Ресей Федерациясынан Өзбекстан Республикасына берілетін разрядты жүктерді және Өзбекстан Республикасынан Америка Құрама Штаттарына берілетін уран концентратын Қазақстан Республикасының аумағы бойынша транзиттеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 10 ақпан
"Қару-жараққа, әскери техникаға және екiұдай мақсаттағы өнiмге экспорттық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 18 маусымдағы Заңының Z960009_ 5-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының аумағы бойынша:
1) 1998 жылғы 5 қарашадағы N I4/99-НВ келiсiм-шартқа сәйкес Ресей Федерациясынан Өзбекстан Республикасына Науаи тау-кен-металлургия комбинаты үшiн (Науаи қаласы) "Нитро-Взрыв" ашық акционерлiк қоғамы (Мәскеу қаласы) беретін разрядты жүктердi 1-қосымшаға сәйкес көлемде;
2) 1992 жылғы 10 сәуiрдегi уран концентратын сатып алу-сату шарты бойынша "Ньюкем Инк" корпорациясы үшiн (Стэмфорд қаласы, Коннектикут, АҚШ) Науаи тау-кен металлургия комбинаты (Науаи қаласы) беретiн уран концентратын 2-қосымшаға сәйкес көлемде транзиттеуге рұқсат етiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Көлiк, коммуникациялар және туризм министрлiгi Достастыққа мүше елдердiң 1996 жылғы 5 сәуiрдегi Темiржол көлiгi жөнiндегi кеңесiнiң он бесiншi отырысында бекiтiлген Темiр жолмен қауiптi жүктердi тасымалдаудың ережелерiне сәйкес жүктiң Қазақстан аумағы бойынша өтуiне қауiпсiздiктiң ерекше шараларын және оны бақылауды қамтамасыз ете отырып, тасымалдауды жүзеге асырсын.
3. Қазақстан Республикасы Мемлекетгiк кiрiс министрлiгiнiң Кеден
комитетi транзиттiк тасымалдауларға заңдарда белгiленген тәртiппен
бақылауды қамтамасыз етсiн.
4. Осы қаулының 1-тармағының 2-тармақшасының орындалуын бақылау
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білiм министрлiгiнiң Атом
энергиясы жөніндегі агенiттiгiне жүктелсiн.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1999 жылғы 10 ақпандағы
N 109 қаулысына
1-қосымша
"Нитро-Взрыв" ашық акционерлік қоғамы (Ресей) Науаи
тау-кен металлургия комбинаты (Өзбекстан Республикасы)
үшін беретін разрядтық жүктердің көлемі
N      Өнімнің атауы             Өлшем бірлігі      Саны

Үкіметінің
1999 жылғы 10 ақпандағы
N 109 қаулысына
2-қосымша
"Нъюкем Инк" корпорациясы (АҚШ) үшін Науаи тау-кен
металлургия комбинатының (Өзбекстан Республикасы)
1999 жылы уран концентратын жөнелту кестесі
N            Көлемі фунтпен       Көлемі тоннамен
1             5 950 000,0         2 288,655
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.
О транзите по территории Республики Казахстан разрядных грузов, поставляемых из Российской Федерации в Республику Узбекистан, и уранового концентрата, поставляемого из Республики Узбекистан в Соединенные Штаты Америки
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 1999 года № 109
В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан от 18 июня 1996 года "Об экспортном контроле вооружений, военной техники и продукции двойного назначения" Z960009_ Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Разрешить транзит по территории Республики Казахстан:
1) разрядных грузов из Российской Федерации в Республику Узбекистан, поставляемых для Навоийского горно-металлургического комбината (город Навои) открытым акционерным обществом "Нитро-Взрыв" (город Москва) по контракту № 14/99-НВ от 5 ноября 1998 года в количестве согласно приложению 1;
2) уранового концентрата, поставляемого для корпорации "Ньюкем Инк" (город Стэмфорд, Коннектикут, США) Навоийским горно-металлургическим комбинатом (город Навои) по договору купли-продажи уранового концентрата от 10 апреля 1992 года в количестве согласно приложению 2.
2. Министерству транспорта, коммуникаций и туризма Республики Казахстан осуществить перевозку с обеспечением особых мер безопасности и контроля за продвижением грузов по территории Казахстана в соответствии с Правилами перевозок опасных грузов по железным дорогам, утвержденными на пятнадцатом заседании Совета по железнодорожному транспорту государств- участников Содружества 5 апреля 1996 года.
3. Таможенному комитету Министерства государственных доходов
Республики Казахстан обеспечить контроль за транзитными перевозками в
установленном законодательством порядке.
4. Контроль за исполнением подпункта 2) пункта 1 настоящего
постановления возложить на Агентство по атомной энергии Министерства науки
и высшего образования Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 февраля 1999 года № 109
Количество разрядных грузов, поставляемых открытым
акционерным обществом "Нитро-Взрыв" (Россия) для Навоийского
горно-металлургического комбината (Республика Узбекистан)
----------------------------------------------------------------------------
№ !      Наименование продукции           ! Единица измерения! Количество
----------------------------------------------------------------------------