Қазақстан Республикасы Министрінің қызметін ұйымдастыру жөніндегі жекелеген мәселелер
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 4 ақпан N 82
Қазақстан Республикасы Президентінің "А.Б.Самақованы Қазақстан Республикасының министрі етіп тағайындау туралы" 1999 жылғы 22 қаңтардағы N 27 Жарлығын іске асыру, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Министрінің қызметін қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Министрінің қызметі аясындағы негізгі міндеттері:
отбасын әйелдер мен балаларды әлеуметтік қолдау мәселелерін үйлестіру;
халықаралық әйелдер ұйымдарымен отбасын, әйелдерді және балаларды қолдау мәселелері жөніндегі ынтымақтастық;
Үкіметтің Қазақстан Республикасының Парламентімен өзара іс-қимылын қамтамасыз ету;
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің жекелеген тапсырмаларын орындау болып белгіленсін.
2. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі екі апталық мерзім ішінде Қазақстан Республикасының Министрі туралы ережені дайындасын және Үкіметтің бекітуіне енгізсін.
3. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне Қазақстан Республикасы Министрінің қызметін, оның штат санын тиісінше 6 адамға ұлғайта отырып, материалдық-техникалық қамтамасыз ету жөніндегі функциялар жүктелсін.
4. Қазақстан Республикасының Министрі үшін 1 қызметтік жеңіл
автомобиль лимиті белгіленсін.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі белгіленген тәртіппен
министрліктер мен ведомстволардың штат санын жүргізіліп отырған қысқартуға
байланысты республикалық бюджеттің босаған қаражатының есебінен Қазақстан
Республикасының Министрін қаржыландыруды, сондай-ақ Премьер-Министрдің
Кеңсесін қосымша қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Қасымбеков Б.

Отдельные вопросы по организации деятельности Министра Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 1999 года № 82
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года № 27 "О назначении Самаковой А.Б. Министром Республики Казахстан", а также обеспечения деятельности Министра Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Основными задачами Министра Республики Казахстан в сфере его деятельности определить:
координацию вопросов социальной поддержки семьи, женщин и детей;
сотрудничество с международными женскими организациями по вопросам поддержки семьи, женщин и детей;
обеспечение взаимодействия Правительства с Парламентом Республики Казахстан;
выполнение отдельных поручений Премьер-Министра Республики Казахстан.
2. Министру юстиции Республики Казахстан в двухнедельный срок подготовить и внести на утверждение в Правительство Положение о Министре Республики Казахстан.
3. Возложить на Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан функции по материально-техническому обеспечению деятельности Министра Республики Казахстан с соответствующим увеличением ее штатной численности на 6 единиц.
4. Определить лимит служебных легковых автомобилей для Министра Республики Казахстан в количестве 1 единицы.
5. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить финансирование Министра Республики Казахстан, а также дополнительное финансирование Канцелярии Премьер-Министра за счет высвобождаемых средств республиканского бюджета в связи с проводимым сокращением штатной численности министерств и ведомств.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Корректор:  И.Склярова
Специалист: Э.Жакупова)