"Маңғышлақ атом энергетика комбинаты" республикалық мемлекеттік кәсіпорнын қаржы-экономикалық сауықтыру жөніндегі бірінші кезектегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 1999 жылғы 5 қаңтар N 7
"Маңғышлақ атом энергетика комбинаты" республикалық мемлекеттік кәсіпорнын ("МАЭК" РМК) қаржы-экономикалық сауықтыру, төлем қабілетін қалпына келтіру және оның рентабельділігіне қол жеткізу және тұтастай алғанда аймақтың проблемаларын шешу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлігінің "МАЭК" РМК-на қатысты оңалту рәсімін жүргізу туралы "Кәсіпорындарды қайта ұйымдастыру мен тарату жөніндегі агенттік" акционерлік қоғамына жіберген ұсынымы мақұлдансын.
2. "Кәсіпорындарды қайта ұйымдастыру мен тарату жөніндегі агенттік" акционерлік қоғамына:
1) заңдарда белгіленген тәртіппен "МАЭК" РМК кредиторларының комитетін шақыру, оның мақұлдауына оңалту жоспарын және "Маңғыстау өнеркәсіп компаниясы" ашық акционерлік қоғамын оңалтушы басқарушының кандидатурасы ретінде ұсыну;
2) оңалту жоспары және кредиторлар комитетін оңалтушы басқарушының кандидатурасы мақұлданған жағдайда оңалту рәсімдерін жүргізу туралы өтінішті сот органдарына жіберу ұсынылсын.
3. Сот "МАЭК" РМК-да оңалту рәсімін жүргізу туралы шешім қабылдаған жағдайда оңалтушы басқарушыға:
1) "МАЭК" РМК-да оңалту рәсімін жүргізу үшін қажетті шаралар қабылдау және шаралар кешенін әзірлеу;
2) "МАЭК" РМК-ның кредиторлық және дебиторлық берешегін қайта құрылымдау жөнінде ұсыныстар әзірлеу;
3) дебиторлық берешекті анықтау мен қайтару жөнінде шаралар қабылдау ұсынылсын.
4. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігі Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігімен бірлесе отырып "МАЭК" РМК-ның 1999 жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша бюджеттен тыс қорларға төлемдер және жалпымемлекеттік салықтар бойынша берешегін төлеудің мерзімін ұзарту жөніндегі мәселені шешсін.
5. "Маңғышлақ атом энергия комбинаты" республикалық мемлекеттік
кәсіпорнының мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998
жылғы 13 мамырдағы N 432
P980432_
қаулысының күші жойылған деп танылсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының
Энергетика, индустрия және сауда министрлігіне жүктелсін.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Нарбаев Е.

О первоочередных мерах по финансово-экономическому оздоровлению Республиканского государственного предприятия "Мангышлакский атомный энергетический комбинат"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 января 1999 года № 7
В целях финансово-экономического оздоровления, восстановления платежеспособности и достижения рентабельности производства Республиканского государственного предприятия "Мангышлакский атомный энергетический комбинат" (РГП "МАЭК") и решения проблем региона в целом Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить направленное акционерному обществу "Агентство по реорганизации и ликвидации предприятий" ходатайство Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан о применении в отношении РГП "МАЭК" реабилитационной процедуры.
2. Рекомендовать акционерному обществу "Агентство по реорганизации и ликвидации предприятий":
1) в установленном законодательством порядке созвать комитет кредиторов РГП "МАЭК", представить на его одобрение план реабилитации и в качестве кандидатуры реабилитационного управляющего открытое акционерное общество "Мангистауская промышленная компания";
2) при условии одобрения плана реабилитации и кандидатуры реабилитационного управляющего комитетом кредиторов направить заявление о проведении реабилитационных процедур в судебные органы.
3. В случае принятия решения судом о проведении на РГП "МАЭК" реабилитационной процедуры рекомендовать реабилитационному управляющему:
1) принять необходимые меры и разработать комплекс мероприятий для проведения реабилитационной процедуры на РГП "МАЭК";
2) подготовить предложения по реструктуризации кредиторской и дебиторской задолженности РГП "МАЭК";
3) принять меры к выявлению и возврату дебиторской задолженности.
4. Министерству государственных доходов Республики Казахстан совместно с Министерством финансов Республики Казахстан решить вопрос предоставления отсрочки задолженности РГП "МАЭК" по состоянию на 1 января 1999 года по платежам во внебюджетные фонды и общегосударственным налогам.
5. Признать утратившими силу постановление Правительства Республики Казахстан от 13 мая 1998 года № 432 P980432_ "Вопросы Республиканского государственного предприятия "Мангышлакский атомный энергокомбинат".
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан.
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Корректор:  И.Склярова
Специалист: Э.Жакупова)