алуға болады: (қаланың коды және телефон нөмірі көрсетілсін)
ЕСКЕРТУ. 8-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.09.08. N 1332 қаулысымен.
9-қосымша
Сатып алу конкурсына қатысу үшін ықтимал
өнім берушілердің ұсынған конкурстық өтінімдері бар
конверттерді ашу хаттамасы
(конкурстың аты)
(ашылу орны)                            (күні, айы, жылы)
Мына құрамдағы конкурстық комиссия: (конкурс комиссиясы мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы, күні, айы, жылы, уақыты және конкурстық өтінімдерді ашудың орны) конкурстық өтінімдерді ашудың рәсімін өткізді.
Конкурстық құжаттама мына ықтимал өнім берушілерге ұсынды: (конкурстық құжаттама ұсынылған барлық ықтимал өнім берушілердің атауы, мекен-жайы).
Мына барлық ықтимал өнім берушілердің конкурстық өтінімдері (конкурстық өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткеннен кейінгі конкурстық өтінім берген барлық ықтимал өнім берушілердің атауы, мекен-жайлары) мынадай негізде _______________________________________________________________________________________
ашылмай қайтарылды.
Белгіленген мерзімде (конкурстық өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі аяқталғанша) конкурстық өтінімдерді ұсынған мына ықтимал өнім берушілердің конкурстық өтінімдерді: (конкурстық өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі аяқталғанша конкурстық өтінімдерді ұсынған барлық ықтимал өнім берушілердің атауы, мекен-жайы, конкурстық өтінімдердің берілген уақыты) ашылды, олар конкурстық өтінімдерді ашу кезінде барлық қатысушыларға жарияланған мыналардан: (конкурстық өтінімдердің бағасы, негізгі шарттары, конкурстық өтiнiмдi құрайтын құжаттардың бар екендігі немесе жоқтығы туралы ақпарат, конкурстық өтінімдерді кері қайтарып алу және өзгерту және конкурстық өтінімдерді ашу кезінде жарияланған басқа да ақпарат) тұрады.
Конкурстық өтінімдерді ашу кезінде мына ықтимал өнім берушілер: (конкурстық өтінімдерді ашу кезінде қатысқан барлық ықтимал қатысушылардың атуы, мекен-жайы және олардың уәкілетті өкілдерінің тегі, аты және әкесінің аты) қатысты.
Конкурстық комиссия мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты және қол таңбалары.
ЕСКЕРТУ. 9-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.09.08. N 1332 қаулысымен .
10-қосымша
(Конкурс атауы) сатып алу жөніндегі
конкурс нәтижесінің хаттамасы
(конкурс өткізілетін орны мен мерзімі)

6.1.Стоимость транспортировки  !         !                  !      !
6.2.Стоимость страховки        !         !                  !      !
6.3.Уплата таможенных пошлин   !         !                  !      !
6.4.Уплата налога              !         !                  !      !
6.5.Уплата налога              !         !                  !      !
6.6.Уплата сборов              !         !                  !      !
6.7.                           !         !                  !      !
6.8.                           !         !                  !      !
7.Стоимость комплектующих дета-!         !                  !      !
лей,обязательных запасных час- !         !                  !      !
тей и обслуживания в течение   !         !                  !      !
начального срока эксплуатации  !         !                  !      !
на единицу измерения           !         !                  !      !
в том числе:                   !         !                  !      !
7.1.                           !         !                  !      !
7.2.                           !         !                  !      !
8.Другие эксплуатационные      !         !                  !      !
расходы                        !         !                  !     ___________________________________________________________________!
______________________             ________________________
(Подпись)                М.П.     (Должность, фамилия, и., о.)
Приложение 6
Форма обеспечения конкурсной заявки
(банковская гарантия)
Наименование
банка:___________________________________________________________
(наименование и реквизиты банка)
Кому:___________________________________________________________
(наименование и реквизиты организатора конкурса)
Гарантийное обязательство N  №_______
__________________                 "______"________________г.
(местонахождение)
Мы были проинформированы, что__________________________________,
(наименование потенциального поставщика),
"Поставщик" принимает участие в Конкурсе по закупке_______________________
организованным_________________________________ и готов осуществить
(наименование организатора конкурса)
поставку (выполнить работу, оказать услугу)____________________________________________________________
(наименование и объем товаров,
___________________на общую сумму_______________________ тенге.
работ и услуг)                     (прописью)
Конкурсной документацией от "___"_________ ____г. по проведению вышеназванного конкурса предусмотрено внесение потенциальными поставщиками обеспечения конкурсной заявки в виде банковской гарантии.
В связи с этим мы_______________настоящим берем на себя безотзывное
(наименование банка)
обязательство выплатить Вам по Вашему требованию сумму, равную____________
____________________________________________________________________
(сумму в цифрах и прописью)
по получении Вашего письменного требования на оплату, а также письменного подтверждения того, что Поставщик:
отозвал или изменил конкурсную заявку после истечения окончательного срока представления конкурсных заявок;
не подписал, в установленные сроки, договор о государственных закупках;
не внес обеспечение исполнения договора о государственных закупках после подписания договора о государственных закупках в форме, объеме и на условиях, предусмотренных в конкурсной документации.
Данное гарантийное обязательство вступает в силу с момента надлежащего принятия конкурсной заявки Поставщика конкурсной комиссией.
Данное гарантийное обязательство действует до окончательного срока действия заявки Поставщика на участие в конкурсе и истекает полностью и автоматически, независимо от того будет ли нам возвращен этот документ или нет, если Ваше письменное требование не будет получено нами к концу этого дня.
Все права и обязанности, возникающие в связи с настоящим гарантийным обязательством, регулируются законодательством Республики Казахстан.
Подпись и печать гарантов                         Дата и адрес
Приложение 7
Форма обеспечения исполнения
договора о государственных закупках
(банковская гарантия)
Наименование банка:_____________________________________________________
(наименование и реквизиты банка)
Кому:_______________________________________________________________
(наименование и реквизиты заказчика)
Гарантийное обязательство №______
______________________                        "______"________ _____г.
(местонахождение)
Принимая во внимание, что__________________________________, в
(наименование поставщика)
дальнейшем  "Поставщик", заключил договор о государственных закупках
№____от______г. (далее - Договор) на поставку (выполнение,
оказание)_______________________________________________________
(описание
_________________________ и Вами было предусмотрено в этом Договоре, что
товаров, работ или услуг)
Поставщик внесет обеспечение исполнения Договора в виде банковской
гарантии на общую сумму________________тенге.
В связи с этим мы__________________________настоящим подтверждаем, что
(наименование банка)
являемся гарантом по вышеуказанному Договору и берем на себя безотзывное
обязательство выплатить Вам по Вашему требованию сумму, равную___________________________________________________________
(сумма в цифрах и прописью)
по получении Вашего письменного требования на оплату, а также письменного подтверждения того, что Поставщик не исполнил или исполнил ненадлежащим образом свои обязательства по Договору.
Данное гарантийное обязательство вступает в силу с момента его подписания и действует до момента полного исполнения Поставщиком своих обязательств по Договору.
Все права и обязанности, возникающие в связи с настоящим гарантийным обязательством, регулируются законодательством Республики Казахстан.
Подпись и печать гаранта               Дата и адрес
________________________               ______________________
Приложение 8
<*>
Сноска. В приложение 8 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 сентября 1999 г. N 1332  .
Форма объявления о предстоящем конкурсе
__________________________________________________________объявляет
(наименование организатора конкурса)
о проведении конкурса по государственным закупкам следующих товаров (работ, услуг): (краткое описание товаров (работ, услуг) и их количество (объем) без указания стоимости).
Товар должен быть доставлен (работы или услуги должны быть выполнены): (указать место поставки товаров, выполнения работ или услуг).
Требуемый срок поставки (выполнения)_______________________
К конкурсу допускаются все потенциальные поставщики (или только отечественные потенциальные поставщики - данное ограничение указывается в случае существования в стране конкурентного рынка закупаемых товаров, работ и услуг), отвечающие квалификационным требованиям оговоренных в ст. 10 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках".
(Указать дополнительные требования к потенциальным поставщикам, если имеются).
Пакет конкурсной документации можно получить в срок до "_____"_____г. включительно по  адресу______________________________________________, комната N №______с_____до_____часов.
Конкурсные заявки на участие в конкурсе, запечатанные в конверты представляются потенциальными поставщиками в (указать наименование организатора конкурса) по адресу (указать полный адрес, № ком.).
Окончательный срок представления конкурсных заявок до (указать время и дату).
Конверты с конкурсными заявками будут вскрываться в присутствии всех прибывших потенциальных поставщиков, представивших конкурсные заявки в (указать время и дату) по следующему адресу:(указать полный адрес, № ком).
Дополнительную информацию и справку можно получить по телефону: (указать код города и номер телефона).
Приложение 9
<*>
Сноска. В приложение 9 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8 сентября 1999 г. N 1332  .
Протокол вскрытия конвертов с конкурсными заявками,
представленными потенциальными поставщиками для участия
в конкурсе по закупке (название конкурса)
(место вскрытия) (дата)
Конкурсная комиссия в составе:(фамилия, имя, отчество, должность членов конкурсной комиссии, дата, время и место вскрытия конкурсных заявок) произвел процедуру вскрытия конкурсных заявок.
Конкурсная документация предоставлена следующим потенциальным поставщикам:(наименование, адрес всех потенциальных поставщиков, которым предоставлена конкурсная документация).
Конкурсные заявки следующих потенциальных поставщиков (наименование, адрес всех потенциальных поставщиков, представивших конкурсные заявки после истечения окончательного срока представления конкурсных заявок, время представления конкурсных заявок) возвращены невскрытыми на основании ______________________________________________________________
Конкурсные заявки следующих потенциальных поставщиков, представивших конкурсную заявку в установленные сроки (до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок):(наименование, адрес всех потенциальных поставщиков, представивших конкурсные заявки до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок, время представления конкурсной заявки) вскрыты и они содержат:(цена, основные условия каждой конкурсной заявки, информация о наличии или отсутствии документов, составляющих конкурсную заявку, об отзыве и изменении конкурсных заявок и другая информация, объявленная при вскрытии конкурсных заявок), которые оглашены всем присутствующим при вскрытии конкурсных заявок.
При вскрытии конкурсных заявок присутствовали следующие потенциальные поставщики: (наименование, адрес всех потенциальных поставщиков, присутствующих при вскрытии конкурсных заявок и фамилия, имя и отчество их уполномоченных представителей).
Фамилия, и., о. и подписи членов конкурсной комиссии.
Приложение 10
Протокол об итогах конкурса по закупке
(название конкурса)
(Местонахождение и дата проведения конкурса)

1. Конкурстық комиссия (Конкурстық комиссия құрамы атап көрсетіледі) құрамында (сатып алатын тауар, жұмыс, көрсетілетін қызмет жайлы қысқаша мағлұмат) мемлекеттік сатып алу жөнінде (ашық, жабық, екі кезеңді рәсімдер пайдаланылатын) конкурс өткізді.
2. Сатып алуға бөлінген сома (сомасы көрсетіледі), теңге.
3. Конкурстық құжаттаманы сатып алғандар (конкурстық құжаттаманы сатып алған барлық ықтимал өнім берушілердің атауы, орналасқан мекен-жайы, сатып алған уақыты атап көрсетіледі).
4. Ықтимал өнім берушілерден конкурстық құжаттаманы анықтау туралы (егер ондайлар болса, мазмұны келтіріледі) өтініш түсті және оларға келесі (өтінішке берілген жауаптың жалпылама мазмұны келтіріледі) анықтама берілді.
5. (өзгерістер мен толықтырулар енгізілген жағдайда конкурстық құжаттамаға енгізілген өзгерістер мен толықтырулардың жалпылама мазмұны).
6. Конкурсқа қатысу үшін конкурстық өтінімді келесі ықтимал өнім берушілер табыс етті (конкурстық құжаттаманы сатып алған барлық ықтимал өнім берушілердің атауы, орналасқан мекен-жайы, сатып алған уақыты атап көрсетіледі).
7. Келесі конкурстық өтінімдер қабылданбады (қабылданбаған конкурстық өтінімдер, қабылданбау себебі туралы ақпарат беріледі.)
8. (ықтимал өнім берушілер біліктілігі туралы ақпарат мазмұны жазылады).
9. Ықтимал өнім берушілер келесі ұсынымдарды:
(тауар жеткізілімі, жұмыс орындау, қызмет көрсету) табыс етті (әр конкурстық өтінімнің бағасы мен басқа да негізгі шарттары көрсетіледі).
10. Конкурстық комиссия тапсырылған конкурстық өтінімдерді қарастырған кезде келесі бағалау және конкурстық өтінімдерді салыстыру өлшемдеріне сүйенді (конкурстық өтінімдерді бағалау мен салыстыру өлшемдері атап көрсетіледі).
11. Конкурстық комиссия конкурстық өтінімдерді бағалау мен салыстыру нәтижесінде Шешті:
1) (аталған конкурстық өтінімді тапсырған ықтимал өнім берушінің атауы мен орналасқан мекен-жайы көрсетіледі) конкурстық өтінім конкурс жеңімпазы болып есептелсін. (Конкурстық өтінімдерді қарастыру, бағалау және салыстыру кезінде барлық конкурстық өтінімдер қабылданбаған жағдайда, себебі көрсетіледі).
2) Тапсырысшыға (тапсырысшыларға) (әр тапсырысшының атауы мен орналасқан мекен-жайы атап көрсетіледі) _______ жылдың  _________ дейін ____________ (конкурстық өтінімді жеңіп алған ықтимал өнім берушінің атауы көрсетіледі) мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасу тапсырылсын.
3) Конкурсты ұйымдастырушы (конкурс ұйымдастырушының атуы көрсетілсін):
- бюджеттік қаржы бөлінуді қамтамасыз ету үшін осы хаттама мен шарттың (шарттардың) көшірмелерін ________________ жіберсін;
- бұқаралық ақпарат құралдарында өткізілген конкурстың қорытындыларын жариялансын.
Конкурстық комиссия төрағасы мен мүшелерінің және конкурстық өтінімі жеңімпаз деп танылған ықтимал өнім берушінің қол таңбалары.
11-қосымша
Конкурсты өткізуді хабарлаудың нысаны
Кімге_______________________________________________________________
(ықтимал өнім берушінің атауы)
Сізге _________________________________________________________________
(конкурсты ұйымдастырушының атауы)
мына тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) (тауарлардың жұмыстардың, қызмет көрсетулердің қысқаша сипаттамасы және олардың саны (көлемі) сатып алу бойынша конкурстың өткізілетіндігі туралы хабарлайды және Сізді осыған қатысуға шақырады.
Тауар (жұмыстар немесе қызмет көрсетулер) (тауар жеткізілетін, жұмыстар мен қызмет көрсетілетін орын) жеткізілуге (орындалуға) тиіс.
талап етілетін жеткізілім (орындау) мерзімі: _______________________
Конкурсқа "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабында айтылған біліктілік талаптарына жауап беретін барлық ықтимал өнім берушілер (немесе тек қана отандық ықтимал өнім берушілер - бұл шектеулер елде сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың және қызмет көрсетулердің бәсекелестік нарығы болған жағдайда көрсетіледі) жіберіледі.
(Егер бар болса, ықтимал өнім берушілерге қойылатын қосымша талаптар көрсетілсін)
Конкурстық құжаттаманы ________ж. "_____"_________дейінгі мерзімде мына мекен-жай бойынша _______________N _______бөлмеде, сағат __ ден дейін алуға болады.
Конкурстық құжаттама бумасының бағасы _____________ теңгені құрайды (төлем көзделмесе аталған азатжол алынып тасталсын).
Конкурсқа қатысуға берілетін конкурстық өтінімдерді ықтимал өнім берушілер конвертке салып, желімдеп, (конкурсты ұйымдастырушының атауы көрсетілсін) мына мекен-жай бойынша (толық мекен-жай, бөлме N көрсетілсін) ұсынады.
Конкурстық өтінімдерді берудің соңғы мерзімі (күні, айы, жылы көрсетілсін) дейін.
Конкурстық өтінімдер салынған конверттер конкурстық өтінімдер берген барлық қатысуға келген ықтимал өнім берушілердің қатысуымен (күні, айы, жылы, уақыты көрсетілсін) мына мекен-жай бойынша: (толық мекен-жай, бөлме көрсетілсін) ашылады.
Қосымша ақпарат пен анықтаманы мына телефон (телефонның нөмірі көрсетілсін) арқылы алуға болады.
Сатып алу хаттамасының нысаны
(бір көзден тауарларды, жұмыстарды және қызмет
көрсетулерді мемлекетті сатып алуды жүзеге асыру
кезінде жасалады)
(Тапсырысшының тұратын жері және отырыстың күні,айы, жылы)
Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру үшін (тауардың атауы, жұмыстардың, қызмет көрсетулердің түрі көрсетілсін) Тапсырысшы - (тапсырысшының атауы) уәкілетті органның келісімі бойынша - (уәкілетті органның атауы)
Шешті:

1. Конкурсная комиссия в составе (перечислить состав Конкурсной комиссии) провела (открытый, закрытый, с использованием двухэтапных процедур) конкурс по государственным закупкам (кратко описать закупаемые товары, работы, услуги).
2. Сумма, выделенная для закупки (указать сумму), тенге.
3. Конкурсную документацию приобрели (перечислить наименования и места нахождения всех потенциальных поставщиков, выкупивших конкурсную документацию, дата приобретения).
4. От потенциальных поставщиков поступили запросы о разъяснении конкурсной документации (изложить содержание таких запросов, если имели место) и на них были даны следующие разъяснения (изложить обобщенное содержание ответов на запросы).
5. (обобщенное изложение изменений и дополнений конкурсной документации, если были внесены изменения и дополнения).
6. Конкурсную заявку на участие в конкурсе представили следующие потенциальные поставщики (перечислить наименования и места нахождения всех потенциальных поставщиков, представивших конкурсную заявку, дата представления).
7. Следующие конкурсные заявки были отклонены (дать информацию об отклоненных конкурсных заявках, основания для их отклонения).
8. (изложить информацию о квалификационных данных потенциальных поставщиков).
9. Потенциальные поставщики представили следующие предложения по (поставке товаров, выполнению работ, оказанию услуг):(указать цену и краткое изложение других основных условий каждой конкурсной заявки).
10. Конкурсная комиссия при рассмотрении представленных конкурсных заявок исходила из следующих критериев оценки и сопоставления конкурсных заявок:(перечислить критерии оценки и сопоставления конкурсных заявок).
11. Конкурсная комиссия по результатам оценки и сопоставления конкурсных заявок решила:
1) Признать выигравшей конкурс конкурсную заявку (указать наименование и местонахождение потенциального поставщика, представившего данную конкурсную заявку). (Если при рассмотрении, оценке и сопоставлении конкурсных заявок все конкурсные заявки были отклонены, указать соответствующую причину).
2) Заказчику (заказчикам) (перечислить наименование и местонахождение каждого заказчика) в срок до_________ __года заключить договор о государственных закупках с (указать наименование потенциального поставщика, представившего выигравшую конкурсную заявку).
3) Организатору конкурса (указать наименование организатора конкурса):
- направить в _______________________копии данного протокола и
договора (договоров) о государственных закупках для обеспечения выделения бюджетных средств;
- опубликовать в средствах массовой информации итоги проведенного конкурса.
Подписи Председателя и членов Конкурсной комиссии и потенциального поставщика, чья конкурсная заявка признана выигравшей.
Приложение 11
Форма уведомления о проведении конкурса
Кому____________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
__________________________________________________________уведомляет
(наименование организатора конкурса)
Вас о проведении конкурса по государственным закупкам следующих товаров (работ, услуг): (краткое описание товаров (работ, услуг) и их количество (объем) и приглашает Вас принять в нем участие.
Товар должен быть доставлен (работы или услуги должны быть выполнены): (указать место поставки товаров, выполнения работ или услуг).
Требуемый срок поставки (выполнения)___________________
К конкурсу допускаются все потенциальные поставщики (или только отечественные потенциальные поставщики - данное ограничение указывается в случае существования в стране конкурентного рынка закупаемых товаров, работ и услуг), отвечающие квалификационным требованиям, оговоренным в ст. 10 Закона  Республики Казахстан "О государственных закупках".
(Указать дополнительные требования к потенциальным поставщикам, если имеются).
Пакет конкурсной документации можно приобрести в срок до "___"______ _____г. включительно по адресу_______________________, комната N№________ с______до____ часов.
Стоимость пакета конкурсной документации составляет__________тенге. (убрать данный абзац, если оплата не предусмотрена)
Конкурсные заявки на участие в конкурсе, запечатанные в конверты представляются потенциальными поставщиками в (указать наименование организатора конкурса) по адресу (указать полный адрес, № ком.).
Окончательный срок представления конкурсных заявок до (указать время и дату).
Конверты с конкурсными заявками будут вскрываться в присутствии всех прибывших потенциальных поставщиков, представивших конкурсные заявки в (указать время и дату) по следующему адресу:(указать полный адрес, № ком.).
Дополнительную информацию и справку можно получить по телефону: (указать номер телефона).
Приложение 12
Форма протокола закупок
(составляется при осуществлении государственных закупок
товаров, работ и услуг из одного источника)
(Местонахождение и дата заседания Заказчика)
Для осуществления государственных закупок (указать наименование товара, вид работ, услуг) Заказчик - (наименование заказчика) по согласованию с уполномоченным органом - (наименование уполномоченного органа) решил:

1. Бір көзден мемлекеттік сатып алу әдісі (бір көзден мемлекеттік сатып алу әдісін қолдану негіздемесі баяндалсын) байланысты қолданылсын.
2. (Мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасалатын өнім берушінің атауы және тұратын жері көрсетілсін) жалпы сомасы (мемлекеттік сатып алу туралы шарттың бағасы көрсетілсін) мемлекеттік сатып алу туралы (сатып алынатын тауарлар, жұмыстар, қызмет көрсетулер қысқаша жазылсын) шарт жасалсын.
Басшының қолы, тегі, аты, әкесінің аты және Тапсырысшының деректемелері
М.О.
Басшының қолы, тегі, аты, әкесінің аты және Өнім берушінің деректемелері
М.О.

1. Применить способ государственных закупок из одного источника в связи (изложить обоснование применения способа государственных закупок из одного источника).
2. Заключить договор о государственных закупках (кратко описать закупаемые товары, работы, услуги) на общую сумму (указать цену договора о государственных закупках) с (указать наименование и место нахождения поставщика, с которым заключается договор о государственных закупках).
Подпись, фамилия, и., о. руководителя и реквизиты Заказчика
М.П
Подпись, фамилия, и., о. руководителя и реквизиты поставщика
М.П.