Сәбит Мұқанов пен Ғабит Мүсіреповтың мемлекеттік әдеби-мемориалдық мұражай кешені туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 8 ақпан N 104
Әдеби мұражайлардың қаржылық және материалдық-техникалық базасын нығайту, олардың ғылыми-зерттеу және ғылыми-ағарту жұмысы саласындағы қызметін жақсарту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Сәбит Мұқановтың республикалық әдеби-мемориалдық мұражай-үйінің аты Сәбит Мұқанов пен Ғабит Мүсіреповтың мемлекеттік әдеби-мемориалдық мұражай кешені болып өзгертілсін.
2. Қазақстан Республикасының Орталық мемлекеттік мұражайының Ғабит Мүсірепов бөлімінің мұражай қоры Сәбит Мұқанов пен Ғабит Мүсіреповтың мемлекеттік әдеби-мемориалдық мұражай кешенінен берілсін.
3. Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігі:
1) жоғарыда аталған мұражай кешенінің жарғысын бекіту және мемлекеттік тіркелуі жөніндегі қажетті шараларды белгіленген тәртіппен жүргізсін;
2) аталған мұражай қорын тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау жөніндегі
мемлекеттік тапсырыс шеңберінде республикалық бюджеттен қаржыландыруды
жүзеге асырсын.
4. Мыналардың күші жойылған деп танылсын:
1) Қазақ ССР Министрлер Советінің 1975 жылғы 6 қазандағы N 740 өкімі;
2) "Социалистік Еңбек Ері, Қазақ ССР Ғылым академиясының академигі,
Қазақ ССР халық жазушысы Ғ.М.Мүсіреповті мәңгі есте қалдыру туралы" Қазақ
ССР Министрлер Советінің 1986 жылғы 11 шілдедегі N 270 қаулысының 3-тармағы
(Қазақ ССР ҚЖ, 1986, N 17, 58-құжат).
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Икебаева А.

О Государственном литературно-мемориальном музейном комплексе Сабита Муканова и Габита Мусрепова
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 1999 года № 104
В целях укрепления финансовой и материально-технической базы, улучшения деятельности литературных музеев в области научно-исследовательской и научно-просветительской работы Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Переименовать Республиканский литературно-мемориальный дом-музей Сабита Муканова в Государственный литературно-мемориальный музейный комплекс Сабита Муканова и Габита Мусрепова.
2. Передать музейный фонд отдела Габита Мусрепова Центрального государственного музея Республики Казахстан Государственному литературно-мемориальному музейному комплексу Сабита Муканова и Габита Мусрепова.
3. Министерству культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан:
1) провести в установленном порядке необходимые мероприятия по утверждению устава и государственной регистрации вышеназванного музейного комплекса;
2) осуществить финансирование указанного музейного комплекса из республиканского бюджета в рамках государственного заказа по хранению историко-культурных ценностей.
4. Признать утратившими силу:
1) распоряжение Совета Министров Казахской ССР от 6 октября 1975 года № 740;
2) пункт 3 постановления Совета Министров Казахской ССР от 11 июля 1986 года № 270 "Об увековечении памяти Героя Социалистического Труда, академика Академии наук Казахской ССР, народного писателя Габита Махмудовича Мусрепова" (СП Каз.ССР, 1986 г., № 17, ст. 58).
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Корректор:  И.Склярова
Специалист: Э.Жакупова)