Қазақстан Республикасы бойынша бар жерлер мен олардың пайдаланылуы туралы 1998 жылғы есепті бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 1999 жылғы 10 ақпан N 110
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасындағы бар жерлер мен олардың пайдаланылуы
туралы 1998 жылғы 1 қарашадағы жағдай бойынша есеп 1,2 және 3-қосымшаларға
сәйкес бекітілсін.
2. Құзыретіне жер ресурстарын басқару және жер қатынастарын реттеу
саласында мемлекеттік саясатты жүргізу кіретін орталық және жергілікті
атқарушы органдар жер ресурстарын ұтымды пайдалану, жер реформасын одан
әрі жүргізу және жер рыногын дамыту жөнінде қажетті шаралар қабылдасын.
3. Осы қаулы қол қойылған күннен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1999 жылғы 10 ақпандағы
N 110 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының 1998 жылғы
1 қарашадағы жағдай бойынша бар жерлері және олардың
санаттар бойынша пайдаланылуы
_________________________________________________________________________
| Жер санаттарының, жер учаскелерінің  |          Жер алаңы(мың. га)      |
|     меншік иелері мен жер            |__________________________________|
|    пайдаланушылардың атауы           | Барлығы          |оның ішінде    |
|                                      |                  |суармалысы     |
|______________________________________|__________________|_______________|
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер     130 062, 71        1867,6
оның ішінде:
азаматтардың бау-бақша және саяжай           102,3          35,8
құрылысын жүргізуге арналған жерлер
Азаматтардың шаруа қожалықтарын          28 947, 9          506,6
жүргізуге арналған жерлер
Мемлекеттік емес ауыл шаруашылығы        97 409,3           1233,4
заңды тұлғалардың жерлері
оның ішінде:
шаруашылық серіктестіктерінің            47 725,8           448,6
ауыл шаруашылығы кооперативтерінің       45 256,5           701,0
басқа ұйымдардың                          4 427,0            83,8
Мемлекеттік ауыл шаруашылығы заңды        3 603,2            91,8
тұлғалардың жерлері
оның ішінде:
ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу және      1 740,6            51,6
оқу орындарынікі

Об утверждении отчета о наличии и использовании земель по Республике Казахстан за 1998 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 1999 года № 110
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить отчет о наличии и использовании земель по Республике Казахстан на 1 ноября 1998 года согласно приложениям 1, 2 и 3.
2. Центральным и местным исполнительным органам, в компетенцию которых входит проведение государственной политики в области управления земельными ресурсами и регулирования земельных отношений, принять необходимые меры по рациональному использованию земельных ресурсов, дальнейшему проведению земельной реформы и развитию рынка земли.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 февраля 1999 года № 110
Наличие и использование земель Республики Казахстан
по категориям на 1 ноября 1998 года
____________________________________________________________________________
| Наименование категорий земель, собственников  | Земельная площадь (тыс.га)|
|   земельных участков и землепользователей     |___________________________|
|                                               |    Всего   | в том числе  |
|                                               |            |  орошаемая   |
|_______________________________________________|____________|______________|
|Земли сельскохозяйственного назначения         |   130062,71|       1867,6 |
|в том числе:                                   |            |              |
|Земли граждан для ведения садоводства и дачного|            |              |
|строительства                                  |      102,3 |         35,8 |
|Земли граждан для ведения крестьянского        |            |              |
|хозяйства                                      |    28947,9 |        506,6 |
|Земли негосударственных сельскохозяйственных   |            |              |
|юридических лиц                                |    97409,3 |       1233,4 |
|из них:                                        |            |              |
|хозяйственных товариществ                      |    47725,8 |        448,6 |
|сельскохозяйственных кооперативов              |    45256,5 |        701,0 |
|других организаций                             |     4427,0 |         83,8 |
|Земли государственных сельскохозяйственных     |     3603,2 |         91,8 |
|юридических лиц                                |            |              |
|из них:                                        |            |              |
|сельскохозяйственных научно-исследовательских  |            |              |
|учреждений и учебных заведений                 |     1740,6 |         51,6 |
|сельских подсобных хозяйств несельскохозяйст-  |            |              |

ауыл шаруашылығы емес ұйымдардың            597,6            13,2
селолық қосалқы шаруашылықтарынікі
басқа ауыл шаруашылық ұйымдарынікі        1 265,0            27,0
Елді мекендердің (қалалардың, посел.     19 890,8           136,5
келердің және селолық елді мекендер.
дің) жерлері
Өнеркәсіптің, көліктің, байланыстың,     11 843,4             4,3
қорғаныстың жерлері және басқа да
ауыл шаруашылығы емес мақсаттағы
жерлер
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар.
дың жерлері                               1 087,3             2,9
Орман қорының жерлері /ауыл               20 046,7             9,4
шаруашылығы кәсіпорындарының уақытша
пайдаланылымдағы жерлерінсіз/
Су қорының жерлері                        3 146,3             0,9
Запастағы жерлер                         83 893,0           310,2
Қазақстан Республикасының жер
учаскелері меншік иелері мен жерді
пайдаланушылары пайдаланатын
жерлердің жиынтығы                      269 970,2         2 331,8
оның ішінде:
Қазақстан Республикасының жер
пайдаланушылары пайдаланатын
республикадан тысқары жерлер                110,5             1,8
Қазақстан Республикасының аумағында
басқа мемлекеттердің жер пайдаланушылары
пайдаланатын жерлер                       2 630,5             2,8
Қазақстан Республикасының аумағы        272 490,2         2 332,8
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1999 жылғы 10 ақпандағы
N 110 қаулысына
2-қосымша
1998 жылғы 1 қарашадағы жағдай бойынша
Қазақстан Республикасы жерлерінің
ауыл шаруашылығы алаптарына
бөлінуі
__________________________________________________________________________
| Алаптардың атауы                   |       Алаң (мың. га)
|                                    |_____________________________________
|                                    | Барлығы            | оның ішінде
|                                    |                    | суармалысы
|____________________________________|____________________|________________
Егістік                               24 081,2             1 449,9

|венных организаций                             |      597,6 |         13,2 |
|других сельскохозяйственных организаций        |     1265,0 |         27,0 |
|Земли населенных пунктов (городов, поселков и  |            |              |
|сельских населенных пунктов)                   |    19890,8 |        136,5 |
|Земли промышленности, транспорта, связи,       |            |              |
|обороны и иного несельскохозяйственного        |            |              |
|назначения                                     |    11843,4 |          4,3 |
|Земли особо охраняемых природных территорий    |     1087,3 |          2,9 |
|Земли лесного фонда (без земель, находящихся во|            |              |
|временном пользовании сельскохозяйственных     |            |              |
|предприятий)                                   |    20046,7 |          9,4 |
|Земли водного фонда                            |     3146,3 |          0,9 |
|Земли запаса                                   |    83893,0 |        310,2 |
|Итого земель, используемых собственниками      |            |              |
|земельных участков и землепользователями       |            |              |
|Республики Казахстан                           |   269970,2 |       2331,8 |
|в том числе:                                   |            |              |
|земель, используемых землепользователями       |            |              |
|Республики Казахстан за пределами республики   |      110,5 |          1,8 |
|земель, используемых землепользователями       |            |              |
|других государств на территории Республики     |            |              |
|Казахстан                                      |    2 630,5 |          2,8 |
|Территория Республики Казахстан                |  272 490,2 |       2332,8 |
|_______________________________________________|____________|______________|
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 февраля 1999 года № 110
Распределение
земель Республики Казахстан по сельскохозяйственным
угодьям на 1 ноября 1998 года
____________________________________________________________________________
|                                               |        Площадь (тыс.га)   |
|              Наименование угодий              |___________________________|
|                                               |    Всего   | в том числе  |
|                                               |            |  орошаемая   |
|_______________________________________________|____________|______________|
|Пашня                                          |    24081,2 |       1449,9 |

Көп жылдық екпе ағаштар                  139,5                96,2
Тыңайған жер                           8 073,5               584,3
Шабындық                               5 034,1                21,6
Жайылым                              185 232,1               117,9
Ауыл шаруашылық алаптарының
жиынтығы                             222 650,2             2 300,9
Орман алаңы                           12 915,5
Сүректі бұта ағаштары                  1 404,7
Батпақ                                 1 106,2
Су асты                                7 714,3
Басқа жерлер                          26 699,3
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1999 жылғы 10 ақпандағы
N 110 қаулысына
3-қосымша
1998 жылғы 1 қарашадағы жағдай бойынша
жердің  Қазақстан Республикасының облыстары
мен республикалық маңызы бар қалалары бойынша
бөлінуі
__________________________________________________________________________
|Облыстардың және республикалық      |       Алаң (мың. га)
|маңызы бар қалалардың атауы         |____________________________________
|                                    | Барлығы            | оның ішінде
|                                    |                    | суармалысы
|____________________________________|____________________|________________
Ақмола                                12 150,4                 43,6
Ақтөбе                                30 062,9                 48,8
Алматы                                22 396,2                648,5
Атырау                                11 863,1                 44,6
Шығыс Қазақстан                       28 322,6                219,2
Жамбыл                                14 426,4                240,0
Батыс Қазақстан                       15 133,9                 55,8
Қарағанды                             42 798,2                 97,4
Қызылорда                             22 601,9                285,9
Қостанай                              19 600,1                 41,6
Маңғыстау                             16 564,2                  2,0
Павлодар                              12 475,5                 61,8
Солтүстік Қазақстан                   12 316,0                 35,9

|Многолетние насаждения                         |      139,5 |         96,2 |
|Залежь                                         |     8073,5 |        584,3 |
|Сенокосы                                       |     5034,1 |         21,6 |
|Пастбища                                       |   185232,1 |        117,9 |
|Итого сельскохозяйственных угодий              |   222650,2 |      2 300,9 |
|Лесная площадь                                 |    12915,5 |              |
|Древесно-кустарниковые насаждения              |     1404,7 |              |
|Болота                                         |     1106,2 |              |
|Под водой                                      |     7714,3 |              |
|Прочие земли                                   |    26699,3 |              |
|_______________________________________________|____________|______________|
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 февраля 1999 года № 110
Распределение земель по областям и городам республиканского
значения Республики Казахстан на 1 ноября 1998 года
____________________________________________________________________________
|                                               | Земельная площадь (тыс.га)|
|      Наименование областей и городов          |___________________________|
|        республиканского значения              |    Всего   | в том числе  |
|                                               |            |  орошаемые   |
|_______________________________________________|____________|______________|
|Акмолинская                                    |    12150,4 |         43,6 |
|Актюбинская                                    |   30 062,9 |         48,8 |
|Алматинская                                    |    22396,2 |        648,5 |
|Атырауская                                     |   11 863,1 |         44,6 |
|Восточно-Казахстанская                         |   28 322,6 |        219,2 |
|Жамбылская                                     |   14 426,4 |        240,0 |
|Западно-Казахстанская                          |   15 133,9 |         55,8 |
|Карагандинская                                 |   42 798,2 |         97,4 |
|Кызылординская                                 |   22 601,9 |        285,9 |
|Костанайская                                   |   19 600,1 |         41,6 |
|Мангистауская                                  |   16 564,2 |          2,0 |
|Павлодарская                                   |   12 475,5 |         61,8 |
|Северо-Казахстанская                           |   12 316,0 |         35,9 |