Экономикалық жағдайды тұрақтандыру және отандық тауар өндірушілерді қорғау жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 5 ақпан N 89. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999.11.05. N 1663 қаулысымен. ~P991663
Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" заң күші бар Жарлығының 114-бабына сәйкес, экономикалық жағдайды тұрақтандыру және отандық тауар өндірушілерді қорғау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қосымшаға сәйкес, шыққан елі Өзбекстан Республикасы болып табылатын тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге арнаулы кедендік баждың ставкасы 200 процент мөлшерінде бекітілсін.
2. Арнаулы кеден бажының ставкасы әкелінетін тауарларға кедендік
баждың базалық ставкаларынан тыс алынады ден белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі белгіленген
тәртіппен Қазақстан Республикасы, Қырғыз Республикасы, Тәжікстан
Республикасы және Өзбекстан Республикасы Мемлекетаралық кеңесінің Атқарушы
комитетіне Қазақстан тарапынан қабылданатын қорғаныштық шаралар туралы
хабарласын.
4. Осы қаулы жарияланған күнінен бастап бір ай өткен соң күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1999 жылғы 5 ақпандағы
N 89 қаулысына
қосымша
Өзбекстан Республикасының аумағынан Қазақстан
Республикасының аумағына әкелу кезінде оларға
қатысты арнаулы кеден бажы қолданылатын
тауарлардың тізбесі
__________________________________________________________________________
|      Тауардың атауы                                   |  СЭҚ ТН коды
______________________________________________________  |_________________
|Күріш                                                  |     1006
|Жарма, ірі тартылған ұн және күріштің ұсақталған       | 1103 14 000
|түйіршіктері                                           |
|Маргарин                                               |     1517
|Жеміс шырындары (жүзім ашытқысын қоса алғанда) мен     |     2009
|көкөніс шырындары                                      |
|Майонез                                                | 210390900
|Алкогольді және алкогольсіз сусындар                   |      22
|Темекі және темекіні өнеркәсіптік алмастырғыштар       | 24(2401 басқа)
|Боялмаған немесе боялған, дайын немесе клинкерлер      |     2523
|нысанындағы протландцемент, сазбалшық цементі,         |
|шлак цементі, суперфосфат цементі және осындай         |
|гидравликалық цементтер                                |
|
|______________________________________________________ |________________
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Икебаева А.

О мерах по стабилизации экономической ситуации и защиты отечественных товаропроизводителей
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 1999 года N 89 . Утратило силу - постановлением Правительства РК от 5 ноября 1999 г. N 1663 ~P991663.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 05.11.1999 № 1663.
В соответствии со статьей 114 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу закона, "О таможенном деле в Республике Казахстан" Z952368_ , в целях стабилизации экономической ситуации и защиты отечественных товаропроизводителей Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить ставку специальной таможенной пошлины в размере 200 процентов на ввоз на территорию Республики Казахстан товаров, согласно приложению, страной происхождения которых является Республика Узбекистан.
2. Установить, что ставка специальной таможенной пошлины взимается сверх базовой ставки таможенной пошлины на ввозимые товары.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан уведомить в установленном порядке Исполнительный комитет Межгосударственного Совета Республики Казахстан, Кыргызской Республики, Республики Таджикистан и Республики Узбекистан о принимаемых Казахстанской стороной защитных мерах.
4. Настоящее постановление вступает в силу по истечении одного месяца со дня его опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 февраля 1999 года № 89
Перечень товаров, в отношении которых применяется
специальная таможенная пошлина при ввозе товаров на территорию
Республики Казахстан с территории Республики Узбекистан
____________________________________________________________________________
| Наименование товара | Код ТН ВЭД |
|_________________________________________________________|_________________|
|Рис |1006 |
|_________________________________________________________|_________________|
|Крупа, мука грубого помола и гранулы зерновых из риса |1103 14 000 |
|_________________________________________________________|_________________|
|Маргарин |1517 |
|_________________________________________________________|_________________|
|Соки фруктовые (включая виноградное сусло) и соки овощные|2009 |
|_________________________________________________________|_________________|
|Майонез |210390900 |
|_________________________________________________________|_________________|
|Алкогольные и безалкогольные напитки |22 |
|_________________________________________________________|_________________|
|Табак и промышленные заменители табака |24 (кроме 2401) |
|_________________________________________________________|_________________|
|Портландцемент, цемент глиноземистый, цемент шлаковый, |2523 |
|цемент суперфосфатный и аналогичные гидравлические | |
|цементы, неокрашенные или окрашенные, готовые или в форме| |
|клинкеров | |
|_________________________________________________________|_________________|
(Корректор: И.Склярова
Специалист: Э.Жакупова)